Mägimatk Armeenias Reis kristluse ja veinivalmistamise lätetel

 • Südamlik ja külalislahke rahvas
 • Armeenia köögi parimad palad
 • Suursugused mäed, iidsed kloostrid ja mägikülad
 • Sügavsinine Sevani järv
 • Armeenia konjak ja veinid

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Seiklused on need, mis maailma põnevaks teevad. Seiklus ongi see kui asjad juhtuvad täpselt õigel ajal ja õiges kohas. Need hetked on täiuslikud!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Südamlik ja külalislahke rahvas

Igas siinses mägikülas kutsutakse juttu ajama ja sageli ka lauda istuma. Külakostiks toodud Vana Tallinn laseb aga valla juba tõelise peo, kus pealtnäha tagasihoidlikud söögid viivad keele alla. Kohalik vein ja enda pruulitud vägijoogid teevad hinge ja südame soojaks. Ei puudu ka kohalik tants ja laul. Võib kindel olla selles, et matkal olles selliseid spontaanseid „istungeid“ ka ette tuleb.  Pange end valmis!

Suursugused mäed, iidsed kloostrid ja mägikülad

Armeeniat kutsutuke sageli “mägede saareks” – mäed on siin kõikjal – majesteetlikud,  võluvad ja unustamatud.  Armeenia mägismaa – see  on puutumatu loodus ja algupärased mägikülad oma eheda elulaadiga. Karjusetöö on siinkandis endiselt au sees ja rohelisi  mäenõlvu katavad valged lambakarjad. Siinset mägimaastikku ilmestavad ka omanäolised kirikud ja kloostrid, millest osade ajalugu ulatub mitmete sajandite taha. Usk on sügavalt rahvas sees ja kirikus käimine on levinud nii vanemas kui ka nooremas põlvkonnas. Armeenia on ju ametlikult esimene kristlik riik maailmas.

Sevani järv

Piiratud 3000 m kõrgustest mägedest, on sügavsinine Sevan’i järv suursugune ja kaunis. Sevan asub 1900 m kõrgusel olles üks maailma suurimaks mägismaa mageveejärveks. Sealne kliima on üsna sarnane Eestile. Rannahooaeg algab juulis ja siis ruttavad siia rannamõnusid nautima suvitajad Armeeniast, aga ka lähiriikidest, eelkõige Gruusiast ja Iraanist. Lisaks rannamõnudele pakub ta ka rikkaliku kalavalikut forelli ja siia näol.

Armeenia köök

Matkal saame Armeenia kööki proovida nö “originaalis” – me läbime kohti, mis veel massturismist puutumata ja kus kohalikud toidud valmivad väga ehtsal kujul. Armeenia köök on rikkalik ja tüüpilise toidu esiletoomine on raske ülesanne. Kõige kuulsam on loomulikult Armeenia šašlõkk (khoravats). Väga tuntud on ka Armeenia õhuke leib lavašš ja vürtsikas vinnutatud loomaliha basturma. Keele viivad alla sellised eelroad nagu dolmad, täidetud suvikõrvitsad ja baklažaanid. Sevani järve ääres on meil võimalus maitsta kohalikku siiga ja forelli – Išhani.

Armeenia konjak ja veinid

Armeenia on üks nendest seitsmest riigist, kes väidavad, et viinamari ja veinitegu on nende riigist pärit. Tõde teab vaid ajalugu. Igal juhul on viinamarja kultiveerimisega siin tegeletud juba aastatuhandeid ja traditsioonid on pikad. Reisi jooksul külastame Areni veinipiirkonda ja pealinnas saame soovi korral ka konjakitehasega tutvuda. Lisaks nendele õnnestub teel kindlasti ka külameeste enda pruulitud vägijooke proovida, milledest ehk ehedaim on mooruspuu viljadest valmistatud kange viin – tuti oghi.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 10. september

margin

map
1.päev

Laupäev, 10. september

Saabumine Jerevani rahvusvahelisse lennujaama Zvarthnotsh (IATA: EVN), transfeer hotelli. Seame ennast sisse hotellis: sõltuvalt saabumise ajast on võimalus tutvuda linnaga. Variante selleks on mitmeid: külastada XIX sajandil rajatud konjakivabrikut, nautida selle linna prantslaslikke kohvikuid, jalutada kesklinna tänavatel ja väljakutel. Poodlejatele pakub tuhandeid võimalusi Vernissage’i kunsti- ja käsitööturg. Nende asjatoimetuste järel sööme ühise õhtusöögi ehtsas Armeenia stiilis, tutvume oma reisikaaslastega ja kohaliku giidi ning bussijuhtidega.

