Rattareis Itaalias Garda järve kaunitel kallastel.

 • Garda järv – Põhja-Itaalia pärl
 • Võluv ajalooline Verona
 • Võrratu Itaalia köök kohalikku koloriidiga
 • Stiilne Milano
 • Kaunid ja hubased külad mägede vahel

Reisijuht

August Tillo

Arvan, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõikke mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Stiilne Milano

Milano on Põhja-Itaalia suurim linn ja üks stiilsemaid linnu maailmas. Siin saab nautida ilusaid hooneid, tänavaid ja monumente, aga ka kauplusi ja inimesi. Ilu ja stiili leiab igalt poolt. Milanos ei saa üle ega ümber Toomkirikust (Duomo) – Itaalia kõige suurejoonelisemast pühakojast. Kindlasti tuleb ka toomkiriku katusel ära käia. Aega tuleb võtta kuulsa Via Montenapoleone ostukvartali külastamiseks. Väärib külastamist ka Galleria Vittorio Emanuele II – neorenessanslik ristikujuline passaaž kohvikute (näiteks kuulus Zucca’s), restoranide, butiikide, raamatupoodidega. Siin tegutseb ka tuntud kohvikrestoran Savini. Muuseumihuvilistel soovitame leida aega La Scala teatrimuuseumi jaoks. Paljud tuntud heliloojad on saanud Milanos oma tuleristsed, kaasa arvatud Rossini, Donizetti, Bellini ja Verdi. Kes aga soovib tutvuda Leonardo da Vinci “Püha õhtusöömaajaga”, siis neil tasub külastus sinna ette tellida kohalike turismifirmade kaudu, sest kuulsa teosega tutvumiseks on tavaliselt mitmekuised järjekorrad.

Vapustav Garda järv

Garda on Itaalia suurim järv, mille pikkuseks on 52 km ja laiuseks 17 km. Järv on väga maaliline – selle sinised veed on ümbritsetud lopsaka roheluse ja võimsate Alpide tippudega. Järv ja selle ümbrus on ideaalne koht puhkamiseks suvel ja sügisel: rannad ja kuurordid, suurepärased vaated, maalilised lossid ja villad ning mitmeid võimalusi vabaaja veetmiseks. Järvel on viis suurt saart ja hulgaliselt väiksemaid saarekesi, millest osadele pääseb ka laeva/paadiga. Garda’t peetakse ka purjelaudurite paradiisiks – tuuled on siin sagedased külalised. Palaval lõunamaal on see teretulnud nähtuseks – kuumad suvepäevad tunduvad selle tõttu leebemad.

Ajalooline ja romantiline Verona

Tänu Shakespeare’ile seostub Verona eelkõige Romeo ja Julia romantilise armulooga. Kuid Verona on kindlasti palju enamat. See on Itaalia üks vanemaid linnu, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lugematud kirikud, kaunid ja arhitektuuriliselt põnevaid sillad, veinid ja toidud tuntud Veneto piirkonnast – kõik see teeb Verona’t väga hinnatuks ja atraktiivseks. Linnas leiab hästi säilinud 1. sajandi amfiteater, kus igal suvel toimub ooperifestival. Põnevaks kohaks on Piazza della Erbe – turuväljak, mida ümbritsevad väga erinevas vanuses ja stiilis hooned ja kujud ning kogu seda arhitektuurilist virrvarri täiendab väljaku keskel asuv Verona Madonna purskkaev. Lisaks kunstiteoseid täis muuseumid, hubased kohvikud, mõnus romantiline õhkkond. Kõike seda saame kogeda meie reisil.

Võrratu Itaalia köök kohalikku koloriidiga

Itaalia köök on lihtne ja väga maitsev. Seda hinnatakse kõrgelt ja tuntakse igas maailmanurgas. Kindlasti ei puudu meie reisil selline klassika nagu pitsa ja pasta, risotto, ravioolid ja lasanje, panna cotta ja tiramisu. Ja loomulikult, kõik see kohalikke nootidega. Igas külas ja linnakeses on omad saladused ja retseptid – nii et pealtnäha meile hästi  tuttav Itaalia köök suudab meid reisi jooksul ikka ja jälle üllatada. Iseenesestmõistetavalt, hea Itaalia toidu juurde kuulub ka hea Itaalia vein.

Kaunid ja hubased külad mägede vahel

Meie reisi teekond kulgeb üsna palju läbi Garda järve ümber kõrguvate Alpi mägede, mida ehivad kohalikud hubased külakesed ja linnakesed. Neid on mitmeid ja nad on väga võluvad: kitsad, siia-sinna ekslevad tänavad, kivimajad, mille vahel kuivab riputatud pesu. Kindlasti leiab siit kirikud, piazzad ja ka tavernid. Elu ja aeg nendes külades kulgeb oma rütmis ja miski ei suuda seda kõigutada. Naudime seda kohalikku koloriiti ja proovime sellega samas rütmis kulgeda.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 09. september

margin

map
1.päev

Laupäev, 09. september

Saabumine Milano Malpensa (IATA:MXP) rahvusvahelisse lennujaama. Transfeer hotelli. Tutvumine Milanoga  omal käel. Võib nautida selle linna ilusaid hooneid, mõnusat ja stiilset õhkkonda ning imetleda moepoodide vaateaknaid, tehes ka mõned moeostud. Aga võib ka jalutada mööda ajaloolisi väljakuid ja tänavaid või juua head kohvi mõnes õdusas kohvikus.  Õhtul ootab meid esimene ühine õhtusöök ja reisikaaslastega tutvumine.

