Mägimatk Aserbaidžaanis Matk hiilgavast Bakuust iidsetesse mägiküladesse

 • Aserbaidžaan – religioosne Euroopa või ilmalik Idamaa?
 • Iidne mägiküla Khinalug – väga kauge, väga autentne ja väga põnev
 • Lahidž – Aserbaidžaani iidne käsitööhäll
 • Bakuu – vana ja noor, ajalooline ja modernne
 • Mitmekesine ja maitseterohke köök

Reisijuht

Mihkel Nõmmela

Liikumine on osa minu elust. Mulle meeldib matkata nii jalgsi kui rattaga ja aegajalt ka mööda vett kulgeda. Üks minu eriline kirg on lumised mäed ja nendelt laskumine, olgu all siis paar kitsamat lauda või hoopis üks laiem.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Aserbaidžaan – religioosne Euroopa või ilmalik Idamaa?

Aserbaidžaani kutsutakse sageli „ida väravaks”. Miks? Geograafiliselt asub see Kaspia mere kaldal, Euroopa ja Idamaade piiril ning kujutab endast ehtsat euroopaliku ja idamaise segu. Ida „kätt“ on siin tunda islami usus, traditsioonides, toiduvalmistamises ja riietumistavades. Samal ajal saab siin Euroopale kohaselt osta alkoholi ning naised võivad kanda ka meie silmale harjumuspäraseid rõivaid. Ja kuigi mošeed on jumalateenistuse ajal suhteliselt tühjad, peetakse siiski tavaelus kinni nii mõnestki moslemiusu kaanonist – purjus inimesi siin ei näe ning paljud söögikohad peavad kinni halal’i tavadest – ei paku sealiha ega alkoholi, alternatiiviks kuum ja maitsev tee.

Iidne mägiküla Khinalug – väga kauge, väga autentne ja väga põnev

Khinalug on väga vana mäeküla, mis asub täpselt Kaukaasia mäeaheliku keskel. See kõige „kõrgem“ ja kõige kaugem küla Aserbaidžaanis on üle 5000 aasta vana. Sajandite vältel oli see küla muust maailmast peaaegu täielikult ära lõigatud teda ümbritsevate kõrgete mägedega. Seetõttu räägivad paljud kohalikud oma Khinalugi keelt, mis ei ole suguluses ühegi teise keelega. Külas on ligi 2000 elanikku, kes jagunevad neljaks perekonnaks – klanniks – igaühel oma rõiva- ja vaibamustrid, traditsioonid ning perekalmistu. Praegused khinaluglased on moslemid, enne islami tulekut olid nad aga zoroastristid, ehk rahvakeeles tulekummardajad. Seda tõestavad hulgalised tuletemplid ning ka mitmed kohalikud traditsioonid, millel pole moslemiusuga mitte mingit pistmist. Küla pikka ajalugu tõestavad kirjed vana-rooma ajaloolase Plinius Vanema töödes ning mainingud Strabo geograafias. Samuti annavad küla vanusest vihjeid 8 lähedalasuvat kalmistut, mille suurus ületab mitmekordselt küla enda mõõtmed, hauad ise on vähemalt 3-4 „korruselised“ ning hauakividel on kasutatud erinevaid tähestikke. Avastame ja naudime seda autentsust ja ajalugu!

Lahidž – Aserbaidžaani iidne käsitööhäll

Lahidž on üks vanimatest inimasustustest Aserbaidžaanis. Keskajal asus seal riigi käsitööliste tähtsaim keskus. Ja käsitööliste „liike“ oli siin tol ajal üle 40 – teiste hulgas juveliirid, sepad, puusepad, vaipade kudujad, graveerijad, kingsepad ja köösnerid… Nii mõnedki nende tööd kaunistavad tänapäeval kuulsate muuseumide kollektsioone ning näitusi. Tervet linna ühendab veevärk ja kanalisatsioonisüsteem, mis olevat vähemalt 1000-1500 aastat vana. Sagedate maavärinate tõttu on kohalikud elanikud pidanud lahendama seda väga keerukalt ja omapäraselt. Väisame seda käsitööparadiisi ja naudime kohalike kunstnike loomingut!

