- Hõlju Surnumere vetes ja naudi Punase mere mõnusid
- Avasta aukartust tekitav iidne Petra
- Veeda öö ulmelise Wadi Rumi kõrbe vaikuses
- Vänta piibelliku prohvet Moosese jälgedes Madabas ja Nebo mäe jalamil
- Naudi maitseterohket Jordaania kööki
Reisijuht
August Tillo
Usun, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõike seda mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.
Loe veel
Võimsaimad reisihetked
Surnumeres hõljumine ja Punase mere mõnud
Me alustame oma matka Surnumere kallastelt ja lõpetame Punase mere rannas. Surnumeri on madalaim paik maa peal – üle 400 meetri allpool merepinda. Veesoolasuse järgi (31%) on ta teisel kohal peale Aral’i järve Djiboutis. Hõljumine Surnumeres on üks unikaalne ja lõbus kogemus (lisaks ka kasulik tervisele ja ilule), nn „must to do“ tegevus kõigile, kes seda veekogu külastavad. Ja hõljumine on just see õige sõna – „paksus“ vees ujumine ja sukeldumine on siin võimatu. Surnumere kallastel asub ka unikaalne Mujibi biosfääri kaitseala koos Jordaania nn Grand Canyon’iga. Selle karmid ja dramaatilised mäed, võimsad jõed ja hingematvad kuristikud muudavad selle piirkonna üheks Jordaania kõige populaarsemaks looduslikuks vaatamisväärsuseks.
Punane meri, meie rattamatka lõpp-punkt, on tuntud oma randade, imeliste korallide ja värviliste kalade poolest. Seda kõike saame nautida Aqaba’s, Jordaania ainsas sadamalinnas
Petra – ajalooline ja võimas
Jordaania lõunaosas asuv ajalooline kaljulinn-kindlus Petra oli ehitatud et kaitsta kohalike elanike rikkust, mis tekkis maksude kogumisest põhja suunduvatelt karavanidelt. Petra on kuulus nii oma nn kaljuarhitektuuri kui ka unikaalse veejuhtimissüsteemi poolest. Linna teine nimi on Roosa linn, mille ta sai kaljude värvi pärast. Petrat ümbritsevad võimsad mäed ja linna pääseb ainult läbi kitsa mägilõhe, mida nimetatakse Siq’iks. Linna külastamine pakub unustamatut kogemust, mida veelgi rohkem võimendab päikese tekitatud valguse ja varjude mäng.
Ulmeline Wadi Rum
Koht, mille maastik meenutab kaugemat planeeti. Wadi Rum’i sageli kutsutakse ka Kuu oruks – selle fantastilise kujuga kaljude, värviliste mägede ja põnevate kivimoodustiste kombinatsioon loob täiesti ebamaise õhkkonna. Sellel „võõral planeedil“ saame imetleda vägevat päikeseloojangut ja veeta unustamatu öö üliselge tähistaeva all, täielikus kõrbevaikuses. Lisaks saame nautida kaamelisõitu ning näha ehtsat beduiinielu.
Madaba ja Nebo mägi
Meie rattamatka alguses sõidame piibelliku prohveti Moosese jälgedes Madabas ja Nebo mäe jalamil. Madaba on tuntud ka oma suurepäraste Bütsantsi ja Umayyadi mosaiikide poolest, seal saab näha ka kuulsat Püha Maa 6. sajandi mosaiikkaarti. Nebo mäe jalamit peetakse aga prohvet Moosese matmispaigaks. Lisaks sellele avaneb mäelt imeline vaade allpool olevale orule ja Surnumerele.
