Matkareis Etioopias Mägimatk tsivilisatsiooni hälli

 • Hingematvad vaated vulkaanilistele mägedele, orgudele ja kanjonitele
 • Rikkalik looma- ja taimeriik
 • Traditsioonilised mägihõimud oma igapäevastes toimetustes
 • Harenna metsa sürreaalne olustik
 • Etioopia kristliku arhitektuuri parimad näited

Reisijuht

Kalle Ribelus

“Mu ema ütles alati, et elu on nagu šokolaadikarp, sa  ei tea kunagi, mida saad.” See on tsitaat “Forrest Gumpist” ehk ühest minu lemmkifilmist ja seal öeldu iseloomustab ka minu ellusuhtumist. Kus ma ka ei viibiks, igal hommikul ärkan teadmisega, et tulgu, mis  tuleb – mina olen valmis, olen elevil ja avatud kõigele,  mida elu pakub. Tõenäoliselt see ongi põhjus, miks mulle...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Bale mäestiku võimsad mäed

Bale mäestik on üks kõrgeimaid Etioopias ning siinne kõrgeim tipp Tullu Demtu on Etioopias kõrguselt number kaks. Bale mäestik on tuntud oma metsiku maastiku poolest ning ka selle poolest, et siin on hea võimalus fauna vaatlemiseks: nii linde, kui loomi kohtame siin matkal tihti. Omamoodi vaatamisväärtuseks on Harenna mets, mis on kui Sõrmuste Isanda filmist pärit.

Mägihõimud ja traditsiooniline eluviis

Ajalooliselt on see ligipääsmatu ala olnud Etioopia juutide pelgupaigaks kristlaste eest. Tänapäevani on see karm piirkond raskesti ligipääsetav ja seetõttu on inimesed siin säilitanud paljuski oma traditsioonilise eluviisi. Põllumajandus on siin peamine elatustava; karmide klimaatiliste tingimuste tõttu siin küllust aga ei leidu. Puu all magades banaan siin suhu ei kuku. Traditsioonilised, ringikujulised ja koonusega hütid on siiani kohaliku kinnisvaraarenduse tippsaavutuseks.

Rikkalik looma- ja taimeriik

Eraldatus ja erinevatest kõrgustest tulenev klimaatiline vaheldus muudavad siinse taime- ja loomariigi omanäoliseks ja vaheldusrikkaks. Erinevatel kõrgustel esinevad omad, teistest erinevad mikrokooslused. Siinse taimestiku kõige iseloomustavamaks esindajaks on hiiglaslik Lobelia, mis võib kasvada kuni 10 m pikkuseks. Kulub kuni 20 aastat selle taime idanemisest õitsemiseni, misjärel taim sureb. Loomariiki esindavad muu hulgas paavianid, Etioopia hundid ja Walya kaljukits. Seda kõike on võimalik kogeda vabas looduses, mägimatka jooksul.

Addis Ababa – rahvaste paabel

Reisi algul ja lõpul peatume Addis Abbabas, mis on tõeline Aafika megapolis: hinnanguliselt elab siin 3,5-5 miljonit inimest. See on Etioopia pealinn ning siia on kogunenud esindajaid kõikidest Etioopia rahvastest. Ekskursioonil siin linnas teeme kindlasti tutvust Etioopia kirikute ja nende arhitektuuriga, aga ka etnograafiamuuseumiga ning loomulikult Etioopia kõige kuulsama poja – Haile Selassie (Ras Tafari) viimse puhkepaigaga.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 11. november

margin

map
1.päev

Laupäev, 11. november

Saabumine Etioopiasse, Addis Ababa (IATA: ADD) lennujaama. See on riigi suurim linn ja valitsusasutuste residents. Olenevalt saabumise ajast on võimalik liituda meie poolt korraldatava paaritunnise linnaekskursiooniga. Selle käigus avaneb meil võimalus tutvuda erinevate huvitavate muuseumidega, kirikutega ning turgudega. Õhtupoolikul saame teha sissejuhatuseEtioopia kööki tutvuda Etioopia ööeluga.

