Rattareis Taga-Karpaatias, Ukrainas Lvivist üle mägede Ungari piiri äärde

• Vänta läbi Karpaatide mäestiku ning tutvu sealse lihtsa ja eheda maaeluga
• Naudi Ukraina köögi parimaid palasid borši, brõnsa ja sala näol
• Tee tutvust Karpaatide arhitektuuriga, mille parimaks näiteks on kaunid puitkirikud
• Tutvu Tisza kallastel asuvate Ungari külade ja veinikeldritega
• Reisi algul ja lõpul veeda paar lõõgastavat päeva Lvivi imekaunist vanalinna nautides

Imeline ilus Ukraina, lõputult külalislahke ja rõõmus. Toidud, joogid, tantsud, laulud. Natalia – meie kohalik saatja - naine, kes on absoluutselt igas olukorras nagu kala vees. Reisiseltskond, kellega iga päev saab pisarateni naerda. Nagu ikka Andmomentsi reisidel, saavad ka võhivõõrastest nädalaga üdini omad ja tunned, et nende inimestega läheks iga kell luurele või…pigem uuesti koos matkama 😊

Kristina Saarepera, Rattareis Ukrainas, 2017. a reis

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus &Moments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Taga–Karpaatia – matkajate paradiis

Taga-Karpaatia asub geograafiliselt Euroopa südame ligidal, kuid ajalooliselt on ta alati olnud kellegi tagahoov. Seda erinevate valitsejate: poolakate, austerlaste, slovakkide ja ungarlaste ajal. Nii on see ka praegu – ta on Ukraina ääremaa: kauge, mägedetagune läänenurgake. See teeb temast ühe tõsise seiklusmatkaja paradiisi – paljuski tema säilinud eheda elulaadi ja looduse poolest. Nõukogude ajal oskasid Eesti matkajat seda ehedust ja ilu hinnata – aeg on see piirkond taasavastada!

Mäed, karjusekülad ja puitkirikud

Karpaadid ei ole väga kõrged mäed – kõrgeim tipp Ukraina Karpaatides on Hoverla oma „vaid“ 2061 meetriga. Munamäele teeb ta aga silmad ette küll. Rohkem kui oma kõrguse poolest, on Karpaadid tuntud oma ilu, puutumatu looduse ja säilinud, eheda elulaadi poolest. Karjusetöö on siinkandis endiselt au sees ja õhtuti mägedest naasevad lehmad tänavatel on osa igapäevaelust. Seda maastikku ilmestavad omapärased puitkirikud, millest osade ajalugu ulatub mitmete sajandite taha. Neid täiendavad kuldsetete sibulakuplitega õigeusukirukud, aga ka tagasihoidlikumad Ungari reformeeritud kirikud.

Ungari linnakesed „Tisza kaldal“

Karpaadid ja sealhulgas Taga-Karpaatia on rahvaste paabel. See kant on erinevate valitsejate vahel käest-kätte käinud mitmeid ja kümneid kordi. See on jätnud jälje siinsele rahvastikule, mille hulgas leiab ukrainlasi, hutsuule, russiine, ungarlasi, mustlasi ja palju muid. Meie reisi teine pool viib meid mööda Tisza kaldaid ja läbi sealsete Ungari külade ja linnakeste. Sekka “vürtsiks” ka mõni mustlasküla. Siin avaneb meil hea võimalus teha tutvust kohaliku veiniloomega, mis ungarlastel teadupärast hästi välja kukub.

Ukraina ja Taga-Karpaatia köögi parimad palad

Sellise rahvaste paabeli puhul ei saa imeks panna, et ka siinne köök omab mitmeid tahkusid ja on mõjutatud paljudest rahvusköökidest. Maailmakuulsad on ukraina borš ja sala, aga mitte vähem maitsvad on mitmed muud siinsed delikatessroad. Kodused vorstid, kapsarullid, maisipuder brõnsaga, kartulipannkoogid ja veel palju-palju muud, mis keele alla viib. Seda siis „maitsestatakse“ vastavalt piirkonnale kas veini, samohonka või puuviljanapsiga. Seda kõike on meil võimalik proovida nii-öelda “originaalis”, kuna läbime kohti, mis veel massturismist puutumata ja inimesed on säilitanud siinsele kandile omase külalislahkuse.