Bakuu – vana ja noor, ajalooline ja modernne

Aserbaidžaani pealinn Bakuu on üks väga ilus sadamalinn Kaspia mere läänekaldal. Eelmisel sajandil nimetati linna idamaade Pariisiks. Kuid vaadates praegu kõiki neid kõrgeid “naftahiilguse” modernseid hooneid, tuleb pigem meelde Dubai. Õnneks on uued ehitusprojektid vana ja väärtusliku arhitektuuri suhtes austavad – Bakuu oli ja on endiselt idamaiselt värvikas. Bakuu vanas osas asuvad Aserbaidžaani khaanide viimsed säilmed – võimsas 15. sajandist pärit palees. Lähedalasuv Neitsitorn ehitati 12. sajandil ja seda peetakse linna mitteametlikuks sümboliks. Bakuus on ka palju muid arhitektuurseid mälestusmärke – kindlused, paleed, iidsed mošeed. Üheks väga mõnusaks kohaks on ka Kaspia mereäärne promenaad, mis on täis palmi- ja plataanipuid, purskkaeve ja lugematuid väikeseid välikohvikuid.

Mitmekesine ja maitseterohke köök

Aserbaidžaani köök on väga rikkalik ja mitmekesine, seda nii roogade kui ka toiduvalmistamise mõttes. Piiranguid seavad vaid islami ettekirjutused ning geograafilisest asukohast tingitud loodustingimused. Viimastega on neil väga vedanud – mägine subtroopiline kliima „varustab“  köögi- ja puuviljadega, rohke maitserohelisega, jõe- ja merekalaga, lambalihaga. Suures aus on siin  erinevad vürtsid ja maitseained. Mitmete kohalikke roogade valmistamisel kasutatakse vaid  kindlat nõud – näiteks, piti suppi jaoks läheb vaja piti-potti, pilaffi jaoks – kazanit (metallist katel), ja sadza-nimelise lihaassortii jaoks – sadza-panni, mis asetatakse pisikese söepanni kohale. Meile tuttavatest toitudest, saame kindlasti proovida „päris“ adžikat, kebabi ning loomulikult šašlõkke, aga ka vähem tuntud bozbaši, kükü’d ning dolmasid.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 13. august

margin

map
1.päev

Laupäev, 13. august

Saabumine Bakuu Heydər Əliyevi nimelisse rahvusvahelisse lennujaama (IATA: GYD). Transfeer kesklinna hotelli. Päeval võib külastada iidset Bakuu vanalinna, jalutada Bakuu  promenaadil või lihtsalt tutvuda ajaloolise ja modernse ümbrusega (sõltuvalt saabumise ajast). Päev kulmineerub ühise õhtusöögiga, kus tutvume oma reisikaaslastega.

Majutus hotellis Azcot või sarnane.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 14. august

margin

map
2.päev

Pühapäev, 14. august

Hommikusöök hotellis, millele järgneb transfeer Qobustani poole ( Absheron poolsaarel). Qobustan, meie üks tänastest vaatamisväärsustest, on koduks üle pooltele maailmas eksisteerivatele mudavulkaanidele. Siin asub ka  huvitav petroglüüfide muuseum. Pühendame aega nii vulkaanidele kui ka petroglüüfidele, sööme lõunat ning suundume ajaloolisse Lahidži, kus  meid ootab ekskursioon – värvikad tänavad, kohalik kunst  ja käsitöö.

Majutus kohalikus külalistemajas Gartal või sarnane.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

3.päev

Esmaspäev, 15. august

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 15. august

Peale hommikusööki külalistemajas alustame matkaga looduse, mägede ja imeliste vaadete saatel Burovdali poole. Seal paneme püsti telgid ja naudime  rahvusliku õhtusööki ning suhtleme kohalike elanikega.

Ööbimine telkides.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

4.päev

Esmaspäev, 16. august

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 16. august

Hommikusöök telklaagris. Jätame hüvasti Burovdaliga ja suundume  Babadagh mäe jalamile. Babadagh (otsetõlkes Vanaisa mägi) on kohalike jaoks püha mägi. Arvatakse, et kui külastada Babadaghi tippu 7 korda, siis saab jumala õnnistuse. 2300 meetri kõrgusel  paneme püsti oma telgid  ja naudime lõunasööki hingematvate vaadete saatel. Päeva teine pool näeb ette vaba kava – igaüks saab olla iseenda peremees. Aega on tutvuda ümbrusega, puhata jalga või nautida seltskonda. Õhtu lõpetuseks valmistame kohalikega õhtusöögi ning jagame päevamuljeid.

