Rattareis Argentiinas Teekond mööda veinimõisasid ja koloniaallinnu

 • Salta ning väiksemad koloniaallinnad
 • Veinimõisad ning suurepärane veinitoodang
 • Sürreaalne kaljumaastik ning võimsad Andid
 • Gaucho’d – Lõuna-Ameerika kauboid
 • Värvikad põliselanikud

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus AndMoments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Salta

Salta on Põhja-Argentiina turismimagnet. Seda tänu oma hästisäilinud vanalinnale ja koloniaalarhitektuurile. Salta oli üks esimesi eurooplaste kolooniaid Argentiinas ning ajalugu kohtab siin igal sammul. Lisaks arhitektuurinaudingule ootavad reisijat siin ees rahvarohked ning elust pakatavad plaza’d koos restoranide ja kohvikutega. Asja muudab veelgi nauditavamaks elav muusika. Seda nii restoranides kui välikohvikutes, aga tõsisemal kujul peña’des. Viimased on kohalikud pärimusmuusikaklubid. Salta ongi kujunenud üheks Argentiina pärimusmuusika keskuseks.

Koloniaallinnad ja mõisad

Salta ei ole ainuke arhitektuuripärl meie teel. Peatume või läbime mitmeid väiksemaid linnakesi (Cachi, Molinos, jt) ja külasid. Elu kulgu ja siinset atmosfääri saab iseloomustada ühe sõnaga: chill. Siin on kohati isegi kõige vasemad majakesed varustatud sammaste ja võlvkaartega. Rääkimata siis suursugustes mõisatest, ehk hacienda’dest. Kunagised suurmaavalduste peakorterid on tänaseks tihti veinimõisatena või hotellidena kasutusel. Meie reisi jooksul külastame neist mitmeid ja ka majutume nendes.

Cafayate veinimõisad ja viinamarjaväljad

Anrgentiina on meile tuntud eelkõige Mendoza veinipiirkonda ja Malbec’i viinamarja toodangu kaudu. Argentiina on siiski enamat. Veinipiirkonnaks nr 2 ja üheks kiiremini arenevaks ja maailmas tuntust koguvaks piirkonnaks on Salta piirkond ja eelkõige Cafayate. Õnneks tunnevad siinsed tootjad ka teisi viinamarjasorte peale Malbec’i ja ning oskavad lisaks punastele veinidele valgeid valmistada. Nii moodustabki põhiosa siinsest toodangust valge Torrontés Riojano põhine vein, lisaks on valikus ka punased Cabernet Sauvignon’ist ja Tannat’st. Veinisõbra rõõmuks on enamus siinseid veinimõisasid ajaloolistes hoonetes ja ootavad külalisi avasüli. Umbes 2 päeva meie reisikavast on pühendunud siinse veinipiirkonnaga tutvumiseks.

Gaucho’de kultuur

Gaucho’d on Lõuna-Ameerika kauboid. Karjakasvatajad, ratsamehed, vaprad võitlejad. Selles kõiges on mõlema mandri esindajad tugevad. Välimus võib erineda. Gaucho’d liiguvad ringi pigem poncho’des ja barettides, kui et teksades ja kaabudes. Joogiks on pigem mate, kui et viski.

Sürreaalne kaljumaastik ja Andide mäestik

Cafayate ümbruskonda on õnnistatud uskumatu variatsiooniga erinevatest kaljuvormidest ning kivimi erinevatest värvidest. Alustades mõõkteravatest ja viltustest kaljudest kuni massiivsete ja püstloodis moodustisteni. Värvigamma algab punasest ja lõpeb rohelisega. Kohati on kogu värvigamma ühe nõlva peal paljastunud ja see meenutab rohkem vikerkaart kui kaljut. Kogu reisi jooksul ei jäta meid suursugune ja võimas Andide mäestik, mille jalamil ja keskmistel kõrgustel me liigume. Lumised tipud on taustaks.

