Rattareis Indias Sikkimis Ratastel maailma katusel mägede ja vihmametsade rüpes

 • Imelised vaated Himaalaja kõrgeimatele tippudele
 • Subtroopilised lopsaka taimestikuga vihmametsad
 • Pilvepiirile ulatuvad mägiteed
 • Kaunid ja uhked kloostrid
 • Külaelu ja rikkalik kultuuripärand

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Pole tähtis, kuhu reisid vaid oluline, mida sellel reisil koged. Elu on teekond, õnnelikud on need, kes suudavad nautida protsessi kulgu, eesmärke üle tähtsustamata. Spordimehena võin öelda, et...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Kuningliku päritoluga taevapiiri kompiv Sikkim

Tänasel India osariigil Sikkimil on selja taga 334-aastane kuningriigiaeg. Sikkim oli kuni 1975. aastani iseseisev kuningriik, kuid siis otsustati rahvahääletusel liituda Indiaga. Nepaali, Hiina (Tiibeti) ja Bhutani vahel paiknev piirkond asetseb maailma kõrgeimas, Himaalaja, mäestikus. Sikkimi piiril Nepaliga on maailmas kõrguselt kolmas mägi Kanchenjunga, mille katus ulatub 8 586 meetrini. Rattareisil me Kanchenjuga tippu ei pürgi, kuid selle majesteetlikud, hingematvad vaated saadavad meid kogu matka jooksul.

Etniline rikkus ja kultuuripärimus

Sikkimi osariigi pealinnas Gangtokis kohtame tõelist etnilist rikkust – kõrvuti elavad indialased, tiibetlased, butaanlased, nepaallased ja lepsad. Kunagine iidne mägede vahele peitunud linn on võtnud tänapäevase ilme, kuid siit leiab endiselt ka ajaloolise vaatega minevikupilte silme ette toovaid piirkondi. Gangtoki lähistel asub Rumteki klooster, mis on maailma Dharma Chakra keskus. Siin on ka Tiibeti budismis Kaqyupa suuna juhi püha Gyalwa Karmapa troon. Kloostri taga asuvas budismi õpingute instituudis hoitakse ka Karmapa püha tuhka.

Lopsakas floora ja fauna

Lõuna-Sikkimis asub 2133 meetri kõrgusel Ravangla linn. Siit avanevad kaunid vaated Kanchenjunga lumega kaetud tippudele ja ümbruskonna subtroopilistele metsadele. Ravangla piirkond on tuntud mitmekesise loomastiku ja taimestiku poolest ning erilist huvi pakub see linnusõpradele, kes peavad paika lausa maapealseks paradiisiks. Ravangla lähistel võib leida väikesi külakesi, kus kõrvu paitab linnamürast vaba vaikus ja silm haarab ahnelt kohalikku eluolu.

Maailma parim tee

Maailma kõige paremaks teeks hinnatakse Himaalaja nõlvadelt Darjeelingu piirkonnast korjatud teed. Seda iseloomustatakse kui mahedamaitselist, kuldkollast ja muskaatse aroomiga jooki, mida iga teesõber proovima peab. Sel reisil sõidame kuulsa tee sünnipiirkonnast läbi ja peatume ka teemajades, et hüva rüübet ise maitsta.

UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv aururong

20 aastat tagasi nimetati maailma teise raudteena UNESCO pärandi hulka Darjeelingis asuv 1881. aastal rajatud kitsarööpmeline (relsside vahe vaid 610 mm!) raudtee, millel sõidab siiani aururong. Kahetunnise reisi jooksul liigub rong Darjeelingu ja Ghumi vahel. UNESCO tähelepanu pälvis Darjeelingi rongiühendus kui oluline insenertehniline saavutus, millega suudeti ca 130 aastat tagasi luua ühendus mägise piirkonna eri nurkade vahel. Puhkiva aurumootori vedamisel saab tänapäeval hea ülevaate Himaalaja ilust ja kohalikust eluolust. Selle rongiga sõitmisel on oluline kogemus, mitte kiirus. Rongisõit muutub vahepeal nii aeglaseks, et tähele saab panna väikseimaidki detaile. Ühtlasi annab selline tempo võimaluse kohalikel sõitu vajadusel kaasa teha, sest liikuva rongi peale ja sealt maha hüppamine pole neile mingi probleem.

