Matkareis Boliivias Inkade rada mööda Amazonase džunglist Altiplano mägismaale

 • Džungleid ja mägilinnu ühendav iidne Inkade kaubatee Choro Trek
 • Võluv ja kaootiline Boliivia pealinn La Paz
 • Hingematvat 360’ vaadet pakkuv Japa Japana mäetipp
 • Mitmekülgne ja omapärane Boliivia köök
 • Võimalus laskuda jalgrattal mööda „maailma ohtlikumat teed“

Reisijuht

Priit Kuusk alias Wend

Jalgratta sõitu võib tõlgendada mitmeti - tüütu kohustus, sest muud võimalust edasi liikumiseks pole või fantasiline võimalus aju klaariks puhuda ning seigelda, uusi asju avastada ja liigseid kilosid kaotada. Mulle ei meeldi jalgrattaga sõita kui see muutub kohustuseks või mõõduvõtmiseks.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Iidne kaubatee, põnev matkarada Choro Trek

Choro matkarada on veel inkade impeeriumi ajal loodud ja tänaseni üsna hästi säilinud iidne kaubatee. Tuhandeid aastaid ühendas see tee madalal asuvaid džunglipiirkondi kõrgel mägedes olevate linnadega. Matkarada annab head ettekujutust Boliivia looduse ja elu mitmekesisusest ning kohalikest elutingimustest. Fantastiliste vaadetega külmad ja karmid Andide mäed, lopsakad pilve- ja poolvihmametsad – kõike seda kohtame me siin oma teekonnal.

Võluv ja kaootiline pealinn La Paz

La Paz (Nuestra Señora de La Paz) on Boliivia de facto pealinn. Selle nimetusel on sügav tähendus –  hispaania keeles tähendab see „meie emanda rahu“. Emanda all mõeldakse siin muidugi neitsi Maarjat ja rahu all – kodusõja lõppemist (16. sajandil). Traditsiooniliste kahekorruseliste majadega linna vanades võluvates kvartalites on suurepäraselt säilinud koloniaalajastule kohane risttänavate süsteem. Linnatänavad on väga rahvarohked ja lärmakad ning liiklus väga kaootiline. Linnas on palju kauneid kirikuid, palju põnevust pakuvad turistidele kohalikud turud. La Paz on väga „kõrge“ linn – see asub 3640 meetri kõrgusel merepinnast ja  kohalik El Alto lennujaam on üks kõige kõrgemal asuvatest lennujaamadest maailmas (4061m merepinnast).

Japa Japani mäetipp

Japa Japani on on üks huvitavamatest mäeharjadest Boliivias  – siit, üle 5000 meetri kõrguselt avaneb hingemattev panoraamvaade Cerro Sajama fantastilisele maastikule, Titicaca järvele ja Cordillera Real’i majesteetlikele valgetele mäetippudele. Veelgi enam, sealt saab nautida hämmastavaid vaateid El Alto majade merele ja La Pazi kõrghoonetele. Japa Japan’ile jõudmine ei nõua erilisi oskusi ega varustust, küll aga tugevat tervist ja head füüsilist vormi.

Omapärane ja mitmekülgne Boliivia köök

Boliivia köök kujutab endast iidsete Andide traditsioonide ja Hispaania köögi segu. Kuna Boliivias on mitu erinevat geograafilist- ja kliimatsooni, on ka kohalikud delikatessid sageli piirkonniti erinevad. Näiteks Altiplano mägise ja jaheda piirkonna toit on toekam ja vürtsikam, sisaldades rohkem liha ja teravilja. Samas Boliivia madalamates, Amazonase piirkondades on road kergemad, sisaldades rohkelt kala, köögivilju ja puuvilju. Siinkohal mõned tüüpilisemad Boliivia köögi näited. Papas Rellenas – täidisega kartulid, ehk õlis praetud (reeglina vürtsised) kartulipüree pallid, täidetud keedetud muna, liha või juustuga. Salteñas – ahjus küpsetatud pirukad, täidetud liha, köögiviljade, muna või oliividega, serveeritakse terava kastmega. Kinoa (tšiili  hanemalts e. quinoa) – nn läänemaailma superfood on Boliivias iidne ning traditsiooniline ja mitmete roogade koostisosaks.