Imepärane Lviv ja tema vanalinn

Lviv (Lvov) on Lääne-Ukraina keskus ja „ukrainluse“ kants. Erinevalt Ida-Ukrainast on ukraina keel siin au sees ja rahvas pehmelt öeldes natsionalistlikult meelestatud. Lviv on erinevate valitsejate all olnud regionaalseks keskuseks ja seda saab hoomata tema suursugusest vanalinnast. Vanalinn on imeilus ja korda tehtud ning kubiseb erinevatest restoranidest ja pubidest. Erinevalt Tallinna reakojaplatsist saab siin õlle kätte 1 euroga, mitte 7 euroga.

Reisikava

1.päev

Reede, 20. Juuli

margin

1.päev

Reede, 20. Juuli

Saabumine Lvivi (IATA: LWO) lennujaama, transfeer hotelli. Päeva jooksul teeme tutvust reisiseltskonnaga. Reisjuhtide vahendusel saame täpsemalt teada, mis meid ees ootab. Sõltuvalt saabumise ajast, on võimalik tutvuda ka Lvivi sümpaatse vanalinnaga, kontrollida üle kohalik hinnatase ja varuda edasise rattareisi jaoks vajalikku provianti. Tugevamad ja julgemad võivad üle vaadata ka Lvivi ööelu, kuid mitte pikalt, sest järgmisel päeval ootab meid varane äratus.
Majutus hotellis U Burgera (http://www.burger.com.ua/en/hoteli.html), või sarnane.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 21. Juuli

margin

2.päev

Laupäev, 21. Juuli

Peale hommikusööki pakime asjad ning alustame sõitu Volovetsi poole. Sõit toimub kas minibussi või rongiga. Pärast paari-kolmetunnist sõitu jõuame pärale, seame korda rattad ja alustame oma esimest rattasõidupäeva. Tänane rattasõit (20 km) on soojenduseks meie järgnevale reisile. Distantsi lõpuks jõuame oma ööbimispaika Pilipetsi, kus lõunastame. Lauale pannakse traditsioonilisel viisil valmistatud ehtsad Karpaatide toidud. Seejärel teeme jalgsimatka maalilise Šipoti koseni, mida peetakse oma mitmekordsete kaskaadide ja piltilusa ümbruse tõttu Karpaatide kauneimaks.  Sealt edasi võtame ette mägimatka Borzhava mäeharjale. Peale väsitavat mägimatka pöördume tagasi külalismajja ning naudime õhtusööki. Lisatasu eest on võimalik võtta sauna.
Päevane sõit rattal 20 km.
Majutus külalismajas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

3.päev

Pühapäev, 22. Juuli

margin

3.päev

Pühapäev, 22. Juuli

Hommikusöök külalismajas. Kõigepealt võtame suuna Mezhyhiria mäekurule, kus saab selle päeva selgroog murtud. Tee mäeharjale on kaunis ja sealt mõlemale poole orgudesse ulatuvad vaated on võimsad. Siin sööme oma lõunasöögi ja edasi kulgeb tee piltilusa Syneviri mägijärve poole. Syneviri järv asub samanimelise rahvuspargi keskmes ja ta on üheks Ukraina „Seitsmest Loodusimest“. Teeme jalgsimatka ümber järve, misjärel puhkame jalga ja õhtustame.
Päevane sõit rattal 65 km.
Majutus väikehotellis.
Hind sisaldab kolme söögikorda.

4.päev

Esmaspäev, 23. Juuli

margin

4.päev

Esmaspäev, 23. Juuli

Hommikusöök väikehotellis, misjärel seame end korda ja jätkame jalgrattamatka Mežyhirya mäekuru kaudu Kolochavasse. Jõuame Taga-Karpaatia piirimaile. Kolochavasse asetses kunagi Poola, Rumeenia ja Tšehhoslovakkia piiril ning on säilitanud paljuski oma algupärase ja eheda õhustiku. Siin avaneb meil võimalus külastada vabaõhumuuseumit, Pühavaimu uniaatlikku puukirikut, kitsarööpmelise raudtee muuseumit ning lõpuks lihtsalt puhata. Sportlikumale matkasellile on võimalus teha lisaks üks 16 km pikkune tõus mägedesse ja tagasi. Seejärel õhtustame. Lisatasu eest on võimalik võtta sauna.
Päevane sõit rattal 30 (+16) km.
Ööbimine külalismajas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