Majutus hotellis Milanos.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 10. september

margin

map
2.päev

Pühapäev, 10. september

Peale hommikusööki viib rong meid Desenzanosse  – Garda järve väravasse. Siin saame kätte oma rattad, võtame mõne hetke nendega tutvumiseks ja kohanemiseks ning asume teele. Täna ootavad meid mäed ja nende vahel peituvad kaunid Itaalia külad ja linnakesed. Esimene linn, kust sõidame läbi, on Alpide jalamil  asuv väljakute ja kirikuterohke Brescia. Veel jäävad meie teele piltilusad Nave ja Caino. Päeva lõpuks jõuame Salo’sse – väga kaunisse linna otse Garda jäve kaldal. Päeva lõpetab mõnus ühine õhtusöök koos Itaalia veiniga.

Majutus hotellis  Salos.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 11. september

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 11. september

Hommikusöök hotellis. Tänane päev sisaldab nii korralike tõuse kui ka nauditavaid laskumisi. Meie teekonnal saame nautida kauneid vaateid Idro järvele ja loomulikult ümbritsevatele mägedele. Õhtuks jõuame Storosse, Garda järve läänekalda mägede vahel asuva Idro järve lähedusse jäävasse väiksesse 4500 elanikuga hubasesse linnakesse, kus saame tunnetada tõelist Itaalia hõngu. Päeva lõpetab mõnus õhtusöök.

Majutus hotellis  Storos.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 12. september

margin

map
4.päev

Teisipäev, 12. september

Tänase päeva lõpul jõuame Garda põhjakaldale. Enne seda testime selle lähedal asuvate mägede serpentiine. Järske tõuse täna ette ei tule: esmalt kulgeme veidi ülesmäge ja siis selle järel enamuse teekonnast alla – järve äärde. Naudime tõelisi mägesid, kauneid vaateid, lopsakat Itaalia loodust ning loomulikult rattasõitu. Päeva sihtkohaks on Garda järve põhjatipp ning Riva del Garda, võluv Itaalia linn. Seda kaunistab järve ääres kalju sisse rajatud kindlus, kus asub hetkel Rahvusmuuseum. Õhtul naudime õhtusööki lummavate vaadete taustal.

Majutus hotellis Riva del Garda’s.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 13. september

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 13. september

Täna on meil kergem päev – päevane distants ei ole pikk ning teel ei tule ette ühtegi suuremat tõusu ega langust, nii et saame lihtsalt kulgeda ja nautida rattasõitu ja järve ning mägise looduse ilu. Meie  teekond kulgeb mööda Garda järve idakallast lõunapoole. Sõidame terve päeva vahetult mööda järve kallast ning meie sihtkohaks on Cassone, väike rannaküla. Siin ootavad meid rannamõnud. Päeva lõpetab mõnus õhtusöök.

Majutus hotellis Cassones.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 14. september

margin

map
6.päev

Neljapäev, 14. september

Tänane päev on meie reisi kõige raskem. Palju tõusumeetreid, mille jaoks läheb lisaks mootorijõule ka lihasjõudu tarvis. Kuid nähtud vaev tasub ennast ära. Need vaated Garda järvele ja ümbritsevatele mägedele, mis ootavad meid ees üleval, on seda pingutust kuhjaga väärt. Alati on koht olemas ka saateautos. Tippu jõudes võtame mõne hetke puhkamiseks, vaadete nautimiseks ja loomulikult ka pildistamiseks. Edasi jätkame juba pika laskumisega mööda serpentiini. Päeva lõpuks jõuame järvele nime andnud Gardasse, kus naudime taas mõnusat itaallaslikku õhtusööki.

Majutus hotellis Garda’s.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 15. september

margin

map
7.päev

Reede, 15. september

Peale hommikusööki ootavad meid mõned värskendavad kilomeetrid mööda Garda järve kallast, mille järel suundume maismaa poole, muinasjutulisse Veronasse.  Nagu juba kombeks – ees ootab nii mõnigi tõus ja laskumine. Veronasse jõudes saame lõunatada ning päeva teine pool on selleks, et omal käel seda vapustavat linna avastada. Siin on mida teha ja vaadata. Saame jalutada mööda kaunist vanalinna, külastada Piazza della Erde’t, näha oma silmaga Verona Madonna purskkaevu, ning loomulikult, soovida oma armusoove Julia maja rõdu all. Õhtul samme taas kokku, et pidada maha üks itaaliahõnguline õhtusöök ning jagada muljeid.

