Krossireis Gruusias Gruusia vingeimad mägipiirkonnad – Racha ja Svaneetia

 •  Vinged Gruusia mägiteed: kruus, pinnas ning karjuseteed
 • Off-road oma ehedal kujul: vaba kulgemine mäerinnakutel
 • Gruusia oma teada-tuntud headuses
 •  Racha: mägipiirkond, kust on pärit Stalini lemmikvein – Khvanchkara
 • Svaneetia: mägipiirkond vingete kindlusküladega

Reisijuht

Mart Meeru

Mootorrattaga sõitmisel olen alati jälginud üht põhimõtet. Sõitmine peab pakkuma suurimat naudingut maailmas, mida kahel rattal on võimalik kogeda.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Racha – kaunis ja puutumatu

Gruusia mägismaa on turistide hulgas üsna populaarseks kujunenud. Paljud piirkonnad on seetõttu massturismi poolt juba üsna vallutatud (nt Svaneetia). Racha veel mitte. Rachat peetakse lisaks ka Gruusia mägipiirkondadest kõige kaunimaks: mägijärved ja teravad mäetipud annavad sellesse oma panuse.  Siit leiame ka viinamarjaistandused ning veinikeldrid, kus valmib ka muuhulgas Stalini lemmikvein- Khvanchakara.

Kõvasti off-road’i ja free ride’i

Enamus teekonnast – ca 90% kulgeb off-road’il. Saame kätt kastuda väga erinevatel teedel. Alustame madalamalt ja liigume edasi üha kõrgemale mägedesse. Emsalt külastame turistide poolt vähem külastatud ja ehedamat piirkonda – Rachat. Reisi ehk põnevaim osa saabub Svaneetias, kus asuvad Gruusia kõige kõrgemad mäed. Siin saab proovida nii pinnaseteid kui ka ehedat free-ride’i: mööda mäerinnakuid ülesse tippudesse.

Svaneetia– kauge ja puutumatu

Svaneetia asub Gruusia äärealal, vastu Venemaa ja mässulise Abhaasia piire. Svaneetia on piiratud igast küljest kõrgete mäeahelikega, sh põhjast Kaukasuse peaahelikuga. Tänu soodsale looduslikule asukohale on piirkonnast kujunenud Gruusia mägiturismi peamine keskus, mis on populaarne nii suvel kui talvel. Mestiast on saanud moodsa arhitektuuriga linnake, kus turismile suunatud teenused on laialdaselt saadavalt. Sellest hoolimata kohtad siinsetel tänavatel iga õhtu karjamaadelt koju naasvaid lehmi. Teised külad, kuhu reisi jooksul satume, on oluliselt algupärasemad. Elu kulgeb siin vanasoodu, nii nagu ta siin sajandeid toiminud on. Kel huvi Svaneetia kohta eesti keeles põhjalikku ülevaadet saada, tasub lugeda 2011. aasta GO reisiajakirja artiklit „Svaneetia unustatud mägedes“.

Gruusia köögi meistriteosed

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus nautida kohaliku kokakunsti meistriteoseid piisaval hulgal ning võib-olla ka ise käed külge panna selle valmistamisel.

Grusiinide ülevoolav külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Reisikava

1.päev

Laupäev, 09. juuli

margin

map
1.päev

Laupäev, 09. juuli

Saabumine Tbilisi rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TBS), transfeer (ca 2,5 tundi) Brojomi. Check-in hotellis. Puhkame lennusõidust ja transfeerist, kuid kes tunneb end piisavalt värskelt, võib ka Borjomiga tutvust teha. Borjomi on Gruusia spa-linn, kus asuvad nii-öelda terviseveed. Need asuvad siin juba Tsaariajast saadik, suur tähetund saabus aga nõukaajal. Endisest hiilgusest on tänapäeval siiski vähe järgi jäänud, kuid loodusliku asukohta pole võimatu väärata: see on võimas! Tutvume tsiklite ja reisiseltskonnaga ning sätime ennast järgmiste päevade sõiduks valmis.

Majutus hotellis Borjomi Palace või sarnane.

