Matkareis Altais, Venemaal Jalgsimatk keset Siberi ürgloodust

 • Ürgne loodus ehedal ja puutumatul kujul
 • Mitmekülgsed loodusvormid: taiga, stepp, alpiniidud ja liustikud
 • Kristallselge veega mägijärved ja -jõed
 • Loodusfotode sõpradel tasub silmad lahti hoida!
 • UNSECO maailapärandi nimistusse kuuluv looduspark

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Matkareis Gruusias, 2013. a reis

Reisijuht

Andrei “Grisha” Grištšenko

Loomupärane uudishimu on mind viinud erinevatesse kohtadesse. Kuid mida aeg edasi, seda suurem on soov sattuda paikadesse ja radadele, kus turisti jalg pole sattunud. Gruusias on õnneks veel piisavalt selliseid paiku oma ürgse, võrratu loodusega; megalehmakookidega külateid, tugevalt traditsioonilise toiduga, mis viib keele alla ja loomulikult vein!! ojadena!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Eraldatus tsivilisatsioonist

Altai asub Aasia keskel. See keskne asukoht tähendab tegelikult aga hoopis eraldatust. Altai jaguneb nelja riigi – Venemaa, Mongoolia, Hiina ja Kasahstani vahel. Kõikide nende riikide jaoks on ta aga äärmine perifeeria. Eraldatusest räägib juba see fakt, et peaahelikuni jõudmiseks (ja tagasisaamiseks) kulub meil kolm tervet matkapäeva. Sinna lihtsalt ei vii ühtegi teed.

Siberi ürgloodus ja selle erinevad vormid

Altai kliima on viimasest jääajast saati väga vähe muutunud. Seetõttu on ka siinne loodus: taime- ja loomariik peaaegu sama, mis tollal. Meie reisi jooksul läbime mitmeid erinevaid vöötmeid: steppi, taigat, alpiniite ja külastame ka liustikke. Tee mägedesse viib meid mööda siinset peamist maanteed, Tšuiski Trakti mööda. Kuigi veedame selle aja autos, on sõit seda väärt. Tšuiski Trakti on iseloomustatud, kui ühte Venemaa maalilisemat teed. Kõik erinevad Siberi loodusvöötmed ning lugematud jõed, kosed, kanjonid on siin kiirkorras vaadeldavad.

Puhas loodus ja puhas vesi

Altai kujutab endast megasuurt (eriti) puhta magevee reservuaari. Jõed ja järved, mida siin leidub suuremal hulgal, asuvad inimtegevusest kaugel ja seetõttu puudub reostus. Need, kristallselge veega veekogud on siin lisaks puhtusele ka väga maalilised. Oma matkal jõuame Kutšerla ja Akkemi järveni ning matkame piki Kutšerla jõge. Lisaks matkame mitmete väiksemate veekogude kallastel.

Beluhha tipp ja majesteetlikud mäeharjad

Altai ei ole väga kõrge mäestik, kuid siin asub Siberi kõrgeim tipp – Beluhha (4506 m). Klimaatilised tingimused on aga loonud olukorra, kus mäed on lumised ja seetõttu mõjuvad teravatipulised mäeharjad siin majaesteetlikena, peaaegu nagu Himaalaja. Beluhha tippu me ei pürgi, küll aga veedame mitmed päevad selle ümbruskonnas matkates.

UNESCO maailmapärand

Altai Kuldsed Mäed on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse oma loodusliku ilu ja hästi säilinud liikide tõttu. Siin on esindatud kõik Siberi loodusvööndid: stepp, metsastepp, segamets, ja alpi eelmäestiku- ja mäestikuvormid.

Reisikava

1.päev

Neljapäev, 19. Juuli

margin

1.päev

Neljapäev, 19. Juuli

Saabumine Barnauli lennujaama (IATA: BAX). Transfeer Tjunguri. Pikk päev teel, mis kokku võtab aega umbes 12 tundi – õnneks on igale reisijale bussis kaks kohta. Veidi üle poole sellest teest kulgeb mööda asfalti, veidi alla poole pinnaseteedel. See kõik toimub mööda nn „Tšuiskii trakti“, mis iseenesest on väga maaliline ja huvitav tee. Siin saab ka üsna hea ettekujutuse kohalikust elust. Igav ei hakka, eriti heas seltskonnas. Tagumikud valmis seada ja fotokad samuti!
Majutus turismibaasis kämpingutes Tjunguris.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Reede, 20. Juuli

