Rattareis Bhutanis Avastusretk iidsesse Himaalaja kuningriiki

 • Bhutani maagilised mägised maastikud
 • Kaitsejumala Ap Gyenyen festival
 • Vapustav Phobjikha org
 • Tiigripesa (Tiger’s nest) koobasklooster
 • Bhutani rituaalne õhtu

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus AndMoments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Maagilised mägised maastikud

Bhutan pakub nii vägevaid kõrgeid mägesid kui ka süngeid sügavaid orge, aga ka värvikaid budistlikke kloostreid ja maagilisi koopaid. Meie reisi kõrgeimaks punktiks kujuneb, Chele-la mäekuru (3850 m) vallutamine, kust naudime hingematvad vaateid – see korvab kogu ülestulemise vaeva ja valu! Maalilises Dochu-la’s, mida  ümbritsevad 108 vapustavat budistlikku pühamut,  imetleme  360o vaadet kuulsatele Himaalaja mägedele. Ja see on vaid osa meie vapustavast rattamatkast…

Dechenphu Tshechu festivali külastamine Thimphu’s

Külastame Bhutani aasta uhkeimat, värvi- ja emotsiooniderohket festivali, mis on pühendatud nende kaitsejumalale Ap Gyenyen’ile. Suvine festivalipäev möödub kohalike värvikate kostüümide ja pühade tantsude saatel. Omaette vaatamisvääruseks on ka kohalik koloriitne publik.

Vapustav Phobjikha org

Hiiglaslikus U-kujulises orus leiab nii kultuuripärandit kui ka põnevat loodust. Oru keskel asub muljetavaldav iidne budistlik Gangteng’i klooster. Oru soodes pesitsevad aga ülemaailmselt ohustatud musta kaelusega mägikured. Legend räägib, et kui külastada orgu oktoobri lõpus, on võimalik näha mägikurgi tiirlemas kolm korda ümber kloostri – selle nägemine pidavat tooma õnne kogu eluks.

Paro Taktsang ehk Tiigripesa (Tiger’s nest) koobasklooster

Nagu legend jutustab, sai koht oma nime pühaku Guru Rinpoche järgi, kes kõndis Tiibetist sinna, hiiglaslik tiiger kannul. Tegemist on kohalike budistide seas väga populaarse pühakohaga. Tiigripesa koosnes kunagi 13 koopakloostrist, millest hetkel on alles ainult neli hästi säilinud ja väga kaunist templit, mis on koduks kohalikele munkadele.

Bhutani rituaalne õhtu

Bhutanist ei saa lahkuda ilma nautimata selle kultuurilisi elamusi-võlusid. Viimasel reisipäeval ootab meid rituaalne õhtu kohalikus külamajas – programmis on nii traditsiooniline toit kui ka kohalik  tantsuetteaste, kuumadel kividel kõndimine ning suplemine jõevees. Selle kõige kulminatsiooniks on põnevad kohalikud desserdid!

Reisikava

1.päev

Kolmapäev, 02. november

margin

map
1.päev

Kolmapäev, 02. november

Saabume Paro lennujaama, transfeer Thimphu’sse, Bhutani pealinna – ainukesse pealinna maailmas, kus pole ühtegi valgusfoori. Linnas leidub palju erinevaid budistlikke templeid ja kloostreid ning väga omapäraseid elamuid. Linnas kehtib reegel – kõik hooned peavad järgima traditsioonilist, budistlike ilmingute-maalingutega stiili. Teel Thimphusse külastame Tachog lhakhang’i – ajaloolist ning kohalikele väga olulist templisilda, mis on ehitatud iidsetest raudkettidest. Võimalusel (kui on aega) külastame ka Tashichho dzong’i ehk kuningapaleed, mille ruumides tegutseb hetkel valitsus.

 

Majutus hotellis Pedling (või sarnane).

