Elektrirattareis Bodensee ääres Neli riiki ühe reisiga

 • Piltilus puzzle-linn Ravensburg
 • Võluv Lindau saarlinn
 • Suursugune kääbusriik Liechtenstein
 • Kaunid keskaegsed vanalinnad
 • Toitev Saksa köök, kohalik õlu ja vein

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. &Moments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus AndMoments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Keskaja hõng

Keskaja puudutust saame tunda terve reisi jooksul. Pea iga linn, kuhu sattume, on rajatud keskajal, seetõttu saame nautida võimsaid linnamüüre, kitsaid keskaegseid tänavaid, teravatipulisi punase katusekiviga torne, hubaseid vanalinna platse, pisikesi rohelisi siseaedu, kauneid kirikuid ja aukartust äratavaid kloostreid. Ja nende vahele muidugi palju piltilusat loodust ja mõnusat rattasõitu.

Ravensburg – puzzle linn

Ravensburg on linn Saksamaal, mis peamiselt tuntud kui puzzlede linn („Ravensburger“). Kuid tegelikkuses on seal lisaks suurepärane keskaegne vanalinn lugematute teravatipuliste tornide ja kaunite linnakodanike majadega. Samuti leiab siin mitmeid kauneid parke – iga kord peale vihma täitub linn mõnusa okaspuude lõhnaga.

Lindau saarlinn

Lindau on kaunis keskaegne Saksa linn, mis asub Lindau saarel ning mida ühendab mandriga suur tamm. Siin saavad kokku Saksamaa, Šveitsi ja Austria piirid. Igal aastal toimub Lindaus Nobeli auhinna laureaatide kokkusaamine. Lindaus on suurepäraselt säilinud vanalinn, mille vaated meenutavad vanu unustatud postkaarte.

Kääbusriik Liechtenstein

Pisike Liechtenstein on vürstiriik pindalaga kõigest 160km2 ja rahvaarvuga 38 tuhat inimest. See asub Šveitsi ja Austria vahel, kuulsa Reini jõe kallastel ja on väiksuselt kuues riik maailmas. Riigi suurimaks majandusmootoriks on turism. Puhas loodus, lumised mäetipud, alpiaasad, sinised järvesilmad, imekaunid jõekaldad ning hästi säilinud keskaegsed linnused on magnetiks paljudele reisihuvilistele. Liechtensteini pealinnaks on Vaduz, kus asub ka vürsti residents, keskaegne Vaduzi kindlus, aga ka kuulus Vaduzi veinitehas.

Saksa köök, õlu ning vein

Saksa rahvusköök on väga toitev ja rammus, sest sakslased armastavad rohkelt liha ja erinevaid vorste. Nende kõrvale pakutakse juurvilju või aiasaadusi (põhiliselt kartulit ja kapsast). Kindlasti laseme meie reisil hea maitsta mõnel Bratwurst’il (hakitud sealihast grill vorstike), Viini šnitslil või Leberkäse’l (pikkpoisi taoline roog). Ning kindlasti võtame nende kõrvale mõne Saksa õlle või veini nende teadatuntud headuses.

Neli riiki ühe hoobiga

Meie reis kulgeb peamiselt ümber Bodensee, koos mõningate kõrvalhüpetega. Läbime selle reisi jooksul nelja riiki: Šveitsi, Saksamaad, Austriat ning kääbusriiki Liechtensteini. See on suurepärane võimalus oma riikideskoori täiendada.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 01. Juuni

margin

map
1.päev

Laupäev, 01. Juuni

Saabumine Zürichi (IATA: ZRH) lennujaama. Sõltuvalt saabumise kellaajast, on võimalik tutvuda Zürichi linnaga, kus ajalugu on armastuse ja hoolega hoitud ja säilitatud. Siin saab nautida vanalinna selle teravatipuliste kõrgete kirikute ja looklevate tänavatega. Muuseumihuvilistel võib siin raskeks minna, sest valida tuleb enam kui 30 muuseumi seast.  Õhtul ootab meid esimene ühine õhtusöök, saame reisikaaslastega tuttavaks.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

Majutus hotellis Zürichis.

2.päev

Pühapäev, 02. Juuni

margin

map
2.päev

Pühapäev, 02. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna avastame Saksamaad. Peale hommikusööki viib transfeer meid Konstanzi linna, mis asub juba Bodensee järve kaldal. Siin saame kätte oma kaherattalised elektrisõbrad, võtame mõne hetke nendega tutvumiseks ning asume teele. Meie teekond algab soojendustõusuga Bankrain’i mäe jalamile. Edasi teeme peaaegu täisringi ümber Überlingeni järve (mis on Bodensee osa), nautides järvele avanevaid maalilisi vaateid.  Õhtuks jõuame vastaskaldale, keskaegsesse Meersburgi. See on kaunis järveäärne linn, kus on sarnaselt Tallinnale olemas ülemine ja alumine linn. Ülemises linnas saame tutvuda kauni Meersburgi kindlusega, kus on tehtud keskajale pühendatud muuseum mööbli, kunstiteoste, tarbeesemete ja relvade näidistega. Päeva lõpetab ühine õhtusöök.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Meersburgis.

