Krossireis Alžeerias Reis tsivilsatsiooni lõppu

• Tsivilisatsiooni lõpp – siit edasi ei vii tee kuhugi
• Sürreaalne marsi- ja kuumaastik
• Liiv, liiv ja veelkord liiv
• Punakivi kaljud ja võimsad kivivormid
• Põlisrahvas – tuareegid

Reisijuht

Mart Meeru

Mootorrattaga sõitmisel olen alati jälginud üht põhimõtet. Sõitmine peab pakkuma suurimat naudingut maailmas, mida kahel rattal on võimalik kogeda.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Tsivilisatsiooni lõpp

Tulles siia – jõuad sa tsivilisatsiooni äärel. Djanet on viimane tsivilisatsiooni eelpost, edasi pole enam midagi. Lõputu kõrb. Jah, eks siin leidub ka elu – tuareegid on siinsed elupõlised karjakasvatajad ning karavanijuhid. Aga see elu ei vasta kindlasti meie ettekujutusele tsivilisatsioonist. Ja ka see eluvorm on ka siin nii vähene, et tuleb „tuletikuga taga ajada“.

Liiv, liiv ja veelkord liiv

Kulgeme kogu reisi osas Sahara kõrbes. Siinne Sahara on puhas liiv, vaid väikeste eranditega. Meie teele jääb Erg Admer, mis on puhas liivakõrb, aga ka muud piirkonnad mis läbime on peamiselt liivapinnasel …

Sürreaalne marsi- ja kuumaastik

Siinne maastik ei meenuta milleski maa vorme. See on pigem nagu kuu- või marsimaastik. Liivadüünid vahelduvad puna-kollaste kaljuvormidega. Märgid elust on ülivähesed või algaja silmadele märkamatud.

Punakivi kaljud ja võimsad kivivormid

Aastatuhanded ja miljonid on tuul siin kaljusid imepärasteks vormideks kujundanud: seened, püramiidid, loomad, jms kujud. Piiriks on vaid ettekujutus. Aastatuhandeid vana inimasustus siin on jätnud ka nendele kaljudele omad märgid – kaljujooniste näol. Vanimad on aastast 12 000 E. kr ja uuemad meie ajaarvamise algusaastatest. Kaljujoonised kuvavad hästi kliimamuutusi sel ajaperioodil. Vanimad kuvavad elevante, kaelkirjakuid, jms. Hilisemad inimesi, hobuseid ja juba ka kaameleid. Uskumatu, kuid mõned tuhanded aastad tagasi oli siin lopsakas loodus!

Põlisrahvas - tuareegid

Siinseks põliselanikkonnaks on tuareegid. Legendaarsed kõrberändurid – külalislahke aga karm rahvas. Külaline võetakse vastu kõrberahvastele omase külalislahkusega, sissetungija elu tehakse väga kibedaks. Aastatuhandeid on nad siin karmides tingimustes vastu pidanud. Mehed sinises – traditsiooniline rõivastus on pikad helesinised kuued ning helesinine turban.

Reisikava

1.päev

Pühapäev, 27. november

margin

map
1.päev

Pühapäev, 27. november

Saabumine Djanet lennujaama (IATA: DJG), transfeer hotelli. Check-in hotellis. Puhkame lennusõidust, kuid kes tunneb end piisavalt värskelt võib ka Djanet’ga tutvust teha. Djanet on oaasilinn ja asub sõna otseses mõttes pärapõrgu eelpostis. Kaugel-kaugel Alzeeria kagunurgas, vast Liibüa ja Nigeri piiri. Keset Sahara kõrbe. Siiski on see märkimisväärne linnake – ca 15 000 elanikku, kellest enamus tuareegid – kõrbe põlisasukad.

