Krossireis Gruusias Tsikliga üle mägede Batumist Svaneetiasse

 • Vinged Gruusia mägiteed: muda, kruus ja lihtsalt pinnas
 • Off-road oma ehedal kujul: vaba kulgemine mäerinnakutel
 • Võrratud vaated Kaukasuse mägedele
 • Reisi saatjaks on Gruusia suurepärane köök ja vein
 • Batumi: Gruusia ranna- ja peopealinn

Reisijuht

Toomas Triisa

Mees, kes on terve oma elu mootorite keskel elanud, sõites erinevate mootorratastega viimased 28 aastat. Selle aja jooksul on läbikäidud palju erinevaid kohti siin maamunal. Lisaks sellele veab Tom täna Eesti suurimat motoklubi Redmoto, käib Dakari rallil ja kellel vaja müüb ka metsamasina...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Parim kombinatsioon erinevatest teedest

Sel reisil saame kätt kastuda väga erinevatel teedel. Alustame niiskest ja vesisest subtroopikast Batumis, Musta mere ääres. Ehk siis üsna tõenäoliselt mudaralli. Sealt edasi juba üles mägedesse. Reisi ehk põnevaim osa saabub Svaneetias, kus asuvad Gruusia kõige kõrgemad mäed. Siin saab proovida nii pinnaseteid kui ka ehedat off-road’i: mööda mäerinnakuid ülesse tippudesse.

Batumi – peo, ranna ja kõrghoonete linn

Batumi on Gruusia kuurortlinn, mis asub Musta mere rannikul ning on kaasaegse Gruusia suureks turistimagnetiks. Peo- ja rannamelu on siin peeaegu et aastaringne – lund näeb kuurortis heal juhul 12 päeval aastas. Batumis suudavad sõbralikult läbi saada paljud rahvused ning religioonid. Samuti on selle kaasaegsed kõrghooned kauniks kontrastiks ülejäänud reisi ajal kogetavatele keskaegsetele kloostritele ning mägistele looduspiltidele.

Svaneetia– kauge ja puutumatu

Svaneetia asub Gruusia äärealal, vastu Venemaa ja mässulise Abhaasia piire. Svaneetia on piiratud igast küljest kõrgete mäeahelikega, sh põhjast Kaukasuse peaahelikuga. Tänu soodsale looduslikule asukohale on piirkonnast kujunenud Gruusia mägiturismi peamine keskus, mis on matkajate seas populaarne nii suvel kui talvel. Mestiast on saanud moodsa arhitektuuriga linnake, kus turismile suunatud teenused on laialdaselt saadavalt. Sellest hoolimata kohtad siinsetel tänavatel iga õhtu karjamaadelt koju naasvaid lehmi. Teised külad, kuhu reisi jooksul satume, on oluliselt algupärasemad. Elu kulgeb siin vanasoodu, nii nagu ta siin sajandeid toiminud on. Kel huvi Svaneetia kohta eesti keeles põhjalikku ülevaadet saada, tasub lugeda 2011. aasta GO reisiajakirja artiklit „Svaneetia unustatud mägedes“.

Gruusia köögi meistriteosed

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus nautida kohaliku kokakunsti meistriteoseid piisaval hulgal ning võib-olla ka ise käed külge panna selle valmistamisel.

Grusiinide ülevoolav külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Reisikava

1.päev

Esmaspäev, 14. september

margin

map
1.päev

Esmaspäev, 14. september

Saabumine Tbilisi lennujaama, transfeer (ca 5 tundi) Batumisse. Check-in hotellis. Puhkame lennusõidust ja transfeerist, kuid kes tunneb end piisavalt värskelt, võib ka Batumiga tutvust teha. Batumi on Gruusia peamine kuurortlinn, Musta mere rannikul. Batumi on tuntud oma peo- ja rannamelu poolest. Batumis suudavad sõbralikult läbi saada paljud rahvused ning religioonid. Samuti on selle kaasaegsed kõrghooned kauniks kontrastiks ülejäänud reisi ajal kogetavatele keskaegsetele kloostritele ning mägistele looduspiltidele. Peale kerget puhkust koguneme instruktaažiks. Saame tsikleid proovida, seame need töökorda ning kohandame sinu eelistustele vastavaks. Õhtustame restoranis Batumis.

