Rattamatk Aserbaidžaanis Teekond metsikule mägismaale

  • Aserbaidžaan – ilmalik ja religioosne, euroopalik ja idamaine
  • Kauged  autentsed mägikülad ja „luksuse“ oaasid keset „eikuskit“
  • Iidne ja maagiline mägiküla Khinalug (Xınalıq)
  • Põnev mägijuutide asula Krasnaya Sloboda
  • Bakuu – vana ja noor, ajalooline ja modernne
  • Rikkalikud söögielamused

Reisijuht

Margus Mändmets

Oma tegeliku mina ja kutsumuse leidmine võib kesta aastaid. Enne reisikorraldusega tegelema hakkamist tegutsesin 10 aastat järgemööda ehitus- ning kinnisvara alal, juhtides rahvusvahelise ehitusfirma kohalikku filiaali. Seda kuni hetkeni, mil mõistsin ...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Aserbaidžaan - ilmalik ja religioosne, euroopalik ja idamaine

Aserbaidžaani kutsutakse sageli „ida väravaks”. Miks? Sest see on tõesti esimene idamaine riik teel … sinna samasse Ida poole, kus asuvad juba „tõeliselt-raskelt“ idamaised maad. Ida avaldub siin mitmel moel – arhitektuuris, köögis, rõivastes, traditsioonides, religioonis. Samal ajal on Aserbaidžaan ka üsna euroopalik ja ilmalik riik. Siin müüakse alkoholi, naised kannavad meie silmale harjumuspäraseid riideid. Inimesed siin mošeedes eriti ei käi, need on  jumalateenistuse ajal üsna tühjad. Samas, igapäevaelus peetakse päris tugevalt kinni paljudest moslemiusu kaanonitest. Purjus inimesi siin ei näe. Paljud söögikohad töötavad halal’i järgi – ei pakuta ei sealiha, ei alkoholi (seltskonna vaimu „hoidjaks“ on siin traditsiooniliselt tee 🙂

Kauged mägikülad ja „luksuse“ oaasid keset „eikuskit“

Suurem osa meie marsruudist on mägine – küll mitte väga kõrge (ca 2000 m).
Siin saame kogeda nii Aserbaidžaani hiilgust kui vaesust. Peaaegu igas väikelinnas ootab meid suurejooneline, „läikima löödud“ riigi presidendi Heidar Alijevi nimeline keskväljak. Aga ka kasin äärelinn, kus inimeste elutingimused on väga tagasihoidlikud. Meid ootavad ka vaesed kuid omapärased, autentsed ja võluvad mägikülad.
Saame kogeda ka ühte üsna kummalist eripära: siin on väga „tõsine“ suhtumine hotellidesse. Tihti on nii, et isegi mägedes, keset „eikuskit“ ei olegi eriti midagi muud peale ühe hiilgava ja luksusliku torni või templi (spaakeskusega ja kunstpalmidega), mille restoranist avaneb hingemattev vaade mägedele.

Iidne mägiküla Khinalug (Xınalıq)

Külastame Khinalug’i (Xınalıq) – väga vana mägiküla, mis asub täpselt Kaukaasia mäeaheliku keskel. See kõige kaugem küla Aserbaidžaanis on üle 5000 aasta vana. Sajandite vältel oli see küla muust maailmast peaaegu täielikult ära lõigatud teda ümbritsevate kõrgete mägedega. Seetõttu räägivad paljud kohalikud oma khinalugi keelt, mis ei ole suguluses ühegi teise keelega. Külas on ligi 2000 elanikku, kes jagunevad neljaks perekonnaks – klanniks – igaühel oma rõiva- ja vaibamustrid, traditsioonid ning perekalmistu. Praegused khinaluglased on moslemid, enne islami tulekut olid nad aga zoroastristid, ehk rahvakeeles tulekummardajad. Seda tõestavad hulgalised tuletemplid ning ka mitmed kohalikud traditsioonid, millel pole moslemiusuga mitte mingit pistmist.

Põnev mägijuutide asula Krasnaya Sloboda

Väntame läbi ja sööme lõunat Krasnaya Sloboda’s / Qırmızı Qəsəbə’s (Punane küla), mis on endise Nõukogude Liidu suurim mägijuutide asula ja on üks väheseid ajaloolisi juutide asundusi väljaspool Iisraeli ja Ameerika Ühendriike. Mägijuudid on Kaukasuses elanud tuhandeid aastaid ja neil on judaismist oma versioon, mis ühendab Vana Testamendi vanarahva tavadega ja riitustega, sisaldades isegi müstikat. Nad räägivad ka oma keelt: judeo-tat või juhuri (pärsia päritolu) keelt.