Majutus hotellis Adissinia (või sarnane).
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 12. november

margin

map
2.päev

Pühapäev, 12. november

Hommikusöök hotellis, millele järgneb lend Gobasse, mis on lähim lennujaam Bale mäestikule. Sealt edasi liigume mootoril Dinshosse ning edasi Dinsho laagripaika. Siin teeme esimese sissejuhatava paaritunise matka. Juba siin on meil võimalus kohata antiloope (Menelik’s Bushbuck ja Mountain Nyala). Peatus siin (kõrgusel 3100 m) on heaks aklimatiseerumisbaasiks järgnevate päevade suurematele kõrgustele. Õhtusööki, mis valmib meie matkapäevade köögimeeskonna poolt, naudime juba telklaagris.

Majutus telklaagris Dinshos.
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 13. november

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 13. november

Hommikusöök telklaagris. Esimene tõsisem matkapäev. Alustame Dinsho laagripaigast ning kulgeme kõigepealt läbi Geysay oru ning mööda Webi jõge. Siit avanevad võimsad vaated Bale mäestiku omapärastele ja iseloomulikele mägedele. Teel väisame ka Web’i jõe koske. Bale mäed on üheks parimaiks linnuvaatluse kohaks Etioopias ning sel teekonnal kohtame kindlasti mitmeid linnuliike. Mõned neist haruldasemad kui teised. Õhtuks jõuame Adelay telklaagrisse, kõrgusel 3400 m üle merepinna.

Majutus telklaagris Adelays.
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 14. november

margin

map
4.päev

Teisipäev, 14. november

Hommikusöök telklaagris. Taas korralik matkapäev. Tänane päev möödub matkates mööda Web’i jõe orgu. Teel võime kohada kaljudamaane. Kuigi välimuselt närilisi meenutavad, on nende kõige lähedasemateks sugulasteks elevandid! Päeva lõpetame maalilise Habera kose juures, kus asub ka meie laagriplats. Õhtusööki, mis valmib meie oskuslike kokkade poolt, naudime jällegi telklaagris.

Majutus telklaagris Finch Haberas.
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 15. november

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 15. november

Hommikusöök telklaagris. Tänasel päeval saadavad meid võrratud maastikuvaated. Liigume peamiselt mööda Marara orgu, mis on mitmete kotkaliikide pesitsuspaigaks. Hea võimalus teha tutvust nende kuninglike lindudega. Siit alates on meil võimalus kohata ka haruldast Etioopia hunti: kiskjat, kelle peamiseks toiduseks on närilised ja mitte inimesed!

Majutus telklaagris Wasamas.
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 16. november

margin

map
6.päev

Neljapäev, 16. november

Täna on kõige pikem ja raskem matkapäev. Tänase päeva sisse mahub ka meie reisi kõige kõrgem punkt – 4200 m, Wasama mäetipp. Tipuvallutuse järgselt liigume alla – Worgona orgu. Tänasel päeval võime kohata kotkaid, sisalikke, aga ka Etioopia hunti. Päeva lõpetame Gebre Gurracha järve ääres, mis oromo keeles tähendab musta järve.

Majutus telklaagris Gebre Gurrachas.
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 17. november

margin

map
7.päev

Reede, 17. november

Viimane matkapäev. Naaseme tsivilisatsiooni. Esmalt teeme kergema matka oma telklaagrist Sennati platoole, kus kohtume oma transpordiga. Sealt edasi liigume autodel Harenna metsa, mis on üks väheseid säilinud looduslikke metsi Etioopias. See mets on kohati üsna sürreaalne – meenutades kaadreid „Sõrmuste Isandast“ ning on teravaks kontrastiks sellele, kus oleme seni oma matka jooksul liikunud. Ka siin teeme kerge matka: matkame läbi tihenda puistu Gushuralle tippu ning sealt alla tagasi meie tänasesse peatuspaika – Bale Mountain Lodge’i. Fauna, keda siin kohata võime on samuti hoopis teine: ahvid, antiloobid, tüügassead ning hea võimaluse korral ka …

Õhtu naudime juba „luksuses“, saame ennast korralikult pesta ning nautida õhtut, õhtusööki, ja miks ka mitte klaasikest veini …

Majutus Bale Mountain Lodge’is (või sarnane).
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 18. november

margin

map
8.päev

Laupäev, 18. november

Varajane äratus ja hommikusöök hotellis. Seejärel pöördume tagasi Addis Ababasse. Tee on pikk: koos peatustega ca 10 h. See-eest saame ülevaate ja läbilõike „päris Etioopiast“. Sõidame mööda ehedat Aafrikat ning tutvume tema võlude ja valudega. Lõunasööki naudime tee peal. Pärastlõunaks jõuame oma hotelli Addises ning naudime õhtusööki rahvuslikes nootides.

