Matkareis Birmas (Myanmar) Matk ajas tagasi

 • Birma – üks eraldatumaid riike maailmas
 • Põhja Birma puutumatud maastikud ja vähekäidud teed
 • Himaalaja mäestiku fantastiline ilu
 • Eraldatuses elavad vähemusrahvad oma igapäevastes toimetustes
 • Metsik ja rikas loodus

Reisijuht

Mart Kuusk, ehk Wenna vend

2002 aastal sai Ulan-Baatarist alustatud sõpradega koos teekonda ratastel ümber maaima lootes UB-sse hiljemalt 2050 aastaks tagasi jõuda. Sündis poistebänd ratastel- "Ehh, uhhuduur", mille liige on Mart seltskonna kroonikuna.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Birma (Myanmar) – üks puutumatuid riike Kagu-Aasias

Birma oli üsna pika aega väga eraldatud maaks, mis hakkas maailmale avanema alles viimastel aastakümnetel, kui riigis käivitusid demokraatlikud protsessid. Veel ca 10 aastat tagasi ei olnud siin mobiilsidet välismaailmaga, raha maksmine / väljavõtmine krediitkaartidega oli võimatu ning rahvusvaheline ajakirjandus ja telekanalid ei olnud siin esindatud. Ühelt poolt tõi selline isolatsioon kohalikele elanikele suure mahajäämuse ja vaesuse, teiselt poolt on see aga aidanud säilitada autentset elulaadi ja traditsioone. Tänapäeval, kui Birma on oma uksed maailmale avanud, on õige aeg seda autentsust avastama minna.

Põhja Birma – kohtumine Himaalaja mäestikuga

Meie matk toimub Birma kõige põhjapoolsemas osas, Kachini osariigis. Kui Birma ise on kauge, siis seda riigi osa võib nimetada kaugeks-kaugeks. Väga vähesed turistid on siia sattunud. Piirkonna eraldatusest räägib ka asjaolu, et siin asuv Birma kõrgeim mägi Hkakabo Razi (3400 m) sai vallutatud alles 1996. aastal. Himaalaja mäed ei ole siin veel oma täies ja hiilgavas kõrguses, kuid seda kompenseerivad nende hingemattev ilu ja peaaegu täielik puutumatus.

Eraldatuses elavad vähemusrahvad

Paljud Birma Himaalaja mägihõimud on väga pikalt elanud peaaegu täielikus isolatsioonis. Ka tänapäeval on turistid siin üsna haruldased külalised ja välise maailma mõju minimaalne. Kõik see soodustab vanade eluharjumuste, autentse elulaadi ning traditsioonide säilimist. Siin leidub selliseid väikerahvaid ja hõime nagu Lizud, Rawangid ja Shanid. Neil kõigil on väga erinevad ja omapärased traditsioonid, riided ja keel. Olge fotosessioonideks valmis!

Metsik loodus

Himaalaja naabrust on tunda kõikjal – lumega kaetud võimsad tipud on pidevalt silmapiiril. Piirkonnas, kus me matkame, leidub mitmeid haruldasi orhideesid, sealhulgas ka selline aare nagu must orhidee. Mägede nõlvadel kasvavad rododendronid ning erinevad bambuseliigid. Loomadest võib näiteks kohata (kuigi harva ja hea õnne korral) erinevaid ahviliike, musta karu ning metsikus looduses äärmiselt haruldast punast pandat.

Birma köök

Sellel reisil on vaieldamatult üheks kõrghetkeks matkareisi jooksul pakutav toit. Seal, eemal tsivilisatsiooni poolt loodud eeldustest ja hüvedest sünnivad kasinates tingimustes võrratud road. Lihtsad koostisosad, lihtsad tingimused: kuid oma ala meistrid teevad imet. Lisaks hea annus päevast pingutust ja rohkem pole vaja, et end tunda kuninglikult.

Reisikava

1.päev

Reede, 21. veebruar

margin

map
1.päev

Reede, 21. veebruar

Saabumine Yangon’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: RGN). Transfeer hotelli. Õhtupoole ootab meid paaritunnine linnaekskursioon. Külastame kuulsat budistliku Shwedagon pühamut, mis ei ole ainult turistide magnet, vaid ka koht, kus kohalikud teostavad oma igapäevaseid usurituaale. Päeva lõpetab esimene ühine õhtusöök, kus on hea oma reisikaaslastega tuttavaks saada.

