- Leh – India mägimatkajate Meka
- Himaalaja mägede võimas ilu
- Tiibeti stiilis kloostrid ja pühamud
- Ladakh’i omanäoline kultuur: segu budismist, islamist ja hinduismist
- Markha org – üks populaarsemaid matkaradasid Ladakh’is
Reisijuht
Kalle Ribelus
“Mu ema ütles alati, et elu on nagu šokolaadikarp, sa ei tea kunagi, mida saad.” See on tsitaat “Forrest Gumpist” ehk ühest minu lemmkifilmist ja seal öeldu iseloomustab ka minu ellusuhtumist. Kus ma ka ei viibiks, igal hommikul ärkan teadmisega, et tulgu, mis tuleb – mina olen valmis, olen elevil ja avatud kõigele, mida elu pakub. Tõenäoliselt see ongi põhjus, miks mulle...
Loe veel
Võimsaimad reisihetked
Leh – Ladakhi pealinn
Leh on Ladakhi mägimatkade ja muude seikluste alguspunktiks. See on ka meie aklimatiseerumise baasiks. Kuid mitte ainult: siin ei puudu ka omad vaatamisväärsused. Lehi keskust domineerib endine kuninglik residents, mis on ehitatud samas stiilis ja samal ajal, kui Lhasa Potala palee. Tänaseks on see kahjuks siiski tühi ja asustamata. Tänu usulisele mitmekesisusele leidub Lehis ka mitmeid usulisi pühamuid: budistlikke, islami, hindu ja sikhi omi.
Himaalaja mäed: üle 3000 m kõrgune platoo ja üle 7000 m tipud
Ladakh asub platool, mis pea igas punktis on üle 3000 m kõrge. Kõrgeimad tipud ulatuvad üle 7500 m. Elamistingimused on siin karmid: elatist pakub lisaks turismile vaid mõnede põllukultuuride (oder ja oad) kasvatamine ning karjakasvatus (jakid ja lehmad). See-eest leidub siin mägede ilu, mille poolest Ladakh muule maailmale eelkõige tuntud on.
Tiibeti kultuur: sekka India mõju ja Islami sugemeid
Ajalooliselt on Ladakh pikalt olnud seotud Tiibetiga, olles osa sellest või siis temast vasallsõltuvuses. Sealt on pärit ka peamine usund: budism, sellega seotud arhitektuur ja toitumistavad. Viimased aastasajad on aga toonud kaasa islamimõjutused ja hiljem ka Hindu kultuuri elemente. Tänaseks ongi nende kultuuride segamõjust moodustunud omanäoline kultuur, mille peajoonena on säilinud siiski Tiibeti eeskuju.
Markha jõe org
Markha org, mille kaudu kulgeb meie jalgsimatk, on üks populaarsemaid matkapiirkondi Ladakhis. Ühelt poolt on selle põhjuseks hästi välja töötatud radade/öömajade süsteem, teisalt on selle põhjuseks looduse ilu ja traditsioonilist elulaadi järgiv rahvas. Siin kohtame vanu kindluseid ja nende varemeid; templeid ja loomulikult Ladakhisid nende igapäevastes tegemistes-toimetamistes.
Ladakhi inimesed oma igapäevastes toimetustes
Meie matkareis viib meid meie igapäevaelust kaugele nii geograafiliselt kui ka kultuuriliselt. Läbime külasid, kus puutume kokku ladakhidega nende igapäevatoimetustes, oma tavapärases keskkonnas. Elame nende katuse all, naudime ühiselt sööki ja saame ka mõtteid vahetada.
Reisikava
Kolmapäev, 13. september
Saabumine Delhi lennujaama (IATA: DEL). Transfeer hotelli. Lennujaama transfeeri järel majutume hotellis ja pärastlõunal ootab meid linnaekskursioon, mille käigus külastame Punast forti (kindlust), Jama Masjid mošeed ja vürtsiturgu Chandni Chowk. Delhi on megalinn, kus on kõrvuti nii iidne kui ka modernne elu. Ülevoolav rikkus kui ka äärmuslik vaesus. Kaootiline, müstiline, iidne … Need on vaid mõned sõnad, mis iseloomustavad Delhit. Delhi on olnud mitmete dünastiate ja impeeriumite pealinn ja need kõik on jätnud oma jälje. Uurimist ja uudistamist jagub siin mitmeks päevaks! Õhtu lõpetab ühine õhtusöök.