 

Reisikavas sisaldub õhtusöök

2.päev

Neljapäev, 03. november

margin

map
2.päev

Neljapäev, 03. november

Hommikul sõidame bussiga Thimphu äärelinna Dechenphu Lhakhang’i, kus meil avaneb erakordne võimalus võtta osa iga-aastases Thimphu ja Bhutani kuningate kaitsejumala Ap Gyenyen festivali. Sealsesse templisse, kus uskumuste järgi elab kaitsejumal, lubatakse turiste ainult festivalipäeval. Näeme ja kogeme maskitantse, puhastusrituaale ning budistlikke näidendeid. Üritusel osaleb ka värvikas kohalik publik. Pärast festivali sõidame tagasi hotelli lõunasöögile. Seejärel saame kätte oma rattad, teeme linnale mõnusa ringi peale. Seejärel  suundume imetlema 54 meetri kõrgust Buddha Shakyamun’i kuju ja võrratuid vaated Thimphu linnale ja orule. Edasi suundume alla linna ja päeva lõpetuseks jõuame Changlimithangi staadionile – riiklikule vibulaskmise võistlustele. Õhtu lõpetame hotellis, kus saame enne järgmist seiklusterohket päeva end välja puhata.

Majutus hotellis Pedling (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

3.päev

Reede, 04. november

margin

map
3.päev

Reede, 04. november

Hommikul võtame suuna Dochu-la kurule, mis asub 3015 meetri kõrgusel merepinnast. Alustame päeva väga korraliku tõusuga, kus jalavalu ja hapnikupuuduse kompenseerivad hingematvad vaated. Dochu-la kurust on selge ilmaga näha Himaalaja vägevaid mägesid. Külastame ka Dochu lhakhang värvikat templit, mis on pühendatud Bhutani neljandale kuningale. Ülejäänud päeva veedame sõites läbi kaunite troopiliste Wangdue ja Punakha orgude, kus maastiku ilu ja vaated võtavad lausa sõnatuks. Õhtu lõpetame hotellis õhtusööki ning mõnusat seltskonda nautides. Hotell Punatsangchu Cottages või sarnane.

Majutus hotellis Punatsangchu Cottages  (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

4.päev

Laupäev, 05. november

margin

map
4.päev

Laupäev, 05. november

Hommikul sõidame Chimi lhakhang’i: pühaku templisse, kes leidis oma tee budismi usuni läbi joomise, laulmise ja seksiseikluste. Meil avaneb võimalus külastada templit ja saada õnnistatud puidust fallosega, mille on legendi järgselt nikerdanud Chimi Ihakhang ise. Seejärel suundume kauni Punakha dzongi (kindlustatud klooster) poole, mis oli varasemalt riigi talvepealinnaks. Külastame sealset vapustavat templit. Lõunat naudime pikniku stiilis imeliste vaadete saatel. Edasi suundume ratastel Bhutani pikima rippsilla poole – pikkuseks on sel 160 meetrit. Edasi viib meid tee Bajo linna. Seal tõstame jalgrattad autodele ja sõidame kõrgele mägedesse – 3350 meetri kõrgusele Lawa-la kurule, jääajast pärineva Phobjikha oruni. Sealt, mööda muinasjutuliselt maalilist teed sõidame alla juba ratastel! Hotelli jõuame alles hilisel õhtul, kus naudime õhtusööki ning magusat und.

Majutus hotellis Phobjikha Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Pühapäev, 06. november

margin

map
5.päev

Pühapäev, 06. november

Reisi viienda päeva veedame avastades maalilist Phobjikha orgu, mis on koduks musta kaelusega mägitoonekurgedele. Äkki õnnestubki meil neid elegantseid linde looduses kohata? Kohalikus toonekurgede keskuses on huvilistele avatud lindude elu tutvustav näitus ning hetkel on keskuses taastumisel toonekurg Karma, kes oma talvitumise teekonnal Buthani haavata sai.

Edasi viib tee meid ülesmäge Gangtey väikekülla ning sealsesse mungakloostrisse. Üle 400 aasta vana klooster Gangtey  on oma ilu kõrvalt ka väga olulise ajaloolise ning kultuurilise väärtusega.

