Jalgrattamatk Gruusias Rattareis Thušeetias: Euroopa ääremaal

•    Sõidame Euroopa tõelisesse perifeeriasse – ainult 4 kuul aastas juurdepääsetavasse mägipiirkonda
•    Sind ootavad puutumatud Kaukasuse mäed ja Thušethi karjusekülad
•    Ees ootab Grusiinide ülim külalislahkus – rikkalikud kodused õhtusöögid ja ülevoolav sõbralikkus
•    Reisi viimases osas teeme tutvust veinikeldritega Gruusia peamises veinipiirkonnas Kahheetias

Reisijuht

Veiko Hintsov

Matkamise kui protsessi juurde olen jõudnud tasapisi ning jupikaupa, tegelikult endalegi märkamatult. Kuigi tagasivaates võib öelda, et see protsess on olnud äärmiselt loogiline. Nimelt olen umbes 10-aastasest peale orienteerunud, suusatanud, jooksnud ning rattaga sõitnud. Ja seda palju!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Seitsme maa ja mere taga

Thušethi ei asu Eestist kuigi kaugel, aga siiski justkui teises maailmas. Rattareisile saab Thušethisse minna vaid juunist septembrini. Ülejäänud aja aastast on see piirkond välismaailmast täiesti ära lõigatud, kuna sinna viiv mäekuru on ilmastikuolude tõttu läbipääsmatu. Thušethis ei ole poode ega restorane. Ainsateks söömise- ning ööbimise võimalusteks on tagasihoidlikud kuid võluvad kodumajutused. Samuti ei leia Thušethist asfaltteid ega püsivat elektrivoolu. Selline on 21. sajandi elu Euroopas!

Puutumata mäed ja keskaegsed karjusekülad

Thušethis saab näha põlist mägede ilu. Siia tulles oled sattunud justkui Alpidesse umbes 100 aastat tagasi – parimasse paika seiklushimulise mägiratturi jaoks. Kaukaasia mägede loodus on hingematvalt võimas – maalilised vaated mägedele, mägiaasadele ning hästi säilinud männimetsadele. Sõidame rattal läbi põliste karjusekülade, avastame kohalikku elu ning iidset arhitektuuri. Esinduslikem näide kohalikust ehituskunstist on Keselo tornid – keskaegsed kindlused, mis ehitati kaitsmaks külaelanikke Kaukaasia hõimude (Tšetšeenide jm) rünnakute eest.

Grusiinide külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et rattatuuril olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Kaukaasia hõrk köök

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus tungida kohaliku kokakunsti saladustesse ning ka ise mõni hõrk mägiroog valmistada.

Gruusia vein

Ehkki gruusia veinid on rahvusvahelisel turul endale kindla koha leidnud, saab traditsioonilist ja ehtsat gruusia veini vaid Gruusias. Kuidas see maitseb? Täpseim vastus sellele küsimusele oleks vast – eriliselt. Kuid reisil olles saab igaüks selle maitses ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub kuhjaga.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 19. august

margin

map
1.päev

Laupäev, 19. august

Saabumine Tbilisi lennujaama (IATA: TBS); transport hotelli. Majutus hubases hotellis Penthouse (või sarnane) hotellis, mille pererahvas on tuntud oma ülevoolava külalislahkuse poolest. Puhkus pärast väsitavat lendu. See päev on aeg tutvumiseks oma reisikaaslastega kui ka oma parima sõbraga sel reisil – jalgrattaga: aeg nad töökorda sättida. Pealelõunal tutvume Tbilisi vanalinnaga, kus ringi uitades  kaob aeg märkamatult. Peale Tbilisiga tutvumist sõidame Mtskheta linna, kus looduslikult kaunis asukohas, restoranis Armazis Tskharo, toimub rikkalik õhtusöök (hinnas õhtusöök).

2.päev

Pühapäev, 20. august

margin

map
2.päev

Pühapäev, 20. august

Tänane päev möödub mägedes. Sõidame Tbilisist Telavisse ja sealt otse üles Abano kurusse, mis on meie reisi kõrgeim punkt (2850m merepinnast). Vaid maist oktoobrini läbitav Abano kuru on ainus pääs sõidukitega Thušethisse jõudmiseks. Üles liikudes avanevad vaated on ununematud – tasandike viinamarjaistanduste lõppedes algab lopsakas mets ning üleval laiuvad imelised alpiaasad. Siin istume rataste selga ning alustame sõitu. Üleval mäekurus võib üsna jahe olla ja soojemad riided kuluvad kindlasti ära. Õnneks läheb peale 15 minutist laskumist juba palju soojemaks ning siis saab ka riideid vähemaks võtta. Abanost allamäge sõit on kindlasti üks meeldejäävamaid meie reisi jooksul – tee on pikk ning ääristatud kaunite vaadetega. Peale piknikupausi jätkame rattasõiduga. Meie tänane tee ei ole aga ainult allamäge. Jõudes oru põhjas asuvasse Khiso külla, on meil vaja võtta selle reisi esimene tõus. Sõidame ülesmäge Omalo külla, mis on meie tänase sõidu lõpp-punkt. Nüüd saame puhata ning end külalistemajja mõnusalt sisse seada. Kuni valmib meie võõrustajate valmistatud õhtusöök, saame klaasikese veini kõrvale nautida Omalo kaunimaid vaateid nii külale kui lähedal asuvatele mägedele. Hind sisaldab kolme toidukorda.