Majutus hotellis Florence www.florencegroup.in (või sarnane).
Reisikavas sisaldub õhtusöök.
Neljapäev, 14. september
Varajane äratus hotellis. Võtame suuna mägedesse. Hommikusöögi saame kaasa hotellist või hangime selle kusagilt tee pealt. Hommikusöögi järel viib meid transfeer lennujaama, kust siselennuga lendame Leh’i, Ladakhi pealinna. Leh asub 3500 m kõrgusel, mistõttu satume kohe potentsiaalsesse kõrgmäestikuhaiguse piirkonda. Saabumise järel majutume hotellis. Ülejäänud osa päevast tasub võtta võimalikult rahulikult, et korralikult aklimatiseeruda.
Majutus hotellis Rafica www.hotelraficaleh.com (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommikusöök.
Reede, 15. september
Hommikusöök hotellis. Aklimatiseerumise päev. Tutvume Leh’iga. Päevakorras on ekskursioon kloostritesse: Chemre, Hemis ja Thikse. Lisaks kloostritele on igaühel võimalus tutvuda Leh’iga vähem organiseeritud korras. Lehi keskust domineerib endine kuninglik residents, mis on ehitatud samas stiilis ja samal ajal, kui Lhasa Potala palee. Tänaseks on see kahjuks siiski tühi ja asustamata. Tänu usulisele mitmekesisusele leidub Lehis ka mitmeid usulisi pühamuid: budistlikke, islami, hindu ja sikhi omi.
Majutus hotellis Rafica www.hotelraficaleh.com (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.
Laupäev, 16. september
Täna on esimene matkapäev. Hommikusöögi järel viib paaritunnine džiibisõit meid Chilling’i nimelisse külakesse, kust algab ka meie matk. Chillingis ületame algelise kaabli-parvega Markha jõe ja teisel pool jõge algabki meie matk. Sealt edasi liigume Skiu külasse (3300 m), mis on ka meie tänase matka lõpp-punkt. Tänane matk ei ole pikk: 2-3 tundi ja kulgeb enamuses tasasel teel, kuigi ületame ka väiksema kuru.
Majutus külalismajas.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Pühapäev, 17. september
Hommikusöök külalismajas. Tänane teekond viib meid 3600 m kõrgusel asuvasse Sara külasse. Teel liigume mööda rohelisi ja viljakaid orge, mida palistavad kidura taimestikuga, kõrbelised mäed. Mitmes kohas teel on näha vanu kindlustusi (dzong). Samuti tasub tähele panna lhato’sid e pühamuid kohalikele jumalatele.
Majutus telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Esmaspäev, 18. september
Täna matkame meie orule nime andnud, samanimelisse külasse Markha’sse. Markha asub 3800 m kõrgusel. Meie tee lookleb kord ühel, kord teisel pool jõge. Teel saame näha iidseid erakute koopaid, mis asuvad kõrgel kaljude sees. Markha on oru kõige suurem küla 20 perega. Tutvume siinse iidse templiga ning inimestega nende igapäevastes toimetustes.
Majutus külalismajas.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Teisipäev, 19. september
Hommikusöögi järel võtame suuna Thachungtse karjamaadele. Tee viib meid mööda vanadest kiviveskitest, vanadest kindlustest ja Techa kloostrist. Päeva jooksul ületame mitmel korral Markha jõe, möödume mitmetest küladest, kuni jõuame Thachungtse karjamaadele 4200 m peal. Täna näeme ka esimesi lumiseid tippe. Siin lööme üles telklaagri ja asume õhtusööki nautima.