Reisikavas sisaldub lõuna- ja õhtusöök

2.päev

Pühapäev, 10. juuli

margin

map
2.päev

Pühapäev, 10. juuli

Esimene sõidupäev. Hommikusöögi järel sätime ennast tsiklitele ning asume teele. Tänane päev viib meid Väike-Kaukasuse tehnilistele radadel. Kulgeme kõrbelises ja poolkõrbelises piirkonnas. Kultuurilise poole pealt on täna avastamist piisavalt: tutvume kuulsa Vardzia koobaskloostri ja linnakuga. Päeva lõpul jõuame Akhaltsikhesse, kust leiame eest 9. sajandil rajatud ning tänaseks täielikult renoveeritud kindluse.
Off-road/asfalt: 95/5

Majutus hotellis Grand Palace Akhaltsikhe või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

3.päev

Esmaspäev, 11. juuli

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 11. juuli

Hommikul jätame oma hotelliga hüvasti ja suundume Borjomi-Kharagauli rahvusparki. Maastik muutub lopsakamaks ning päeva jooksul ületame ka võimsate vaadetega Zikari märkuru kõrgusel 2182 meetrit. Olles kunagi olnud tähtsaks ühenduspunktiks kunagistel karavaniteedel, viib täna siia ainult pinnasetee. Meile see sobib! Sõidu lõpetame jällegi ühes kuurortlinnas – Sairmes. Siit edasi viib meid buss Kutaisisse.
Off-road/asfalt: 95/5

Majutus hotellis Belona Kutaisis või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

4.päev

Teisipäev, 12. juuli

margin

map
4.päev

Teisipäev, 12. juuli

Täna võtame sihikule Suur-Kaukasuse mäeaheliku ning uue – väidetavalt Gruusia kõige ilusama ja ehedaima mägipiirkonna – Racha. Täna kulgeme peamiselt mägede madalamatel nõlvadel ning vähemkäidud ning ehedamates külades. Päeva lõpetame ühes nendest küladest ning siin saame ka tutvuda selle piirkonna veinitoodanguga. Siinkandis valmistatakse ka meile tuntud Stalini lemmikveini Khvanchkarad.
Off-road/asfalt: 85/15

Majutus külalismajas Sadmeli Winery või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Kolmapäev, 13. juuli

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 13. juuli

Täna võtame suuna Gruusia ühele vingemale mägipiirkonnale – Svaneetiale. Liigume kõrgemale ning päeva teises pooles jõuame juba ka Svaneetiasse. Enne oma tänasesse lõpp-punkti – Ušgulisse jõudmist – ületame Zagari mäekuru kõrgusel 2600 meetrit. Seejärel jõuame Ušgulisse: 2 200 m kõrgusel asuvasse Euroopa kõrgeimasse inimasustusega punkti. Ušgulis külastame Lamaria kabelit, kust avanevad maalilised vaated Šhara mäele (5068m). Siin tunned, kuidas asud maailma lõpus ja tsivilisatsiooni äärepostil: siit edasi viib tee eikuhugimaale!
Off-road/asfalt: 80/20

Majutus külalismajas Ushguli Cabins või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.päev

Neljapäev, 14. juuli

margin

map
6.päev

Neljapäev, 14. juuli

Viimane sõidupäev. Jätkame Svaneetias ja Suur-Kaukasuses kõrgeimates mägedes. Saame silmata teravaid lumiseid tippe, sest siin asuvad Gruusia kõige kõrgemad mäed Ushba ja Shkara. Natuke üle nurga/piiri asub Euroopa kõrgeim tipp – Elbrus. Esimesena lähemegi Shkara liustikuga tutvuma – sõidame sinna nii lähedale kui saame. Kui ilmastikuolud on soodsad, siis saame ka oma jalaga liustikule astuda. Päeva lõpus jõuame Mestiasse, nö Svaneetia pealinna. Mestia on kuulus oma unikaalsete tornide poolest, mida svaneedid kasutasid kindlustena sagedate vaenlaste rünnakute eest. Tornid on ehitatud mitmetel aegadel läbi ajaloo ja seega ka erinevas seisundi: osad lagunenud, osad suurepärases seisukorras.
Off-road/asfalt: 90/10

Majutus hotellis Banguriani või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

7.päev

Reede, 15. juuli

margin

map
7.päev

Reede, 15. juuli

Transfeeri päev. Varajane äratus ning sellele järgneb pikk, ja mis seal salata: väsitav teekond tagasi Tbilisisse. Pika sõidu „lõhume“ ära lõunapausiga ning pärastlõunal jõuame Tbilisisse. Siin on meil veidi aega, et tutvuda linnaga ja soovi korral käia ära ka Tbilisi kuulsatel kuumaveeallikatel / saunades. Päeva lõpetab ühine õhtusöök.