Bakuu – vana ja noor, ajalooline ja modernne

Aserbaidžaani pealinn Bakuu on üks kena sadamalinn Kaspia mere läänekaldal. Eelmisel sajandil nimetati linna idamaade Pariisiks. Kuid vaadates praegu kõiki neid kõrgeid “naftahiilguse” modernseid hooneid, tuleb pigem meelde Dubai.

Bakuu vanas osas asuvad Aserbaidžaani khaanide viimsed säilmed – võimsas 15. sajandist pärit palees. Lähedalasuv Neitsitorn ehitati 12. sajandil ja seda peetakse linna mitteametlikuks sümboliks. Üheks mõnusaks kohaks on ka Kaspia mereäärne promenaad, mis on täis palmi- ja plaatanipuid, purskkaeve ja lugematuid väikeseid välikohvikuid.

Bakuu lähiümbruses asub Qobustan (Absheroni poolsaarel),  mis on koduks üle pooltele maailmas eksisteerivatele mudavulkaanidele. Siin asub ka huvitav petroglüüfide muuseum ja Ateshgah Tuletempel – nn igavene tuli (maapinnale lekkiv ja põlev maagaas) – kunagine tulekummardajate püha koht.

Rikkalikud söögielamused

Aserbaidžaani köök on nii rikkalik, et tüüpilise toidu esiletoomine on võimatu ülesanne. Kuid ühte võib kindlalt väita – see on väga-väga maitsev. Keele viivad alla sellised põnevad eelroad nagu dolmad ja täidetud baklažaanid. Elamust pakuvad paksud supid (bozbaš, piti, jms) ja erinevad liharoad (meie jaoks tuntuim on lülä-kebab, ehk ljulja kebab), kus tooraineks sageli talleliha. Kõik toidud on alati oskuslikult maitsestatud ja maitserohelisega rikkalikult kaunistatud. Aserbaidžaani köögi üks eripära on ka see, et iga söögikord algab teejoomisega ja alles seejärel pakutakse süüa.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 05. juuli

margin

map
1.päev

Laupäev, 05. juuli

Saabumine Bakuu Heydər Əliyevi rahvusvaheline lennujaama (IATA: GYD). Transfeer kesklinna hotelli. Sõltuvalt saabumise ajast on võimalik kas jalutada Bakuu promenaadil, tutvuda modernse linnaosaga või külastada Bakuu iidset vanalinna. Õhtu lõpetame ühise õhtusöögiga, kus tutvume omavahel.

Majutus hotellis Bakuus.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 06. juuli

margin

map
2.päev

Pühapäev, 06. juuli

Peale hommikusööki saame kätte oma rendirattad, aga matka alguspunkti – Quba’sse – sõidame ikkagi bussiga. Rattamatka alustame kohaliku veini degusteerimisega Quba’s. Edasi väntame Afurca mägikülasse. Teekond pakub mõnusat füüsilist pingutust ja loodusilu, meid ümbritsevad rohetavad mägede nõlvad ja kohalikud autentsed külad. Õhtul naudime  Afurca kohalike elanikke külalislahkust ja maitsvat õhtusööki.

Majutus kodumajutuses/külalistemajas.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

3.päev

Esmaspäev, 07. juuli

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 07. juuli

Tänasesse päeva mahub korralikult nii tõusu- kui laskumismeetreid. Sõidame kitsatel mägiteedel, naudime vaateid, pingutame, suhtleme kohalike karjustega. Öömaja ootab meid üsna omapärases Retro hotellis – „luksuse“ oaasis keset „eikuskit“. Puhkame jalga peale pingutust, kogeme kohalikku „luksust“ ja naudime aserbaidžaani köögi hõrgutisi.

Majutus Retro Holellis  või sarnane.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

4.päev

Teisipäev, 08. juuli

margin

map
4.päev

Teisipäev, 08. juuli

Ka tänane päev toob palju tõusu- ja laskumismeetreid. Pingutame mööda mägiseid kruusateid Qırızdəhnə poole. Tee peale jäävad kaunid kosed, kohtame hobusemehi ja nõukaaja autotööstuse šedöövre. Öömajja saabudes ootab meid parimates kohalikes traditsioonides õhtusöök ja päevamuljete jagamine.