margin

2.päev

Reede, 20. Juuli

Kohtume hobuseajajatega. Paigutame ära kandamid ning seejärel asume teele Oroktoi jõe äärde (asub kõrgusel 1100 m), üle Kuzujaki mäekuru (1513 m). See on  meie esimene vastupidavuse proov. Mäed on siin üsna metsased ja võsased. Mäekurust allalaskumisel saadab meid Akkem jõe kargus ja värskus. Tänase päeva distantsi pikkus on 19 km, mida läbime 6-8 tunniga. Õhtupoole lööme üles telklaagri Oroktoi jõe ääres ning naudime esimest lõke peal tehtud õhtusööki.
Majutus telklaagris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Laupäev, 21. Juuli

margin

3.päev

Laupäev, 21. Juuli

Täna kulgeme Oroktoi jõe kaldaid mööda. Tee viib peamiselt ülesmäge (ca 900 m tõusu). Esmalt matkame paksus ja puutumatus taiga metsas, mis hiljem annab ruumi aasadele ja väludele, kus lumised mäetipud meile saatjateks. Õhtuks jõuame Tukmani jõe äärde (kõrgusel 2000 m), kus asub ka meie laagriplats. Laagriplatsist avaneb juba ka fantastiline vaade Beluhha mäetippudele. Siin suure tõenäosusega kohtume ka teiste matkagruppidega erinevatest maailmapaikadest – laagriplats on suur ja pakub „kodu“ paljudele väsinud turistidele. Matkapikkuseks on 14 km, mis kestab 6-7 tundi.
Majutus telklaagris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Pühapäev, 22. Juuli

margin

4.päev

Pühapäev, 22. Juuli

Täna matkame mäeharja pidi kuni Külduairõ (Kyulduairy) järveni (kõrgusel 2000 m). Teekond kulgeb Sailjugemi rahvuspargis. Meie kaaslateks on siin võrratud alpiaasad, fantastilised vaated Katuni mäekurule ja natuke veidratele kaljumägedele. Tõusu on täna vähe, peamiselt liigume samadel kõrgustel. Tänane distants on 20 km, mida läbime 7-8 tundi. Majutus telklaagris Külduairõ (Kyulduairy) järve ääres. Julgemad ja karastatumad saavad ujuma minna – isegi juulis on sellel järvekesel hommikuti õhuke jääkiht peal 🙂
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Esmaspäev, 23. Juuli

margin

5.päev

Esmaspäev, 23. Juuli

Täna on lühike matkapäev. Päeva alustame kerge tõusuga mäeplatoole, millele järgneb osaliselt läbi põlismetsa kulgev järsk suurte maakividega langus laagripaika Tekelju jõe ääres (kõrgusel 1800 m, Skinchaki languse kõrval). Tekelju tähendab tõlkes paika, kus elavad mägikitsed. Distants 10 km, mida läbime 3-4 tunniga.  Paneme telgid püsti ja võtame ette päevamatka Altai suurima Tekelju kose juurde. Tee kulgeb mööda süngelt maalilise jõeorgu. Org on kitsas, kaljuste sammaldunud seintega, paljude mägijugadega ning nõia-trollimetsaga kõrgetel kallastel. Matk kose juurde ja tagasi – 4 km.
Majutus telklaagris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

6.päev

Teisipäev, 24. Juuli

margin

6.päev

Teisipäev, 24. Juuli

Matka alustame tõusuga, mis viib meid üle Sariel kuru (2300 m) meie reisi tipphetkesse – Akkemi järve äärde (1950 m). Teel sinna me läbime Saribeli platoo, mis on tuntud oma imeilusate kollaste alpiaasade poolest, seejärel julgelt ületame Akkemi jõge mööda haprat silda. Akkemi järv on kindlasti üks maalilisemaid järvi maailmas ja kindlasti üks meie reisi tipphetkedest. Kristallselges vees peegeldub fantastiliselt ilus ümbritsev maastik. Siit avanevad ka hingematvad vaated Beluhha tippudele. See on ka ainus koht meie mägimatkal, kus püsivalt elavad inimesed – siin asub meteroloogide jaam ja piirivalvurite ning päästjate kordon. Kuna teid nende otseset tähenduses siin ei ole, siis kogu eluks vajalikku toimetatakse kohale helikopterite abil. Järvest natuke eemal asub ka ainulaadne kirik, mis on ehitatud langenud alpinistide mälestuseks. Siin asub ka nn turbaza, ehk meie mõistes kämping. Siin me ka ööbime, saame saunamõnusid nautida ning maitsa kohalikku delikatessi – lepjoškat,  ehk õlis praetud paksu saia-pankooki. Saame ka kvassi, ehk kodukalja mekkida. Siin saab isegi õlut osta, meie Raekojaplatsi hinnaga – 7 eurot pudeli eest 🙂
Teekonna pikkuseks on täna 15 km, 7-8 tundi.
Majutus turismibaasis.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök ning saun.