Majutus hotellis VIP Hotel Tbilisis või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 16. juuli

margin

map
8.päev

Laupäev, 16. juuli

Transport Tbilisi rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TBS) ja kojusõit. Nägemiseni, Gruusia!

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, 2010. a reis

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. &Moments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos ANdMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, 2010. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis , 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erinevates hotellides ja külalismajades. Hotellid on kõigi mugavustega asutused, ehk siis WC ja pesemisruum on hotellitoas, ööbimine on organiseeritud kahestes tubades. Paar päeva ööbime ka külalismajades: need on lihtsamad asutused, kus duširuum ja tualett on tihti ühiskasutuses, ööbimine võib olla ka 3-stes ja 4-stes tubades. Kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune kohalik toit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Reisi jooksul on kogu aeg olemas saateauto. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Vajadusel on koht autos olemas, kui vajatakse abi või on jaks otsas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga. Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie tsiklireisi jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus. Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on enduroreisiga, mis on „keskmise“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 90-130 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos. Kõrgmäestikuhaigusega kokkupuutumine on selle reisi jooksul vähetõenäoline. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 2600 m, kuid sõltuvalt kohapealse giidi ja grupi otsustest võib see ka veidi kõrgem olla. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures.

Kasulik teada

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas autodega.

Tsiklirent

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on Beta RR 430-480 või sarnased tsiklid.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Palun konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida. Palun vaata, kas su kindlustuses sisaldub ka Covid kaitse. Osad riigid nõuavad sellise olemasolu ning tõestust kindlustuspoliisi väljatrüki näol.

Raha

Reisi jooksul raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu 1- 2,5 EUR, lühem taksosõit linnas 0,5-2 eurot. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Tbilisis, Kutaisis, Mestias ja Batumis sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Raha tasub vahetada Tbilisis, aga seda on võimalik teha ka Borjomis, Kutaisis ja Mestias.

Krediitkaardid

Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Mida tsiklireisile kaasa võtta?

Oma varustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed. Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Ilm

Juulis on Tbilisis väga palav ja päevased keskmised temperatuurid on veidi üle 30 kraadi, öösel on keskmised miinimumid 20 kraadi juures. Sademete tõenäosus on väike. Seevastu mägedes on ilm meile, põhjamaalastele hästi talutav ja sarnane meie suvisele ilmale. Võib sadada. Nagu ikka, on ka siin mägedes ilm tüüpiliselt heitlik ning ilm ja õhutemperatuur sõltuvad suuresti kõrgusest.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:
* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* edasi- tagasi piletite broneering
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.
Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema
vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis
* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* värviline passifoto
* edasi-tagasi piletite olemasolu
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav on info majutuse kohta või kutse
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Ankeet täidetakse kohapeal.
Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine. Tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Covid-iga kaasnevad riiki sisenemise piirangud võivad olla ajas kiirelt muutuvad ning kahjuks ka oma vastuolulisuse tõttu riigiametnike poolt erinevalt tõlgendatavad. Vahetult enne reisi avaldame täpsema info, kuid palume reisijate ise hoida silma peal riiki sisenemise (aga ka lahkumise) reeglitel. Andmoments Seiklusreisid nimetatud sisenemis ja lahkumisreeglite osas vastutust ei võta.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
9. - 16. juuli 2022
Hind
2490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 3 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat krossisõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Saateautot ja tehnilist abi 24h

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Tsiklirenti ja kütust
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Reisikindlustust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 250
 • Tsiklilaenutus € 300 kogu reisi perioodi eest
 • Kütus ca € 80 kogu reisi perioodi eest
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Muu varustus (kiiver, rõivastus, jms) vastavalt komplekssusele (küsi hinda)
 • Lisaöö Tbilisis € 30/öö kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis € 50/öö üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.