3.päev

Esmaspäev, 03. Juuni

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 03. Juuni

Peale hommikusööki hotellis asume liikuma edasi mööda Bodensee kallast. Teel ootab meid nii mõnigi mõnus tõus ja laskumine. Suurema vahepeatuse teeme Friedrichshafeni linnas, mis  on olnud Württembergi kuningate suveresidentsiks. Nüüdseks on sellest saanud populaarne kuurortlinn. Kindlasti väärib siin külastamist põnev tsepeliinide muuseum. Siin saame ka lõunatada ning edasi viib meid teekond järvest eemale, Ravensburgi suunas. Tee peal naudime vaikseid ja võluvaid linnakesi ja külakesi. Õhtul jõuame tänasesse sihtpunkti – Ravensburgi, nn puzzlede pealinna. Tutvume Ravensburgi vanalinnaga ja naudime ühist saksahõngulist õhtusööki.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis  Ravensburgis.

4.päev

Teisipäev, 04. Juuni

margin

map
4.päev

Teisipäev, 04. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna peale lõunat jätame Saksamaaga mõneks ajaks hüvasti ja suundume Austriasse. Kuid päeva esimeses pooles sõidame veel Saksamaal, võttes suuna tagasi Bodensee poole. Sõidame mööda järve kallast kuni jõuame Lindausse, kaunisse keskaegsesse saarlinna, kuhu siseneme pika tammi kaudu. Siin saame lõunatada ja nautida keskaegsete hoonete ja värvika looduse ilu. Saarel saavad kokku Saksamaa, Šveitsi ja Austria piirid. Peale lõunat siseneme Austriasse, õhtuks on plaanis jõuda Bregenzisse. See on tähtis kolme riigi transpordisõlm, mis hõlmab nii maismaa- kui veeteid. Meie aga naudime siin veel üht kaunist keskaegset vanalinna ning meeldivat õhtusööki heas seltskonnas.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Bregenzis.

5.päev

Kolmapäev, 05. Juuni

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 05. Juuni

Täna ootab meid tutvus Austriaga ja Liechtensteini külastus. Peale hommikusööki liigume sügavamale Austriasse. Sõidame läbi Lustenau – see on suur kaubandusküla ja Austria tekstiilitööstuse pealinn. Siin asub ka tikandimuuseum, kus saab imetleda vanaaegseid käsitöötikandeid ning näha kuidas tehakse kaasaegseid masintikandeid. Sealt liigume edasi piiri poole, läbides mitmeid hubaseid külakesi, kuni jõuame Liechtensteini, kus suundume pealinna Vaduz’i. Siin lõunatame ja võtame aega, et tutvuda kauni vanalinnaga. Pealelõunal suundume tagasi Austriasse, seekord Feldkirchi linna, et veeta veel üks meeldiv õhtu keskaegses vanalinnas ja nautida ühist õhtusööki.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis  Feldkirchis.

6.päev

Neljapäev, 06. Juuni

margin

map
6.päev

Neljapäev, 06. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna alustame vaikselt tagasiteega ning meie sihiks on jõuda õhtuks tagasi Bregenz’isse. Päeva jooksul saame nautida kaunist Austria maastiku mõnusate tõusude ja langustega. Lõunapeatuse teeme Götzis’e kaubanduskülas, kus toimuvad maailmakuulsad Hypomeeting seitsme- ja kümnevõistlused. Tee peal teeme mitmeid peatusi. Esmalt Rankweili linnas, kus saame uurida palverändurite basiilikat. Sealt edasi Sulzi linnas, kus on võimalik tutvuda Niedersulzi vabaõhumuuseumiga Seejärel Hohenemsis, kus teeme tutvust sealse juudikvartaliga. Õhtusöögiks jõuame taas Bregenzisse, meile juba tuttavasse linna ja hotelli.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis  Bregenzis.

7.päev

Reede, 07. Juuni

margin

map
7.päev

Reede, 07. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna liigume mööda Bodensee lõunakallast, Šveitsi aladel. Läbime maalilisi Šveitsi linnakesi: muuhulgas jäävad meie tee peale Arbon oma kauni keskaegse vanalinnaga ning kindlusega; Münsterlingen – pisike, kuid väga multireligioosne linn; ning juba peaaegu Saksa piiril asuv kauni keskaegse kloostriga Kreuzlingen. Lõunapausi teeme võluvas Romashornis. Õhtuks jõuame tagasi Saksamaale, Konstanzi linna. Seal ootab meid ühine hüvastijätu õhtusöök ja hubane hotell.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Konstanz’is.

8.päev

Laupäev, 08. Juuni

margin

map
8.päev

Laupäev, 08. Juuni

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).

Lahkumine, transfeer Zürichi rahvusvahelisse lennujaama  (IATA: ZRH).

