Rattareis Marokos Tuhande ja ühe öö linnadest kõrbedüünidele

 • Marrakech – idamaine linn tuhande ja ühe öö muinasjutust
 • Miraažidena esilekerkivad palmisaludega oaasid
 • Idamaine ja vürtsikas Maroko ja Berberi köök
 • Kuldkollased liivadüünid
 • Metsikud mägiteed kanjonite varjus

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus &Moments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Tuhande ja ühe öö muinasjutulinnad

Marrakech on idamaine muinasjutulinn oma parimal kujul. Mošeed ja minaretid, kust viis korda päevas hõigatakse maha kutset palvusele. Hektaritel laiuv Marrakechi souk e turg on koht, kust leiab kõike ja kus tingimise kunsti kiirelt selgeks saab. Sellele lisaks leiad siit mitmeid keskaegseid kuninglikke losse ja kindluseid ja õigupoolest iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost. Linna keskväljakul – Jem el Fnaal – leiad muuhulgas ka kobrataltsutajad, muinasjutuvestjad ja muud imemehed.

Palmisalud ja nende varjus laiuvad oaasid

Maroko loodus on karm: enamasti mitteviljakas, aga ilus. Kõikjal leviv kuivus muudab enamuse sellest maast karmiks ja ebasõbralikuks. Harvadeks, aga oodatuteks eranditeks on rohelised ja lopsakad oaasid – mittekusagilt esile kerkivalt on nad värskendatavateks vahepeatusteks rändureile.

Maroko köök

Maroko köök on mitmekülgne, idamaine, vürtsikas ja eksootiline. Selle tuntuimaks esindajaks kuskuss (manna tüüpi nisujahu toode) ja sellel põhinevad road. Maroko köök on eksootiline ja põnev: lisaks meilegi tavapärastele vürtsidele, lisatakse siin toidule ohtralt kaneeli, tsitrusekoort, rosinaid, pähkleid ja muud sellist põnevat. Igapäevasel kuulub Maroko köögi juurde ka „Berberi viski“: tee mündiga ja ohtra suhkruga. Seda nauditakse aeglaselt, ohtrates kogustes ja iga ilmaga.

Sahara kõrb ja liivadüünid

Liivadüünidel me rattaga ei sõida! Sinna läheme kaamelitel ja veedame öö beduiinitelkides, õhtuks ehtsat beduiinitoitu nautides. Sahara liivadüünid on võimsad – jalamilt tippu ronimine on ka sportlikumale inimesele väljakutsuv ettevõtmine. Tähistaevas kõrbeöös on üliselge ja puhas. Pole ju seal pilvi ja segavat linnavalgust ning õhuniiskus on nullilähedane. See tagab erakordselt selge nähtavuse. Liivadüünid ise aga on sellised, nagu nad filmidest tuttavad: kuldkollased või oranžikad, looklevate ja horisondile ulatuvate seljandikega.

Metsikud mägiteed

Maroko sisemaa ja Atlase mäed peidavad endas kaugeid, vähese inimasustusega mägiteid. Siin kohtame tsivilisatsioonist puutumatuid berberikülasid ja sealseid kõrbetavade kohaselt külalislahkeid inimesi. Meie teed viivad mööda kuivanud jõgesid (vadisid), päikesevalgust varjavaid kanjoneid ja hobuse-muula radasid.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 06. Aprill

margin

map
1.päev

Laupäev, 06. Aprill

Saabumine Casablanca (IATA: CMN)/Marrakechi (IATA: RAK) lennujaama; transfeer Marrakechi hotelli. Majutus riad (traditsiooniline linnamaja sisehooviga) tüüpi hotellis. Õige aeg tutvuda nii oma reisikaaslastega kui ka oma parima sõbraga sel reisil – jalgrattaga. Seame töökorda nii rendirattad, kui ka omad – kaasa võetud jalgrattad. Pärastlõunal teeme sissejuhatava linnaekskursiooni, mis annab lühiülevaate UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Marrakechi vanalinnast. Õhtusöök Maroko stiilis.
Majutus riad tüüpi hotellis Riad Africa või sarnane (http://www.riadafrica.co.uk/)
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 07. Aprill

