Rattareis Kreekas Peloponnesoselt Egeuse mere saartele

 • Ajalugu igal sammul – müüt siin ja amfiteater seal
 • Superkülalislahked ja emotsionaalsed inimesed
 • Egeuse mere saared – Vahemeri, rannad ja metsik keskosa
 • Võrratu Kreeka toit – gyros, moussaka, feta ja värsked mereannid
 • Peloponnesose poolsaar – Kreeka elu nagu muiste

Reisijuht

August Tillo

Arvan, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõikke mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Egeuse mere saared

Selleks, et Kreekat tõeliselt kogeda, tuleb ära käia Kreeka saartel. Meie käime ära Saroni lahe saartel Aeginal, Hydral, Porosel ja Spetsesel. Igaüks on neist omanäoline. Hydral on ilus vanalinn ja mitte ühtegi autot (ka mitte rattaid!), ainult eeslid ja veetaksod. Aegina pakatab ajaloost. Spetses pakub parimaid randu ja ilusa vanalinna. Poros on kõike „metsikum“, kus asustust on vähe ja loodus võimutseb.

Rattareis Kreekas 2017
Kestvus: 2:33

Inimesed, külalislahkus ja lõunamaine temperament

Kreeka ja Kreeklased. Põhjamaalase jaoks on viimase majanduskriisi tõttu need vaata et sõimusõnadeks muutunud. Jah ja ei. Kreeklane on tõesti teistsugune, kui põhjamaalane. Avatud, temperamentne, oskab elu nautida. Võib-olla mitte nii hästi raha lugeda … Aga meie läheme sinna puhkama ja seda maad ja neid inimesi avastama. Ja kreeklane on külalislahke, avatud ja sõbralik. Puhkuseks parim.

Kreeka toit, vein ja ouzo

Kreeka köök on tuntud mitmete „hittide“ poolest, nagu tzatziki, gyros, moussaka, feta, ja muud klassikaks kujunenud toidud. Proovime need kõik ära! Aga tõelisteks hittideks on mereannid, mis valmistatud värskest toorainest. Kreeka ja kaheksajalast valmistatud road! Kuna liigume enamuses saartel ja rannikul, siis avaneb meil nende ära proovimiseks korduvaid võimalusi. Ära ei tasu unustada ka Kreeka veini, mis on comeback’i tegemas. Kvaliteet paraneb ja standardid tõusevad. Kindlasti tuleb ära proovida retsina – vaigumaitsega vein, mille ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Kunagi suleti veini säilitavad amforad vaiguse korgiga ja sealt omandas vein ka selle maitse. Ning ouzo – seda kas armastad või vihkad. Aniisimaitsega viin, mis parim on jää ja veega lahjendatult.

Ajalugu igal sammul

Kreeka on tulvil ajaloost. Iidsed nimed ja ehitised jälitavad meid igal pool. See siin on Euroopa tsivilisatsiooni sünnipaigaks. Kreeklased on selle pärandi üle uhked. Õigustatult. Meie harjutasime alles esimesi põllumajandusvõtteid siis, kui nemad juba demokraatiat tegid.

Reisikava

1.päev

Reede, 20. september

margin

map
1.päev

Reede, 20. september

Saabumine Ateena (IATA: ATH) lennujaama. Transfeeri hotelli kesklinnas. Tutvume Ateenaga: iidse ja tänapäevasega. Mõned vaatamisväärsused kuuluvad nn. kohustuslike hulka, mõned on paremini nauditavad lihtsalt juhuslikult avastatuna. Akropol kuulub kindlasti esimeste hulka, Ateena restorani- ja kohvikuelu aga teise kategooriasse. Tutvume reisikaaslastega ja sööme üheskoos õhtusööki mõnes hubases Ateena restoranis.
Hinnas sisaldub õhtusöök.
Majutus hotellis Ateenas.

