Matkareis Kamtšatkal Jalgsimatk vulkaanide ja geisrite keskel

 • Võimas vulkaaniline maastik
 • Kuumad geisrid ja fumaroolid
 • Ulmeline Surnud mets
 • Põlisrahvad ja nende eriline kultuur
 • Matkaromantika: metsik loodus, telgid, jutud lõke ääres

Reisijuht

Andrei “Grisha” Grištšenko

Loomupärane uudishimu on mind viinud erinevatesse kohtadesse. Kuid mida aeg edasi, seda suurem on soov sattuda paikadesse ja radadele, kus turisti jalg pole sattunud. Gruusias on õnneks veel piisavalt selliseid paiku oma ürgse, võrratu loodusega; megalehmakookidega külateid, tugevalt traditsioonilise toiduga, mis viib keele alla ja loomulikult vein!! ojadena!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Vulkaanide kuningriik

Kamtšatka poolsaarel on 141 vulkaani, nendest 28 on tegutsevad. Aktiivse vulkaanilise tegevuse tulemusena on siin tekkinud mäeahelikud, orud ja madalikud, vulkaanilised järved. Kamtšatka vulkaanilised maastikud on hämmastavad, kohati lausa ulmelised. Poolsaar on üks kõige kiiremini geoloogiliselt muutuvatest piirkondadest maailmas. Maavärinad on siin sagedased külalised. Ka tuuled ja mägijõed annavad oma panuse.

Maapõue kuumus ja jõud

See on terveks eluks meeldejääv kogemus ja vaatepilt –jõuliselt kuuma vett ja auru purskavad allikad massiivsete vulkaanide taustal. See paneb mõtlema inimese väiksusele igavese looduse kõrval. Kamtšatkal on hulgaliselt geisreid (kuuma vett ja auru purskavad allikad) ja fumaroole (ainult auru ja gaase eraldavad avaused). Samuti on siin palju nn looduslikke vanne – termaalveekogusid, kus vee temperatuur on soojem kui inimkeha oma. Kronotski looduskaitsealas asub ka unikaalne Geisrite org – üks suurimaid geisrivälju maailmas ja suurim Euroopa kontinendil. Org (Kronotski looduskaitseala osana) kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Ulmeline Surnud mets

Surnud mets on 1975.a alanud ja poolteist aastat kestnud vulkaanipurske tagajärjel kannatada saanud kunagi lopsakas metsapiirkond. Peale purset jäid sinna püsima vaid üksikud tugevamad puud ning kogu maa sai ühtlaselt kaetud tahkunud laavaga. Söestunud puud seisavad senini püsti ja loovad sürreaalse ja morbiidse meeleolu. Kunagi ilus ja roheline mets hakkas meenutama kuumaastikku, ja seda niivõrd hästi, et nõukogude ajal rajati sinna sõjaväebaas, kus testiti kuukulgureid.

Põlisrahvaste elu ja kultuur

Esso külas saab natuke sukelduda Kamtšatka põlisrahvaste ellu ja ajalukku. Kamtšatka territooriumil on iidsetest aegadest elanud selliste etniliste rühmade esindajad nagu ainud, korjakid, itelmenid, kamtšadalid. Arvatakse, et viimaste järgi sai poolsaar ka oma nime. Külastame oma reisi käigus ka ühte põlisrahvaste küla. Väikeses Esso külas asub lausa kaks külastamist väärt muuseumi. Üks nendest on põneva ekspositsiooniga põlisrahvaste elu- ja ajaloomuuseum, kus eksponaadid asuvad nii siseruumides kui ka vabas õhus. Teiseks kuulsaks muuseumiks on Pruunkaru muuseum – need loomad on Kamtšatka peremehed ning on kohalikele elanikele toteemlaslikku tähendusega. Talvel viiakse Essos läbi põdrakasvatajate päeva ning koerarakendite võistlusi.

Matkaromantika

Kamtšatka on koht, kus nautida vaikust ja ühtsust loodusega, kus on võimalus mitme päeva jooksul kogeda „24/7 wifi-vaba“ suhtlust. Siin on suur tõenäosus näha selle maa kõige põlisema elanikku – Kamtšatka pruunkaru;). Siinsed ööd veedame telklaagrites, tähistaeva all, mägede-vulkaanide vahel, kus pesemisvõimalusteks meile looduslikud kuumaveeallikad. Ja õhtud mööduvad lõke ääres reisijuttude saatel.