Majutus kodumajutuses/külalistemajas Qırızdəhnə’s.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

5.päev

Kolmapäev, 09. juuli

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 09. juuli

Väntame edasi iidse mägiküla Xınalıq poole. See kõige ,,kõrgem” (2180 m) ja kaugem küla Aserbaidžaanis on üle 5000 aasta vana. Sajandite vältel oli see küla muust maailmast teda ümbritsevate mägedega peaaegu täielikult ära lõigatud. Sealsed elanikud räägivad khinalugi keelt, mis ei ole suguluses mitte ühegi teise keelega. Tutvume külaga lähemalt, sööme kohalikku lõuna- ja õhtusööki ning naudime meid ümbritsevat autentsust.

Majutus kodumajutuses/külalistemajas Xınalıq’is.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

6.päev

Neljapäev, 10. juuli

margin

map
6.päev

Neljapäev, 10. juuli

Täna suundume tagasi Qırızdəhnə poole, aga kasutame teist teed. Pingutame kitsatel mägiteedel, kogume tõusumeetreid, naudime laskumisi.  Kohapeale saabudes on vaba kava – igaüks saab olla iseenda peremees. Aega on tutvuda ümbrusega, puhata jalga või nautida seltskonda. Õhtu lõpetuseks valmistame kohalikega õhtusöögi ning jagame päevamuljeid.

Majutus kodumajutuses/külalistemajas Qırızdəhnə’s.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

7.päev

Reede, 11. juuli

margin

map
7.päev

Reede, 11. juuli

Väntame tagasi Quba’sse, kus paneme meie matkale punkti veini degusteerimisega. Sööme lõunat Krasnaya Sloboda’s Qırmızı Qəsəbə’s (Punane küla), mis on endise Nõukogude Liidu suurim mägijuutide asula ja üks väheseid juutide asundus väljaspool Iisraeli ja Ameerika Ühendriike. Mägijuudid on Kaukasuses elanud tuhandeid aastaid ja neil on judaismist oma versioon, mis ühendab Vana Testamendi vanarahva tavadega ja riitustega, sisaldades isegi müstikat. Nad räägivad ka oma keelt: judeo-tat või juhuri (pärsia päritolu).
Edasi sõidame bussitransfeeriga Bakuusse. Päeva lõpus naudime vaba õhtut ja maitsvat õhtusööki.

Majutus hotellis Bakuus.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

8.päev

Laupäev, 12. juuli

margin

map
8.päev

Laupäev, 12. juuli

Tänane päev on pühendatud Bakuule ja selle lähiümbrusele. Meid ootab põnev tuur koos giidiga. Programmis on Bakuu vanalinn – see on täis ajalugu – kitsad munakivi tänavad,  kivimüürid, värvikad majad. Edasi suundume Qobustan’i  (Absheron poolsaarel),  mis on koduks üle pooltele maailmas eksisteerivatele mudavulkaanidele. Siin asub ka  huvitav petroglüüfide muuseum. Külastame ka Ateshgah Tuletemplit – loodusnähtust, kus maagaas lekib maapinnale, puutub kokku hapnikuga ja süttib. Siia on 17.–18. sajandil püstitatud tempel – ehitajateks Bakuus elav Indiast pärit zoroastridest kogukond. Templi tegelik ajalugu ulatub aga tagasi vanasse zoroastrismi valitsemisaega – see oli tulekummardajate püha koht.

Päeva lõpetab pidulik õhtusöök.

Majutus hotellis Bakuus.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

9.päev

Pühapäev, 13. juuli

margin

map
9.päev

Pühapäev, 13. juuli

Lahkumispäev. Transfeer  Bakuu Heydər Əliyevi nimelisse rahvusvahelisse lennujaama (IATA: GYD) vastavalt väljalennu ajale.

Reisigalerii

Arvamused

Rattaretkel mägedes oled justkui sattunud ajamasinasse, mis viib sind aeglaselt mäest üles, tehes mälupilte oivalistes vaadetest ning taas allasõites hoomates rohkemaid kaadreid ajakulus maalilisest maastikust. Üllatuste rohke Hiina avas end üle ootuste ning seda kõike peaks ise nägema ja kogema ehedalt ning pelgalt jutust siin ei piisaks. Tänud Andmomentsi reisikorraldusele oli rattaretke kulg Hiinas väga tasemel - head rattad, tehniline tugi, väga korralikud öömajad, kohaliku köögi maitseelamused jne. Kokkuvõtteks võib öelda, et Andmomentsiga rattaretked on sobilikud kõikdele reisihuvilistele, kes vähegi soovivad rattaga sõita ning tõeline puhkus igapäeva rutiinist on garanteeritud!