Indiaanlased ning nende iidne kultuur

Kui enamus Argentiinast on valgete kolonisaatorite järeltulijad, siis siin – põhjas on arvestatav osa elanikkonnast indiaani päritolu. Endise Inka impeeriumi järeltulijad ning kultuuri edasikandjad. Oma reis jooksul näeme endisi impeeriumi elanikke nende igapäevastes toimetustes ning saame nende käsitöö toodangut uudistada, aga ka suveniire soetada.

Reisikava

1.päev

Reede, 17. Aprill

margin

map
1.päev

Reede, 17. Aprill

Saabumispäev.
Saabumine Salta (IATA: SLA) lennujaama. Transfeer hotelli. Õhtupoolikul tutvume Salta vanalinnaga, selle plaza’de ja väljakuäärsete kohvikutega. Hea õnne korral satume ka pärimusmuusika esitlustele, mis on Salta üheks uhkuseks.
Hinnas sisaldub õhtusöök.
Majutus hotellis Saltas, Altos del Barcarce (www.altosdebalcarce.com.ar) või sarnane.

2.päev

Laupäev, 18. Aprill

margin

map
2.päev

Laupäev, 18. Aprill

Esimene sõidu päev.
Hommikusöök hotellis. Päeva alustab ca 3-tunnine transfeer. Selle jooksul läbime mitmeid huvitavaid paiku: esmalt jõuame El Carrill’i, kus toodetakse kuulsat Virginia tubakat. Edasi Escoipo (Piiskopi) orgu. Siin viib meid üles vinge serpentiin (Cuesta del Obispo), kus kangemad saavad ka juba ratastele asuda. Tee tipneb Piedra Del Molino (3348 m) kuruga, kus asume kõik ratastele. Edasi siis juba enamuses allamäge. Tee viib meid läbi Los Cardones rahvuspargi, mis on oma nime saanud hiiglaslike katuste järgi. Tõeline Mestik Lääs! Päeva lõppedes jõuame Cachi linnakesse (2280 m), mis on ka meie peatuspaigaks.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Cachis, El Cortijo (elcortijohotel.com) või sarnane.

3.päev

Pühapäev, 19. Aprill

margin

map
3.päev

Pühapäev, 19. Aprill

Hommikusöök hotellis.
Päeva alustame „linnaekskursiooniga“. Käime ära surnuaial ja kaeme koloniaalarhitektuuri. Edasi liigume Molinos’esse. Sõit kulgeb mööda Calchaqui jõe äärt, tee peal läbime La Paya aja El Colte linnakesi, kuni jõuame „käsitööliste teele“. See on Salta piirkonna käsitöö häll ja keskus. Teeme Seclantas’e linnakeses peatuse, et uurida (ja miks ka mitte osta) seda kohalikku toodangut. Peale lühikest sõitu ja ühte mäeküngast jõuame Molinos’esse, mis on meie öömajaks.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Molino’ses, Hacienda de Molinos (www.haciendademolinos.com.ar) või sarnane.

4.päev

Esmaspäev, 20. Aprill

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 20. Aprill

Hommikusöök hotellis.
Täna on veinimõisa ja muuseumi päev. Võtame suuna Colomé’le, esmalt siis ülesmäge. Colomé’s ootab meid külastus veinimõisa (Bodega Colome, www.bodegacolome.com) ning James Turrell’i kunstimuuseumisse. Mõlemad on omaette vaatamisväärsused. Edasi siis juba tirriga tagasi Molinos’esse. Õhtupooliku veedame linnaga tutvudes.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Molino’ses, Hacienda de Molinos (www.haciendademolinos.com.ar) või sarnane.

5.päev

Teisipäev, 21. Aprill

margin

map
5.päev

Teisipäev, 21. Aprill

Hommikusöök hotellis.
Päeva alustame lühikese (1,5 tundi) transfeeriga Angastaco linnakesse. Sealt edasi asume ratastele ja sõidame mööda legendaarset „Ruta 40“. See on üle 5000 km pikkune riiklik maantee, sellega ka üks maailma pikemaid. Teel näeme Calchaqui oru viljakaid põlde ja istandusi ning läbime ka Noolte Orgu (Quebrada de las flechas). See on sürreaalsete, viltuste ja mõõkteravate kivimoodustiste ala. Fotosessioonid on garanteeritud! Jõudes San Carlosesse, asume jälle bussi ning lühikese transfeeri järel jõuame oma peatuspaika – Cafayate’sse.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Cafayate’s, hotellis Asturias (www.cafayateasturias.com) või sarnane.