5.päev

Teisipäev, 24. Juuli

margin

5.päev

Teisipäev, 24. Juuli

Hommikusöök külalismajas. Tänane päev on mitmekesine ning sisaldab mitmeid vaatamisväärsuste külastusi. On ka võimalik valida spordimeeste raja ja matkajate raja vahel. Liigume ratastel edasi Drahovo suunas (30 km), kus sööme lõunat. Sealt liigume edasi Selistšesse (10 km), kus teeme tutvust kohaliku juustutööstusega, mis põhineb Šveitsi tehnoloogial ja mille saadused on selle väärilised. Liigume edasi Liptšiusse (10 km) ning külastame hirvefarmi. Liptšiust jätkame Izasse (7 km), kus saame maitsta kohaliku veinitööstuse produkte ning tutvuda nende valmimise protsessidega. Seejärel pöördume tagasi Selistšesse, kus ootab meid meie ööbimispaik. Sööme õhtust ning hea õnne korral saame osa kohaliku Hutsuuliansambli etteastest.
Päevane sõit rattal 68 (või 100+) km.
Ööbimine külalismajas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

6.päev

Kolmapäev, 25. Juuli

margin

6.päev

Kolmapäev, 25. Juuli

Hommikusöök külalismajas. Hommikusöögi järel alustame rattamatka Vinohradivisse. Tutvume linnaga, sööme lõunat (seekord omal käel). Sealt liigume edasi Chetfalvasse. See on puhtalt ungarikeelne linnake, kus saame tutvuda ungari kalvinistlike kirikutega – üks vana ja puitkirik, teine vähe modernsema moega  ja huvitava arhitektuuriga. Liigume Tisza jõe läheduses, Ukraina-Ungari segapiirkonnas. Siinsed linnakesed on segu mõlema rahva mõjutustest ja tänavatel võib tihti kuulda Ungari keelt. Chetfalvast sõidame edasi ratastel Berehovesse, majutume hotelli. Berehove on kena linnake, kus saab maitsta kohaliku veinitööstuse toodangut, lihtsalt linna uudistada ja külastada kuumaveeallikaid (lisatasu eest). Seejärel on aeg nautida õhtusööki. Päevane sõit rattal 66 km. Ööbimine hotellis Zhayvoronok või sarnane. Hind sisaldab kahte toidukorda.

7.päev

Neljapäev, 26. Juuli

margin

7.päev

Neljapäev, 26. Juuli

Peale hommikusööki võtame suuna meie rattareisi viimasele sihtkohale Mukachevele. Mukacheve on ungarlastele ajaloos väga oluline koht, kuna siin asuvasse kindlusesse toodi Türgi sõdade aegu varjule Püha Istvani kroon, mis tänaseni ehib Ungari tähtsaimaid sümboleid. Külastame Palanoki kindlust, teeme tutvust linnaga ja õhtupoolikul asume rongile ja võtame suuna Lvivi peale. Õhtuks jõuamegi Lvivi, õhtune söögikord on sedakorda on omal käel. Päevane sõit rattal 35 km. Ööbimine hotellis U Burgera (või sarnane).
Hind sisaldab kahte toidukorda.

8.päev

Reede, 27. Juuli

margin

8.päev

Reede, 27. Juuli

Hiline hommikusöök. Päev täiesti omal käel. Lvivi linn on niipalju huvitav ja ilus, et see päev kulub lennates. Külastada saab turge, muuseume, restorane, välikohvikuid ja palju muud. Lõunasööki sööme omal käel, õhtusöök on ühine – ja sedakorda viimane meie reisi jooksul. Lahkumispidu.
Ööbimine hotellis U Burgera (või sarnane).
Hind sisaldab kahte toidukorda.

9.päev

Laupäev, 28. Juuli

margin

9.päev

Laupäev, 28. Juuli

Hommikusöök hotellis. Transfeer Lvivi (IATA: LWO) lennujaama. Reisi lõpp.