Reisikava

1.päev

Neljapäev, 12. märts

margin

map
1.päev

Neljapäev, 12. märts

Saabumine Delhi rahvusvahelisse lennujaama, transport hotelli. Sõltuvalt kohale jõudmise ajast saame päeva teist poolt kasutada linnaga tutvumiseks. Heidame pilgu Delhi vanalinnale, vaatame India vanimat – 360aastast – mošeed Jama Masjid ja kui aeg lubab siis külastame veel nii mõndagi huvitavat kohta. Ilmselt on võimalus proovida ka rikšasõitu. Tagasi hotelli jõuame hilisõhtul.

Majutus hotellis Hotel Jivitesh või sarnases hotellis. Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Reede, 13. märts

margin

map
2.päev

Reede, 13. märts

Hommikul lendame Delhist Bagdograsse. Sealt liigume bussiga edasi 120 km kaugusele Gangtoki, kuhu jõuame ca. nelja tunniga. 100 000 elanikuga Gangtok on Sikkimi piirkonna pealinn, kus elavad valdavalt nepaallaste järeltulijaid, kuid siin on ka palju teiste lähiriikide rahvaid – indialasi, tiibetlasi, butaanlasi, ja lepsasid. Gangtok on täna moodne suurlinn, kuid siit leiab endiselt ka vanemaid ja ajalooliselt põnevaid linnaosi.

Õhtul tutvume linna eluoluga ja külastame ka kohalikku turgu.

Majutus hotellis Chumbi Residency või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Laupäev, 14. märts

margin

map
3.päev

Laupäev, 14. märts

Esimesel pärismatka päeval väntame ca 38 km Gangtokist Martami. Sõidame mööda põldudest ja läbi väikestest külakestest. Täna teeme peatuse ka kuulsas Rumteki kloostris, mida peetakse maailma Dharma Chakra keskuseks. Siin on ka Tiibeti budismis Kaqyupa suuna juhi püha Gyalwa Karmapa troon ja siinses budismi instituudis hoitakse ka tema tuhka.

Majutus hotellis Martam Resort või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Pühapäev, 15. märts

margin

map
4.päev

Pühapäev, 15. märts

Tänane tee viib meid rikkaliku taimestiku ja loomastikuga Ravangla piirkonda, kust avanevad juba ka suurepärased vaated Himaalaja mäestikule. Sõidame läbi Damthangi lähistel asuva teeaedade ja põikame sisse kaunitesse Sirwani ja Sangi küladesse, kus põllud on rajatud mägede nõlvadel terrassidele.

Majutus hotellis Ravangala Star või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Esmaspäev, 16. märts

margin

map
5.päev

Esmaspäev, 16. märts

Tänasel trajektooril teeme peatuse Tashidingi kloostris ja õhtul külastame Dubdi kloostrit, mille poolest Yuksom tuntud on. Tashidingi klooster ehitati 1716 aastal südamekujulise mäe tippu. Templis asuvad suured Buda kujud, vee abil liikuvad palverattad ja siit avanevad ümbruskonnale tõeliselt kaunid vaated.

Majutus hotellis Ejam Residency või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Teisipäev, 17. märts

margin

map
6.päev

Teisipäev, 17. märts

Tänane päev on kilomeetrites lühike, kuid keeruline. Sõidame Pellingi piirkonnas ja teekond viib meid läbi väikeste maaliliste külakeste. Kui jõuame õhtul kohale piisavalt vara, külastame kohe ka siinset vaatamisväärsust – Pemayangtse kloostrit –, mis on üks piirkonna vanimaid kloostreid. Juhul kui õhtu läheb liiga pikale, astume Pemayangtsest läbi hommikul.

Majutus hotellis Norbu Ghang Resort või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Kolmapäev, 18. märts

margin

map
7.päev

Kolmapäev, 18. märts

Kui meil jäi eile Pemayangtse kloostris käimata, siis teeme seda nüüd enne teele asumist. Seejärel sõidame Dentami kaudu Rinchenpongi. Sealt sõidame edasi masinatega Darjeelingisse, sest järgmised 35 km ülesmäge teed oleks rattasõidu jaoks liiga suur väljakutse.

