Rattareis Sardiinias Itaalias Vahemere kaljusel ja lopsakal pärlil

 • Lummav värvidemäng – türkiissinine meri, lopsakas rohelus, liivakollased rannad ja graniitpunased kaljud
 • Omanäoline toit ja erinevad veinisordid
 • Kitsad ja kurvilised, kuid põnevad teed
 • Loodussõbra ja matkaja paradiis
 • Napoleoni kodusaar

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud 24 aastat küttevaldkonnas ja juhin Rettigi müügiesindusi Baltikumis.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Saar kui merest kerkiv mägi

Korsika puhul võib liialdamata öelda, et siinne loodus on hingematvalt kaunis. Siin on kaljused kaldad ja samas liivased rannad, siin on ohtralt rohelust ja samas küllaga mägisust. Tegelikult ongi Korsika nagu üks merest kerkiv mägi, kus iseloomulikuks sõnaks on värviküllus. Kaldalt vaadates jääb silma põhjamaalaste jaoks eriline, türkiissinist värvi meri. Taimestik on siin lopsakas ja rohelust palju. Samuti tabab silm liivakarva kollast, lubjakivikaljude halli ja valget ning juurde ka graniitpunaseid kaljusid. Kevadeti võib kohata veel ka lumiseid mäetippe.

Vähe inimesi, palju loodust

Saar ulatub 183 km põhjast lõunasse ja 83 km idast läände. Kõrgete ja kaljuste mägede tõttu on siin asutus hõre ning loodus lokkab seda võimsamalt. Oma 275 000 elanikuga on Korsika Prantsusmaa hajusaima asustusega piirkond, kus rahvas elab peamiselt kahes suures linnas – Ajaccios ja Bastias. Üle saare leiab aga armsaid külakesi. Nii seal kui ka suurtes linnades räägitakse itaalia keele sarnast keelt või itaalia keele murret. Suuremates linnades saab inglise keelega hakkama, külades tuleb vahest ka käed ja jalad appi võtta.

Erksad maitsemeeled

Korsika köök on paljuski Itaalia mõjudega. Pikantselt maitsestatud, kuid samas vägagi lihtsad toidud annavad maitsemeeltele küllaga tööd. Korsiklased ise peavad oma rahvusköögi parimateks paladeks talupojasuppi, toorvorsti ja vinnutatud looma- või lambaliha. Loomulikult kuuluvad Korsika köögikultuuri juurde ka mereannid – merisiilikud, kalmaarid, krabid, rannakarbid, langustid ja Vahemere kalad. Kindlasti tasub proovida kala ja rannakarpe. Viimaseid pakutakse küll sinihallitusjuustu, rohelise pipra või tomatikastmes, küll valges veinis keedetuna ja küüslauguvõis küpsetatuna. Kitsepiimast valmistatud toorjuustu kasutatakse nii erinevate soolaste roogade valmistamiseks kui serveeritakse ka puuviljade, mee ja mandlisiirupiga. Muidugi tuleb mekkida kohalikke veinisorte.

Vastuoluline suhe Napoleoniga

Väikese Korsika on maailmale tuntuks teinud kahtlemata Napoleon, kes on siin sündinud. Napoleonist kuuleb Korsikal palju ja kogu aeg. Olemas on nii Napoleoni kipskujukesed, medaljonid, küpsised kui muidugi ka temanimelised platsid ja tänavad. See ei tähenda aga, et korsiklased ise Napoleoni üleliia armastaksid. Pigem suhtuvad nad temasse jahedalt, sest kui Napoleon võimule sai, oli tema jaoks oluline Suur-Prantsusmaa, mitte kodusaare iseseisvuspüüdlused. Kohalikega suheldes saab varsti selgeks, et mässumeelsus on neis säilinud tänaseni. Turismimagnetiks sobib Napoleon aga suurepäraselt.

Reisikava

1.päev

Reede, 18. september

margin

map
1.päev

Reede, 18. september

Korsika reisi alustame oma sihtpunkti suunas naabersaarelt Sardiinialt, kus maandume Olbia lennujaamas. Lennujaamast sõidame edasi hotelli. Sõltuvalt kohale jõudmise ajast on võimalik rohkemal või vähemal määral Olbiaga tutvuda. Olbia on Sardiina keskus, mis meelitab nii oma kaunite randade kui ka kultuuriliste vaatamisväärsustega.

Majutus hotellis Olbias.
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 19. september

margin

map
2.päev

Laupäev, 19. september

Hommikul istume rataste selga ja sõidame väntame esimesed kilomeetrid, et jõuda päeva teiseks pooleks Santa Teresa Galluriasse. See on paik, mis on säilitanud hoolimata suurest turistide huvist oma iseloomuliku näo nii kohalike inimeste suhtumise, vaba käitumise kui ka piirkonna ehitiste poolest.