Päev jätkub imeliste vaadetega – järgmisena on meil kavas teekond mööda Gangtey loodusrada. See viib meid veel kõrgemale mägedesse, piirkonna vanimasse templisse Khewang Lhakhang. Lõuna saabudes on aeg külastada kohalikke ning nautida nende traditsioonilisi meistriteoseid – Bhutani rahvustoitu selle kõige ehedamal kujul! Söögi kõrvale saab proovida pitsi ara’t, mis on kohalik alkohol, või suja’t ehk kergelt soolakat teed! Pärast lõunasööki saab leiba luusse lasta rahulikuma rattasõiduga ehtsasse Ngelung Drechagling Lhakhang nunnakloostrisse. Õhtupoole väntame tagasi hotelli, kus igaüks saab rahulikult võimsaid kogemusi seedida ning ennast pingutuse eest tänada.

Majutus hotellis Phobjikha Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.päev

Esmaspäev, 07. november

margin

map
6.päev

Esmaspäev, 07. november

Hommikul on meid ootamas mägine rattasõit looduse ja ajaloo keskel.  Alustame  laskumisega Paro linna, mis on koduks Bhutani kõrgeimale ehitisele Ta-Dzhong – 22 meetri kõrgune Bhutani rahvusmuuseum kaunistab juba peaaegu 400 aastat Paro ajaloolist linnapilti. Sõit sinna viib meid esmalt Lawa-la kõrgendikule – meid ootab korralik tõus, mis kulmineerub uskumatute vaadetega 3350 meetri kõrgusel. Ülejäänud päev läheb heas mõttes allamäge! Sõidame ratastega madalamale, kus ootab meid mitmekesine Wangdue loodus. Nüüd saab näha eelnevalt mäe otsast nähtut palju lähemalt. Neile, kes tunnevad, et tõus mäkke on natuke liiga palju, on alati võimalus hüpata auto peale ning nautida loodust sealt!

Majutus hotellis Punatsangchu Cottages (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

7.päev

Teisipäev, 08. november

margin

map
7.päev

Teisipäev, 08. november

Lühem rattasõit iidsesse Kyichu lhakhang’i pühakohta, mis toob meieni 7. sajandi imed ja arhitektuuri. Pärast selle meistriteose kogemist, matkame juba jala Tiger’s Nest koopakloostrisse. See on kindlasti üks kogu meie reisi tipphetki! Matk on pikk, kuid veel ei ole kohatud kedagi, kes seda hiljem kahetseks! Kogemus on tõesti seda väärt. Mäenõlval võtame aja maha ning naudime imelisi vaateid väikese piknikuga vahetult kloostri kõrval. Pärastlõunal sõidame autoga Paro linna ning vahelduseks loodusele naudime linnaelu võlusid – väiksed kohvikud ja kohalikud poed! Teel sinna möödume kuulsast lossist, kus filmiti 1993.aasta hittfilm The Little Buddha.

Majutus hotellis Mandala Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Kolmapäev, 09. november

margin

map
8.päev

Kolmapäev, 09. november

Viimane aktiivne päev! Paneme Bhutani reisile punkti eriti mõnusa rattasõiduga. Alustame hommikul kahetunnise autosõiduga 3850 meetri kõrgusel asuvasse Chele-la’sse! Pöidlad pihku, et ilm on selge, sest sellisel juhul õnnistab pikem sõit mäe otsa meid vaatega võimsatele Kangchenjunga (8586 m) ja Jomolhari (7326 m) tippudele. Tagasi hotelli sõidame aga ratastega – nüüd on enamus teed languses ning saatjaks on meile võluvad metsad. Ees ootab Bondej küla, kus saame tutvuda mitmete vaatamisväärsustega enne kui liigume hotelli. Viimane rattapäev  saadetakse õhtusse rituaalse õhtusöögiga ning traditsioonilise tantsuetteastega kohalikus külamajas. Soovi korral on võimalik kogeda kuumakividel kõndimist ja puhta jõevee iidset tervendavat mõju  nautides. Lõpetuseks – nagu kirss tordil – Bhutani kohalikud desserdid!