Margot Sooäär, Rattamatk Hiinas, 2023. a reis

Olen käinud Andmomentsiga kahel kaugel reisil. Mõlemal korral on nii Eesti-poolne kui kohapealne korraldus olnud perfektsed, parim võimalikest. Reisipiirkonnad, kohalik logistika, hotellid ja toidud, kultuur, valitud piirkonna loodus, eesti-poolne grupijuht ja kohalikud giidid - imelised. Soovitan kõigile reisi- ja matkahuvilistele soojalt!

Kaur Virunurm, Rattamatk Hiinas, 2023. a reis

Minu äkiline otsus osaleda Svaneetia matkal tasus end ära, oli väga huvitav. Hea seltskond ja mõnus reisijuht, Ott. Reisil sai tutvuda Gruusia kultuuriga, matkad pakkusid positiivseid emotsioone, õhtused seltskondlikud “Uno” mängud jne. Huvitav oli sattuda kohtadesse, kuhu ehk muidu ei oleks sattunud, see oli äge.

Agni Laats, Svaneetia jalgsimatk, 2024. a reis

Mugavused ja ööbimised

Bakuus ööbime mugavas turistiklassi hotellis, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC. Matkates peatume kodumajutustes/külalismajades – mõni ilusam, mõni tavalisem, kuid selle võrra on nendes rohkem sarmi ja kohaliku peremehe-perenaise kätt tunda. Mõnes ööbimiskohas on olud kasinamad, kuid siiski on olemas pesemisvõimalus. Reeglina jagatakse tuba kaaslastega (2-sed toad), kuid ööbimine külalismajades võib olla korraldatud ka mitmekesi tubades. Reisi jooksul ootab meid ees lühemaid ja pikemaid autotransfeere. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või vajadusel lihtsalt andmaks väikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga. Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie rattamatka jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Aserbaidžaani rattareis on raske raskusastme olemusega, kuid kuna saateauto saadab meid kogu reisi vältel, siis on alati võimalus raskematel lõikudel autosse hüpata. Päevased tõusu- ja langusmeetrid on korralikud. Eelnev rattasõidu kogemus on vajalik/kohustuslik. Sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas 30-50 km, mis võtab koos peatustega aega 5-8 tundi. Liigume kõrgustel 1000 – 2000 m – mägihaigusega sa küll kokku ei puutu, kuid siiski muudab selline kõrgus teeb rattasõitu raskemaks. Marsruut kulgeb peamiselt asfaldil ja kruusateedel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Teel tuleb ette tehnilisi teelõike ning järsemaid ja pikemaid tõuse ning keerulisi langusi. Oluline on oskus ratast valitseda, eriti laskumistel. Raskemates oludes on vajadusel koht saateautos olemas. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka reeglina saateauto.

Kasulik teada

Rattalaenutus

Rattalaenutust pakub meie kohalik partner, mis teeb selle väga mugavaks. Laenutada saab erinevas suuruses rattaid. Jalgrattad tuleb ette broneerida. Rattad on saadaval standard-pedaalidega, soovi korral võite võtta kaasa oma pedaalid, aga ka sadula.

Kindlustus

Rattalaenutust pakub meie kohalik partner, mis teeb selle väga mugavaks. Laenutada saab erinevas suuruses rattaid. Jalgrattad tuleb ette broneerida. Rattad on saadaval standard-pedaalidega, soovi korral võite võtta kaasa oma pedaalid, aga ka sadula.

Raha

Aserbaidžaani rahaühikuks on manat, rahvusvaheline tähis AZN. Raha vahetavad pangad ja valuutavahetuspunktid. Tänavakauplejaid on soovitav vältida. Raha on võimalik vahetada linnades, eelistatavalt Bakuus. Mägipiirkondades see võimalus puudub. Manati vahetuskurss on ligilähedaselt 1 euro = 1,8 manati (detsember 2024). Raha saab välja võtta ka ATM-idest, mis on Bakuus väga levinud ja usaldusväärsed. Enamus toidukordi, matkaraja tasud sisalduvad reisihinnas, kuid matkal peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, jooke, osta suveniire ja käsitööd.