margin

map
2.päev

Pühapäev, 07. Aprill

Hommikusöök hotellis, seejärel stardime Atlase mägedesse. Esmalt sõidame autoga üle Tizi N’Ticka mäekuru ja sealt edasi Telouet’i linnakesse. Vaatame üle sealse Glaou’i kasbah’i (kindluse), ja seejärel seame ennast valmis rattasõiduks. Edasi läbime juba rattal mitmeid berberikülasid ja viljakat Ounila orgu. Päevase matka lõpuks jõuame Ait Benhaddou’sse. Ait Benhaddou on UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud kindluslinnake (kasbah). See idamaine kindluslinnak on nagu pildiraamatust või filmist pärit. Tegelikkuses ongi ta mitmete filmide võtteplatsiks olnud ja kindluse restaureerimine ja säilitamine on toimunud suurte filmikompaniide rahatusega.
Majutus hotellis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 08. Aprill

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 08. Aprill

Peale hommikusööki viib meid lühike transfeer Skoura linnakesse. Täna rändame siinses ümbruses, pöördudes õhtuks tagasi Skourasse. Asume Dades’i orus, mis on tuntud ka kui „tuhande kasbah’i org“. Arusaadavalt leiame siit mitmeid kasbah’e, osad korda tehtud, osad varemeis. Teel läbime taas mitmeid bereberikülasid, kus saame tutvuda selle iidse rahva elustiili ja traditsioonidega. Samuti läbime palmisalusid ja viljapõlde.
Majutus hotellis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 09. Aprill

margin

map
4.päev

Teisipäev, 09. Aprill

Hommikusöögi järel viib transfeer meid Rooside Oru suunas (Vallée des Roses). Asume ratastele. Org on oma nime saanud roosikasvanduste tõttu ja roosiõlitooteid võib siin leida mitmekümnel erineval kujul. Siin leiame ka nomaadidest berberid, kes elavad koobastes, mis on antud põlvest põlve edasi järeltulevatele generatsioonidele. Võimaluse korral külastame ühte nendest koobastest, et tutvuda sellise omapärase eluviisiga. Päeva lõpuks jõuame võimsasse Dades’i jõe kanjonisse.
Majutus hotellis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 10. Aprill

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 10. Aprill

Hommikusöögile järgneb lühike transfeer, mille järel asume taas ratastele. Tänane teekond viib meid läbi Dades’i oru, mis asub Kõrg-Atlase ja Anti-Atlase ahelike vahel. Seejärel ületame Anti-Atlase, Jebel Saghro mäeahelikus asuva Tizi n’Tazareti mäekuru ja laskume sealt alla. Päeva lõpuks jõuame berberi oaasilinna N’kob’i. Tänase päeva tipphetkedeks on võimsad vaated teel mäekurule ja sealt alla.
Majutus hotellis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 11. Aprill

margin

map
6.päev

Neljapäev, 11. Aprill

Hommikusöök hotellis. Seejärel asume ratastele ning tõuseme Tizi’n Tanenfout kurule (1160 m). Täna muutub maastik üha ja üha sürreaalsemaks. Siseneme kuivemasse Anti-Atlase piirkonda, kus maastik meenutab kohati Marsi. Kuiv ja punane. Sõidame peamiselt mööda pinnaseteid, mida kohalike poolt kutsutakse „pistes“. Sõidame Draa orus. Teeme ringi ümber Jebel Kissane jalami, läbime mitmeid berberikülasid ja palmisalusid. Päeva lõpuks jõuame külakesse nimega Tin-Zouline.
Majutus külalismajas.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 12. Aprill

margin

map
7.päev

Reede, 12. Aprill

Hommikusöök külalismajas. Taas asume otse ratastele ja võtame ette viimase pingutuse, et jõuda Sahara kõrbe. Õnneks toimub see kõik allamäge. Tänane teekond on eriti maaliline. Sõidame viljakas ja rohelises Draa orus, läbides oaasikülasid, palmisalusid. See kõik toimub kohati pea vertikaalsete oruservade vahel. Sõidu lõpuks jõuame Zagorasse, mis on viimane eelpost enne Sahara kõrbe. Siin vahetame rattad kaamelite vastu ja jõuame võõral kondijõul Sahara düünide vahele tuareegitelkidesse. Siin ootab meid fantastiline päikeseloojang ning külluslik tuareegiõhtusöök. Seda kõike kroonib öine vaatamisväärsus: kõige selgem tähistaevas.
Ööbimine tuareegitelkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 13. Aprill