6.päev

Kolmapäev, 22. Aprill

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 22. Aprill

Veinimõisade päev.
Hommikusöögi järel suundume tutvuma siinse veinitoodanguga. Erinevalt Mendoza piirkonnast tuntakse siin ka teisi viinamarjasorte peale malbec’i. Siinsest toodangust moodustab peamise osa valge Torrontés Riojano põhine vein, lisaks on valikus ka punased Cabernet Sauvignon’ist ja Tannat’st. Veinisõbra rõõmuks on enamus siinseid veinimõisasid ajaloolistes hoonetes. Pärastlõuna veedame Cafayate linnakeses.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Cafayate’s, hotellis Asturias (www.cafayateasturias.com) või sarnane.

7.päev

Neljapäev, 23. Aprill

margin

map
7.päev

Neljapäev, 23. Aprill

Viimane sõidupäev.
Hommikusöök hotellis. Seejärel teeme veel viimased külastused veinimõisadesse ning seejärel suundume Quebrada de Las Conchas orgu, mis on tuntud oma sürreealsete kaljude poolest, mille värvigamma ulatub punasest kuni sinise ja roheliseni. Kohati on kõik erinevat värvikihid ühel mäeküljel paljandunud ja seetõttu omandab see vikerkaare toonid.
Hinnas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.
Majutus hotellis Saltas, Altos del Barcarce (www.altosdebalcarce.com.ar) või sarnane.

8.päev

Reede, 24. Aprill

margin

map
8.päev

Reede, 24. Aprill

Päev Saltas.
Hommikusöök hotellis.
Veedame päeva Salta linna peal, seda linna nautides. Salta oli üks esimesi eurooplaste kolooniaid Argentiinas ning ajalugu kohtab siin igal sammul. Lisaks arhitektuurinaudingule ootavad reisijat siin ees rahvarohked ning elust pakatavad plaza’d koos restoranide ja kohvikutega. Asja muudab veelgi nauditavamaks elav muusika. Seda nii restoranides kui välikohvikutes, aga tõsisemal kujul peña’des. Viimased on kohalikud pärimusmuusikaklubid. Salta ongi kujunenud üheks Argentiina pärimusmuusika keskuseks.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Saltas, Altos del Barcarce (www.altosdebalcarce.com.ar) või sarnane.

9.päev

Laupäev, 25. Aprill

margin

map
9.päev

Laupäev, 25. Aprill

Hommikusöök hotellis.
Lahkumine, transfeer Salta (IATA: SLA) lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

10-päevased reisid Andmomentsiga lendavad mööda liiga kiirelt. Aeg on täidetud kas kohalikus linnakeses-külakeses ringiuudistamisega või mõõtes mägede kõrgusi ratta seljas. Minule, kui mitte kõige kogenumale rattasõitjale, on alati suureks „hirmuks“ olnud eeldatavalt liiga rasked ja pikad tõusud mägedes. Kuid reaalselt on kujunenud nii, et need tõusud taganjärgi mõeldes ei olegi nii pikad ja rasked, väike pingutus toidab ainult head enesetunnet ning eesootav laskumine on vääriline palk vaevanägemisele.
Eriliselt hurmav on näha päriselu ja –inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest linnadest, uutest autodest, värvilistest tuledest või kohati tuledest üldse, kivimajakuubikutest, mürast. Reisikaaslased ja giidid on alati toredad, lõbusad, abilvalmis ja väledad, nii päevasel ajal rattaga sõites, kui õhtusel ajal aega veetes. Alati ja alati valmis minema uutele seiklusele põnevatesse sihtkohtadesse ja heade kaaslastega. 