3.päev

Esmaspäev, 21. august

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 21. august

Meie päev algab mäe otsas asuva 17.sajandist pärit kindluse külastusega Ülem-Omalos. Seda tüüpi kindlusi (Keselo tornid) leidub vaid Thušethis ning Dagestani ja Inguššia piirialadel. Tornid on esinduslikem näide kohalikust ehituskunstist ja nende eesmärk oli kaitsta külaelanikke Kaukaasia hõimude rünnakute eest. Kindlusest avanevad suurepärased vaated ümbritsevatele küladele, mägedele ning orgudele. Siit sõidame autoga väiksesse Ilurta külla, kus saame aimu Thušethi kohalikust elu-olust tagasihoidlike elamute ning korrapäraselt üles haritud orgude näol. Tänane rattaretk algab siit ning viib meid õhtuks tagasi Omalosse. Peale lõunapausi jätkame üles-alla keerutavat teed Omalosse mööda Gometsari orgu piki Alalazani ning tema lisajõgesid. Tee Omalosse on tõeliselt nauditav – imelised vaated mägedele ja orgudele on ühed parimad Thušethis. Omalos sööme taas võõrustajate valmistatud õhtusööki ning naudime kõrvale kohalikku veini või tšatšat. Ööbime külalistemajas. Hind sisaldab kolme toidukorda.

4.päev

Teisipäev, 22. august

margin

map
4.päev

Teisipäev, 22. august

Täna sõidame Omalost Shenako ning Diklo küladesse. Meie tee algab mõnusa allamäega Pirikiti Alazani orgu ning jätkub siis järsu tõusuga Shenakoni. See sõit on ilmselt meie reisi kõige karmim mäkketõus, seega soovitame kasutada saateauto abi. Shenako on ilusa arhitektuuriga armas külake. Keset küla asuva vana Püha Kolmainu Kiriku ees teeme lõunapausi ning siin saab ka pilte teha ja hinge tõmmata. Jätkame teed allamäge Diklo suunas, kust pöördume tagasi Omalosse. Vapramad võivad külastada ka Chero ning Intsukhi külasid, mis asuvad Dagestani piiri ääres. Siia pole pea ükski turist kunagi oma jalga tõstnud. Aeg pöörduda tagasi külalistemajja Omalos. Hind sisaldab kolme toidukorda.

5.päev

Kolmapäev, 23. august

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 23. august

Täna läheme „uutele jahimaadele“. Stardime Omalost ratastel ning sõidame uue oru, Pirikiti Alazani suunas. Esimene peatus on Dartlo külas, kus asub mitmeid kaitsetorne ning sarnaseid maju. See kitsaste looklevate tänavate ning traditsiooniliste kiviehitistega külake on kindlasti Thušethi ilusamaid. Peale lõunapiknikku sõidame edasi Chesho külla, mis asub samuti Pirikiti Alazani nõlvadel pisut kaugemal orus. Chesho on samuti äärmiselt hea näide klassikalisest Thušethi külast ning ka meie reisi kaugeim punkt. Cheshos on võimalus enne Dartlosse tagasiteele asumist võtta ette väike jalutuskäik ning tutvuda külaga. Kui oleme end ööbimiskohta sisse sättinud, on meil võimalus võõrustajate abiga valmistada endile traditsiooniline kohalik õhtusöök. Ööbimine Dartlo külalistemajas. Hind sisaldab kolme toidukorda.

6.päev

Neljapäev, 24. august

margin

map
6.päev

Neljapäev, 24. august

Hüvasti, Thušethi! Pakime kotid ning sõidame Dartlost tagasi Abano kurusse. Tugevamad võivad varakult ärgata ning rattaga üles kurusse sõita, ülejäänutele annab küüti saateauto. See sõit on kindlasti kurnav, kuid vapramatele jõukohane. Saateauto toimetab meid Abano kuruni, kust edasi jätkame ratastel pikalt allamäge. Kahheetia lauskmaale on enam kui 2000m adrenaliiniküllast pea vertikaalset laskumist. Alates Kahheetiast on tee pikk kuid lauge ning lihtne. Sõidame läbi Kahheetia kuulsate veiniaedade Telavini, kust algab tõus. Esmapilgul leebe tõus pole kaugeltki nii järsk kui mägedes, kuid esmamulje võib olla petlik, tõus on küllalt pikk. Ööbime Telavis Rcheuli Marani hotellis (või sarnases). Hind sisaldab kolme toidukorda.