Ohtlik ja maaliline Surmatee (Death Road)

North Yungas Road, tuntud kui Surmatee, ühendab La Paz linna ja Coroico küla. 1995. aastal tunnistati see üheks maailma kõige ohtlikumaks teeks. Vaatamata sellele meelitab  see 40-kilomeetrine teekond mitmeid tuhandeid närvikõditavate elamuste otsijaid igal aastal. Teelt, kus ainult ligi kolm meetrit (ühe sõiduki laius) eraldavad reisijat kuristiku sügavusest, avanevad fantastilised vaated Amazonase vihmametsadega kaetud mäenõlvadele. Tugevaid elamusi pakuvad ka järsud tõusud (kõrgeim punkt – La Cumbre kuru 4650 m kõrgusel) ja langused. Soovijatel on võimalus ennast sel laskumisel jalgrattal proovile panna (lisatasu eest). Transfeer bussiga toimub juba mööda uut ja oluliselt turvalisemat teed pidi.

Reisikava

1.päev

Reede, 24. september

margin

map
1.päev

Reede, 24. september

Saabumine La Pazi, El Alto rahvusvahelisse lennujaama (IATA: LPB). Transfer minibussiga viib meid Rendez Vouz hotelli La Paz’is, tee peal teeme peatuse vaateplatsil. Tänane päev on puhkamiseks, sisseelamiseks ja aklimatiseerimiseks. Kohtume ning tutvume meie kohaliku reisijuhi-giidiga, seejärel ootab meid linnaekskursioon – kohalikud turud, köisraudtee ja vaateplatvormid, kaootiline ja inimrohke linnamelu.

Majutus hotellis Rendez Vouz La Paz’as.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 25. september

margin

map
2.päev

Laupäev, 25. september

Hommikusöök hotellis. Edasi viib meid minibuss alla, džunglipiirkonda Coroicosse. Teekond kestab 3-4 tundi. Coroicos sööme lõunat ja siis sõidame korraks linnast välja, et nautida sidruni- ja kohviistandusi ning – päeva tipphetk! – kokapõlde. Tänaseks majutuskohast  avanev fantastiline vaade ümbritsevatele loodusmaastikele. Õhtul on võimalus omal käel avastada  mõnusat subtroopilist Coroico linnakest.

Nendel, kes on jalgrattaga sinasõbrad ning omavad head rattavalitsemise oskust, on võimalus läbida Surmatee jalgrattal (lisatasu eest).

Majutus hotellis Viejo Molino (Coroicos).

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja lõunasöök.

3.päev

Pühapäev, 26. september

margin

map
3.päev

Pühapäev, 26. september

Peale hommikusööki hotellis viib meid transfeer (minibussiga) Coroicost Chairosse (umbes 1h).Sealt saame juba alustada oma matka mööda Choro Trek’i. Liigume Chairo’st (kõrgus 1240 m merepinnast) ülesmäge, et jõuda lõpuks Sandillani (tuntud ka kui Jardin del Japones, kõrgus 1977 m). Tee peal külastame mõnda vaateplatvormi Yungase pilvemetsas. Kui teada, mis suunas ja kuidas vaadata, siis saab kauguses teisel pool orgu eristada ka Coroicot ning kokapõlde. Kuid üldiselt tekitab see teekond tunde, nagu oleks sattunud puutumatu ürglooduse keskmesse. Meie ööbimispaigas, laagris jardin del Japones’ saab nautida kauneid vaateid orule, ning kui ilm on selge, siis saab silmata ka tiquimani’sid, 5500-meetriseid lumiseid mäetippe.

Ööbimine telkides, telklaagris Sandillanis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 27. september

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 27. september

Hommikusöök telklaagris. Jätkame meie teekonda mööda Choro Treki. Täna liigume mööda mäenõlva ning meid ootab ees nii mõnigi tõus ja langus. Teel kohtame mitut imepisikest, omapärast ja sarmikat  Buena Vista külakest ja lõunatame võluvas koloniaalses San Fransisco’s. Päeva lõpuks jõuame meie tänasesse ilusasse ööbimiskohta – Bella Vista’sse (kõrgusel 2238 m merepinnast) Bella Vista, nagu nimigi ütleb, pakub matkajatele imelisi vaateid ümbruskonnale.