Majutus hotellis.
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Esmaspäev, 28. november

margin

map
2.päev

Esmaspäev, 28. november

Esimene sõidupäev. Hommikusöögi järel sätime ennast tsiklitele ning asume teele. Kui eile asusime pärapõrgu eelpostil, siis täna kulgeme tõelises pärapõrgus. Siseneme kohe päris Saharasse. Siit edasi ei vii tee enam kuhugi. Sõidame Tadrart Rouge mäestikus, mis on ka Sahara mõistes maagiline koht. Siseneme punakas-kollasesse liivadüünide ja kaljukujude labürinti. Viimased on tuule poolt kulutatud-kujundatud sürreaalseteks kujudeks. Õhtuks jõuame oma laagripaika Sitkas.

Ööbimine telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Teisipäev, 29. november

margin

map
3.päev

Teisipäev, 29. november

Äratus kõrbes. Hommikusöögi järel võtame suuna Moul de Nagha düünidele. Siin on domineerivaks maastikuks kollased/punased liivadüünid, kuhu sekka ka kivimoodustisi. Maastik siin ei meenuta maad – pigem on tegemist marsi- või kuumaastikuga. Siinsamas sätime üles ka oma laagri ning õhtustame.

Ööbimine telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Kolmapäev, 30. november

margin

map
4.päev

Kolmapäev, 30. november

Hommikusöök kõrbes. Täna võtame sihikule Tin Merzouga, kust leiame kõige kõrgemad ja vingemad liivadüünid Saharas! Siin korraldame korraliku ralli ja naudime keskkonda. Düünides sõit ei saa sellest enam paremaks minna.

Ööbimine telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Neljapäev, 01. detsember

margin

map
5.päev

Neljapäev, 01. detsember

Ärkame ja jätkame. Täna suundume wadi In Djaren poole. Wadi on jõgi või kuivanud jõesäng. Reeglina on siinkandis jõge mõneks nädalaks või maksimumis kuuks aastas. Siin saame tutvuda aastatuhandete vanuste kaljujoonistega. Vanimad on aastast 12 000 E. kr ja uuemad meie ajaarvamise algusaastatest. Kaljujoonised kuvavad hästi kliimamuutusi sel ajaperioodil. Vanimad kuvavad elevante, kaelkirjakuid, jms. Hilisemad inimesi, hobuseid aga juba ka kaameleid.

Ööbimine telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

6.päev

Reede, 02. detsember

margin

map
6.päev

Reede, 02. detsember

Täna sõidame siinse piirkonna ühte kõige kuulsama kanti: Tassili n’Ajjer rahvusparki. See on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Põhjuseks siin leiduv meeletu hulk (ca 15 000) kaljujooniseid, mis kirjeldavad inimeste eluolu ning looduse, loomastiku ja muu keskkonna muutumist aegade jooksul. Uskumatu, kuid mõned tuhanded aastad tagasi oli siin lopsakas loodus! Ja otse loomulikult on vaatlemist väärt siinne loodus: ebareaalne kuumaastik kivimoodustisega, millele vaheldust loovad liivadüünid.

Ööbimine telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

7.päev

Laupäev, 03. detsember

margin

map
7.päev

Laupäev, 03. detsember

Hommikusöök telklaagris. Tänase päeva „naelaks“ on Essendilene’i oaas, mis asub kitsas kanjonis ja on nagu Eedeni aed keset kõrbe.Tänaseks siin asustus puudub. Siit leiame veesilmad ning näeme rohelust: õitsevaid oleandreid ning palme. Mõnus värskendus keset kõrbe! Edasi võtame suuna Tikabaouine’i poole, kus kulgeme kõrgete kivimoodustiste vahel, mille süvendis on puhas liiv. Sealt edasi suundume puhtasse liivakõrbe – Erg Admer’i. Ei midagi muud kui puhas rõõm düünides. Päeva lõpuks jõuame tagas Djanet’sse. Elagu tsivilisatsioon

Majutus hotellis.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Pühapäev, 04. detsember

margin

map
8.päev

Pühapäev, 04. detsember

Transport Djanet lennujaama (IATA: DJG) ja siit edasi algab juba kojusõit.
Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis , 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime hotellis ja telklaagrites. Hotell on tagasihoidlik asutus, kõigi mugavustega asutused, ehk siis WC ja pesemisruum on hotellitoas. Ööbimine on organiseeritud kahestes tubades. Ülejäänud aja majutume telklaagrites – muud varianti ei ole ja see tagab ka kogu reisi eheduse! Vajalik on enda magamiskott ja madrats. Reisi jooksul on kogu aeg olemas saateauto. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Vajadusel on koht autos olemas, kui vajatakse abi või on jaks otsas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga. Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie tsiklireisi jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus. Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Kindlasti on vajalik liival sõitmise kogemus. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 90-150 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-8 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos.