Majutus hotellis Mandala Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Neljapäev, 10. november

margin

map
9.päev

Neljapäev, 10. november

Ja ongi aeg tagasi Eestisse naasta. Olenevalt lennuki lahkumise ajast vaatame, mis päevaplaan täpsemalt ette toob. Transport lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu, Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas, 2012. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Kõik ööd ööbime turistiklassi hotellides või mägimajakestes, kus on olemas kõik mugavused. Majutus on kahestes tubades. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul autos.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on rattamatkaga, mille raskusaste on „keskmine“. Suur osa meie teekonnast kulgeb kõrgel – 2200 meetrist kuni 3850 meetrini. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat rattasõidu kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 6-8 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised või raskesti läbitavad ja füüsilist pingutust vajavad. Mitmed päevad reisist kulgevad osaliselt kõrgusel üle 3000 m, seega on meil võimalus kogeda hapnikupuudust ja kõrgmäestikuhaigust vähemalt kergel/keskmisel kujul. Samas on tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on alati olemas ka koht saateautos.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Bhutani rahaühikuks on India ruupia (INR). Vahetuskurss on 1  euro = 88,30 INR-i. Raha ei ole võimalik vahetada Eestis. Valuutat (EUR ja USD) saab vahetada reisi ajal pankades ja valuutavahetuspunktides. Thimphu’s, kust algab meie reis, on olemas ka ATM’id.

Sellel reisil on meil raha raiskamiseks võimalusi enamasti linnades või turistiatraktsioonidega kokku puutudes. Matkaradadel  poode eriti ei ole, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi, matkaraja tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, jooke ja suveniire ning lisategevusi ja paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Krediitkaardid

Enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Pealinnas, Thimphu’s sularahaautomaate leidub, maapiirkondades need puuduvad.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks hea teeninduse, bussi-/autojuhtimise puhul. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on samuti tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Sügis on hea aeg Bhutani külastamiseks – ilmad on eesti suvele sarnased. Oktoober on Bhutanis aastaaeg, kus vihmad hakkavad lakkama ning kuivaperiood hakkab ligi hiilima – ilm püsib pigem päikeseline ja jahedapoolne. Temperatuur varieerub sõltuvalt maastikust ja kõrgusest, aga ööd on reeglina külmad. Thimpus on päevased keskmised maksimumid 23 kraadi juures, öised miinimumid 7 kraadi juures. Mägedes on temperatuurid madalamad. Mägedes kehtib ka kindel reegel – mida kõrgem, seda külmem, tuulisem ja heitlikum.

Mida rattamatkale kaasa võtta

Valmistu nii soojaks päikeseks kui ka öökülmaks ilmaks ja vihmaks ning tuuleks. Näpunäited, mida kaasa võtta: rattariided – mitu kihti, rattakiiver, rattasõidujalatsid ja matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, t-särgid, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, mugav selja-või rattakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Bhutani reisimiseks viisat. Viisa korraldamine kuulub meie kohaliku reisipartneri teenuse hulka. Juhime tähelepanu sellele, et Bhutan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest. Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem Bhutanis ei ole eriti tasemel, pealinnas on olemas korralikke tervishoiuasutusi, kuid mägipiirkondades on see pigem kasin.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
2. - 10. november 2022
Hind
2390 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Paro rahvusvahelises lennujaamas (IATA: PBH)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust: kõik ööd 3*hotellides, jagades kahest tuba reisikaaslasega ja toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Viisa menetlemist
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – siselennud, autod, bussid, jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti autodega matka jooksul
 • Muuseumite ja ekskursioonide tasud
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Pildistamise tasud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Laenutatud rataste rikkumine või kaotamine

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas € 150
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Rattarent: 30€ / päev, 210€ kogu rattareisi perioodiks.
 • Lisaööd: palun konsulteeri meie reisikonsultandiga: Bhutanis kehtib iga peatutud päeva kohta kohustuslik miinimumtasu, mis sisaldab toitlustamist, ööbimist, jms.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.