Majutus hotellis Pink Mountain või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Neljapäev, 19. märts

margin

map
8.päev

Neljapäev, 19. märts

Tänase päeva eesmärk on tutvuda ühe Sikkimi põnevaima linnaga – Darjeelingiga. Teeme seda nii rattal kui mootori jõul. Et näha erakordset päikesetõusu kõrguselt maailma kolmanda mäe – Kanchenjunga – tipu üle, peame alustama sõitu Tigeri mäele juba varahommikul kell 4. Tagasiteel astume läbi Ghoomi kloostrist ja vaatame üle Darjeelingi raudtee, kus kasutatakse senini auruvedureid ja mis on kantud UNESCO maailmapärandi hulka.

Sõltuvalt meie tempost ja valitud liikumisvahenditest saame külastada ka osasid nendest vaatamisväärsustest: Himaalaja Mägimatkamise Instituut, tiibeti põgenike keskus, teeaed ja jaapani tempel. Õhtul on vaba aeg ja huvilised võivad külastada ka kohalikku kaubakeskusest.

Majutus hotellis Pink Mountain või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Reede, 20. märts

margin

map
9.päev

Reede, 20. märts

Sõidame Darjeelingist läbi Kurseongi masinatega 90 km kaugusele Bagdograsse. Sõit kestab kuni 3 tundi. Seejärel asume lennumasinasse, mis viib meid Delhisse. Peale hotellis sisseseadmist on meil võimalik heita sellele linnale veel viimane pilk, proovida rikšasõitu, kel see jäi tegemata ja ka soetada suveniire.

Majutus hotellis Hotel Jivitesh või sarnases hotellis. Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

10.päev

Laupäev, 21. märts

margin

map
10.päev

Laupäev, 21. märts

Transport lennujaama ja kojusõit.

Nägemiseni, India!

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias, 2016. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Ööbime kõigi mugavustega hotellides, kahestes tubades. Mõned hotellid on luksulikumad, mõned vähem. Osad hotellid on looduslikult väga kaunites kohtades. Mõnedes jälle vähem või rohkem tunda nö india stiili“ ehk põhjamaiste inimeste jaoks pisut harjumatuid kaunistusi ja kujundust.

Hotellide nimed on toodud reisikavas iga päeva lõpus. Arvestama peab, et nimetatud hotelli asemel võime ööbida ka mõnes teises sarnases hotellis.

 

Reisi jooksul ootab meid ees lühemaid ja pikemaid bussitransfeere. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel (mõnel teelõigul ei ole see võimalik teeolude tõttu – sellest informeerime reisijaid eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele.

Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga.

Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie rattamatka jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie jalgrattareisil kenasti hakkama. Eelnev jalgrattasõidu kogemus on vajalik, kuna päevased tõusud on kuni 2300 meetrit ning laskumised teravad. Kõrgemad tipud meie teekonnal jäävad siiski alla 2500 m. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Pea kogu marsruut kulgeb asfaltkattega teedel, kuid võib juhtuda, et teeme kõrvalpõikeid, kus korralik kate võib puududa. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

India rahaühik on ruupia. Kurss: 1 EUR = umbes 79 ruupiat (seisuga 09.2019). Reisile tasub kaasa võtta eurosid ja vahetada need Delhis, sest Eestis on ruupiad keeruline vahetada. Raha saab vahetada ka Gagtokis, Darjeelin’is ja teistes suuremates linnades (linnad ongi Indias suured). Raha vahetades püüdke saada väikesi kupüüre, sest vahetusraha asemel kiputakse poekestes tagasi andma maiustusi või postmarke. Raha saab ka ATM-idest, mida leidub ka igas uuremas linnas. ATM-ide arvu on aga keskpank hakanud kokku tõmbama. Palju ATM-id aktsepteerivad ka rahvusvahelisi kaarte. Enamust pankadel on siiski ühe korra või päeva limiidid, sõltuvalt pangast on need suurusjärgus 10 000-30 000 ruupiat.

Krediitkaardid

Valdavalt arveldatakse sularahas, kuid Delhi hotellides, suuremates kauplustes ja restoranides kehtivad ka krediitkaardid.

Jootraha

Hotelliteenistujad on Indias äärmiselt sõbralikud ja teenindusvalmis ning iga meelehea eest jootraha ei ootagi. Elatustase on aga madal ja loomulikult võetakse teie poolt pakutu tänuga vastu. Väljaspool hotelli eeldatakse jootraha pea iga tegevuse ja teenuse eest. Seetõttu on kasulik kanda kaasas väikseid rahatähti. Üldiselt piisab 20 ruupiast (umbes 0,25 EUR), euromünte ei maksaks jootrahaks anda, sest kohalikul on raskem nendega toimetada.