2.päev

Laupäev, 21. september

margin

map
2.päev

Laupäev, 21. september

Hommikusöök hotellis. Päeva alustame kerge soojendussõiduga Ateena kuulsasse sadamasse Pireusesse. Teekond on peamiselt allamäge. Pireuses asume praamile ja võtame suuna Aegina saarele, mis kuulub Saroni saarestikku. Tegemist on endise vulkaaniga, kus on väga viljakas pinnas. Siin kasvatatakse vilja, viinamarja, oliive, aga viimasel ajal peamisel pistaatsiapähkleid. Turistide rõõmuks leidub siin lugematult ilusaid lahesoppe ja randu. Siin ei puudu ka „kohustuslikud“ antiiksed vaatamisväärsused. Teeme saarele poolringi peale. Sõidu lõpuks jõuame saarega samanimelisse pealinna – Aeginasse.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Aegina linnas.

3.päev

Pühapäev, 22. september

margin

map
3.päev

Pühapäev, 22. september

Hommikusöök hotellis. Lühike rattasõit viib meid taas sadamasse. Asume jällegi laevale. Veidi enam kui tunnise sõidu järel jõuame järgmisele saarele – Porosele. Poros on väiksem, rahulikum ja hubasem saar kui Aegina. Porose suurimateks tõmbenumbriteks on Porose linn ning saarel asuvad eraldatud rannad. Poros on piisavalt väike saar, et sellele täisringi peale teha. Õhtusööki naudime piltilusas Porose linnas, kus asub ka meie ööbimispaik.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Porose linnas.

4.päev

Esmaspäev, 23. september

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 23. september

Hommikusöök hotellis.
Nagu juba sisse harjunud – siis hommikul libistame end esmalt sadamasse. Seejärel asume laevale. Seekord on sõit lühike – kestab vaid mõned minutid ja oleme Peloponnesose poolsaarel. Siin liigume edasi Methana Volcano poolsaarele. Nagu nimi ise ütleb, siis leiab siin nii vulkaane kui ka maagaasi väljumiskohti. Naudime seda vulkaanilist maastikku ja uljamad võivad ka vulkaani äärele ronida. Methana on kuulus oma kuumaveeallikate (väävlisisaldusega) poolest, millel on suurepärane tervendav toime väsinud kontidele. Õhtustame ja ööbime Methana külas.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Methanas.

5.päev

Teisipäev, 24. september

margin

map
5.päev

Teisipäev, 24. september

Hommikusöök hotellis.
Hommik on ebatraditsiooniline – ei sõidagi esimese asjana sadamasse. Küll aga jõuame sadamasse päeva lõpuks. Võtame suuna lõunasse. Sportlikumad saavad teha seda otse – üle mägede, ametiühingu liikmed saavad teha seda rannaäärset teed pidi sõites. Päeva teises pooles jõuame Metochi’sse, kust viib meid praam edasi Hydra saarele, Hydra linna. Hydra on omapärase staatusega saar. Siin on auto ja isegi rattaliiklus keelatud! Hydra linna panoraam on võetud nagu piltpostikaardi pealt. Siinne sadamaelu on kaootiline ja aktiivne. Õhtuti asendub see sama vilka tegevusega rannapromenaadil ja kesklinna restoranides.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Hydra linnas.

6.päev

Teisipäev, 25. september

margin

map
6.päev

Teisipäev, 25. september

Hommikusöök hotellis.
Traditsiooniliselt alustame hommikut sadamasse minekuga, kuigi seekord veidi teisiti – ilma rattata. Jalgrattad on Hydral keelatud! Lühikese laevasõidu järel jõuame taas Peloponnesose poolsaarele, kus asume taas ratastele ja võtame suuna järgmise sadamalinna – Kosta poole. Tee sinna viib mööda rannaäärset teed. Kostas asume taas praamile ja lühikese sõidu järel jõuame Spetsese linna Spetsese saarel.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Spetsese linnas.