Majutus hotellis Adissinia (või sarnane).
Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 19. november

margin

map
9.päev

Pühapäev, 19. november

Lahkumine, transfeer Addis Abeba lennujaama.
Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, matkareis Etioopias, 2016. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, matkareis Etioopias , 2015. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, matkareis Etioopias , 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Addis Ababa ja Gondar) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal on ööbimine korraldatud telklaagrites. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse muuladel. Toitlustamise eest on hoolitsetud: kui ööbime telkides, siis on peakokaks meie giid.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid tuleb kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega võib selle reisil kokku puutuda, kuid tõenäoliselt mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 4400 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Kuna üle 4000 m viibime vaid lühikesel perioodil, siis tõenäoliselt kõrgmäestikuhaigus sind raskel kujul ei taba, kuid valmis tuleb olla. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-10 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Birr. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 25 Birri. Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 2 eurot, söögikord restoranis – 6 eurot, õlu – 0,8 eurot, takso Addis Abebas 4-12 eurot, suveniirid – alates 5 eurot. Raha saab vahetada pankades Addis Abebas ja Gondaris. Samuti leidub nimetatud linnades ATM-e, mis üldjuhul peaksid töötama ka Euroopa kaartidega. Gondaris võib ette tulla ATM-ide tõrkeid. Eelistatud valuuta on USD, kuid Euro on ka üldlevinud.

Krediitkaardid

Krediitkaartide kasutus piirdub peamiselt suurte rahvusvaheliste hotellide ja kaubandusasutustega, mujal on nad suhteliselt kasutud.

Jootraha

Jootraha jätmine on üldiselt oodatud ja tavapraktika restoranides, aga ka organiseeritud ekskursioonidel/matkadel.

Viisanõuded

Eesti kodanikele on Etioopiasse sisenemiseks vajalik viisa. Lähim saatkond, kus viisat saab taodelda on Stockholmis. Ühekordse sisenemisega 30-päevase viisa lõiv on 226 SEK (166 +60 pangatasu).

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A ja B, tüüfuse, koolera, meningiidi, marutõve, kollatõve ning lastehalvatuse vastu. Malaariat Etioopias esineb, kuid kui piirdud vaid meie reisiprogrammiga, siis liigume kõrgemal kui 2000 m ja seal malaariat olla ei tohiks.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Ilm

Addis Abebas ja Gondaris on ilm sarnane ja meie reisi tomimuise ajal valtseb seal kuivaperiood. Kuigi Addis Abebas võib vihma erandina ka ette tulla. Päevased temperatuurid on 25 kraadi juures, öö madalaimad temperatuurid langevad 11 kraadi juurde. Simieni mägedes on kliima erinev ja sõltub palju kõrgustest. Vihma võib ette tulla, päevased temperatuurid peaksid olema kergelt alla 20 kraadi, öösel võib temperatuur 0-ni laskuda.

Mida matkale kaasa võtta

Maktajalatsid, matkapüksid, magamiskott, lühikesed püksid, soe aluspesu, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe matkajope, seljakott ning energiat andvad näksid.

Telgid ja madratsid, jms suurem varustus sisaldub juba reisi hinna sees.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Aeg / hind

Aeg
11. - 19. november 2023
Hind
1590 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Addis Ababa rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: ADD)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Siselendu Gondari ja tagasi
 • Simieni mäestiku looduspargitasusid ja pileteid ajaloolistele vaatamisväärsustele
 • Pagasi transporti ja muulasid/pakikandjaid matka jooksul
 • Matkavarustust: telke ja madratseid, lauad/toolid
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Muud matkavarustust: magamiskotid, jms
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest €200
 • Lisaöö Addis Ababas €43, koht kaheses toas
 • Lisaöö Addis Ababas €70, koht üheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Päevane majutus (viimasel päeval) Addis Ababas €35, koht kaheses toas
 • Magamiskoti rent: €2,5/päev
 • Viisa menetlemine: €25 (lisanduvad lõivud ja muud tasud: posti- ja pangakulud, jms).

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.