Reisigalerii

Arvamused

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. &Moments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.
Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas , 2012. a reis

10-päevased reisid Andmomentsiga lendavad mööda liiga kiirelt. Aeg on täidetud kas kohalikus linnakeses-külakeses ringiuudistamisega või mõõtes mägede kõrgusi ratta seljas. Minule, kui mitte kõige kogenumale rattasõitjale, on alati suureks „hirmuks“ olnud eeldatavalt liiga rasked ja pikad tõusud mägedes. Kuid reaalselt on kujunenud nii, et need tõusud taganjärgi mõeldes ei olegi nii pikad ja rasked, väike pingutus toidab ainult head enesetunnet ning eesootav laskumine on vääriline palk vaevanägemisele.
Eriliselt hurmav on näha päriselu ja –inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest linnadest, uutest autodest, värvilistest tuledest või kohati tuledest üldse, kivimajakuubikutest, mürast. Reisikaaslased ja giidid on alati toredad, lõbusad, abilvalmis ja väledad, nii päevasel ajal rattaga sõites, kui õhtusel ajal aega veetes. Alati ja alati valmis minema uutele seiklusele põnevatesse sihtkohtadesse ja heade kaaslastega.

Kristel Tammleht, Rattareis Ukrainas, Taga-Karpaatias, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Kerge

Saksamaa rattareis on kerge raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Elektrirattad on küll varustatud mootoriga, kuid vaid elektrijõule toetuda ei saa. Selleks, et päevaseid distantse läbida, tuleb ka oma jõudu rakendada. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Abiks on elektrimootor. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Elektrirataste laenutus

Reisile võib tulla oma elektrirattaga, võib seda ka kohapeal laenutada. Rendisoovist tuleb teada anda reisi broneerides. Rendirattad on heas korras, suurustes 15, 17, 19 ja 21 tolli. Kaasa võib võtta oma isiklikud pedaalid ning sadula, mida saab sobitada rendirattale. Kui sul on mugavam oma varustusega sõita, võid kaasa võtta ka oma ratta. Sel juhul palume ratas eelnevalt põhjalikult hooldada ning vajalikud varuosad kaasa võtta. Palun konsulteeri eelnevalt ANDMOMENTS’ meeskonnaga.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Saksamaal ja Austrias on rahaühikuks Euro, Šveitsis ja Liechtensteinis kehtib šveitsi frank, 1 EUR= 0.89 CHF.  Reisi hinnas sisaldub majutus ning toitlustus reeglina kaks korda päevas (va saabumise ja lahkumise päev), samuti transfeerid jm reisikavas sisalduv. Kaasas peaks olema taskuraha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi, jms. Keskmine lõuna maksab Saksamaal umbes 10-25 eurot, õlu 3- 4 eurot; Austrias – lõuna 10-25 eurot , õlu 3-4 eurot; Šveitsis – lõuna 20-50 eurot, õlu 5-6 eurot, Liechtensteinis – lõuna 15-30 eurot, õlu 4-5 eurot.  Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Kaardimaksed on levinud, enamuses poodides saab maksta kaardiga. ATMid on samuti levinud ning võtavad vastu ka rahvusvahelisi kaarte. Siiski võiks alati elementaarne sularahavaru kaasas olema.

Ilm

Ilm Saksamaal ja naaberriikides on juunikuus väga sarnane koduse Eestiga: mitte liiga palav, mitte liiga jahe. Keskmised päevased temperatuurid peaksid jääma 17-22 kraadi vahele, öösel langeb see 12 kraadini. Juuni on Saksamaal kõige vihmarohkem kuu – keskmiselt on siin juunikuus 14 vihmast päeva. Valmistuma peab halvimaks ning varuda igale ilmale vastavat riietust, et positiivselt üllatuda. Ilmagarantiid pole.

Mida rattareisile kaasa võtta

Erinevatest ilmastikuoludest johtuvalt on vaja kaasa võtta täisvalik riietusest: alates lühikestest ja pikkadest sõidupükstest ning lühikese- ja pikakäisega pluusist, kuni veidi külmema ilma riietuseni. Siinkohal lühinimekiri: jalgrattakiiver, kindad (kinnised/lahtised), lühikesed sõidupüksid, veekindel jakk, soe fliisjakk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, väike lenksu- või seljakott jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikud ei vaja Saksamaale, Austriasse, Liechtensteini ega Šveitsi sisenemiseks viisat. Kaasas peab olema kehtiv reisidokument.

Vaktsineerimine

Erilisi nõudeid vaktsineerimise osas ei ole. Tervishoid on tasemel. Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel osutatakse Eesti kindlustatutele Euroopa Liidus ja lisaks ka Liechtensteinis, Norras, Islandil ja Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega.

Aeg / hind

Aeg
1. - 8. juuni 2019
Hind
1550 €
Varajase tellija hind
1450 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Zürichi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: ZRH).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Reisijate ja nende pagasi transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust (reeglina 2 korda päevas) vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Lennujaama transfeere
 • Saateauto teenust ning joogivee ja pagasi transporti sellega

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust, rattalaenutust.
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Reisikindlustust

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 360
 • Lisaöö Zürichis € 60 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Zürichis € 110 / koht üheses toas
 • Rattalaenutus alates € 26 / päev (kokku 6 päeva)
 • * Hotellide ja rattarendi hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Elektrirattareis Bodensee ääres