Kristel Tammleht. Rattareis Ukrainas, Taga-Karpaatias, 2012. a reis

Andmomentsi reisid pole üldsegi mitte ainult spordiässadele, kes iga päev trassi aja peale läbi kihutavad ja maalilisi vaateid ainult õhtul maha jäänute fotoaparaatidest imestusega vaatavad, kuigi ka neid seal trehvab. Läbitakse muidugi ka karme tõuse, aga siis võib rahumeeli saateautosse istuda ja kohaliku autojuhiga elust-olust rääkida. Koostöös kohalikega valitud marsruudid pakuvad mitmekesiseid ehedaid elamusi, läbitakse põnevaid nurgataguseid, rattal kulgedes tunned päris looduse lõhna, märkad detaile ja on lihtne juhusliku külainimesega juttu puhuma sattuda.
Maroko avas end väga vastuolulisena. Kui Marrakech oli oma iidse turukultuuri ja kaasaegseks pürgiva linna seguna ootuspärane, siis maapiirkondades oli päris uskumatu, et satud kõigile euroopa normidele vastavalt kiirteelt maha põigates siiani koopas elavate karjusteni ja väikelinna hotellis töötab noormees, kes pole päevagi koolis käinud, kuid töö käigus on omandanud 5 võõrkeelt. Väga erineva palgeliste mäeseine ja kõrbemaastike vahelt taas külakesse või rohelisusesse uppuvasse oaasi jõudes on tunne vist sama, mis kaugetel aegadel kaameliga reisinud kaupmehel.
Kuna grupid on väiksed, siis igal reisil tekib ka tore ühise kamba tunne, kellest alati on reisi lõpus kahju lahkuda. Juhe-väljas puhkus on igal juhul garanteeritud.

Riina Roosipuu, Rattareis Marokos, 2017. a reis

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Rattareis Hiinas, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, mis tihti on vandest villadest või mõisatest hotellideks renoveeritud. Kõikides hotellitubades on olemas WC ja pesemisruum. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on rattamatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid olema terve ning mõnel määral tegelenud harrastusspordiga. Eelnev jalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-60 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 3300 m (kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 3000 m).

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Veel mõned aastad tagasi sai Argentiinas raha vahetada kahe kursiga: ametliku ja musta turu kursiga. Viimane oli ametlikust kursist oluliselt soodsam. See aga tegi turisti elu keeruliseks: rahavahetus oli illegaalne ja petmised olid sagedad ning kaartidega maksmisel kehtis ametlik, ebasoodne kurss. Need ajad on nüüd õnneks möödas.

Kohalik rahaühik on Peso. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 19,2 Pesot. Kõrge inflatsiooni tõttu on ka kurss pidevas languses. Raha saab vahetada pangas, valuutavahetuskontorites (casas de cambio) ja tänavatel. Eelistada tuleks panku ja casa de cambio’sid. Tänavatel on asi riskantsem: liigub palju valeraha ja ka tüssatakse. Viimased võivad siiski kasulikud olla õhtustel tundidel või kohtades, kus muud vahetusvõimalused puuduvad. Eelistatud vahetusvaluutaks on USD, kuigi paljud aktsepteerivad ka Eurot. Siiski võib viimane kehvema kursi anda. Soovitatavalt võiks vahetatav valuuta olla puhas, mittekulunud ja terve. Vastasel korral ei pruugi kaupmehed neid aktsepteerida. Reeglina saab suurema kupüüri eest ka parema kursi. Samas: kasulik on kaasas kanda väiksemaid kupüüre, kuna maakohtades ei pruugi suurte kupüüridega midagi teha olla. Suuremate maksete korral ja eriti turistiteenuste/kaupade puhul (kallimad hotellid, restoranid, jms) aktsepteeritakse ka USD-e. Kuigi reeglina tuleb igal pool tasuda Pesodes. ATM-id on üsna üldlevinud (kuigi mitte nii laialdaselt maapiirkondades, kuhu me ka satume) ja aktsepteerivad nii Visa-t kui Mastercardi, kuid:
– raha välispankade kaartidega väljavõtmisel võetakse kopsakas (ca 5 eurone) tasu
– väljavõtmise limiidid on suhteliselt väikesed: mõnel pangal 700, parematel 2000 Pesot.
– rahaautomaate ei täideta nii nobedalt kui meil: kohati (eriti nädalavahetustel) võivad nad tühjad olla.
Mõned hinnanäited: söögikord odavamas toidukohas – 5-10 eurot, õhtusöök (jookidega) korralikumas restoranis – 10-20 eurot, kohalik õlu – 2,5 eurot, takso mõnekilomeetrise sõidu eest 2-3 eurot. Nimetatud hinnanäited on Salta ja lähipiirkonna kohta. Hinnad Buenos Aireses ja kuurortides on olulisemalt kallimad.