7.päev

Kolmapäev, 25. Juuli

margin

7.päev

Kolmapäev, 25. Juuli

Täna võtame ette võimsa tõusu Akkemi järve äärest (1950 m)  Karatjureki mäekurule (3070 m). Karatjurek tähendab „musta südant“.  Ilusa ilma korral avaneb kurult vägev ja unustamatu vaade Beluhha lumistele tippudele, Akkemi ja Kutšerla järvesilmadele (tegelikult üldse igale poole). Tõeline paradiis fotogurmaanidele. Kuru tipus asub ka nn soovide altar – kividest laotud küngas, kus saab midagi paluda kohalike jumalate või vaimude käest (Altai on šamaanide maa). Siin saab suhelda matkajatega väga erinevatest paikadest – turistide teed ikka ristuvad tipus. Peale mäekuru ületamist laskume taas alla, seekord mööda Aerodrom platood Kedrovaja Poljana laagriplasti (2000 m). Tegemist on väga ilusa ja mis peamine, kõige soojema telkides ööbimiskohaga kogu mägimatka jooksul.
Raske päev, palju tõusu- ja laskumismeetreid, teekonna pikkuseks on 15 km, 8-9 tundi.
Majutus telklaagris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Neljapäev, 26. Juuli

margin

8.päev

Neljapäev, 26. Juuli

Täna läbime Tšok-Tšok orgu ja meie ööbimiskohaks on Kuilju org. Tee viib peamiselt alla ja kulgeb läbi mägiaasade ja metsade, mõnes kohas muutudes kiviseks ja elutuks. Päev pakub palju ilusaid vaateid ja emotsioone. Kuilju org on tuntud oma koobaste poolest, üks nendest asub otse meie laagriplatsil – kaljuniššis on leitud üle 100 petroglüüfi, mis kajastavad kohalike hõimude elu erinevatel aegadel. Üksikud petroglüüfid leiduvad ka eraldi kividel ühe kilomeetri raadiuses.
Majutus telklaagris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

9.päev

Reede, 27. Juuli

margin

9.päev

Reede, 27. Juuli

Täna matkame Kutšerla orgu. Peamiselt laskume, saatjaks kuuse- ja männi- ürgmets ning põlluaasad, kuni jõuame oma jalgsimatka lõpp-punkti metsniku maja juures, kus saab loodetavasti osta lepjoškat ja keelekastet. Metsniku maja kujutab endast ette tüüpilist ajoloolist Altai elamist – aili -puulaudadest ja ilma akendeta ehitatud „jurtat“. Võimalusel saab sinna ka korraks sisse piiluda.  Laadime oma asjad veoautosse, mis viib meid meile tuttavasse Tjunguri turismibaasi. Päeva lõpetame tüüpilise vene saunaga!
Majutus kämpingutes Tjunguris.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

10.päev

Laupäev, 28. Juuli

margin

10.päev

Laupäev, 28. Juuli

Hommikusöögi järel asume tagasiteele Barnauli. Pikk teekond mööda juba tuttavat Tšuitskii trakti. Soovi korral käsitööturu külastamine tee peal – seal saab osta suveniire ja kingitusi koju. Müüakse Altai taimeteesid, mett, kootud sokke, mütse ja kindaid, huvitavad on ka kohalikud ehted-talismanid, mis väidetavalt annavad kaitset näiteks haiguste eest.
Õhtuks jõuame Barnauli.
Majutus hotellis Barnaulis.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

11.päev

Pühapäev, 29. Juuli

margin

11.päev

Pühapäev, 29. Juuli

Hommikusöögi järel viib transfeer meid Barnauli (IATA: BAX) lennujaama. Lahkumine.
Hinnas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Matkareis Gruusias, 2013. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked. 