Templite külastamine

Hindu ja buda templitesse sisenetakse austuse märgiks paljajalu. Jalatsid tuleb ära võtta ka kodusid külastades. Mitmed hindu templid on kõigile peale hindude suletud, seevastu buda templitesse lastakse külalisi meelsasti sisse.

Templitesse pole soovitav kaasa võtta nahkesemeid. Tasub valmis olla, et näiteks nahkvööd ja kotid palutakse ukse taha jätta.

Kohalike giidide käest tasub enne templikülastus uurida, milliseid ohvriande kaasa võtta, sest nende puudumist võidakse pidada ebaeetiliseks ja solvavaks.

Templite ja stuupade ümber tehakse ring päripäeva. Kui soovite templit erineva nurga alt pildistada, liikuge kellaosuti suunas. Enne pildistama asumist küsige aga selleks alati luba.

Ilm

Märtsis on mägedes jahe, kuid sajab vähem. Mida rohkem suvesse seda kõrgemad on temperatuurid (kuigi mitte oluliselt), aga vihma kallab meie mõistes kohutavalt. Päeval on maksimumtemperatuurid on keskmiselt 15-20 kraadi, sõltuval kõrgusest. Öised miinimumid on aga 5-10 kraadi vahel. Peab arvestama ka jahedamate temperatuuride, aga ka vihmaga. Nagu ikka, on ka siin mägedes ilm tüüpiliselt heitlik ning ilm ja õhutemperatuur sõltuvad suuresti kõrgusest.

Mida matkale kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed rattapüksid, pikad rattapüksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning -huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas autodega.

Rattalaenutus

Rattalaenutust pakub meie kohalik partner, mis teeb selle väga mugavaks. Laenutada saab erinevas suuruses rattaid. Jalgrattad tuleb ette broneerida. Rattad on saadaval standard-pedaalidega, soovi korral võite võtta kaasa oma pedaalid, aga ka sadula.

Viisanõuded

 • Indiasse sõiduks on vaja viisa taotleda. Kõige mõistlikum on e-viisa.
 • Viisa taotlemisel tuleb arvestada, et pass kehtiks vähemalt kuus kuud peale reisi lõppu.
 • Viisa aja määratlemisel on soovitav jätta sisse puhveraeg – viisa alguse päevaks tasub märkida paar päeva enne Indiasse jõudmist ja lõpuajaks tasub samuti lisapäeva juurde märkida. See on vajalik, et võimalike lennuaegade muutuste korral probleeme ei tekiks.
 • E-viisa taotlemisega tegeleb iga reisija ise. Viisat saab taotleda siin.
 • Juhul kui soovid tavaviisat, saab seda taotleda India Saatkonnast Helsingis, täpsem teave siin.
 • Suletud territooriumitele, nagu on ka meie matka sihtpunkt Sikkim, tuleb taotleda ka eriluba. Selle eriloa taotlemise korraldab Andmoments Seiklusreisid. Eelduseks on viisa olemasolu. Eriloa maksumus sisaldub reisi maksumuses.

Vaktsineerimine ja meditsiin

Üldiselt oleme soovitanud, et matkajad võiksid olla vaktsineeritud teetanuse, difteeria, A-hepatiidi, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine. Rohkem infot vaktsineerimise vajaduse ja võimaluste kohta leiab siit: https://www.vaktsineeri.ee/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika

India tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole.

Aeg / hind

Aeg
12. - 21. märts 2020
Hind
1590 €
Varajase tellija hind
1450 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Delhi (IATA: DEL) rahvusvahelises lennujaamas

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab reisija
 • Joogivett matka jooksul
 • Tehnilist abi ning saateauto teenust kogu reisi vältel
 • Suurema pagasi transporti saateautoga
 • India piirtsooni luba Sikkimisse ja selle menetlemist
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Sissepääsupileteid, lubasid, jms rahvusparkidesse, muuseumidesse, mis on reisikavas

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid
 • Lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Rattalaenutust. Rattalaenutus kogu reisi jaoks maksab 125 eurot. See summa ei sisalda muud rattavarustust nagu näiteks kiiver või rattakotid.
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Viisatasusid ja menetlust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid, jms
 • Valikulisi ja lisaekskursioone

Lisatasu eest:

 • Lisaöö Delhis € 45/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Delhis € 80/ koht üheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Majutus ühese hotellitoa eest € 225

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Indias Sikkimis