Majutus telkides, telklaagris Bella Vistas.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 28. september

margin

map
5.päev

Teisipäev, 28. september

Peale hommikusööki jätkame Choro matkaraja avastamist. Täna liigume mööda Kolumbuse-eelseid teid, mis on suurepäraselt säilinud ning igas arenenud riigis (kuid mitte Boliivias) oleks juba ammu lisatud UNESCO maailmapärandi nimistusse! Peale pooletunnist laskumist võtame ette pika ja pingutust nõudva tõusu – läbi Villa Loa (2201 m) Challa Pampa’sse (2812 m). Siin, džungli piiril ootab meid lõuna. Pealelõunasel teekonnal sattume Chucura külakeses (3615 m), mis on siinses piirkonnas ainus kõrgmäestikuküla, kus elatakse aastaringselt. Siin ootab meid ka põnev ümbritseva maastiku- ja taimestiku muutus –  sattume täpselt metsa ja rohumaa piirile.

Majutus telkides, Chucura telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 29. september

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 29. september

Täna hakkame jõudma tõsisematesse kõrgustesse. Nii, et päeva peab alustama hea toekaga hommikusöögiga, et oleks jõudu võtta ette pikk ja raske tõus. Jätkame Choro Trek’il liikumist ning alguses ootab meid Samaña Pampa küla (3891 m), kust alates hakkab tee tõusma tunduvalt kiiremini ja järsemalt. Apacheta kuru, mida me täna ületame, asub 4800 meetri kõrgusel. Sealt laskume mõnevõrra madalamale ning jääme ööbima telklaagrisse kauni mägijärve kaldal.

Majutus telkides, telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 30. september

margin

map
7.päev

Neljapäev, 30. september

Täna võtame ette „otsetee“ mägede vahel (ikka see sama Choro Trek). Läbime mõned tõusud ja langused, kuid keskmine kõrgus püsib järgneva 14 km vältel enam-vähem sama. Ületame Cumbre kuru, siis laskume Hampaturi orgu ning sätime ennast puhkama järjekordse mägijärve kaldale 4450 m kõrgusel merepinnast.

Majutus telkides telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 01. oktoober

margin

map
8.päev

Reede, 01. oktoober

Selleks, et panna meie tõsisele matkale märkimisväärne punkt, vallutame täna  üle 5000 m kõrguse tipu. Soojenduseks läbime suhteliselt tasase teelõigu, mille järel alustame järsemat mäkke tõusu. Kuigi siin ei ole enam matkaradasid, on see siiski nn matkamissõbralik tipp, mis tähendab et meil ei lähe vaja erivarustust: kiivreid, rakmeid, kasse ega nööre. Lõpp-punkti, Japa Japani 5350 m kõrgusele jõudes, saame me nautida 360° panoraamvaadet ümbrusele, sh kõrval asuvatele võimsatele lumistele tippudele – Huayna Potosi’le (6680 m) ning Serkhe Kollo’le (5500 m). Pealelõunal sätime ennast mugavalt minibussi, mis viib meid tagasi La Paz’i, kus meid ootab kuum dušš ja maitsev toit! Päeva lõpetab ühine pidulik õhtusöök.

Majutus Rendez Vouz hotellis La Paz’is.

Reisikavas sisaldub hommiku- lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 02. oktoober

margin

map
9.päev

Laupäev, 02. oktoober

Hommikusöök hotellis. Lahkumispäev. Transfer hotellist La Paz’i El Alto rahvusvahelisse lennujaama (IATA: LPB).