Majutus hotellis Grand Laurel Hotel (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 22. veebruar

margin

map
2.päev

Laupäev, 22. veebruar

Varajane hommikusöök hotellis ja seejärel transfeer lennujaama, kust viib siselend meid edasi Putao’sse. Sealt sõidame maasturitega mägedesse. Meie jalgsimatk algab maalilisest Shanghaiing nimelisest külast, mille elanikud on Rawang ja Lizu hõimude esindajad. Siin ootab meid esimene kohtumine kohalike traditsioonide ja autentse elulaadiga.  Jätkame matkamist vähekäidud teedel, läbi pisikeste külade. Õhtul jõuame Shaungaung külla, kus saame nautida kohalikus vormis õhtusööki ning kus ootab meid ka öömaja.

Majutus kodumajutuses, bambusonnides.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 23. veebruar

margin

map
3.päev

Pühapäev, 23. veebruar

Sööme hommikust, ning seame ennast matkaks valmis. Tänane teekond kulgeb enamasti läbi ilusate metsistunud mägede. Saame kogeda nii tasasel maastikul kulgemist kui ka väiksemate mäekurude vallutamist ning sealt alla laskumist. Kõrgeim koht, mida täna ületame on 1400 m kõrge Shaungaung tipp.  Siin teeme lõunapikniku ning naudime ümbritseva looduse metsikut ilu.  Õhtul jõuame Warsandun külakesse Namlam jõe kaldal, kus saab ette võtta värskendava supluse-ujumise. Päeva lõpetab õhtusöök.
Majutus kodumajutuses, bambusonnides.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

4.päev

Esmaspäev, 24. veebruar

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 24. veebruar

Peale hommikusööki asume teele, mis viib meid mööda maalilist Namlam jõe kallast. Täna liigume  väga vähe asustatud piirkonnas. Meie tee peale jääb põnev Awadum küla (kõrgusel 1500 m), kus elavad Lizu hõimu esindajad. Järgmine ning ühtlasi ka „viimane küla“ Ziyardum on meie tänase matka sihtpunktiks ja Rawang vähemusrahva üheks elupaigaks. Küla asub Ziyar jõe kaldal, siin saame teekonna tolmu maha pesta ning ennast värskendada. Õhtul on meil võimalus teha tutvust külaelanikega ning näha neid oma igapäevastes toimetustes. Kindlasti saame nautida ka imelisi vaateid Himaalaja lumega kaetud tippudele. Päeva lõpetab õhtusöök.
Majutus kodumajutuses, bambusonnides.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Teisipäev, 25. veebruar

margin

map
5.päev

Teisipäev, 25. veebruar

Peale hommikusööki “viimases külas“ jätame tsivilisatsiooni korraks täiesti selja taga. Tänane päev möödub vihmametsa ning kristallselge ja jääkülma veega mägijõgesid avastades. Matkame üle rippsildade, kõnnime mööda  üles-alla kulgevate ilusate metsaradade. Saame nautida metsikut ja puutumatu loodust – kohtame haruldasi orhideeliike ning džunglites elavaid linde ja loomi. Õhtuks jõuame tagasi Ziyardum külla.

Majutus kodumajutuses, bambusonnides.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.päev

Kolmapäev, 26. veebruar

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 26. veebruar

Hommikusöögi järel suundume tagasi meile juba tuttavasse Warsanduni külla. Sinna jõudmiseks kasutame aga veidi teist teed, mis viib meid läbi huvitavate ja omapäraste mägikülade. Esimesena külastame maalilisel mäenõlval astuvat Kharlani küla, kus elavad Rawangi rahva esindajad. Siin ületame jõge mööda põnevat rotangist rippsillda. Järgmises, ka Rawangi rahva külas Lonehla Dan’is, peame oma lõunapikniku. Edasi jätkame matka meie tänasesse sihtkohta – Warsanduni.

Majutus kodumajutuses, bambusonnides.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

7.päev

Neljapäev, 27. veebruar

margin

map
7.päev

Neljapäev, 27. veebruar

Peale hommikusööki ootab meid poolepäevane matk Shaungaung küla poole. Täna ületame uuesti Shangaung’i tipu, kus sööme ka lõunapikniku. Päeva teises pooles sõidame džiipidega tagasi Putao’sse, kus meid ootab soe dušš hotellis ja maitsev õhtusöök kohalikus restoranis.

Majutus hotellis Putao’s.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

8.päev

Reede, 28. veebruar

margin

map
8.päev

Reede, 28. veebruar

Hommikusöök hotellis. Täna külastame kohaliku turgu ja avastame Putao linnakest. Edasi ootab meid transfeer lennujaama ja siselend tagasi Yangon’i. Päeva ja matka lõpetab pidulik õhtusöök.