7.päev

Reede, 25. august

margin

map
7.päev

Reede, 25. august

Tänase päeva teemadeks on vein, vaatamisväärsused ja veel pisut veini. Oleme jõudnud Kahheetiasse, Gruusia veinitööstuse südamesse, kus kasvab 75% kogu maa viinamarjadest. Kahheetia regioon jaguneb 13 alampiirkonnaks ning siin asuvad kuulsad veiniaiad Badagoni, Teliani, Shumi, Napareulis Marani ja Kvareli, kust pärineb mitmeid veinisõprade südameid vallutanud maailmaklassilisi veine. Esmalt külastame 18. sajandil Kahheetia kuninga Erekle II rajatud kuninglikku Sighnaghi linna. 23 väravaga kaitsemüüriga ümbritsetud linna kaudu oli Gruusial ühendus mitmete Aasia kaubateedega. Sighnaghi tillukestelt ja hubastelt tänavatelt avanevad huvipakkuvad vaated Alazani orule. Linnake on kenasti renoveeritud ning meenutab pigem vahemereäärset asustust kui Gruusia linna. Seejärel suundume Kindzmarauli Marani veinimõisa, et näha ja kuulda oma silmaga kuidas valmib traditsiooniline, aga tänapäevane Gruusia vein. Kindzmarauli Marani on võtnud enda missiooniks kollektsioneerida ja säilitada Gruusia algupärased viinamarjasordid, mille näidiste ja ülevaatliku infoga on võimalik koha peal tutvuda. Siinsamas naudime ka pidulikku lõunasööki ja loomulikult degusteerime erinevaid veine. Jätkame teed Tbilisi suunas. Kui ajakava lubab, külastame Aserbaidžaani piiri lähistel asuvat 6.sajandist pärit koobastest ning kabelitest koosnevat Davit Gareja kloostrit. Õhtu saabudes jõuame Tbilisisse, kus õhtune päevakava on igaühe omal vabal valikul. Ööbime hotellis Penthouse (või sarnases). Hind sisaldab kahte toidukorda.

8.päev

Laupäev, 26. august

margin

map
8.päev

Laupäev, 26. august

Hommikusöök hotellis. Alustame päeva Tbilisi linnaekskursiooniga. See on mitmekülgne linn, kus külg-külje kõrval asuvad Türgi mošee, Juudi sünagoog, Rooma-Katoliku, Armeenia Gregoriuse ning muidugi Gruusia Õigeusu kirikud. Üleval mäe otsas väävlivannide ja botaanikaaia läheduses asub Narikala kindlus, kust laiuvad kaunid vaated jalutuskäigu kaugusel asuvale vanalinnale ning Kura jõele. Keskpäevast alates on päevakava igaühe omal vabal valikul – viimane aeg suveniiride ostmiseks. Õhtu ja reisi lõpetab pidulik õhtusöök restoranis Puris Šakli (või sarnane).
Ööbime hotellis Beaumonde (või sarnases). Hind sisaldab kahte toidukorda.

9.päev

Pühapäev, 27. august

margin

map
9.päev

Pühapäev, 27. august

Lahkumispäev. Transfeer Tbilisi (IATA: TBS) Rahvusvahelisse Lennujaama 2 tundi enne väljalendu.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter. Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2012. a reis

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. AndMoments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Thušethi asub ääremaal, kus suuri luksushotelle pole ning me ööbime väikestes hotellides ning kodudes. Iga kodumajutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Moodsad hotellid ja restoranid võivad meid veel rahulikult Tbilisis oodata.

Raskusaste: Väga raske

Thušethi rattareis on väga raske raskusastmega. See tähendab seda, et sul peaks olema eelnev rattasõidu kogemus või peaksid olema väga hea üldise füüsilise ettevalmistusega. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 25-60 km, aga ka rohkem. See teeb koos peatustega kokku umbes 6-8 tundi. Järske (väga järske) tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas ning seal asuvad ka pagas ning jalgratta varuosad. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Thušethis raharaiskamiseks eriti palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu aga 1- 2,5 EUR. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Tbilisis ja teistes suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.

Ilm

Mai algusest kuni oktoobri lõpuni on ilm Tbilisis tavaliselt soe ning meeldiv, juulis ning augustis võib esineda ka väga kõrgeid soojakraade. Kaukaasia mäestikes võib öösiti olla jahe, eriti mai alguses ning septembri lõpus ning oktoobris. Vihma võib sadada aastaringselt. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest.

Mida rattareisile kaasa võtta

Kuna see reis on väga raske raskusastmega, siis soovitame sul kaasa võtta oma ratta. Tõusunurgad on kohati väga karmid, samuti laskumised. Selleks on vajalik jalgratta korralik tehniline seisukord. Rendiratastega me seda kahjuks garanteerida ei saa. Kaasa ka: jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:
* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* edasi- tagasi piletite broneering
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda kas Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.
Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema
vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis
* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* värviline passifoto
* edasi-tagasi piletite olemasolu
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav on info majutuse kohta või kutse
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Ankeet täidetakse kohapeal.
Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine.

Aeg / hind

Aeg
19. - 27. august 2023
Hind
1290 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Saateautot ja tehnilist abi

Hind ei sisalda:

 • Rattalaenutust
 • Rahvusvahelisi lennupileteid
 • Reisikindlustust
 • Lennujaamamakse,

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 140
 • Rattalaenutus € 24/ päev (kokku 6 päeva)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt
 • Lisaöö Tbilisis € 35/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis € 55/ koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.