Majutus hotellis Santa Teresa Gallurias.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 20. september

margin

map
3.päev

Pühapäev, 20. september

Täna jätame kauni Sardiinia selja taha ja astume oma reisi sihtpunkti – Korsika – rannale. Sõidame praamiga Bonifaciosse ja sealt edasi väntame Solenzarasse. Pea kogu rattasõidu ajal kasutame maalilisi rannikuäärseid teid, et saaksime nautida vaateid nii merele kui ka maale. Ja me ei naudi ainult vaateid. Teeme tutvust Korsikale iseloomulike ja tõeliselt haruldaste liivaste randadega, sest tegemist on mägijõgede randadega, mis mõjuvad kui tõelised oaasid.

Majutus hotellis Solenzaras.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 21. september

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 21. september

Täna istume ratta seljas veidi rohkem, kuid kuna tee on lai ja korralik, siis kulgeb see kiiresti. Retke esimese osa sõidame ranniku lähedal, päeva teises pooles võtame suuna saare keskele Korsika kunagise pealinna Corte suunas, mida tuntakse kui saare südant. Teekond Cortesse on taaskord silmailu pakkuv – kõikjal saadab meid lopsakas taimestik ja rohelisega kaetud mäed, kus taamal paistavad ka lumised tipud. Corte on armas 3000 elanikuga väike linn, mis on ühtlasi ka Korsika ülikoolilinn. Siin on kaunis vanalinn ja Korsika elu kajastav muuseum. Loodame, et jõuame külastada neist vähemalt ühte.

Majutus hotellis Cortes.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 22. september

margin

map
5.päev

Teisipäev, 22. september

Väntame kunagisest pealinnast Cortest tänasesse Korsika pealinna Ajacciosse. Ajaccio on üks kahest Korsika suurimast linnast, kus elab suurem osa saare elanikest. Kui vähegi aega jääb, siis tasub lõunatada mõnes kohalikus kalarestoris, kus pakutakse reeglina samal hommikul püütud mereande.

Majutus hotellis Ajaccios.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 23. september

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 23. september

Võtame suuna Valinco lahes asuvale Propriano linna, mille hooned on valdavalt pärit 19. sajandi esimesest poolest ja kus selle perioodi miljöö on hästi säilinud. Linnakese keskel köidab silma Notre Dame de la Misericorde kirik. Siin asub ka väike sadam, kus seisavad sõbralikult kõrvuti nii uhked jahid kui ka tagasihoidlikud kalapaadid. Laheäärne Portigliolo rand ulatub üle 2 km. Seda peetakse tänu suurepärastele tuuleoludele ja kogu atmosfäärile üheks surfarite lemmikuks.

Majutus hotellis Proprianos.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 24. september

margin

map
7.päev

Neljapäev, 24. september

Täna sõidame tagas linna, kust oma teekonda Korsika pinnal alustasime – Bonifaciosse. Linn asub Korsikat ja Sardiiniat ühendava Bonifacio väina ääres. Kaks saart oli kunagi ühendus, kuid ammustel aegadel tegutsema hakanud vulkaani tulemusel lahutab neid nüüd 11 km mereteed. Bonifaciot tuntakse kui kaljudevahelist tsitadelli, mis asub kõrgel lubjakivisel rannal türkiissinise vee ääres. Linnakest on nimetatud Prantsusmaa kõige paremini hoitud saladuseks, sest siin pole suuri külastajate hulki, kuigi linna maalilised munakiviteede alleed ja sädelevate vetega kaldajoon võiks neid siia kahtlemata meelitada. Seda enam on Bonifacio maiuspalaks neile, kes siia tuleku ette võtavad.

Majutus hotellis Bonifacios.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 25. september

margin

map
8.päev

Reede, 25. september

Pärast maabumist Santa Teresa Gallurias ootab meid rattasõit tagasi reisi alguspunkti Olbiasse. Saame võtta veel viimast nii Olbia kaunitest randadest kui ka linna õhtusest melust. Kel reisi jooksul jäänud suveniiride kott veel täitmata, siis nüüd on viimane võimalus see viga parandada. Õhtu lõpetame tavalisest pidulikuma õhtusöögiga.

Majutus hotellis Olbias.
Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 26. september

margin

map
9.päev

Laupäev, 26. september

Transport lennujaama ja kojusõit.

Nägemiseni, Korsika ja Sardiinia!