Reisikavas sisaldub hommikuöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

“Ladies Trekking pakub suurepärast võimalust oma unistuste teostamiseks, ning samas teha ka üks heategu. Selles projektis veetleski mind just heategevuse aspekt. Ma ei läinud mitte ainult mägironimisreisile lõbusalt aega veetma, vaid sain ka võimaluse toetada tähtsat igapäevatööd Msafiri English Medium School’is. Ma ei unusta kunagi neid tundeid, mis mind päikesetõusuga samaaegselt Kilimanjaro tippu jõudes valdasid. Samamoodi rahuldustpakkuv oli näha naerulsui lapsi, kellele oli avanenud võimalus kooliharidust saada. Olen tänulik Zonta International District 20 Soome klubi toetusele Msafiri English Shool’i heaks, mis teostati Ladies Trekking projektis osalemise läbi. See toetus katab ühe koolitüdruku koolituskulud ning see muudab kogu tema elu. Meie lõbusas matkaseltskonnas pikkadel mägiradadel rännates ei tundnud ma kordki igavust, sest vestlused eri maadest pärit naiste vahel olid alati huvitavad. Soovitan soojalt Ladies Trekking’ul osalemist kõigile hoolivatele ja julgetele naistele, kes peavad lugu värskes õhus matkamisest ning kes on avatud uutele kogemustele!“

Salla Tuominen, Ladies Trekking. Kilimanjaro , 2010. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Matkareis Etioopias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnas (La Paz) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, külas Coroico – hostelis, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC. Matkal ööbime telkides telklaagris. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas muuladega, maksimum kaaluks pagasil on 15kg.

Raskusaste: Raske

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on raske raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma ning niiske kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus on vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5350 m. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Enamik meie ööbimisi mägimatka jooksul on 2000-4700 m vahel, seega osaliselt juba üsna tajutavas hapnikuvõlas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-8 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Bolivias on meil võimalusi raha raiskamiseks vaid linnas olles. Külades ning (eriti) matkarajal poode ei ole, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi, matkaraja tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi ning paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Bolivia rahaühikuks on Boliviano (BOB), 1 EUR võrdub umbes 8 BOB-ga. Keskmine lõuna maksab umbes 4-9 EUR, õlu aga 1-2 EUR. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Boliivias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. La Paz’as sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.

Ilm

Mai on Boliivias üleminekuajaks vihmaperioodilt kuivale perioodile. Päevane temperatuur varieerub   15-27 kraadini, kuid ööd võivad (eriti mägedes) olla külmad, vahel võib öötemperatuur langeda ka nullini või isegi alla nulli. On olemas nii vihma kui ka lume tõenäosus. Arvestada tuleb ka üsna kõrge niiskusega. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest.

Mida matkale kaasa võtta

Arvestada tuleb suurte temperatuurivahedega ja peab valmis olema vihmaks, lumeks, päikeseks, öökülmaks ja suureks niiskuseks. Näpunäited, mida kaasa võtta: magamiskott (vähemalt -10 °C jaoks), täispuhutav madrats või matt (mille peal telgis magada), suur kott mugavaks muula külge kinnitamiseks. Matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, soe aluspesu, 4 kategooria päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, termos, soe matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, sall, müts, kindad, matkakepid,  mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Euroopa kodanikule ei ole Boliiviasse sisenemiseks viisat vaja. Kaasas peab olema kehtiv pass.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ja hepatiit A ja B vastu. Võib kaaluda vaktsineerimist teetanuse, koolera, difteeria ning marutõve vastu. Džunglipiirkonnas on olemas väike malaaria, kollapalaviku ja Zika viiruse oht (moskiitode tõttu), suurtel kõrgustel nende viiruste ohtu ei esine. Moskiitode vastased vahendid võivad olla siin abiks.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
24. september - 2. oktoober 2021
Hind
1690 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb La Paz’i El Alto rahvusvahelist lennujaamast (IATA: LPB)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust (jagades tuba/telki reisikaaslasega) (4 ööd hotellis, telgid telklaagrites matka jooksul) ja toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Matkaraja- ja muud tasud
 • (looduslikku/puhast) joogivett matka jooksul
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti muuladel/autodega matka jooksul (kuni 15 kg pagasit reisija kohta, kompaktselt pakituna)

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikke magamistarbeid (magamiskott ja matt)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas/telgis €200
 • Lisaöö La Paz’is € 25 / koht kaheses toas
 • Lisaöö La Paz’is € 35 / koht üheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Kolmepäevane ekskursiooni Salar de Uyuni’sse alates €180
 • Laskumine jalgrattal Surmateed pidi €110

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.