Maitseküllane Jordaania köök
Geograafilise asukoha tõttu leidub Jordaania köögis Põhja-Aafrika, Lähis-Ida, Pärsia, Egiptuse ja Vahemere piirkonna mõjutusi. Leib, riis, lambaliha, oliivid ja oliiviõli, za’atar (maitsetaimede segu: tüümian, majoraan, pune, sumak, röstitud seesami seemned), jogurt, tahhiini, küüslauk, sibul, marjad, puuviljad ja köögiviljad, salvei ja piparmünt on vaid mõned erinevatest koostisosadest ja maitsetest, mida sisaldab Jordaania köök. Mõned road on meile juba üsna tuttavaks saanud, kuid kindlasti tasub neid nö originaalis ära proovida: falafel, hummus, shish kebab, kofta (hakkliha vorstikesed, mida küpsetatakse vardal), moutabel (vürtsikas baklažaani dipp).
Reisikava
Laupäev, 13. aprill
Saabumine Amman’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: AMM). Transfeer hotelli Madabasse. Majutume hotellis. Vaba aeg vastavalt saabumisajale. Õhtul ootab meid ka esimene ühine õhtusöök. Õige aeg tutvuda oma reisikaaslastega.
Majutus hotellis Madaba 1880, või sarnane.
Hinnas sisaldub õhtusöök.
Pühapäev, 14. aprill
Peale hommikusööki hotellis tutvume Madaba suurepäraselt säilinud Bütsantsi ja Umayyadi mosaiikidega, sealhulgas kuulsa Püha Maa 6. sajandi mosaiikkaardiga. Seejärel kohtume meie kohaliku reisijuhi- ja meeskonnaga, sätime sõidukorda oma jalgrattad ja alustame rattasõitu Nebo mäe suunas, mille jalamit peetakse prohvet Moosese matmispaigaks. Meid ootab väga huvitav tee põnevate vaadetega. Tee peal teeme peatuse lõunapiknikuks ning edasi jätkame oma sõitu juba Surnumere suunas. Mõnus veeremine allamäge, kus imelised maastikud on meile saatjateks. Õhtupoole saame Surnumere vetes hõljuda ning nautida selle mineraaliderikka muda terapeutilisi omadusi. Suurepärane matka algus!
Majutus Ramada hotel, või sarnane.
Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Esmaspäev, 15. aprill
Hommikusöök hotellis. Täna tuleb korralik rattapäev. Väntame mööda Surnumere idarannikut, tee peal kogeme mitu lauget kuid pika tõusu ja langust. Vaated on siin väga erilised – Surnumere vastaskaldal asuv Iisraeli kõrb paremal ja Moabi värvilised mäed vaheldumisi palmide ja oaasidega vasakul. Peatume imeilusas Wadi Mujibis, mida uhkelt nimetatakse Jordaania Grand Canyon’iks. Siin saame nautida koskede ja mägijõgede jahedust ja värskust. Edasi jätkame väntamist kuni Wadi Fifa’ni, kust buss viib meid Kerak’i kindlusesse. Nähes seda 10. sajandil ristisõdalaste poolt ehitatud vägevat kindlust mõistab väga hästi, miks tuhandete aastate vältel otsustati kuningate ja rahvaste saatusi just siin.
Peale Keraki’i kindluse avastamist jätkame rattasõiduga Dana looduskaitseala suunas, kus
Majutus hotellis Dana Montreal hotel, või sarnane.
Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Teisipäev, 16. aprill
Tänane teekond viib meid läbi 15. sajandil ehitatud võluva Dana külla, kust avanevad erakordsed vaated all olevale orule. Org ja selle ümbrused moodustavad Dana biosfääri kaitseala – mitmekesist loodust ning kauget ajalugu ühendavat piirkonda. Nautides Dana oru maastikke suundume edasi Shobaki kindlusesse, mis ehitati 10. sajandil, et kaitsta teed Damaskusest Egiptusesse. Peale kindluse külastamist jätkame oma rattamatka Kuningate teel – iidsel teekonnal, mis nägi veel legendaarsesse Petrasse suunduvaid kuningas Saalomoni aardekoormaid. Ka meie tänase päeva sihtpunktiks on Petra, kuhu me suundume peale lõunapiknikut. Õhtul avaneb meil võimalus külastada küünaldega valgustatud Petrat – majesteetlik kogemus! Iidse linnaga lähem tutvumine ootab meid aga homme.
