Jalgrattareis Gruusias Rattareis Borjomist üle mägede Musta mere äärde

 • Grusiinide ülim külalislahkus – rikkalikud kodused õhtusöögid ja ülevoolav sõbralikkus
 • Batumi – peo, ranna ja kõrghoonete linn
 • Mägismaa keskaegsed kloostrid ja linnused
 • Vardzia koopakloostri ja -linna kompleks
 • Beshumi mägikuurort – õitsevad alpiaasad, mineraalveeallikad ning ravimudavannid

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. AndMoments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Reisijuht

Andrei “Grisha” Grištšenko

Loomupärane uudishimu on mind viinud erinevatesse kohtadesse. Kuid mida aeg edasi, seda suurem on soov sattuda paikadesse ja radadele, kus turisti jalg pole sattunud. Gruusias on õnneks veel piisavalt selliseid paiku oma ürgse, võrratu loodusega; megalehmakookidega külateid, tugevalt traditsioonilise toiduga, mis viib keele alla ja loomulikult vein!! ojadena!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Grusiinide ülim külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et rattatuuril olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Batumi – peo, ranna ja kõrghoonete linn

Batumi on Gruusia kuurortlinn, mis asub Musta mere rannikul, ning on kaasaegse Gruusia suureks turistimagnetiks. Peo- ja rannamelu on siin peeaegu et aastaringne – lund näeb kuurortis heal juhul 12 päeval aastas. Batumis suudavad sõbralikult läbi saada paljud rahvused ning religioonid. Samuti on selle kaasaegsed kõrghooned kauniks kontrastiks ülejäänud reisi ajal kogetavatele keskaegsetele kloostritele ning mägistele looduspiltidele.

Keskaegne Samtshe-Džavahheeti regioon

Gruusias saab näha põlist mägede ilu. Siia tulles liigud justkui paar tuhat aastat ajas tagasi. Siin leiab koopakloostreid, vanu kirikuid ja kujusid, väikseid armsaid majakesi. Ja muidugi mägesid. Palju kauneid mägesid ja kitsaid mägiteid, vaadetega alpiaasadele ning lumistele tippudele. Siin jääb meie teele ka närvekõditav Tskhratskaro mäekuru.

Vardzia koopakloostri ja -linna kompleks

Vardzia on üks tähtsaimatest ja tuntuimatest Samtshe-Džavahheti regiooni vaatamisväärsustest. Siin kaljuseina sees korrustena asetsevad umbes 600 nii looduslikku kui käsitsi loodud koobast. Need koopad olid otse kui looduse kingitus sageli võõrvallutajate rünnakute alla sattuvatele kohalikele elanikele – siin saadi kaitset, sinna poeti peitu. Gruusia tsaarinna Tamara otsustas oma valitsusajal seda tugevdada – ta laiendas hulka koobastest ning ehitas sinna sisse Uinumise katedraali, millest kasvas hiljem välja kuulus Vardzia koopaklooster. Järgmise 20 aasta jooksul ehitati sinna juurde veel kümmekond kirikut, raamatukogu, saunad, ehitati kanalisatsioonisüsteem ning pikendati salakäike. Varem oli kompleks võõraste silmade eest kaitstud kalju esiseina taga, kuid hiljem see hävis maavärina tagajärjel, ning nüüd on seda ilu kaugelt näha.

Beshumi kuurort

Beshumi on mägikuurort, mis asub Khulo regioonis 2000 m kõrgusel merepinnast, mõne kilomeetri kaugusel Goderdzi kurust. See on madala õhuniiskusega ning tugeva ultraviolettkiirgusega ravikuurort, kus saab nautida mineraalveeallikad ning lõõgastuda mudavannides, hingates samal ajal puhast hapnikurikast õhku. Taoline ravi teeb pai nii seedimisele, kui hingamissüsteemile. Ja muidugi ei tasu unustada ka silmipimestavaid loodusvaateid.

Reisikava

1.päev

Reede, 14. Juuni

margin

map
1.päev

Reede, 14. Juuni

Saabumine Tbilisi (IATA: TBS) Rahvusvahelisse lennujaama.
Majutus hotellis Tbilisis.
Hinnas sisaldub õhtusöök. 