Krediitkaardid

On kasutusel ja eriti kallimates asutustes. Maapiirkondades ja väiksemates ärides siiski mitte. Väiksemad ärid võivad ka hinnale lisada kaardiga maksmisel 3% või rohkemgi. Lisanduvad konverteerimiskulud, jms.

Jootraha

Hotellides on tavaks töötajatele jootraha jätta: 1-5 Pesot. Restoranis on tavaks hea teeninduse eest jätta ca 10% jootraha. Taksos jootraha ei jäeta, kuigi on viisakas ümmardada tasu järgneva ümmarguse numbrini. Kohalikele giididele ja meeskonnale on tavaks jootraha jätta. Konsulteeri meie reisijuhiga reisile eelnevalt või vahetult reisi alates, et teada saad tavaks oleva summa suurus.

Ilm

Ilm meie reisi toimumise ajal, aprilli kuus peaks olema ideaalilähedane: mitte liiga kuum, aga ka mitte jahe. Aprilliga algab Argentiina selles osas, kus toimub meie rattareis, kuivaperiood. Kuna sõidame väga erinevatel kõrgustel, siis on temperatuuri osas kõrgustest tulenevaid kõikumisi. Saltas on päevased maksimumid 23 kraadi juures, öised madalamad temperatuurid 12 kraadi juures. Kõrgematel asukohtadel on need temperatuurid mõne kraadi võrra madalamad. Õhtud võivad olla jahedad. Sademeid peaks olema minimaalselt.

Mida matkale kaasa võtta

Ilmagarantiid ei ole: sellest johtuvalt tuleks kaasa võtta täisvalik riietusest: alates troopikas vajalikest lühikestest pükstest ja lühikese käisega pluusist, kuni külmailma riietuseni: tuule ja vihmakaitse kaasa arvatud. Siinkohal lühinimekiri: jalgrattakiiver, kindad (kinnised/lahtised), lühikesed ja pikad sõidupüksid, soe aluspesu, veekindel jakk, soe fliisjakk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, väike lenksu- või seljakott jms. Rõhk on siiski sooja ilma varustusel. Vaata isikliku varustuse nimekirja siit.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Argentinas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Palume seda kontrollida eelnevalt Argentiina saatkonnast Helsingis

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud hepatiit A ja B, kõhutüüfuse ja kollapalaviku vastu. Malaaria risk on madal või puudub: preventiivseid ravimeid ei soovitata, küll aga tasub moskiitohammustuse vastu ettevaatusabinõud kasutusele võtta (keha kattev riietus, sääsetõrje, jms)! Argentiina on Zika viiruse levialaks ning samuti levib seal Dengue palavik. Viimaste vastu preventiivsed ravimid puuduvad, peab kasutusele võtma moskiitohammustuste vastased ettevaatusabinõud.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
17. - 25. aprill 2020
Hind
2390 €
Varajase tellija hind
1990 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Salta rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: SLA)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Veinidegusteerimisi vastavalt reiskavale
 • Lennujaama transfeere
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti ja saateauto teenust matka jooksul
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda

 • Lennupileteid sihtkohta ja tagasi, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest €400
 • Rattalaenutus €195 (kogu rattamatka perioodiks)
 • Lisaöö Saltas €70, koht kaheses toas
 • Lisaöö Saltas €100, koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Reisi annulleerimine

 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Argentiinas