Krossireis Marokos Mootorrattaga liivadüünides

 • Maailma parimad off-road mägiteed Atlase mäestikus
 • Paris-Dakari ralli legendaarsed rajad
 • Sahara kõrbe off-road sõit liivadüünidel
 • Marrakech – idamaine linn tuhande ja ühe öö muinasjutust
 • Eksootiline ja vürtsikas Maroko ja Berberi köök

Reisijuht

Mart Meeru

Mootorrattaga sõitmisel olen alati jälginud üht põhimõtet. Sõitmine peab pakkuma suurimat naudingut maailmas, mida kahel rattal on võimalik kogeda.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Morocco Desert Challange

Morocco Desert Challenge on kõrberalli, mis tänaseks saavutanud suurema populaarsuse kui kunagine Paris-Dakar ralli. Võistlus toimub kategooriates tsiklid, ATV-d, bagid, SSV-d, autod ja rekkad. Meid huvitab siis eelkõige tsiklikategooria. Tsiklireis toimub MDC-ga samal ajal ning samades kohtades. Saame elada kaasa võistlejatele ning ise ka omal käel samu lõike läbida.

Off-road Atlase mägedes

Atlase mäed on kõrged: tipud ulatuvad siin üle 4000 m. Meie reisil ulatuvad kõrgeimad mäekurud 3000 m peale. Enamus teid on siin nö piste’d. Ehk siis meie mõistes pinnaseteed. Kord kiviklibu, kord liiv, kord savi. Sõltub pinnasest ja sõltub ilmast. Üsna tihti kulgeb meie teekond mitmesajameetristes kanjonite sügavuses: võimsad seinad siin- ja sealpool, kohati selliselt et päikesevalgusel on asja siin vaid paariks tunniks.

Kivikõrbed, kuivanud järved ja kuivanud jõesängid – wadi’d

Kivikõrb ja kuivanud järvepõhi on see koht, kus saad oma kiiruse proovile panna! See on nagu lõputu kruusatee, 360-kraadi ja piirideta. Kuivanud jõesängid e. wadi’d on nagu hiiglaslikud kruusateed, kohati kehvasti hooldatud ;). Kruusavallid, kuhjunud kivikuhjad on siin looduslikeks takistusteks, kus oma oskused proovile saad panna. Enamus ajast on wadi’d kuivad, kuid lume sulamise aegu kohati ka üsna veerohked. Hoiame pöialt, et meil tuleb ette ka mõne wadi forsseerimist suurvee ajal!

Tuhande ja ühe öö muinasjutulinnad

Marrakech on idamaine muinasjutulinn oma parimal kujul. Mošeed ja minaretid, kust viis korda päevas hõigatakse maha kutset palvusele. Hektaritel laiuv Marrakechi souk e turg on koht, kust leiab kõike ja kus tingimise kunsti kiirelt selgeks saab. Sellele lisaks leiad siit mitmeid keskaegseid kuninglikke losse ja kindluseid ja õigupoolest iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost. Linna keskväljakul – Jem el Fnaal – leiad muuhulgas ka kobrataltsutajad, muinasjutuvestjad ja muud imemehed.

Maroko köök

Maroko köök on mitmekülgne, idamaine, vürtsikas ja eksootiline. Selle tuntuimaks esindajaks on kuskuss (manna tüüpi nisujahu toode) ja sellel põhinevad road. Maroko köök on eksootiline ja põnev: lisaks meilegi tavapärastele vürtsidele, lisatakse siin toidule ohtralt kaneeli, tsitrusekoort, rosinaid, pähkleid ja muud sellist põnevat. Igapäevasel kuulub Maroko köögi juurde ka „Berberi viski“: tee mündiga ja ohtra suhkruga. Seda nauditakse aeglaselt, ohtrates kogustes ja iga ilmaga.

Reisikava

1.päev

Reede, 17. aprill

margin

map
1.päev

Reede, 17. aprill

Saabumine Marrakechi (IATA: RAK) lennujaama. Transfeer hotelli. Õige aeg tutvuda oma reisikaaslastega. Sõltuvalt saabumisajast saame põgusalt tutvuda Marrakechiga, eelkõige aga selle UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnaga. Teeme tutvust souk’i e. turuga, naudime õhtust melu peaväljakul – Jemaa el-Fnaal, kus kohtame igasugu tüüpe: maotaltsutajaid, veemüüjaid, pudukaupmehi, aga ka pisisulisid. Õhtusöök Maroko stiilis.
Majutus riad-tüüpi (ajalooline kaupmehemaja) hotellis Marrakechis.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 18. aprill