margin

map
8.päev

Laupäev, 13. Aprill

Hommikusöök kõrbes. Sellejärel pakime asjad ja asume taas kaamelitele. Lühikese (ratsa)sõidu järel jõuame taas Zagorasse ning võtame suuna tagasi Marrakechi. Päev on pikk, Marrakechi jõuame õhtuks, et nautida õhtust melu selle peaväljakul – Jem el Fnaal.
Majutus riad tüüpi hotellis, Riad Africa või sarnane (http://www.riadafrica.co.uk/)
Hinnas sisaldub hommikusöök ja lõunasöök.

9.päev

Pühapäev, 14. Aprill

margin

map
9.päev

Pühapäev, 14. Aprill

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).
Lahkumine, transfeer Casablanca (IATA: CMN)/Marrakechi (IATA: RAK) lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Marrakech) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Kaugemates piirkondades: mägikülades ööbime külalismajades, kodumajutustes aga ka beduiinitelkides. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega konsulteerida.

Raskusaste: Keskmine

Maroko rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Kuna enamusel päevadel liigume osa teelõike saateautodes, siis sportlikumad reisijad saavad varem autost lahkudes või hiljem autosse hüpates oma reisi raskusastet tõsta „raske“ peale. Suurem osa marsruudist kulgeb katteta teedel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Dirham. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 11 Dirhamit.
Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 2 eurot, söögikord restoranis – 6 eurot, õlu – 3 eurot, takso Marrakechis/Casablancas 2-10 eurot, suveniirid – alates 5 eurot. Raha saab vahetada pankades Casablancas ja Marrakechis. Samuti leidub nimetatud linnades ATM-e, mis üldjuhul peaksid töötama ka Euroopa kaartidega. Eelistatud valuuta on Euro ja mitte USD. 

Krediitkaardid

Krediitkaartide kasutus piirdub peamiselt suurte rahvusvaheliste hotellide ja kaubandusasutustega, mujal on nad suhteliselt kasutud. 

Jootraha

Jootraha jätmine on üldiselt oodatud ja tavapraktika restoranides, aga ka organiseeritud ekskursioonidel/matkadel. 

Ilm

Marrakechis on ilm meie reisi toimumise ajal soe (mitte kuum) ja kuiv. Vihma võib sadada, kuid see on pigem erandlik. Päevased temperatuurid on 20-25 kraadi juures, öö madalaimad temperatuurid langevad 10 kraadi juurde. Atlase mägedes on kliima erinev ja sõltub palju kõrgustest. Vihma tõenäosus on väike ja väga väike. Päevased temperatuurid on samuti 15-20-25 kraadi juures, öised temperatuurid võivad alla 10 kraadi langeda. Sarnased temperatuurid valitsevad ka Sahara kõrbes: päevased temperatuurid on 20-25 kraadi juures, öised temperatuurid võivad alla 10 kraadi langeda.

Mida rattamatkale kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik. Vaata isikliku varustuse nimekirja siit.

Viisanõuded

Eesti kodanikele Marokosse sisenemiseks viisat vaja ei ole. Pass peab kehtima 3 kuud peale riigist lahkumise kuupäeva.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud teetanuse, hepatiit A ja B ning kõhutüüfuse vastu. Malaariat Marokos ei esine.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
6. - 14. aprill 2019
Hind
1250 €
Varajase tellija hind
1090 €
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Casablance (IATA: CMN) või Marakeshi (IATA: RAK) rahvusvahelisest lennujaamast, vastavalt reisija soovile.

Hind sisaldab

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule 
 • Eesti keelt kõnelevat grupijuhti ning kohalikku giidi kogu reisi vältel
 • Pileteid muuseumidesse ning ajaloolistesle vaatamisväärsustele
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere (Casablancast või Marrakechist)
 • Pagasi transporti rattamatka jooksul
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Matkavarustust: magamiskotid, jms (va telkimisöö Sahara kõrbes)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 90
 • Majutuse kahese hotellitoa eest € 110
 • Rattalaenutus € 145 (kogu rattamatka perioodi eest)
 • Lisaöö Marrakechis € 35/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Marrakechis € 60/ koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100%  kogu reisi maksumusest.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi

Annulleerimine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral  tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit  20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades.Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Marokos