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2012. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Matkareis Etioopias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Kogu mägimatka jooksul ööbime telkides. Välja arvatud viimane öö Barnaulis, kui majutume hotellis ning mägede jalamil, Tjunguris asuv Võsotniku baas (2 ööd), kus majutume turismibaasis. Pesemisvõimalused matkal on looduslikud – puhtad mägijõed ja järved. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autode/hobustega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on see ehe matkasöök ja seda kolm korda päevas. Saabumise ja lahkumise päeval on mõned söögikorrad meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Raskusaste: Raske

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid matka kogupikkusest tulenevalt ei ole ka liiga kerge. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega võid selle reisil jooksul kokku puutuda, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 3000 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on rubla. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 60 rubla (RUB). Vahetusrahana on USD mõnevõrra eelistatud Euro ees, kuid mitte oluliselt. Topeltvahetus (EUR -> USD -> RUB) on tõenäolisem kallim. Igas suuremas linnas on võimalus pangas või valuutavahetuspunktis raha vahetada, sh Barnaulis. Seal tulekski kogu vajaminev raha ära vahetada, kuna ülejäänud asustatud puntides teel olles seda teha ei ole võimalik. Vahetatavad kupüürid peavad olema puhtad, ilma defektideta. USD puhul peavad kupüürid olema vanemad kui 2006 a väljalase. Vastasel juhul ei pruugita neid vahetada või on vahetuskurss oluliselt madalam. 100 dollarise kupüüri eest saab parema kursiga rublasid, kui 50-se eest. Ja nii edasi. On mõistlik eeldada, et enamuse teenuste/kaupade eest tuleb maksta sularahas, rublades. ATM-id on suurlinnades väga laialt levinud ning aktsepteerivad ka peamisi rahvusvahelisi kaarte. Tihti ongi parimaks rahavahetuse võimaluseks sealt sularaha väljavõtmine. Seda tuleb samuti teha Barnaulis.
Kohalik hinnatase on meie mõistes odav. Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 5-10 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 10-20 eurot, õlu – 1-2 eurot, Coca-Cola 0,75 eurot, vesi 0,5 eurot, lühem taksosõit 2-5 eurot.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte üldiselt aktsepteeritakse laialdaselt, kuid eriti maapiirkondades ei tasu nendele lootma jääda.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks teenindusasutustes ja teenindavale personalile. Restoranides on tavaks jätta jootraha (hea teeninduse puhul) kuni 10% arve summast. Hotellides jootraha ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Ilm võib olla väga vahelduva iseloomuga. Sõltuda kõrgustest, sademetest ja muudest teguritest. Selge ilma korral võivad päevased temperatuurid ulatuda 25-30 kraadini. Vihmase ilma korral aga võivad langeda 10 kraadini. Öised temperatuurid jäävad 0 ja 10 kraadi vahele. Seega tuleb riietuse osas arvestada väga laia temperatuuride ja ilmastikutingimuste vaheldumisega.

Mida matkale kaasa võtta

Matkajalatsid, matkakepid, pikad matkapüksid (soovitavalt veekindlad), lühikesed matkapüksid, päikeseprillid, spordisärk (hingav särk), päikesekaitsekreem ning – huulepulk, veepudelid, veekindel jope/jakk, sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms) seljakott, energiat andvad näksid, jms.
Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Venemaale sisenemiseks on vajalik viisa. Seda väljastab Tallinnas asuv Venemaa Suursaatkond. Kõige mugavam on viisat taotleda mõne selleks spetsialiseerunud reisibüroo kaudu, esindused on Tallinnas, Tartus, Narvas. Viisalõiv on olenevalt viisa kestvusest kestusest ja muudest asjaoludest alates 64 eurot. Lisandub viisa menetlemise tasu.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Oluliseks ohuks on puugid, seda eriti Altais. Kindlasti oleks soovitatav olla vaktsineeritud puukentsefaliidi vastu, kuid borrelioosi (ja muude puukide poolt levitatavate haiguste) vastu vaktsiine pole. Seetõttu tuleks olla ettevaatlik. Kasutada keha katvat riietus, kontrollida keha igapäevaselt, omada puugieemaldusvahendeid ning reisile järgnevalt olla tähelepanelik borrelioosi sümptomite osas.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
19. - 29. juuli 2018
Hind
1490 €
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Barnauli lennujaamast (IATA: BAX)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti hobustel matka jooksul (kuni 15 kg pagasit reisija kohta, kompaktselt seljakotti pakituna)
 • (looduslikku) joogivett matka jooksul
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Telke
 • Toiduvalmistusvahendeid

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust (madrats, magamiskott, riietus, isiklikud sööginõud, jms)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Annetusi/tasusid mitteprogrammilistele üritustele
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Lisaöö Barnaulis €35, koht kaheses toas
 • Lisaöö Barnaulis €60, koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Reisi annulleerimine

 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades.Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Matkareis Altais, Venemaal