margin

map
2.päev

Laupäev, 18. aprill

Varajane hommikusöök hotellis, seejärel viib transfeer meid üle Kõrg-Atlase mäeaheliku Ourzazate’i – linna, mida kutsutakse ka „kõrbe väravaks“. Siin ei tee me seekord pikka juttu, vaid asume kohe tsiklitele. Oleme jõudnud juba kõrbe piirimaile ja satume seetõttu kohe nö omasse elementi: off-road, mäed ja kivikõrb on tänase päeva menüüs. Suunaks oaasilinn Nkob. Sinna jõuame läbides Skoura oaasilinna ja ületades Anti-Atlase mäestiku. Tänase sõidu pikkus on ca 160 km, millest 120 off-road.
Majutus hotellis Baha Baha või sarnane Nkobis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 19. aprill

margin

map
3.päev

Pühapäev, 19. aprill

Tänase päeva sihiks saab meil olema juba Sahara liivakõrbe piiriala: Zagora. Viimane suurem linn ja eelpost enne päris kõrbe. Teekond kulgeb juba üsna sürreaalsel maastikul: elumärke on siin vähe, kui mõned oaasilinnad välja arvata. Punane kivikõrb, sekka ka hoopis süngemaid: süsimusti maastikuvorme. Ja ikka peamiselt off-road. Päevateekond ca 120 km, millest off-road ca 90 km. Tee peal väisame ka 6000 aasta vanust kaljujooniste leiukohta. Õhtuks jõuame Zagorasse, kus on tunda juba kõrbe hõngu.
Majutus hotellis Tinsouline või sarnane Zagoras.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 20. aprill

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 20. aprill

Liigume suure Sahara kõrbe sisemusse, kuniks õhtuks jõuame päris liivakõrbe. Kõrb ei saabu ootamatult: algul väiksemad „liivahunnikud“ vahelduvad kivikõrbega, muutudes ajapikku üha suuremateks. Kuni lõpuks kaob kivikõrb lõplikult ja asendub täielikult liivaväljade ja düünidega. Tee düünidesse on pikk, nagu räägib Läti kineastide film … Kilomeetreid kogub täna ca 130, millest ca 100 off-road’i. Sihtpunkt on Erg Chigaga, mis asub vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Alžeeria piirist. Kohale jõuame pärastlõunal ning siis saab ka juba kätt proovida ja möllata düünides. Majutume tuareegi telklaagris, kus ei puudu ka tänapäevased mugavused: kahesed „toad“, dušš, WC (viimased ühiskasutuses). Õhtusöök ehedalt berberi stiilis.
Majutus tuareegi telklaagris Erg Chigagas.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 21. aprill

margin

map
5.päev

Teisipäev, 21. aprill

Tänase päeva nimetajateks on: liiv ja palju liiva. Kogu päeva veedame siin: Erg Chigagas, mis on Maroko suurim erg. Erg on suur (üle 100 km2) liivadüünidega kaetud ala, mis meie mõistes vastabki nö päris kõrbele. Ka düünid on siin ühed Maroko võimsamad, milledest kõrgeimad ulatuvad üle 300 m. See ongi meie tänane mänguplats! Lõunat pakutakse seekord meie tänases ööbimispaigas – tuareegi telklaagris, kuhu ka õhtuks peale väsitavat päeva naaseme.
Majutus tuareegi telklaagris Erg Chigagas.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunasöök ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 22. aprill

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 22. aprill

Iga hea asi lõpeb kord. Lahkume liivadüünidest ning võtame suuna tagasi Ourzazate’i poole. Tänane teekond kulgeb 100% off-road teedel ning mitte vähem sürreaalsetel maastikel, kui eelnevatel päevadel. Kokku kogub kilomeetreid 130. Reisisihiks on meil Foum Zguid, oaasilinn in the middle of nowhere. Kultuuriprogrammi koha pealt jääb meile täna tee peale fossiilide leiupaik. See on tõeline algallikas, mitte turistilõks! Õhtuks jõuame Foum Zguidi, kust mitte kaugel asub ka meie tänane hotell.
Majutus hotellis Bab Rimal või sarnane Foum Zguidis.

Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 23. aprill

margin

map
7.päev

Neljapäev, 23. aprill

Täna pöördume tagasi Ourzazate’i. Päev on pikk: sõitu tuleb ca 170 km, millest 140 off-road’i. Kuna oleme oma reisi kõrbeosaga lõpetamas, siis külastame teel ka mõnda oaasi, kust saab kodustele kohustuslikke datleid ja vaipu soetada. Kõik otse loomulikult rangelt vabatahtlik! Õhtuks jõuame Ourzazate’i, kus meid ootab korralik kõhutäis ning hotell, kus saame reisitolmu maha pesta ja basseinis liguneda.
Majutus hotellis Jardins või sarnane Ourzazate’is.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 24. aprill

margin

map
8.päev

Reede, 24. aprill

Hommikusöök hotellis. Seejärel liigume transfeeriga Marrakechi. Päev Marrakechis. Siin seame ennast hotellis sisse, misjärel ootab meid mõnetunnine linnaekskursiooni, mis annab lühiülevaate UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Marrakechi vanalinnast. Siin kohtab ajalugu igal sammul. Linn on tulvil erinevatest paleedest, kaupmeeste majadest ning aedadest ja parkidest. Marrakechi on eelkõige aga kuulsaks teinud tema peaväljak – Jemaa el-Fnaa ning tema turg e. souk. Esimene on tohutu virr-varr erinevatest kaubitsejates, muidusööjatest, taskuvarastest, petistest, aga ka ehedatest söögikohtadest. Teine on koht, kus müüakse ilmselt kõike ja mis laiub nii tohutul maa-alal, et sinna ilma GPS’i või kohaliku giidita minna ei tasu … Õhtu lõpetab ühine õhtusöök.
Majutus riad-tüüpi (ajalooline kaupmehemaja) hotellis Marrakechis.
Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 25. aprill

margin

map
9.päev

Laupäev, 25. aprill

Hommikusöök hotellis.
Lahkumine, transfeer Marrakechi (IATA: RAK) lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Etioopias, 2016. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Gruusias, 2014. a reis

Mugavused ja ööbimised

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on KTM 450 EXC Enduro või sarnased tsiklid.

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Marrakech) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Kaugemates piirkondades: mägikülades ööbime külalismajades, kodumajutustes aga ka beduiinitelkides. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse saateautos. Toitlustamise eest on hoolitsetud: enduroreisi jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.

Raskusaste: Raske

Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 100-200 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Dirham. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 11 Dirhamit.
Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 2 eurot, söögikord restoranis – 6 eurot, õlu – 3 eurot, takso Marrakechis/Ourzazate’is 2-10 eurot, suveniirid – alates 5 eurot. Raha saab vahetada pankades Ourzazate’is ja Marrakechis. Samuti leidub nimetatud linnades ATM-e, mis üldjuhul peaksid töötama ka Euroopa kaartidega. Eelistatud valuuta on Euro ja mitte USD.

Krediitkaardid

Krediitkaartide kasutus piirdub peamiselt suurte rahvusvaheliste hotellide ja kaubandusasutustega, mujal on nad suhteliselt kasutud.

Jootraha

Jootraha jätmine on üldiselt oodatud ja tavapraktika restoranides, aga ka organiseeritud ekskursioonidel/matkadel.

Ilm

Marrakechis on ilm meie reisi toimumise ajal soe (mitte kuum) ja kuiv. Vihma võib sadada, kuid see on pigem erandlik. Päevased temperatuurid on 20-25 kraadi juures, öö madalaimad temperatuurid langevad 10 kraadi juurde. Atlase mägedes on kliima erinev ja sõltub palju kõrgustest. Vihma tõenäosus on väike ja väga väike. Päevased temperatuurid on samuti 15-20-25 kraadi juures, öised temperatuurid võivad alla 10 kraadi langeda. Sarnased temperatuurid valitsevad ka Sahara kõrbes: päevased temperatuurid on 20-25 kraadi juures, öised temperatuurid võivad alla 10 kraadi langeda.

Tsiklirent

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on KTM 450 EXC Enduro või sarnased tsiklid.

Mida krossireisile kaasa võtta

Oma krossivarustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed.

Viisanõuded

Eesti kodanikele Marokosse sisenemiseks viisat vaja ei ole. Pass peab kehtima 3 kuud peale riigist lahkumise kuupäeva.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud teetanuse, hepatiit A ja B ning kõhutüüfuse vastu. Malaariat Marokos ei esine.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
17. - 25. aprill 2020
Hind
2490 €
Varajase tellija hind
2290 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Marakechi (IATA: RAK) rahvusvahelisest lennujaamast.

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 3 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Kohaliku giidi teenuseid
 • Mõnusat krossisõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Lennujaama transfeere
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Saateauto teenust ja pagasi transporti sellega
 • Tehnilist abi 24h

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Tsikli renti
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest €120
 • Tsiklirent € 300 kogu reisi perioodi eest (KTM 450 EXC Enduro või sarnane)
 • Muu varustus (kiiver, rõivastus, jms) vastavalt komplekssusele (küsi hinda)
 • Lisaöö Marrakechis/Ourzazate’is € 35/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Marrakechis/Ourzazate’is € 60/ koht üheses toas
 • Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Krossireis Marokos