Majutus Grand Laurel Hotel (või sarnane).

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök

9.päev

Laupäev, 29. veebruar

margin

map
9.päev

Laupäev, 29. veebruar

Hommikusöök hotellis. Lahkumispäev. Transfeer hotellist Yangon’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: RGN).

Reisikavas sisaldub hommikuöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Yangon Ja Putao) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik mugavused: asukoht kesklinnas, vannituba ja WC toas. Majutus on kahestes tubades. Matkal ööbime külades, bambusonnides, kus majututakse tubades mitmekesi. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul kandjate seljas.

Raskusaste: Kerge

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on kerge. Päevased tõusud ei ole kõrged. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa pead olema terve ja aktiivse eluviisiga. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 1500 m (kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed tunnusmärgid üle 3000 m). Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku 4-7 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Birma rahaühikuks on Kyat (loe: Chat), 1 EUR võrdub umbes 1700 Kyat’i. Birmas arveldatakse peamiselt sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Yangon’is sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.

Raha saab vahetada pankades, hotellides ja kauplustes. Eelistatud on USA dollarid, mitte eurod. Tähtis: vahetamiseks mõeldud kupüürid peavad olema puhtad ja vigadeta. Paljude teenuste/kaupade eest saab (või isegi peab) maksma dollarites.

Lõuna lihtsamas söögikohas maksab 2-4 EUR, paremas kohas – 5-10 EUR, õlu 1-1,5 EUR, takso Yangon’is 2-3 EUR (mõned kilomeetrid), suveniirid – alates 3 EUR.

Jootraha jätmine kohustuslik pole, heaks tavaks peetakse aga annetusi templitele ning jootraha organiseeritud ekskursioonide eest.

Birmas on meil võimalusi raha raiskamiseks enamasti linnas olles. Külades ning (eriti) matkarajal poode eriti ei ole, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi, matkaraja tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi ning paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Viisanõuded

Viisa on vajalik. Eesti kodanikud saavad taotleda e-viisat interneti teel ja viisatempli saab passi lennujaamas, riiki sisenemisel. Riigis võib viibida kuni 28 päeva, pass peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast. Rohkem infot: https://evisa.moip.gov.mm/. Viisalõiv on 50 USD

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Birma tervishoiusüsteem on väga algeline ja terviseasutused väga vaesed. Meditsiiniabi meie mõistes ja lääne tasandil puudub. Hädaolukorras on parim lahendus esimene võimalik lend Bangkokki.

Täpseid vaktsineerimissoovitusi saab küsida reisiarstilt ja arstilt. Mitteprofessionaalne soovitus on vaktsineerida end teetanuse, difteeria, A- ja B-hepatiidi, tüüfuse ja marutaudi vastu. Malaariat esineb Birmas vähem kui 1000 m kõrgusel, välja arvatud Yangoni’s. Meie matkareis kulgeb aladel, kus malaariaoht eksisteerib.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Ilm

Veebruar on Birmas kuiv aeg – seega, vihma pole eriti oodata. Päevane temperatuur on 30 kraadi ja öine  20 kraadi ringis. Põhjas, kus toimub meie matk, on märgatavalt jahedam. Kuigi päevased temperatuurid on tavapäraselt 25 kraadi juures, siis päikese loojudes külmeneb õhk tuntavalt. Kõrgematel kõrgustel on ööd külmad, vahel võib öötemperatuur langeda ka nullini või veidi alla selle.

Mida matkale kaasa võtta

Peab valmis olema nii soojaks ilmaks ja päikeseks kui ka öökülmaks ja vihmaks (kuigi veebruaris seda reeglina ei ole). Näpunäited, mida kaasa võtta: matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, t-särgid, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, matkakepid,  mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Aeg / hind

Aeg
21. - 29. veebruar 2020
Hind
2290 €
Varajase tellija hind
2090 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Yangon’i rahvusvahelises lennujaamas (IATA: RGN)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust: (3 ööd hotellis (jagades kahest tuba reisikaaslasega), bambusonnid matka jooksul (majutus mitmekesi tubades) ja toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Joogivett matka jooksul
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – siselennud, džiibid, jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti kandjatega/autodega matka jooksul (kuni 15 kg pagasit reisija kohta, kompaktselt ning pehme kestaga kotti pakituna)
 • Matkaraja tasu

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Jootraha
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas (ainult Yangon ja Putao) € 100
 • Viisa tasu
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Yangon’is € 40 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Yangon’is € 70 / koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.