7.päev

Neljapäev, 26. september

margin

map
7.päev

Neljapäev, 26. september

Hommikusöök hotellis.
Spetses on tõenäoliselt meie poolt külastatavate saarte poolt ehk kõige muretuma ja vaiksema elurütmiga. Spetsese linn (ca 4000 elanikku) on selle saare kõige elavam asum, ülejäänud osas on tegemist aeglaselt päeva õhtusse veeretavate külakestega, kui sedagi. Kogu saare peale leiab hulgaliselt eraldatud ja üksildasi randu ning abajaid. Kuna Spetses on taaskord üsna väike saar, siis teeme sellele ringi peale täies ulatuses, nautides vahepeal supelrandu ja vaikseid abajaid. Õhtut naudime mõnes Spetsese linnas leiduvas suurpärases restoranis.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Spetsese linnas.

8.päev

Reede, 27. september

margin

map
8.päev

Reede, 27. september

Hommikusöök hotellis.
Naaseme tagasi Ateenasse. Sõidame praamiga Pireusesse, rattad saadame mööda maad. Naudime meresõitu Pireusesse, kust edasi hotelli viib meid transfeer. Viimane võimalus nautida Ateena vaatamisväärsuseid ja soetada suveniirid. Viimase õhtusöögi naudime sööme ühtedes Ateena suurpärastest restoranidest. Lahkumisõhtu.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.
Majutus hotellis Ateenas.

9.päev

Laupäev, 28. september

margin

map
9.päev

Laupäev, 28. september

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).
Lahkumine, transfeer Ateena (IATA: ATH) lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis , 2012. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas, 2012. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides, kus on olemas kõik mugavused. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto kohapeal ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.

Raskusaste: Keskmine

Kreeka rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Sarnaselt Eestiga kehtib Kreekas Euro. Reisi hinnas sisaldub majutus ning toitlustus reeglina kaks korda päevas (va saabumise ja lahkumise päev), samuti transfeerid, praami- ja laevasõidud jms reisikavas sisalduv. Kaasas peaks olema taskuraha, et osta lõunasöök ning lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi, jms. Keskmine lõuna maksab umbes 10-20 Eurot, õlu 3,0- 4,5 Eurot. Päevapakkumised on suhteliselt odavad: 8-12 eurot lõunasöögi eest. Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Kaardimaksed on levinud, kuid siiski on väiksemates pererestoranides sularaha au sees, kaardiga maksta ei pruugi olla võimalik. Seega peaks alati piisav sularahavaru kaasa olema. Sularahaautomaadid on laialt levinud, igas vähegi korralikumas linnakeses on vähemalt üks sularahaautomaat.

Ilm

Ilm Kreekas oktoobri esimeses pooles on mõnus: mitte liiga palav, kuid siiski soe. Keskmised päevased temperatuurid peaksid olema 25 kraadi juures, öised temperatuurid on keskmiselt 15-kraadised. Sademeid on oodata sarnaselt Eesti suvele. Valmistuda tuleb siiski ka kehvemateks ilmadeks ja sellele vastavaks riietuseks. Seda juhul, kui temperatuurid on ülal nimetatutest madalamad ja sellega kaasneb vihm ja tuul. Ilmagarantiid pole.

Mida matkale kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Viisanõuded

Eesti kodanikele puuduvad. Riiki sisenemiseks on vajalik isikut tõestav reisidokument – pass või ID-kaart.

Vaktsineerimine/tervishoid

Spetsiifilised nõuded vaktsineerimise osas puuduvad. Tervishoiusüsteem on tasemel, elementaarne (esmaabi) on tagatud Euroopa Liidu kodanikele, EL tervisekindlustuskaardi olemasolul. Soovitame siiski ka tavapärast reisikindlustust.

Aeg / hind

Aeg
20. - 28. september 2019
Hind
1890 €
Varajase tellija hind
1790 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Ateena rahvusvahelisest lennujaamast (Athens International Airport "Eleftherios Venizelos", IATA: ATH).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust (reeglina 2 korda päevas) vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Praami/laeva sõite vastavalt reisikavale
 • Lennujaama transfeere
 • Saateauto teenust ja pagasi transporti sellega
 • Tasuta rataste transporti Eestist Ateenasse ja tagasi

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 300
 • Rattalaenutus € 28/ päev (kokku 7 päeva)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisa öö Ateenas €100/ koht üheses toas
 • Lisa öö Ateenas €60/ koht kaheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Kreekas