Ööbimine telkides.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

5.päev

Kolmapäev, 17. august

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 17. august

Et näha maagilist päikesetõusu, alustame täna eriti varakult – hommikusööki sööme kell 3 öösel ja suundume Babadaghi tipu poole,  3628 meetri kõrgusele. Kuna Babadaghi tipp on lumega kaetud peaaegu aastaringselt, siis vastav riietus on oluline. Edasi matkame taevasiniste Goturnohur ja Goynohur järvedeni, kus on võimalik ennast jääkülmas vees värskendada. Lõuna- ning õhtusööki sööme 3300 meetri kõrgusel telklaagris.

Ööbimine telkides.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

6.päev

Neljapäev, 18. august

margin

map
6.päev

Neljapäev, 18. august

Hommikusöök laagris. Täna on meil pikk matkapäev ja sihtpunktiks on Haput küla. Haput on külake Guba rajoonis, mille elanikud kuuluvad Shahdagi etnilisse gruppi ja räägivad  oma hapiti keelt. Haputi kohale jõudes sööme õhtusööki ning naudime õhtut.

Ööbimine telkides.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

7.päev

Reede, 19. august

margin

map
7.päev

Reede, 19. august

Hommikusöök laagris. Liigume edasi iidse mägiküla Khinalugi poole. See kõige ,,kõrgem” ja kaugem küla Aserbaidžaanis on üle 5000 aasta vana. Sajandite vältel oli see küla muust maailmast teda ümbritsevate mägedega peaaegu täielikult ära lõigatud. Sealsed elanikud räägivad khinalugi keelt, mis ei ole suguluses mitte ühegi teise keelega. Tutvume külaga lähemalt, sööme kohalikku lõuna- ja õhtusööki ning naudime meid ümbritsevat autentsust.

Majutus kohalikus külalistemajas.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

8.päev

Laupäev, 20. august

margin

map
8.päev

Laupäev, 20. august

Hommikusöök külalistemajas. Sõidame autodega tagasi Bakuusse, kus koos giidiga tutvume vanalinnaga. Bakuu vanalinn on täis ajalugu – kitsad munakivi tänavad,  kivimüürid, värvikad majad. Mitmed tuntud  Vene aja filmid on just siin filmitud. Külastame selliseid kuulsaid vaatamisväärsusi nagu Širvanšahi palee ja Neitsitorn, mis on ka Bakuu linnasümboliks.  Teeme jalutuskäigu ka Filharmoonia teatri (Muslim Magomajevi nimelise)  ümber ning  Kuberneri aias. Päeva ja matka lõpetab pidulik õhtusöök.

Majutus hotellis Azcot või sarnane.

Reisikava sisaldab hommiku-, lõuna-, ja õhtusööki.

9.päev

Pühapäev, 21. august

margin

map
9.päev

Pühapäev, 21. august

Lahkumispäev. Transfeer  Bakuu Heydər Əliyevi nimelisse rahvusvahelisse lennujaama (IATA: GYD) vastavalt väljalennu ajale.

Reisigalerii

Arvamused

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Andmomentsi reisid pole üldsegi mitte ainult spordiässadele, kes iga päev trassi aja peale läbi kihutavad ja maalilisi vaateid ainult õhtul maha jäänute fotoaparaatidest imestusega vaatavad, kuigi ka neid seal trehvab. Läbitakse muidugi ka karme tõuse, aga siis võib rahumeeli saateautosse istuda ja kohaliku autojuhiga elust-olust rääkida. Koostöös kohalikega valitud marsruudid pakuvad mitmekesiseid ehedaid elamusi, läbitakse põnevaid nurgataguseid, rattal kulgedes tunned päris looduse lõhna, märkad detaile ja on lihtne juhusliku külainimesega juttu puhuma sattuda.
Maroko avas end väga vastuolulisena. Kui Marrakech oli oma iidse turukultuuri ja kaasaegseks pürgiva linna seguna ootuspärane, siis maapiirkondades oli päris uskumatu, et satud kõigile euroopa normidele vastavalt kiirteelt maha põigates siiani koopas elavate karjusteni ja väikelinna hotellis töötab noormees, kes pole päevagi koolis käinud, kuid töö käigus on omandanud 5 võõrkeelt. Väga erineva palgeliste mäeseine ja kõrbemaastike vahelt taas külakesse või rohelisusesse uppuvasse oaasi jõudes on tunne vist sama, mis kaugetel aegadel kaameliga reisinud kaupmehel.
Kuna grupid on väiksed, siis igal reisil tekib ka tore ühise kamba tunne, kellest alati on reisi lõpus kahju lahkuda. Juhe-väljas puhkus on igal juhul garanteeritud.