Meie ööbimiskohas Petra’s veedame kaks ööd.
Majutus hotellis Oscar hotel, või sarnane.
Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Kolmapäev, 17. aprill
Täna on rattavaba päev, mille pühendame legendaarse Petra avastamisele. Hommikul suundume kaljulinna-kindlusesse. Linna siseneme juba jalgsi läbi kitsa kaljulõhe – Siq’i. Sees ootab meid ekskursioon, kus külastame kuulsat linnakassat Khasnehi, võtame ette jalutuskäigu mööda tuntud Colonnaded Street’i, uurime imetlusväärset liivakaljudesse rajatud Royal Tombs’i ja põikame sisse 8000 kiviistmega iidsesse teatrisse. Peale lõunat on meil vaba aeg, kus on võimalus ronida ohvrialtarite juurde (High Places) ja Jebel Harin’i mäetippu (1396 m) nautides ulmelist vaadet Wadi Araba ja Negevi kõrbe peale. Siin leiame ka vana kloostri, mis on üks Petra suurimatest ja huvitavamatest mälestusmärkidest.
Majutus – hotellis Oscar hotel, või sarnane.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Neljapäev, 18. aprill
Tänane rattateekond kulgeb jälle mööda iidset Kuningate teed – sõidame lõuna poole, piki mägikarjamaid, kogedes mõnusaid laugeid tõuse ning lõpetades nauditava allasõiduga. Tänase lõunapikniku koht pakub meile suurepäraseid vaateid Iisraeli poole peale. Peale lõunat jätkame sõiduga mööda iidset kõrbeteed, mõnes kohas ka natuke võideldes liivaga. Viimased kilomeetrid meie Wadi Rum’i kõrbelaagrini läbime bussiga. Wadi Rum’i maastikud on täiesti ebamaised. Siin me saame nautida päikeseloojangut ja veeta õhtu lõkke ääres, täielikus vaikuses, fantastilise tähistaeva all. Siin näeme ka beduiinide traditsioonilist elukorraldust suurtes kitsenahast ühistelkides, mis pakuvad parimat kaitsest kõrbekuuma ja -külma eest. Õhtu lõpetab beduiinide stiilis õhtusöök.
Ööbime täna kõrbe telklaagris. Mohammed Mutlak Camp, või sarnane
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Reede, 19. aprill
Täna on meie viimane jalgrattasõidu päev. Ületame ajaloolise Hejaz’i raudtee ja suundume Wadi Rum’i kaugemaid ja metsikumaid osi avastama. Siin sõidame harvadest vihmadest tekkinud ja kivistunud Jelada mudateel, mis on täiesti tasane ja jalgratturitele ideaalne. Siin ümbritseb meid miraažide, valgeks pleekinud luudega ning imelikke mägedega kummaline maailm. Lõunapiknikus peatume varjulises kohas, mille järel jätkame sõitu jättes tasapisi kõrbe selja taha. Õhtupoole sõidame bussiga Aqaba’sse, Jordaania ainsasse meresadamasse. Ööbimine My Hotel, või sarnane.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Lisaks ka puuviljapeatus.
Laupäev, 20. aprill
Hommikusöök hotellis. Vaba päev nautimaks imeliste korallide ja värviliste kaladega Punase mere mõnusid. Igaüks leiab enda jaoks sobiva tegevuse, kas lihtsalt rannas lõõgastudes ja päevitades, soojas merevees ujudes või korallide ja värviliste kalade keskel sukeldudes.
Õhtul ootab meid transfeer pealinna Ammanisse. Reisi lõpetab pidulik õhtusöök. Olenevalt kohale jõudmise ajast võimalus tutvuda ka Ammaniga.