Krediitkaardid

Bakuus on krediitkaartide kasutamine laialt levinud. Enamus korralikke restorane ja suveniiripoode aktsepteerivad krediitkaarte, samuti enamus hotellid. Maapiirkondades ja väiksemates poodides ning restoranides krediitkaarte reeglina ei aktsepteerita. Kaugemates piirkondades peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et kindlalt lubada endale snäkke, suveniire ja lisategevusi.

Jootraha

Bakuus on krediitkaartide kasutamine laialt levinud. Enamus korralikke restorane ja suveniiripoode aktsepteerivad krediitkaarte, samuti enamus hotellid. Maapiirkondades ja väiksemates poodides ning restoranides krediitkaarte reeglina ei aktsepteerita. Kaugemates piirkondades peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et kindlalt lubada endale snäkke, suveniire ja lisategevusi.

Ilm

Bakuu. Juulis on ilmad on palavad. Päevased keskmised maksimumid on üle 30 kraadi, öised miinimumid jäävad 20 kraadi juurde.

Mägedes, kus me ka suurema osa oma reisi ajast veedame, on ilmad küll jahedamad, aga ikkagi pigem palavad. Sademeid esineb pigem vähe. Päevased maksimumtemperatuurid on 25 kraadi juures, kõrguse tõustes läheb mõnevõrra jahedamaks. Öösel võivad temperatuurid langeda 15 kraadi kanti. Peaks arvestama, et mägedes, kus me väntame, on ilmastik heitlik ja palav päikesepaiste võib kiirel asenduda vihmase ja tuulise ilmaga.

Mida reisile kaasa võtta

Bakuu. Juulis on ilmad on palavad. Päevased keskmised maksimumid on üle 30 kraadi, öised miinimumid jäävad 20 kraadi juurde.

Mägedes, kus me ka suurema osa oma reisi ajast veedame, on ilmad küll jahedamad, aga ikkagi pigem palavad. Sademeid esineb pigem vähe. Päevased maksimumtemperatuurid on 25 kraadi juures, kõrguse tõustes läheb mõnevõrra jahedamaks. Öösel võivad temperatuurid langeda 15 kraadi kanti. Peaks arvestama, et mägedes, kus me väntame, on ilmastik heitlik ja palav päikesepaiste võib kiirel asenduda vihmase ja tuulise ilmaga.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel vajab nii Eesti kodanik kui halli passi omanik Aserbaidžaani reisimiseks viisat. Võimalik on taotleda elektroonilist viisat http://www.tallin.mfa.gov.az. E-viisa maksab ca 18 eurot (20 USD).

 

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

 

Aserbaidžaani saatkond Tallinnas

Pirita tee 20t, 10127 Tallinn

Tel: (+372) 640 5050

Faks: (+372) 640 5051

E-mail:tallinn@mission.mfa.gov.az

http://www.tallin.mfa.gov.az

Vaktsineerimine/tervishoid

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on, et igaüks peab omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem ei ole eriti tasemel. Pealinnas ja suuremates linnades on olemas korralikke tervishoiuasutusi, kuid mägipiirkondades on see pigem väga puudulik. Korralik reisikindlustus on väga oluline!

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
5. - 13. juuli 2025
Hind
1490 €
Varajase tellija hind
1390 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõppunkt

  • Reis saab alguse ja lõpeb Bakuu Heydər Əliyevi nimelisse rahvusvahelisse lennujaamas (IATA: GYD)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

  • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Reisijate ja nende jalgrataste transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Toitlustust vastavalt reisikavale (reeglina 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • Mõnusat rattasõitu ja suurepärast reisiseltskonda
  • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
  • Puhast/ looduslikku joogivett
  • Lennujaama transfeere
  • Saateauto teenust ning joogivee ja pagasi transporti sellega
  • Sissepääsupileteid vaatamisväärsustele ja muid kavas sisalduvaid tasusid

Hind ei sisalda

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
  • Valikulisi ja lisaekskursioone
  • Jootraha
  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Viisat ja viisamenetlust

Lisatasu eest

  • Majutus üheses hotellitoas €280
  • Rattalaenutus – 200 eurot kogu rattamatka perioodi eest
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Bakuus €90 / koht üheses toas
  • Lisaöö Bakuus €50 / koht kaheses toas

Maksetingimused

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.