Riina Roosipuu, Rattareis Kõrgõzstanis , 2013. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Bakuus ööbime mugavas turistiklassi hotellis, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC. Kaks ööd veedame külalismajades, kus olud on kasinamad, kuid siiski olemas pesemisvõimalus. Külalismajas on ööbimine korraldatud mitmekesi tubades. Matkal ööbime telkides telklaagris (4 ööd). Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh mägimatka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Mägimatka jooksul liigub pagas hobustega/eeslitega, maksimum kaaluks pagasil on 10 kg inimese kohta, pehme kestaga kotti pakitult.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse tõttu ei ole ta kergete killast. Päevased tõusud ja kilometraažid on mõnel päeva siiski tõsised. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Võimalik, et kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil kokku, kuid eeldatavasti kergel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 3600 m. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-8 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Aserbaidžaani rahaühikuks on manat, rahvusvaheline tähis AZN. Raha vahetavad pangad ja valuutavahetuspunktid. Tänavakauplejaid on soovitav vältida. Raha on võimalik vahetada linnades, eelistatavalt Bakuus. Manati vahetuskurss on ligilähedaselt 1 euro = 2 manati. Raha saab välja võtta ka ATM-idest, mis  on Bakuus väga levinud ja usaldusväärsed. Enamus toidukordi, matkaraja tasud sisalduvad reisihinnas, kuid matkal peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, jooke, osta suveniire ja käsitööd.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Krediitkaardid

Väiksemad poed ja restoranid krediitkaarte ei aktsepteeri, neid saab kasutada suurtes ja kallites asutustes.

Ilm

Bakuu. Ilmad on palavad. Keskmine temperatuur augustis on 29 kraadi, minimaalne – 22 kraadi. Sademeid väga vähe.

Mäed. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest. Siin peab olema valmis erinevateks ilmastikuoludeks. Päevane temperatuur varieerub 15-22 kraadi juures, kõrguse tõustes läheb külmemaks. Ööd võivad olla külmad, vahel võib öötemperatuur langeda ka nullini või isegi mõni kraad alla nulli (suurematel kõrgustel). On olemas nii vihma kui ka lume tõenäosus.

Mida matkale kaasa võtta

Arvestada tuleb suurte temperatuurivahedega ja peab valmis olema vihmaks, lumeks, päikeseks, öökülmaks ja niiskuseks. Näpunäited, mida kaasa võtta: magamiskott (vähemalt -0 °C jaoks), täispuhutav madrats või matt (mille peal telgis magada), suur kott mugavaks hobuse/eesli külge kinnitamiseks. Matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, soe aluspesu, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, termos, soe matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, sall, müts, kindad, matkakepid,  mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel vajab nii Eesti kodanik kui halli passi omanik Aserbaidžaani reisimiseks viisat. Võimalik on taotleda elektroonilist viisat. E-viisa maksab ca 18 eurot (20 USD). Venemaa passi omanikel on riigis viibimine viisavaba kuni 90 päeva. Vajalik kehtiv Eesti elamisluba.

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

 

Aserbaidžaani saatkond Tallinnas

Pirita tee 20t, 10127 Tallinn

Tel: (+372) 640 5050

Faks: (+372) 640 5051

E-mail: tallinn@mission.mfa.gov.az

http://www.tallin.mfa.gov.az

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem ei ole eriti tasemel. Pealinnas ja suuremates linnades on olemas korralikke tervishoiuasutusi, kuid mägipiirkondades on see pigem väga puudulik. Seega korralik reisikindlustus on oluline.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
13. - 21. august 2022
Hind
1350 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Bakuu Heydər Əliyevi nimelisse rahvusvahelisse lennujaamas (IATA: GYD)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust (jagades tuba/telki reisikaaslastega) (2 ööd hotellis, 2 ööd külalistemajas, 4 ööd telkides) ja toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Vajalikku matkavarustust (telgid, sööginõud jne, v.a. isiklik matkavarustus, sh magamiskott ja magamismatt)
 • Sissepääsupileteid, lubasid, jms rahvusparkidesse, muuseumidesse, mis on reisikavas
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule (auto, buss)
 • Looduslikku/puhast joogivett matka jooksul
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Suurema pagasi transporti eeslitel/hobustel/autodega matka jooksul (kuni 10 kg pagasit reisija kohta, kompaktselt pehme kestaga kotti pakituna)

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikke magamistarbeid (magamiskott ja matt)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Viisat (viisalõive, menetlemist, jms)
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas €125
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Bakuus €60 / koht üheses toas
 • Lisaöö Bakuus €35 / koht kaheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.