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm. Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Gruusias, 2014. a reis

Andmomentsi reisid pole üldsegi mitte ainult spordiässadele, kes iga päev trassi aja peale läbi kihutavad ja maalilisi vaateid ainult õhtul maha jäänute fotoaparaatidest imestusega vaatavad, kuigi ka neid seal trehvab. Läbitakse muidugi ka karme tõuse, aga siis võib rahumeeli saateautosse istuda ja kohaliku autojuhiga elust-olust rääkida. Koostöös kohalikega valitud marsruudid pakuvad mitmekesiseid ehedaid elamusi, läbitakse põnevaid nurgataguseid, rattal kulgedes tunned päris looduse lõhna, märkad detaile ja on lihtne juhusliku külainimesega juttu puhuma sattuda.
Maroko avas end väga vastuolulisena. Kui Marrakech oli oma iidse turukultuuri ja kaasaegseks pürgiva linna seguna ootuspärane, siis maapiirkondades oli päris uskumatu, et satud kõigile euroopa normidele vastavalt kiirteelt maha põigates siiani koopas elavate karjusteni ja väikelinna hotellis töötab noormees, kes pole päevagi koolis käinud, kuid töö käigus on omandanud 5 võõrkeelt. Väga erineva palgeliste mäeseine ja kõrbemaastike vahelt taas külakesse või rohelisusesse uppuvasse oaasi jõudes on tunne vist sama, mis kaugetel aegadel kaameliga reisinud kaupmehel.
Kuna grupid on väiksed, siis igal reisil tekib ka tore ühise kamba tunne, kellest alati on reisi lõpus kahju lahkuda. Juhe-väljas puhkus on igal juhul garanteeritud.

Riina Roosipuu, Rattareis Kõrgõzstanis, 2013. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto kohapeal ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.

Raskusaste: Keskmine

Korsika rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Päevased tõusud on kuni 1000 meetrit (ühel päeval 1400) ning laskumised võivad olla teravad. Kõrgemad tipud meie teekonnal jäävad siiski alla 1200 m. Pea kogu marsruut kulgeb asfaltkattega teedel, kuid võib juhtuda, et teeme kõrvalpõikeid, kus korralik kate võib puududa. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka reeglina saateauto. Juhul, kui soovid reisi raskusaste enda jaoks kergemaks muuta, võid rentida elektriratta, mis muudab tõusud oluliselt kergema vaevaga läbitavaks.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Korsikal kehtib euro. Kaasas tasub hoida sularaha. Kaarditerminaale ja ATM-e on linnades, kuid mägikülade poodides ja toidukohtades on käibel eelkõige sularaha.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte üldiselt aktsepteeritakse linnades, siiski ei tasu nende peale lootma jääda, eriti maapiirkondades.

Jootraha

Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Ilm on Korsikal septembris mõnus: mitte liiga palav, kuid siiski soe. Keskmised päevased temperatuurid peaksid olema 25 kraadi juures. Sademeid on oodata sarnaselt Eesti suvele. Valmistuda tuleb siiski ka kehvemateks ilmadeks ja sellele vastavaks riietuseks. Seda juhul, kui temperatuurid on ülal nimetatutest madalamad ja sellega kaasneb vihm ja tuul. Ilmagarantiid pole.

Mida matkale kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed rattapüksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning -huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas autodega.

Ratta ja elektriratta laenutus

Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab saata kohale ning tagasi tuua oma jalgratta (tasuta). Kohapealne rattarent on samuti võimalik, valikud on seinast seina. Juhul kui soovid oma reisi raskusastet kergemaks muuta, on saadaval ka elektrirattad. Jalgrattad tuleb ette broneerida.

Viisanõuded

Eesti kodanik võib reisida Prantsusmaale viisavabalt. Piiri ületamisel tuleb esitada vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu kehtiv pass või ID-kaart.

Vaktsineerimine ja meditsiin

Üldiselt oleme soovitanud, et matkajad võiksid olla vaktsineeritud teetanuse, difteeria, A-hepatiidi, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine. Rohkem infot vaktsineerimise vajaduse ja võimaluste kohta leiab siit.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole.

Aeg / hind

Aeg
18. - 26. september 2020
Hind
1890 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Sardiinia Olbia (IATA: OLB) lennujaamas

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Eestikeelse reisijuhi ja abigiidi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab reisija
 • Joogivett matka jooksul
 • Tehnilist abi ning saateauto teenust kogu reisi vältel
 • Suurema pagasi transporti saateautoga
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Tasuta rataste transporti Eestist Olbiasse ja tagasi

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid
 • Lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Rattalaenutust, juhul kui ei soovi oma ratast Eestist kaasa võtta (vt. „Hind sisaldab“). Rattalaenutus kogu reisi jaoks maksab 140 eurot. See summa ei sisalda muud rattavarustust nagu näiteks kiiver või rattakotid.
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Viisatasusid ja menetlust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid, jms
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Elektriratta laenutust, alates 140 eurot kogu reisi ajaks.

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 400
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Olbias € 65/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Olbias € 120/ koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Sardiinias Itaalias