Reisikava

1.päev

Neljapäev, 08. august

margin

map
1.päev

Neljapäev, 08. august

Saabumine Petropavlovsk-Kamtšatski lennujaama (IATA: PKC). Transfeer Paratunka puhkekeskusesse (25 km), kus seame ennast mugavalt sisse, puhkame ning kogume jõudu maapõues soojenevates kuumaveeallikates. Päeva lõpetab ühine tutvumisõhtusöök.

Majutus Paratunka puhkekeskuses.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Reede, 09. august

margin

map
2.päev

Reede, 09. august

Peale hommikusööki sõidame maasturitega Mutnovski vulkaani jalamile (85 km sõitu). Sealt alustame oma jalgsimatka. Teekond viib meid Datšnõje kuumaveeallikateni Väikses geisrite orus. Võimalusel külastame ka Ülem-Paratunskie kuumaveeallikaid. Peale seda leiame hubase koha, kus telklaager püsti panna ning naudime matkahõngulist õhtusööki.

Ööbimine telkides.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Laupäev, 10. august

margin

map
3.päev

Laupäev, 10. august

Täna ootab meid mitmetunnine tõus Mutnovski vulkaani kraatri juurde (2323 m). Ülevalt avanevad maalilised vaated fumaroolidele, mudasifoonidele, mägijärvele. Mutnovski vulkaanikraater on üks Kamtšatka fenomene – lai ja sügav kraater, mida ümbritsevad järsud ja karmid nõlvad liustike, pragude ja pulsseerivate fumaroolidega. Õhtul ootab meid telklaager ja lõkkel valmistatud õhtusöök.

Ööbimine telkides.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Pühapäev, 11. august

margin

map
4.päev

Pühapäev, 11. august

Tänaseks sihiks on Gorelõi vulkaani kraater (1829 m). Liigume mööda tahkunud laavavooge ning tuhavälju, naudime vaadet kolmele vulkaanilisele järvele. Õhtul viivad meid maasturid  tagasi Paratunka puhkekeskusesse, kus taas saame nautida kuumaveeallikate mõnusid.

Majutus Paratunka puhkekeskuses.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Esmaspäev, 12. august

margin

map
5.päev

Esmaspäev, 12. august

Täna otsustab igaüks ise, millega tegeleda. Valikus on erinevad tegevused:

– Paadisõit ümber Avatša lahte, Staritškovi saarele (reisihinna sees). Staritškovi saar on merelindude kolooniate kaitseala. Saar ise on imepisike – natuke üle 1 km pikk ja laiuselt poole  väiksem. Siin pakutakse meile temaatilist lõunasööki mereandidest.

– Helikopterisõit Geisrite orgu (toimub vaid soodsa ilma korral, lisatasu eest).

– Helikopterisõit Kurili järvele (toimub vaid soodsa ilma korral, lisatasu eest).

Õhtuks oleme tagasi Paratunka puhkekeskuses, kus meid ootab õhtusöök.

Majutus Paratunka puhkekeskuses.

Reisikavas sisaldub hommiku- lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Teisipäev, 13. august

margin

map
6.päev

Teisipäev, 13. august

Peale hommikusööki viib meid transfeer Klutševskaja vulkaanide piirkonda (pikk sõit, 560 km). Lõunatame Milkovo külas. Kuigi päev autos on pikk, siis sõit on seda väärt. Meid ootab väga maaliline tee ja selge ilma korral saame nautida panoraamvaateid vulkaanide ahelikule – Krestovski (4057 m), Uškovski (3903 m), Klutševskaja Sopka (4750 m), Kamen (4579 m). Fotohuvilised, olge valmis! Õhtul paneme telgid püsti Ploski (3082 m) ja Ostrõi Tolbatšik (3672 m) vulkaanide moodustatud massiivi jalamile.

Ööbimine telkides.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Kolmapäev, 14. august

margin

map
7.päev

Kolmapäev, 14. august

Täna matkame piki tahkunud laavavoolu. Saame oma silmaga näha 2013. aastal toimunud vulkaanipurske tagajärgi – uus vulkaanikoonus, värsked laavaväljad, kiire voolu tagajärjel laava sisse tekkinud tunnelid, hulgaliselt tahkunud laava kuhjasid ja kivikujusid. Mõne laavakivi võib sealt suveniiriks kaasa võtta. Õhtusöögiks pöördume tagasi laagrisse.