Reisigalerii

Arvamused

Imeline ilus Ukraina, lõputult külalislahke ja rõõmus. Toidud, joogid, tantsud, laulud. Natalia – meie kohalik saatja - naine, kes on absoluutselt igas olukorras nagu kala vees. Reisiseltskond, kellega iga päev saab pisarateni naerda. Nagu ikka Andmomentsi reisidel, saavad ka võhivõõrastest nädalaga üdini omad ja tunned, et nende inimestega läheks iga kell luurele või…pigem uuesti koos matkama 😊

Kristina Saarepera, Rattareis Ukrainas, 2017. a reis

Transilvaania rattareisi valisime eelkõige eksootilise sihtkoha pärast – Rumeeniasse just igapäev ei satu.
Pettuma ei pidanud kordagi – juba reisi alguspunkt Sighișoara on imearmas keskaegne munakivisillutisega linnake mäekünkal (ratturile paras väljakutse).
Läbitud külad ja linnad köitsid oma ehedusega, öömajades pakuti maitsvat suppi ja söbralikku teenindust.
Eriti heal tasemel olid kohalikud reisijuhid (Rumeenia rattasõidumeistrid) – silm hoiti peal nii grupi tugevamatel kui nõrgematel ratturitel, peatuspaikades hooldati rattaid ja anti head nõu.
Andmomentsi matkaseltskonnad on alati priimad, oleme leidnud erinevatelt reisidelt uusi sõpru ja häid tuttavaid, kellega koos avastada uusi ja põnevaid paiku nii Eestis kui kaugemal.

Evelyn Karming ja Indrek Lepp, Rattareis Rumeenias , 2016. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erineva tasemega ööbimiskohtades: peamiselt väikestes hotellides ja külalismajades. Kuna meie tee viib peamistest turismiatraktsioonidest eemale, on meie valikud ööbimiste osas limiteeritud: valime selle mis saadaval on. Mida ehedam, seda parem! Iga kodumajutus erineb teisest, kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses. Külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Lvivis ööbime korralikus turistiklassi hotellis.

Raskusaste: Kerge

Jalgrattamatk Taga-Karpaatias on kerge/keskmise raskusastmega. Tugevamatele sõitjatele on meil võimalus pakkuda „erimarsruute“.  Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Taga-Karpaatia jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis teeb koos peatustega kokku umbes 5-7 tundi. Kui tuleb suurem väsimus peale või on midagi juhtunud, on vajadusel koht saateautos olemas ning seal asuvad ka pagas ning jalgratta varuosad. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Rahaühikuks on ukraina hrivnya, kursiga  1eur = ca 30uah. Karpaatides raha kulutamiseks eriti palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlut ja lisategevusi. Restoranis on reeglina arvesse arvestatud 5% teenindusmaks, kuid jootraha jätmisel saad ilmselt oluliselt parema söögielamuse osaliseks. Linnades, hotellides, restoranides saab tasuda kaardiga, kuid mägedes arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.

Ilm

Meie reisi ajal on Taga-Karpaatias ilm oma parimas vormis. Peaks olema piisavalt (aga mitte tapvalt) palav. Valminud on ka esimesed puuviljad. Temperatuur kõigub 15 (C – öö miinimum) kuni 25-ni (C – päevane maksimum). Mägedes võib veidi jahedam olla.

Mida rattareisile kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Jalgrattarent

Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega konsulteerida.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Ukrainasse reisimine kuni 90 päeva poole aasta jooksul viisavaba. Vajadusel saab lisainformatsiooni Ukraina Suursaatkonnast Tallinnas tel (+372) 601 58 35.

Arstiabi

Ukrainasse reisides on soovitav teha endale reisikindlustus, mis sisaldaks meditsiinilise abi osutamisega seotud kulude katmist. Välismaalastele kvaliteetset ravi pakkuvad erahaiglad ja -kliinikud on küllalt kulukad.

Aeg / hind

Aeg
20. - 28. juuli 2018
Hind
1090 €
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Lvivi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: LWO)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Saateauto teenust
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija

Hind ei sisalda:

 • Lennupileteid, reisikindlustust, pakikandjaid, rattalaenutust ja muud reisiprogrammis mittesisalduvat.

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses toas kogu reisi jooksul €125
 • Rattalaenutus €85 kogu rattareisi perioodiks
 • Lisaöö Lvivis €25 koht kaheses toas
 • Lisaöö Lvivis €50 koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades.Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Taga-Karpaatias, Ukrainas