2.päev

Laupäev, 15. Juuni

margin

map
2.päev

Laupäev, 15. Juuni

Hommikusöök hotellis. Sõidame autoga läbi Borjomi keskaegsesse Timotesubani külla, kus külastame iidset rohelusse uppuvat Timotesubani kirikut, mis on üks vanimaid kristlikke kirikuid maailmas. Sealt jätkame oma teed juba jalgrataste seljas ning suundume Bakuriani suusakuurordisse, mis ongi meie tänase päeva sihtpunkt. Väga populaarne ja rahvarohke talvel, on Bakuriani suvel suhteliselt vaikne ja rahulik. Tänase päeva jooksul tuleb nii raskemaid tõuse kui ka mõnusaid laskumisi. Majutus hotellis Bakurianis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 16. Juuni

margin

map
3.päev

Pühapäev, 16. Juuni

Hommikusöök hotellis. Jätame hüvasti Bakurianiga ning asume liikuma närvekõditava Tskhratskaro mäekuru suunas (2480 m). Naudime mäkketõusu ja hingematvaid vaateid. Peale kuru ületamist, sõidame allamäge Ahhalkhalakhi – armeenlastest elanikkonnaga gruusia linnakesse. Meie tee möödub Samtshe-Džavahhetti regiooni tavatutest monumentidest. Siin leiab koopakloostreid, vanu kirikuid ja kujusid. Päev sisaldab nii raskemaid tõuse kui ka nauditavaid laskumisi.

Majutus külalismajas Ahhalkhalakhis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 17. Juuni

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 17. Juuni

Hommikusöök hotellis. Peale seda hüppame taas rataste selga ja suundume Kumurdo küla poole. Siin saame imetleda 10. sajandil ehitatud Kumurdo kirikut tema silmapaistvate seinamaalide ja gravüüridega. Sealt väntame edasi Vardzia koopakloostrisse. Peale koobaste külastamist naudime kohalikku lõunasööki, ning liigume läbi Aspindza piirkonna Akhaltsikhe linna kus saame tutvuda põneva Rabati kindlusega. See 13. sajandil ehitatud kindlus oli mitmel korral hävitatud. Siin vahetusid tihti valitsejad, mille tulemusena näeb seal erinevate kultuuride ja religioonide tunnuseid. Päeva mahub nii mõnigi tõus ja langus, ning õhtuks lõpetame 300 m lähemal merepinnale, kui alustasime.

Majutus hotellis Akhaltsikhes.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 18. Juuni

margin

map
5.päev

Teisipäev, 18. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna suundume Adžaariasse – ühte ilusaimasse Gruusia piirkonda. Seda piirkonda iseloomustab erakordselt kaunis loodus, paitav ja soe päike ning meri, lisaks ka külalislahked inimesed oma rikka folkloori ja traditsioonidega. Ületame kauni ja ohtliku Goderdzi mäekuru ning jõuame tänase päeva sihtpunkti –  Beshumi mägikuurorti. Siin saame nautida värsket mägist õhku, väikeste puitmajadega värvilisi alpiaasasid, mineraalveeallikaid, ravimuda ning muidugi ka vapustavat vaadet. Mineraalveeallikates  ja ravimudas saame anda puhkust ja kosutust väsinud jalgadele.

Majutus hotellis Beshumi mägikuurordis

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 19. Juuni

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 19. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna avastame väheasustatud ja vähekülastatavaid piirkondi. Jätkame väntamist Adžaarias. Sõidame väiksese linnakese Shuakhevi poole, mis asub Ajaristskali jõe paremal kaldal. Teekond viib meid mööda kitsaid mägiteid Shkalta kloostrisse ning sealt liigume meie ööbimiskohta Shuakhevi linna. Päeva sisse mahuvad nii tõusud kui laskumised.

Majutus külalistemajas Shuakhevis või selle lähiümbruses.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 20. Juuni

margin

map
7.päev

Neljapäev, 20. Juuni

Hommikusöök hotellis. Täna saame naudida Machakheli oru ilu.  Machakheli org koos oma võimsa jõega, mitmete koskedega ning tsaarinna Tamara ajal ehitatud kaarsildadega pakub palju põnevust. Tee peal külastame ka veinikeldrit, kus laseme gruusia veinil hea maitsta. Seal liigume edasi autodega Musta mere rannikul asuvasse Adžaaria pealinna Batumisse.