Majutus hotellis Batumis.

Reisikavas sisaldub lõuna- ja õhtusöök

2.päev

Teisipäev, 15. september

margin

map
2.päev

Teisipäev, 15. september

Hommikusöögi järel sätime ennast tsiklitele ja võtame suuna mägede jalamile. Piirdume siiski Batumi ümbrusega, sest see siin on Gruusia kõige vihmasem ja seega ka kõige mudasem piirkond. Tänane päev kulubki subtroopikas „möllamisele“. Enamus tänasest päevast on off-road. Olenevalt ilmast on siin siis kavas muda või palju muda. Õhtuks pöördume tagasi Batumisse.
Majutus hotellis Batumis.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

3.päev

Kolmapäev, 16. september

margin

map
3.päev

Kolmapäev, 16. september

Hommikul jätame oma hotelliga hüvasti ja suundume Adžaaria mägedesse. Adžaaria mäed algavad kohe Batumi külje alt: nad pole küll nii kõrged kui Kaukasuse peaahelik – kuhu suundume reisi teises pooles, kuid tõuse ja off-road’i leidub siin piisavalt (90% päevateekonnast). Alustame subtroopikast, millega eile tutvusime, edasi liigume alpiniitudele, kivistele mägiteedele ja maalilistele külateedele. Õhtuks sätime ennast mõnusalt Goderdzi mäekuru (2025 m) alla, et see siis homme ette võtta.
Majutus hotellis Khulos.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

4.päev

Neljapäev, 17. september

margin

map
4.päev

Neljapäev, 17. september

Esimene ülesanne täna on Goderdzi mäekuru (2025 m) võtmine. Siis edasi, päeva esimeses pooles seikleme Adžaaria mägedes ning katsume sealt alla saada. Sõidame mööda vähe käidud-sõidetud teid mööda. Läbime karjakasvatajate külasid, kelle eluasemeteks on omanäolised mägimajakesed. Õhtupoolikuks jõuame Gruusia suuruselt teise linna: Khuthaisisse. Khuthaisi on ajaloo jooksul olnud ka Gruusia pealinn ja siit leiab väikse ja kompaktse vanalinna, kirikud ja ka muud vaatamisväärsused. Tänane päev möödub ca 50 ulatuses off-road’i mööda.
Majutus hotellis Khuthaisis.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Reede, 18. september

margin

map
5.päev

Reede, 18. september

Täna võtame suuna Kaukasuse peaahelikule ja seal asuvale Gruusia ühele vingemale mägipiirkonnale – Svaneetiale. Enne mägedesse tõusu külastame aga Gruusia suurimaid, Kumistavi ehk Prometheuse koopiaid, mis on tuntud oma stalaktiitide ja stalagmiitide poolest. Pärast hämaraid ja põnevaid koopiaid on hea asuda mägesid vallutama. Üle poole teekonnast täna on off-road’i ja mida edasi ja lähemale Svaneetiale, seda vingemaks vaated muutuvad. Jõudes pärale saame silmata teravaid lumiseid tippe, sest siin asuvad Gruusia kõige kõrgemad mäed. Natuke üle nurga/piiri asub Euroopa kõrgeim tipp – Elbrus.
Majutus hotellis Mestias.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.päev