Majutus hotellis Veronas.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 16. september

margin

map
8.päev

Laupäev, 16. september

Täna paneme punkti oma jalgrattareisile. Peale hommikusööki hakkame liikuma tagasi Desenzano suunas. Tänasel teel ei tule ette märkimisväärseid tõuse ega langusi, nii et saame lihtsalt nautida kulgemist. Desenzanosse jõudes anname ära oma rattad ning kiirrong viib meid tagasi Milanosse. Õhtul peame maha viimase piduliku, reisi lõpetava õhtusöögi.

Majutus hotellis Milanos.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 17. september

margin

map
9.päev

Pühapäev, 17. september

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis (hinna sees).

Lahkumine. Trasfeer Milano Malpenso (IATA:MXP) rahvusvahelisse lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Matkareis Gruusias, 2013. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Gruusias, 2014. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm. Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised
asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna
paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või
siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest
käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku
eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning
lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Keskmine

Itaalia rattareis on keskmise raskusastmega. Bulgaaria rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Marsruut kulgeb asfaldil. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka reeglina saateauto. Juhul, kui soovid reisi raskusaste enda jaoks kergemaks muuta, võid rentida elektriratta, mis muudab tõusud oluliselt kergema vaevaga läbitavaks.

Kõrgmäestikuhaigusega sa sel reisil kokku ei puutu.

Kasulik teada

Ratta ja elektriratta laenutus

Ratta ja elektriratta laenutus on võimalik koha peal, mis teeb selle väga mugavaks. Laenutada saab erinevas suuruses rattaid. Rattad on saadaval standardpedaalidega, soovi korral võite võtta kaasa oma pedaalid, aga ka sadula. Juhul kui soovid oma reisi raskusastet kergemaks muuta, on saadaval ka elektrirattad. Jalgrattad tuleb ette broneerida. Kui soovid kindel olla oma ratta sõiduomadustes, siis võid alati enda ratta kaasa võtta, seda võimalust pakuvad (üldiselt lisaraha eest) enamus lennufirmad.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Itaalias on rahaühikuks Euro. Reisi hinnas sisaldub majutus ning toitlustus reeglina kaks korda päevas (va saabumise ja lahkumise päev), samuti transfeerid jm reisikavas sisalduv. Kaasas peaks olema taskuraha, et lubada endale lõunasööke, snäkke, õlu ja lisategevusi, jms. Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Kaardimaksed on levinud, enamuses poodides saab maksta kaardiga. ATMid on samuti levinud ning võtavad vastu ka rahvusvahelisi kaarte. Siiski võiks alati elementaarne sularahavaru kaasas olla.

Ilm

Septembris on ilm Garda järve ääres väga sarnane Eesti suveilmaga: mitte liiga palav, mitte liiga jahe. Päevased keskmised maksimumtemperatuurid peaksid jääma 24 kraadijuurde, öised keskmised miinimumid on 12 kraadi juures. Sel ajal sajab Itaalias keskmiselt – oodata on siin septembrikuus 10 vihmast päeva, mis vastab enam-vähem Eesti augustikuule. Valmistuma peab ka halvimaks ning varuda igale ilmale vastavat riietust, et positiivselt üllatuda. Ilmagarantiid pole.

Mida rattareisile kaasa võtta

Erinevatest ilmastikuoludest johtuvalt on vaja kaasa võtta täisvalik riietusest: alates lühikestest ja pikkadest sõidupükstest ning lühikese- ja pikakäisega pluusist, kuni veidi külmema ilma riietuseni. Siinkohal lühinimekiri: jalgrattakiiver, kindad (kinnised/lahtised), lühikesed sõidupüksid, pikad püksid, veekindeljakk, soe fliisjakk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, väike lenksu- või seljakott jms. Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikud ei vaja Itaaliasse sisenemiseks viisat. Kaasas peab olema kehtiv reisidokument.

Vaktsineerimine

Erilisi nõudeid vaktsineerimise osas ei ole. Tervishoid on tasemel. Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel osutatakse Eesti kindlustatutele Euroopa Liidus vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega.

Aeg / hind

Aeg
9. - 17. september 2023
Hind
1990 €
Varajase tellija hind
1890 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Milano rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: BGY)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Reisijate ja nende pagasi transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust (reeglina 2 korda päevas) vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Lennujaama transfeere
 • Saateauto teenust ning joogivee ja pagasi transporti sellega

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust, rattalaenutust.
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Reisikindlustust

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 550
 • Lisaöö Milaanos € 65 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Milaanos € 130 / koht üheses toas
 • Rattalaenutus alates € 20 / päev (sõltuvalt rattast, kokku 7 päeva)
 • Elektriratta laenutus alates € 35 / päev (sõltuvalt rattast, kokku 7 päeva)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.