Ööbimine telkides.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Neljapäev, 15. august

margin

map
8.päev

Neljapäev, 15. august

Täna jalutame Surnud metsas ja uurime 1975. a alanud ja pooleteist aastat kestnud vulkaanipurske hävitustöö tulemusi. Surnud metsa maastik meenutab mõneti kuumaastikku, mistõttu asutati siin nõukogude ajal sõjaväebaas, kus katsetati kuukulgureid. Siin saame uurida ka mitmeid koopaid. Täna külastame ka Põhja läbimurret – Tolbatšik vulkaani nn pragupurse tagajärgi. Samuti võtame ette lihtsamaid tõuse Tolbatšiku uuematele koonustele – 100-200 meetrit kõrgetele nn miniatuurvulkaanidele. Pragudes paikneval kuumal laaval saame valmistada endale  hot-dog’e. Õhtuks pöördume tagasi laagrisse.

Ööbimine telkides.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Reede, 16. august

margin

map
9.päev

Reede, 16. august

Peale hommikusööki paneme laagri kokku ning asjad auto peale. Võtame ette lühikese paaritunnise matka mäest alla, piki laavavoolu. Alla jõudes istume autodesse ning võtame suuna Esso küla poole (170 km, 5 – 6 tundi). Esso külas ootab meid hotell ja kuumaveeallikad. Teeme ekskursiooni põlisrahvaste asumisse ning kui aega jagub, siis külastame ka muid Esso vaatamisväärsusi. Aga võib ka nautida kuumaveeallikaid või lihtsalt puhata.

Majutus hotellis Essos.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

10.päev

Laupäev, 17. august

margin

map
10.päev

Laupäev, 17. august

Täna saame külastada kohaliku ajaloomuuseumi kompleksi, mis tutvustab põlisrahvaste elu. Peale seda pakime asjad kokku ning suundume autodega Petropavlovsk-Kamtšatskisse (530 km). Lõunapeatus ootab meid juba tuttavas Milkovos.

Majutus hotellis Petropavlovsk-Kamtšatskis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

11.päev

Pühapäev, 18. august

margin

map
11.päev

Pühapäev, 18. august

Hommikusöök hotellis, mille järel jõuame (sõltuvalt äralennu ajast) veel võtta ette ühe kiire külastuse kohalikule kalaturule. Peale seda viib meid transfeer Petropavlovsk-Kamtšatski rahvusvahelisse lennujaama (IATA:PKC).

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Imeline ilus Ukraina, lõputult külalislahke ja rõõmus. Toidud, joogid, tantsud, laulud. Natalia – meie kohalik saatja - naine, kes on absoluutselt igas olukorras nagu kala vees. Reisiseltskond, kellega iga päev saab pisarateni naerda. Nagu ikka Andmomentsi reisidel, saavad ka võhivõõrastest nädalaga üdini omad ja tunned, et nende inimestega läheks iga kell luurele või…pigem uuesti koos matkama

Kristina Saarepera, Rattareis Ukrainas , 2017. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Transilvaania rattareisi valisime eelkõige eksootilise sihtkoha pärast – Rumeeniasse just igapäev ei satu.
Pettuma ei pidanud kordagi – juba reisi alguspunkt Sighișoara on imearmas keskaegne munakivisillutisega linnake mäekünkal (ratturile paras väljakutse).
Läbitud külad ja linnad köitsid oma ehedusega, öömajades pakuti maitsvat suppi ja söbralikku teenindust.
Eriti heal tasemel olid kohalikud reisijuhid (Rumeenia rattasõidumeistrid) – silm hoiti peal nii grupi tugevamatel kui nõrgematel ratturitel, peatuspaikades hooldati rattaid ja anti head nõu.
Andmomentsi matkaseltskonnad on alati priimad, oleme leidnud erinevatelt reisidelt uusi sõpru ja häid tuttavaid, kellega koos avastada uusi ja põnevaid paiku nii Eestis kui kaugemal.