Majutus Silk Road hotellis  või sarnane.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 11. september

margin

map
2.päev

Pühapäev, 11. september

Pärast hommikusööki suundume bussiga Gegharkunik’u piirkonda. Teeme lühikese peatuse

Armeenia “sinisilmne kaunitari” –  Sevani järve kaldal. Jätkame sõitu mööda järve rannikut

Sevani poolsaarele, kus külastame Sevanavank’i kloostrit mäe tipul ja naudime kauneid vaateid järvele. Klooster ise on rajatud juba aastal 305 p. Kr. ning oli 9-ndal sajandil Armeenia kuningate residentsiks. Edasi läheb meie sõidutee läbi Vardanyats’i kuru (2410 m). Külastame 1332. aastal ehitatud Orbelian’i karavanseraid, mis on olnud kuulsa Siiditee oluliseks kaubandussõlmeks andes peavarju karavanidele ja väsinud teelistele. Siit algab ka meie jalgsimatk Vayots Dzor’i provintsis. Meid saadavad kaunid vaated Arpa orule, tee peal „kohtame“ mitmeid kuumaveeallikaid ja päeva lõpetame Horsi külas, kus meid ootab hubane öömaja.

Majutus kohalikus külalistemajas Hors Guest House või sarnane.

Reisikavas sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 12. september

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 12. september

Peale hommikusööki külalistemajas alustame tõusuga looduse, mägede ja imeliste vaadete saatel Hors’i järve poole. Ehk kohtame tee peal ka karjuseid ja räägime nendega siinsest elust-olust. Läbime Aghavnadzor’i mägiküla ja läbi viinamarja istanduste laskume Areni orgu, samanimelisse Areni külla, kus naudime kohalikke perenaiste tehtud õhtusööki ja mekkime kohalikke veine.

Ööbimine külalistemajas Areni Wine Art või sarnane.

Reisikavas sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 13. september

margin

map
4.päev

Teisipäev, 13. september

Ees ootavad mitmed ja mitmed tõusumeetrid! Suundume tuntud Noravank’i kloostrisse, mis asub Arpa jõe käänulise ja kitsa oru serval. Org on kuulus oma malliliste punaste kaljude poolest. Kloostri teeb eriliseks omapärane kahekorruseline kitsaste treppidega Püha Astvatsatsin’i kirik. Noravank’ist laskume tänase päeva madalaimasse punkti, kust jätkame jälle tõusuga Vana Amaghu mahajäetud külla. Matkame läbi võimsa ja imelise Noravank’i oru  Gnishiki küla poole. Seal paneme püsti telgid ja naudime tulel valminud õhtusööki.

Ööbimine telklaagris.

Reisikavas sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 14. september

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 14. september

Tänane päev toob jälle palju tõusu- ja langusmeetreid ning nõuab pingutust. Alustades võluvatest alpiaasadest tõuseme järk järgult 2432 m kõrgusele mäekurule, kust saame nautida võimsat vaadet. Tee viib meid mahajäetud Horadis’e külla oma 17. sajandist säilinud väga autentse kirikuga. Edasine teekond kulgeb mööda Sunaber’i mäe lõunanõlvasid ja viib meid Martiros’e külla, kus ööbime telklaagris.

Ööbimine telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 15. september

margin

map
6.päev

Neljapäev, 15. september

Võrreldes kahe eelmise matkapäevaga on tänane päev üsna kerge. Külastame Vana Martiros’e küla, kus omal ajal kees elu ja elas palju rahvast, kuid kuhu tänaseks on jäänud vaid

mõned pered.  Matkame maalilise Chum’i järveni, kust üles-alla kulgev matkatee

viib meid 2200 meetri kõrgusele. Sealt avaneb vast matka parim vaade – Syunik’i lumisele tipule ja legendaarsele Ararat’ile. Siit suundume alla Gomk’i külla, kus ootab meid mugavustega öömaja ja kohalik gurmeeköök ning kodused vägijoogid.

Majutus kohalikus külalistemajas Gomkers Guest House või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 16. september

margin

map
7.päev

Reede, 16. september

Viimane päev mägedes, mis paneb meid proovile mitmete tõusu- ja langusmeetritega. Suundume varemeis Kapuyt’i (Sinine) külla, mis asub võimsa ja sünge oru serval. Saame uurida kaljudesse rajatud khachkar’e – Armeenia keskaegseid kiviriste nikerdatud lille- ja loodusmotiividega. Edasi ronime 400m kõrgusel asuvale kurule-kaljule, mis esmapilgul võib tunduda ligipääsmatuna. Matkatee viimane osa kulgeb läbi maalilise ja mõnusalt lõhnava Artavan’i kadakametsa.