Majutus hotellis Batumis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 21. Juuni

margin

map
8.päev

Reede, 21. Juuni

Vaba päev Batumis, peo, ranna ja kõrghoonete linnas. Soovi korral Batumi botaanikaaia külastamine. Põikame ka iidsesse Gonio kindlusesse. See on ehitatud 2. sajandil ning on oma elu jooksul elanud üle mitu võimuvahetust. Õhtul isume rongi peale ja sõidame Tbilisisse.

Majutus Tbilisi hotellis. Meie reisi lõpetab pidulik õhtusöök.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 22. Juuni

margin

map
9.päev

Laupäev, 22. Juuni

Lahkumispäev. Transfer Tbilisi (IATA: TBS)  Rahvusvahelisse lennujaama 2 tundi enne väljalendu.

Reisigalerii

Arvamused

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. AndMoments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Moodsad hotellid ja restoranid ootavad meid Tbilisis ja Batumis. Rattamatkal kulgeb meie teekond enamasti mööda väheasustatud maad, kus suuri luksushotelle pole ning me ööbime väikestes hubastes külalismajades ning kodumajutustes. Iga kodumajutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (kui see mõnel lõigul võimalik pole, siis teavitame sellest eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Rendirattavalik on küllaltki piiratud ja kvaliteet kõikuv – mägijalgrattareisid on Gruusias veel lapsekingades ning rattalaenutus laialt levinud pole. Kaasa võib võtta oma isiklikud pedaalid ning sadula, mida saab sobitada rendirattale. Kui teil on  mugavam oma varustusega sõita, võib kaasa võtta ka oma ratta. Sel juhul palume ratas eelnevalt põhjalikult hooldada ning vajalikud varuosad kaasa võtta. Palun konsulteerige eelnevalt Andmoments Seiklusreisid meeskonnaga.

Raskusaste: Keskmine

Adžaaria rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel rattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Eelkõige tuleb kasuks ratta valdamine ja seda eriti laskumistel. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb katteta teedel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Gruusia Lari (GEL). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro =  3 Lari. Raha saab vahetada nii pankades kui ka valuutavahetuspunktides, võib ka sularahaautomaadist välja võtta. Tbilisis, Batumis ja teistes suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.  Mägedes raharaiskamiseks eriti palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu aga 1- 2,5 EUR.

Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri.

Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks.

Ilm

Ilm võib erineda nendes kolmes põhipiirkonnas, mida me külastame:

1) Tbilisi. Sademeid vähe, juunis on siin ilm tavaliselt väga soe, võib esineda ka väga kõrgeid soojakraade.

2) Kaukaasia mäestik. Öösiti võib olla üsna jahe. Ka päeval peab olema valmis jahedamaks ilmaks. Vihma tõenäosus on üsna suur ja ilm võib olla ettearvamatu. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest.

3) Batumi. Mõnusalt palav, aga ka sademeid võib-olla tublisti. Juunis on siin keskmine temperatuur öösel 18 kraadi, päeval – 26 kraadi. Sademeid ca kahekordne eesti augustikuu määr

Mida rattareisile kaasa võtta

Adžaaria rattareisil peab olema valmis erinevateks ilmastiku oludeks. Mägedes on ilm tüüpiliselt heitlik ja sarnane meie suvisele ilmale. Mõned näpunäited, mida kaasa võtta: jalgrattakiiver, rattapüksid, rattakindad,  päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel ja tuulekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:

* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi

* edasi- tagasi piletite broneering

* piisavate rahaliste vahendite olemasolu

* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda kas Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.

Vajalikud dokumendid viisale piirilt:

* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema

vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis

* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi

* värviline passifoto

* edasi-tagasi piletite olemasolu

* piisavate rahaliste vahendite olemasolu

* soovitav on info majutuse kohta või kutse

* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Ankeet täidetakse kohapeal.

Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine.

Aeg / hind

Aeg
14. - 22. juuni 2019
Hind
1190 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Lennujaama transfeere
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Saateautot teenust ja pagasi transporti sellega ning tehnilist abi
 • Värsket vett rattasõidu jooksul

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust, rattalaenutust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Isiklikku matkavarustust
 • Jootraha
 • Viisat

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 140
 • Rattalaenutus € 24/ päev (kokku 6 päeva)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt
 • Lisaöö Tbilisis € 35/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis € 55/ koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Jalgrattareis Gruusias