Evelyn Karming ja Indrek Lepp, Rattareis Rumeenias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Viis ööd veedame telkides, kolm ööd puhkekeskuses ja kaks ööd hotellides: Essos, Paratunkas ja Petropavlovsk-Kamtšatskis. Telkides ööbides on pesemisvõimalused looduslikud – kuumaveeallikad ning puhtad mägijõed ja järved. Puhkekeskuses ja hotellides on kõik mugavused olemas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas jääb baaslaagrisse, transfeeri puhul järgmisse sihtkohta transporditakse autodel. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on see ehe matkasöök ja seda enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid matka kogupikkusest tulenevalt ei ole ka liiga kerge. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega kokkupuutumine on selle reisi jooksul vähetõenäoline. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 2323 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on rubla. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 76 rubla (RUB). Vahetusrahana on USD mõnevõrra eelistatud Euro ees, kuid mitte oluliselt. Igas suuremas linnas on võimalus pangas või valuutavahetuspunktis raha vahetada, eelkõige Petropavlovsk-Kamtšatskis. Seal võikski kogu vajaminev raha ära vahetada. ATM-id on suurlinnades väga laialt levinud ning aktsepteerivad ka peamisi rahvusvahelisi kaarte. Tihti ongi parimaks rahavahetuse võimaluseks sealt sularaha väljavõtmine. Seda saab samuti teha Petropavlovsk-Kamtšatskis. Reisil on meil võimalusi raha kulutamiseks enamasti Petropavlovsk-Kamtšatskis. Külades ning matkateekonnal on poode vähe, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, kohalikke delikatesse, õlu ja lisategevusi.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte üldiselt aktsepteeritakse laialdaselt, kuid eriti maapiirkondades ei tasu nendele lootma jääda.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks teenindusasutustes ja teenindavale personalile. Restoranides on tavaks jätta jootraha (hea teeninduse puhul) kuni 10% arve summast. Hotellides jootraha ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Augustikuud peetakse parimaks ajaks Kamtšatkale reisimiseks. Ilm on siis kõige stabiilsem ja soojem ning sademeid kõige vähem. Päevased maksimum temperatuurid ulatuvad siin augustis +25 kraadini ja öised miinimumid – +8 kraadini. Keskmiselt on siin augustis 6 vihmast päeva. Siiski, ilmagarantiid ei ole – ilm võib olla üsna muutliku iseloomuga.  See paljuski sõltub ka kõrgusest – mida kõrgem, seda jahedam ja muutlikum. Seega, tuleb riietuse osas arvestada väga laia temperatuuride ja ilmastikutingimuste spektriga.

Mida matkale kaasa võtta

Magamiskott, matkajalatsid, vahetusjalanõud (tossud),  matkakepid, pikad matkapüksid (soovitavalt veekindlad), lühikesed matkapüksid, spordisärk (hingav särk), sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms ), veekindel jope/jakk ja vest, kindad, peakate, pealamp, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning – huulepulk, ujumisriided, isiklikud hügieenitarbed, esmaabipakk, sääsetõrje, veepudelid, seljakott, energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Venemaale sisenemiseks on vajalik viisa. Seda väljastab Tallinnas asuv Venemaa Suursaatkond.

Kõige mugavam on viisat taotleda mõne selleks spetsialiseerunud reisibüroo kaudu, esindused on Tallinnas, Tartus, Narvas. Viisalõiv on olenevalt viisa kestvusest ja muudest asjaoludest alates 72 eurot. Lisandub viisa menetlemise tasu.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Ei tee halba ka A ja B hepatiidi vaktsiin. Oleks soovitatav olla vaktsineeritud puukentsefaliidi vastu, kuid borrelioosi (ja muude puukide poolt levitatavate haiguste) vastu vaktsiine pole. Seetõttu tuleks olla ettevaatlik. Kasutada keha katvat riietust, kontrollida keha igapäevaselt, omada puugieemaldusvahendeid ning reisile järgnevalt olla tähelepanelik borrelioosi sümptomite osas.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
8. - 18. august 2019
Hind
2290 €
Varajase tellija hind
2190 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Petropavlovsk-Kamtšatski lennujaamast (IATA: PKC)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisisaatja teenuseid
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba/telki reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Registreerimisi jm nõudeid
 • Vajalikku matkavarustust (telgid, nõud, parved jne, v.a. isiklik matkavarustus, sh magamiskott ja magamismatt)
 • Sissepääsupileteid kõikidesse rahvusparkidesse
 • (Looduslikku) joogivett matka jooksul
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti autodel matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Viisat
 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Valikulisi ekskursioone
 • Helikopterisõitu
 • Isiklikku matkavarustust (madrats, magamiskott, riietus, isiklikud sööginõud, jms)
 • Jootraha

Lisatasu eest:

 • Lisaöö Petropavlovsk-Kamtšatskis €40, koht kaheses toas
 • Lisaöö Paratunkas €40, koht kaheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Helikopterisõit Geisrite orgu (toimub vaid soodsa ilma korral, lisatasu eest), ca 575 eurot.
 • Helikopterisõit Kurili järvele (toimub vaid soodsa ilma korral, lisatasu eest), ca 525 eurot.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Matkareis Kamtšatkal