Laupäev, 19. september

margin

map
6.päev

Laupäev, 19. september

Päev Svaneetias. Täna näeme selle mägipiirkonna ilu ja võimsat loodust. Samuti ainult sellele Gruusia piirkonnale iseloomulikke külasid ja nende kindlustorne. Kindlustorne asub ka Gruusia teistes piirkondades, kuid ainult siin on neid nii palju ja siinsele piirkonnale omases arhitektuuris. Täna saame ka korralikes mägedes möllata ning käime ja külastame Gruusia (väidetavalt ka Euroopa) kõige kõrgemal asuvat pidevalt asustatud küla – Ushgulit. Ushguli ja siinne ümbrus on oma elustiili ja arhitektuuri tõttu kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Majutus hotellis Mestias.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

7.päev

Pühapäev, 20. september

margin

map
7.päev

Pühapäev, 20. september

Täna hakkame otsi kokku tõmbama. Naudime veel Svaneetia mägesid. Seda siis täna peamiselt laskudes. Kuni jõuame meile tuttavasse Khuthaisisse, kust edasi liigume juba bussiga. Mõnetunnine bussitransfeer viib meid Tbilisisse. Sõltuvalt kohale jõudmise ajast on meil võimalik reisitolm maha pesta Tbilisi kuulsates väävlisaunades (ei isaldu reisikavas). Õhtu lõpetab ühine õhtusöök.
Majutus hotellis Tbilisis.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

8.päev

Esmaspäev, 21. september

margin

map
8.päev

Esmaspäev, 21. september

Transport lennujaama ja kojusõit. Nägemiseni, Gruusia!
Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked. 

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erinevates hotellides, mis kõik on nö: kõigi mugavustega asutused. Ehk siis: WC ja pesemisruum on hotellitoas, ööbimine toimub kahestes tubades. Reisi jooksul on kogu aeg olemas saateauto. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Vajadusel on koht autos olemas, kui vajatakse abi või on jaks otsas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga. Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie tsiklireisi jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus. Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 100-200 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos. Kõrgmäestikuhaigusega kokkupuutumine on selle reisi jooksul vähetõenäoline. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 2200 m, kuid sõltuvalt kohapealse giidi ja grupi otsustest võib see ka veidi kõrgem olla. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures.

Kasulik teada

Tsiklirent

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on KTM 450 EXC Enduro või sarnased tsiklid.

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas autodega.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Reisi jooksul raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu 1- 2,5 EUR, lühem taksosõit linnas 0,5-2 eurot. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Tbilisis, Khuthaisis, Mestias ja Batumis sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Raha tasub vahetada Tbilisis või Batumis, aga seda on võimalik teha ka Khuthaisis ja Mestias.

Krediitkaardid

Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Juunis on Tbilisis juba palav ja päevased keskmised temperatuurid on 30 kraadi juures, öösel on keskmised miinimumid 17 kraadi juures. Võib sadada. Batumis on päevased keskmised temperatuurid ca 5 kraadi madalamad, öised Tbilisiga samad. Sadada võib üsna korralikult. Seevastu mägedes on ilm meile, põhjamaalastele hästi talutav ja sarnane meie suvisele ilmale. Nagu ikka, on ka siin mägedes ilm tüüpiliselt heitlik ning ilm ja õhutemperatuur sõltuvad suuresti kõrgusest.

Mida tsiklireisile kaasa võtta?

Oma varustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed. Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:
* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* edasi- tagasi piletite broneering
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.
Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema
vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis
* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* värviline passifoto
* edasi-tagasi piletite olemasolu
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav on info majutuse kohta või kutse
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Ankeet täidetakse kohapeal.
Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine ja meditsiin

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine Tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu.

Aeg / hind

Aeg
14. - 21. september 2020
Hind
2690 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 3 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat krossisõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Saateautot ja tehnilist abi 24h

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Tsiklirenti ja kütust
 • Reisikindlustust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 250
 • Tsiklilaenutus € 300 kogu reisi perioodi eest
 • Kütus ca € 80 kogu reisi perioodi eest
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Muu varustus (kiiver, rõivastus, jms) vastavalt komplekssusele (küsi hinda)
 • Lisaöö Tbilisis € 30/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis € 50/ koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.