Öö veedame hotellis Mena Tyche, või sarnane.
Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök. Lõunasöök omal käel.
Reisigalerii
Arvamused
Andmomentsi reisid pole üldsegi mitte ainult spordiässadele, kes iga päev trassi aja peale läbi kihutavad ja maalilisi vaateid ainult õhtul maha jäänute fotoaparaatidest imestusega vaatavad, kuigi ka neid seal trehvab. Läbitakse muidugi ka karme tõuse, aga siis võib rahumeeli saateautosse istuda ja kohaliku autojuhiga elust-olust rääkida. Koostöös kohalikega valitud marsruudid pakuvad mitmekesiseid ehedaid elamusi, läbitakse põnevaid nurgataguseid, rattal kulgedes tunned päris looduse lõhna, märkad detaile ja on lihtne juhusliku külainimesega juttu puhuma sattuda.
Maroko avas end väga vastuolulisena. Kui Marrakech oli oma iidse turukultuuri ja kaasaegseks pürgiva linna seguna ootuspärane, siis maapiirkondades oli päris uskumatu, et satud kõigile euroopa normidele vastavalt kiirteelt maha põigates siiani koopas elavate karjusteni ja väikelinna hotellis töötab noormees, kes pole päevagi koolis käinud, kuid töö käigus on omandanud 5 võõrkeelt. Väga erineva palgeliste mäeseine ja kõrbemaastike vahelt taas külakesse või rohelisusesse uppuvasse oaasi jõudes on tunne vist sama, mis kaugetel aegadel kaameliga reisinud kaupmehel.
Kuna grupid on väiksed, siis igal reisil tekib ka tore ühise kamba tunne, kellest alati on reisi lõpus kahju lahkuda. Juhe-väljas puhkus on igal juhul garanteeritud.
10-päevased reisid Andmomentsiga lendavad mööda liiga kiirelt. Aeg on täidetud kas kohalikus linnakeses-külakeses ringiuudistamisega või mõõtes mägede kõrgusi ratta seljas. Minule, kui mitte kõige kogenumale rattasõitjale, on alati suureks „hirmuks“ olnud eeldatavalt liiga rasked ja pikad tõusud mägedes. Kuid reaalselt on kujunenud nii, et need tõusud taganjärgi mõeldes ei olegi nii pikad ja rasked, väike pingutus toidab ainult head enesetunnet ning eesootav laskumine on vääriline palk vaevanägemisele.
Eriliselt hurmav on näha päriselu ja –inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest linnadest, uutest autodest, värvilistest tuledest või kohati tuledest üldse, kivimajakuubikutest, mürast. Reisikaaslased ja giidid on alati toredad, lõbusad, abilvalmis ja väledad, nii päevasel ajal rattaga sõites, kui õhtusel ajal aega veetes. Alati ja alati valmis minema uutele seiklusele põnevatesse sihtkohtadesse ja heade kaaslastega.
Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!
Mugavused ja ööbimised
Reisil ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas, isaks veel puuviljapeatus.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (kui see mõnel lõigul võimalik pole, siis teavitame sellest eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta oma isiklikud pedaalid ning sadula, mida saab sobitada rendirattale. Kui teil on mugavam oma varustusega sõita, võib kaasa võtta ka oma ratta. Sel juhul palume ratas eelnevalt põhjalikult hooldada ning vajalikud varuosad kaasa võtta. Palun konsulteerige eelnevalt Andmoments Seiklusreisid meeskonnaga.
Raskusaste: Keskmine
Jordaania rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel rattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Eelkõige tuleb kasuks ratta valdamine ja seda eriti laskumistel. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-70 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Tõuse ning mõnevõrra keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
Kasulik teada
Kindlustus
Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.