Kasulik teada

Tsiklirent

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on KTM 250 (4T) või 300 (2T).

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas autodega.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Palun konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida. Palun vaata, kas su kindlustuses sisaldub ka Covid kaitse. Osad riigid nõuavad sellise olemasolu ning tõestust kindlustuspoliisi väljatrüki näol.

Raha

Reisi jooksul raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Kõrbes väga raha kulutamise võimalusi ei leidu! Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale kaasa varuda mõningast provianti (,meelepäraseid maiustus/snäkke, õlu, karastusjooke, jms). Elu Alžeerias on üldiselt odav, keskmine lõuna maksab umbes 3-6 EUR, õlu 1,5- 2,0 EUR, lühem taksosõit linnas 0,5-2 eurot. Meie reisiteel ei leidu rahaautomaate, ega ka ametlikke rahavahetuspunkte. Raha vahetuse korraldame meie kohaliku partneri abiga.

Krediitkaardid

Alžeerias arveldatakse enamasti sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Piirkonnas, kus meie kulgeme puuduvad krediitkaardi kasutamise võimalused.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Mida tsiklireisile kaasa võtta?

Oma varustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed. Kuna ööbime telklaagrites, siis on vajalik oma magamiskoti ja madratsi olemasolu. Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Ilm

Juulis on novembri lõpus ja detsembri alguses Djanet piirkonnas mõnusalt paras. Mitte liiga kuum, samas ka mitte liiga kolm. Päevased keskmised maksimumtemperatuurid on 20-25 kraadi juures, öised madalamad keskmised temperatuurid on 6-10 kraadi juures, aga võivad kukkuda ka kuni nulli lähedale. Sademete tõenäosus on olematu.

Viisanõuded

Eesti kodanikele on Alžeeriasse sisenemiseks vajalik viisa. Lähim saatkond, kus saab taotleda viisat, on Helsinkis. Viisa taotlemiseks on vajalik: kutse (organiseerime oma kohaliku partneri kaudu), viisalõiv (80+25 eur), kahes koopias ettevalmistatud taotlusvormid, reisikindlustus, vähemalt 6 kuud kehtiv pass.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine. Tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Covid-iga kaasnevad riiki sisenemise piirangud võivad olla ajas kiirelt muutuvad ning kahjuks ka oma vastuolulisuse tõttu riigiametnike poolt erinevalt tõlgendatavad. Vahetult enne reisi avaldame täpsema info, kuid palume reisijate ise hoida silma peal riiki sisenemise (aga ka lahkumise) reeglitel. Andmoments Seiklusreisid nimetatud sisenemis ja lahkumisreeglite osas vastutust ei võta.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
27. november - 4. detsember 2022
Hind
3690 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Djanet lennujaamast (IATA: DJG)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 6 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja
 • Mõnusat krossisõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba või telki reisikaaslasega)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Saateautot ja tehnilist abi 24h

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Tsiklirenti
 • Magamiskoti- ja madratsi renti
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Reisikindlustust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Jootraha

Lisatasu eest:

 • • Tsiklirent € 900 kogu reisi perioodi eest: tsiklid on KTM 250 (4T) või 300 (2T)
 • • Lisaöö Djanet’s € 140/öö kaheses toas
 • • Viisamenetlus 25€ (pluss postikulud, jmt kulud)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • • Majutus Alžiiris € 35/öö kaheses toas
 • • Majutus Alžiiris € 60/öö üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.