Majutus külalistemajas Artavan Guest House või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 17. september

margin

map
8.päev

Laupäev, 17. september

Peale hommikusööki sõidame bussiga Areni veinipiirkonda. Külastame Areni koobast või nn Linnukoobast (nagu seda kutsuvad kohalikud), kus väidetavalt leiti maailma vanim jalanõu. Väidetavalt asub Areni’s ka vanim veinikelder Areni-1. Külastame ühte sealsetest veinitehastest ja degusteerime kohalikke jooke. Sealt edasi liigume tagasi Jerevani, kus ootab meid tuttav hotell Silk Road. Seame ennast sisse ja asume reisi viimast õhtusööki nautima.

Majutus Silk Road hotellis või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 18. september

margin

map
9.päev

Pühapäev, 18. september

Lahkumispäev. Transfeer Jerevani rahvusvahelisse lennujaama Zvarthnotsh (IATA: EVN) vastavalt väljalennu ajale.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Rattareis Hiinas , 2016. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Armeenias, 2014. a reis

Mugavused ja ööbimised

Jerevanis ööbime mugavas turistiklassi hotellis, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC.  4 ööd veedame külalismajades, kus olud tagasihoidlikud, kuid iga majutus erineb eelmisest ja alati on see puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Ööbimine külalismajades on 2-stes, 3-stes või 4-stes tubades.  2 ööd veedame telkides telklaagris (kahesed telgid).

Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh mägimatka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Mägimatka jooksul liigub pagas autodel.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 13-25 km, mis teeb koos peatustega kokku umbes 5-9 tundi. Päevased tõusud on mõnel päeval üsna tõsised. Eelnev mägedes matkamise kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad kenasti hakkama. Kõrgmäestikuhaigusega sa sellel reisil suure tõenäosusega kokku ei puutu. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil umbes 2500 m. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetaksegi 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Armeenia rahaühikuks on dramm, rahvusvaheline tähis AMD. Drammi vahetuskurss on ligilähedaselt 1 € = 540 AMD. Raha vahetavad pangad ja valuutavahetuspunktid. Raha on võimalik vahetada linnades, eelistatavalt Jerevanis. Raha saab välja võtta ka ATM-idest, mis  on Jerevanis väga levinud ja usaldusväärsed.

Enamus toidukordi, matkaraja tasud sisalduvad reisihinnas, kuid matkal peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, jooke, osta suveniire ja käsitööd.

Jootraha

Jootraha jätmine pole kohustuslik, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Krediitkaardid

Väiksemad poed ja restoranid krediitkaarte ei aktsepteeri, neid saab kasutada suuremates ja kallimates asutustes.

Ilm

Septembris, meie matkareisi toimumise ajal on Jerevanis ja Arenis ilmad palavad, sademeid väga vähe. Päevased keskmised kõrgeimad temperatuurid on 30 kraadi juures ja öised miinimumid 13 kraadi juures. Sademeid on minimaalselt. Sevani ääres ja mägedes: nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest, kõrguse tõustes läheb külmemaks. Peab olema valmis erinevateks ilmastikuoludeks. Päevane temperatuur varieerub 15-25 kraadi juures, ööd võivad olla jahedad: kuni 5 kraadi juures. On olemas vihma ja tuule tõenäosus, kuid see on pigem väike.

Mida reisile kaasa võtta

Peab valmis olema nii päikesepaisteliseks ning soojaks ilmaks, kui ka jaheduseks ning niiskuseks, samuti ka vihmaks ja tuuleks.   Näpunäited, mida kaasa võtta: magamiskott (vähemalt -0 °C jaoks), (täispuhutav) madrats või matt (mille peal telgis magada). Matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, soe aluspesu, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, termos, soe matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, sall, müts, kindad, matkakepid,  mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Armeenias viisavabalt kuni 180 päeva ühe aasta jooksul.

Juhime tähelepanu sellele, et Armeenia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada.

Armeenia Vabariigi Suursaatkond

Lenktoji g. 17, LT-08124 Vilnius

Tel: +370 5207 5040, +370 5207 5041

Faks: +370 5207 5042

E-mail: info@armeniaembassy.lt

https://lithuania.mfa.am/en

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem on heal tasemel, kuid seda pealinnas ja suuremates linnades, mägipiirkondades on see puudulik. Korralik reisikindlustus on oluline.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
10. - 18. september 2022
Hind
1490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Jerevani Zvarthnotsh rahvusvahelises lennujaamas (IATA: EVN)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust ja telke (jagades tuba/telki reisikaaslasega) (2 ööd hotellis, 4 ööd külalistemajas, 2 ööd telkides) ja toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule (auto, buss)
 • Looduslikku/puhast joogivett matka jooksul
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Veini degusteerimist Areni’s 8. matkapäeval
 • Pagasi transporti autodega matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Isiklikke magamistarbeid (magamiskott ja matt)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Viisat (viisalõive, menetlemist, jms)
 • Jootraha

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas €150
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Jerevanis €50 / koht üheses toas
 • Lisaöö Jerevanis €30 / koht kaheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.