Raha
Kohalik rahaühik on Jordaania dinaar (JD). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 0,97 dinaari. Raha saab vahetada nii pankades kui ka valuutavahetuspunktides. ATM-id on väga levinud ja aktsepteerivad kõiki krediitkaarde, nii et raha saab välja võtta ka kohapeal. Kuna kuritegevuse tase on üsna madal, on sularaha kaasas kandmine üsna ohutu. Tasub siiski kasutusele võtta kõik mõistlikud ettevaatusabinõud raha endaga kaasas kandmise osas. Mõned hinnanäited: söök kohalikus lihtsamas toidukohas – 5-10 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 10-30 eurot, õlu (0,5 l) – 4-6 eurot (õlut saab osta enamasti ainult hotellides või turistide jaoks mõeldud kohtades), takso mõnekilomeetrise sõidu eest ca 5-7 eurot, suveniirid – alates 2 eurost.
Krediitkaardid
Krediitkaarte aktsepteeritakse suuremates hotellides ja poodides. Soovitatav on omada kaasas piisavalt sularaha, sest väiksemates poodides ja kohtades ei ole kaartidest erilist kasu.
Jootraha
Jootraha jätmine ei ole kohustuslik, kuid siiski oodatud. Teatud kohtades (kallimad restoranid näiteks) hinnatakse selle jätmist – ca 10% arvesummast. Jootraha jätmine organiseeritud ekskursioonidel/matkadel on ka oodatud.
Ilm
Üldiselt peaks meid reisiajal saatma ilus ja soe ilm. Arvestama peab temperatuuride erinevustega mägedes ja kõrbes, kus õhtul ja öösel peab valmis olema ka madalamateks temperatuurideks.
Ilm võib erineda nendes kolmes põhipiirkonnas, mida me külastame:
1) Madaba. Sademeid vähe, temperatuur min. 16 kraadi, maks. 26 kraadi.
2) Petra, kõrb (Wadi Rum). Sademeid minimaalselt, temperatuur min. 12 kraadi, maks. 30 kraadi.
3) Aqaba. Sademeid vähe, temperatuur min. 15 kraadi, maks 26 kraadi.
Mida rattareisile kaasa võtta
Üldiselt peaks meid reisiajal saatma ilus soe ilm. NB! Päike on kõrvetav, seega päikesekaitse on oluline! Mõned näpunäited, mida kaasa võtta: jalgrattakiiver, rattapüksid, rattakindad, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel ja tuulekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm või paar, eriti kui oskad ise seda vahetada. Siis ei pea saatemeeskonna järel ootama.
Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.
Viisanõuded
Viisa on vajalik. Eesti kodanikud saavad taotleda viisat piirilt või konsulaadist Helsingis. Piirilt (lennujaamas) saab taotleda kuni kahekuulise viibimisajaga ühekordselt viisat.
Viisalõiv: 1 kordne sisenemine 60 EUR + teenustasu 7.50 EUR
Hall pass ja Vene pass: viisa on vajalik ja seda saab taotleda ainult Jordaania konsulaadist Helsingis. Viisa taotlemine võib võtta kaua aega. Palun esitage vajalikud dokumendid: pass, kehtivusajaga vähemalt 6 kuud peale viisa kehtivuse lõppu, 1 ankeet, 1 foto, edasi-tagasi piletite broneering, hotelli broneering.
Rohkem infot siit .
Vaktsineerimine
Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ja hepatiit A ja B vastu. Võib kaaluda vaktsineerimist teetanuse, koolera, difteeria ning marutõve vastu.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole
Korduma kippuvad küsimused
Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?
- Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.
Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?
- Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.
Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?
- Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.
Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?
- Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu
Mis sisaldub pakettreisi hinnas?
- Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.
Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?
- Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.
Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?
- Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!
Kuidas toimub reisi eest tasumine?
- Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.
Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?
- On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.
Milline on rendirataste kvaliteet?
- Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.
Kuidas saan ma krossireisile tsikli?
- Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.
Milline on renditsiklite kvaliteet?
- Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.
Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?
- Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.