Majutus telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Kolmapäev, 20. september
Hommikusöögi järel jätkame tõusu. Jõuame tasapisi Nimalingi platoole, kus Markha oru elanikud karjatavad suvekuudel lambaid ja jakke. Siin asub ka meie matka kõige kõrgem laager, 4600 m peal. Vaated siin on lummavad: ühel pool Kang Yatse mägi (6400 m) ja teisel pool all Markha jõe org.
Majutus telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Neljapäev, 21. september
Täna ootab meid meie matka kõige kõrgem punkt. Ületame Chakstang La mäekuru, kõrgusel 5100 m. Tee sinna on pikk ja tasaselt tõusev. Tipus saame nautida suurepäraseid vaateid taamal asuvatele tippudele ja jõeorgudele. Seejärel laskume alla 4300 m peale, et lüüa üles telklaager. Laskumine on alguses järsk ja kivine, kuid tasaneb Chakstangi karjamaadele jõudes.
Majutus telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.
Reede, 22. september
Täna on kerge päev ja meie mägimatka viimane päev. Matk jätkub laskumisega, kuni jõuame Lhato külla, misa asub Leh-Manali maantee peal. Siit edasi viivad meid autod tagasi Leh-i, kus ootab meid hubane hotell ja korralik õhtusöök.
Majutus hotellis Rafica www.hotelraficaleh.com (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommikusöök ja lõunasöök.
Laupäev, 23. september
Täna naaseme Delhisse. Transfeer viib meid Leh-i lennujaama, kust siselennuga jõuame Delhisse. Transfeer hotelli, majutume ning pärastlõuna on taas Delhi ja tema aarete päralt. Võimalus soetada veel viimased suveniirid. Õhtu lõpetab ühine õhtusöök.
Majutus hotellis Florence www.florencegroup.in (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.
Reisigalerii
Arvamused
Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...
Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. &Moments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos &Moments’iga.
Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti
Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Delhi ja Leh) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal ööbime kohalike elanike juures külalismajades (loe onnides) või nende puudumisel telkides. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda kolm korda päevas.
Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub pagas hobuste/autodega, maksimum kaaluks pagasil on 15 kg.
Raskusaste: Raske
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on raske raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, kuid eeldatavasti mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5000 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Enamik meie ööbimisi mägimatka jooksul on 3700-4700 m vahel, seega juba üsna tajutavas hapnikuvõlas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi.
Kasulik teada
Kindlustus
Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.
Raha
Indias on käibel ruupia, mis jaguneb 100 paise’ks. Viimased pole enam üldiselt kasutuses. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 72 ruupiat. Rahavahetuskohad (samuti pangad) on laialt levinud ja olemas kõigis vähegi suuremates linnades (sh Leh). Esineb ka nn „must turg“, kuid seal raha vahetamisel puudub mõte: kurss on sama ja enamikul juhtudel tegeletakse petmisega. Vahetamise seisukohalt sobivad nii eurod, kui USD-id. ATM-id on samuti laialt levinud (Sh mõned Leh’is), kuid rahvusvahelisi kaarte (MasterCard, Visa, etc) aktsepteerivad ainult osade pankade automaadid. Enne minekut tasuks oma pangas veenduda, millised India pangad konkreetseid kaarte aktsepteerivad.
Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 1-3 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 3-5 eurot, õlu – 1-2 eurot, takso Delhis paarikilomeetrise sõidu eest 1-2 eurot, suveniirid – alates 3 eurot.
Krediitkaardid
Krediitkaartide kasutus levib ja need leiavad üha enam ja enam kasutust. Eelkõige kallimates (aga ka keskklassi) söögi- ja majutuskohtades. Samuti poodides.
Jootraha
Jootraha jätmine on tavaks. Kui restoranis või hotellis on arvele lisatud teenuse tasu, siis jootraha jätmine ei ole vajalik. Muudes olukordades on jootraha e „baksheesh“ oodatud ja moodustab olulise osas teenindajate palgast.
Viisanõuded
Eesti kodanikele on Indiasse sisenemiseks vajalik viisa. Lähim saatkond, kus viisat saab taotleda asub Helsingis. Turismviisa (6-kuune) lõiv on 97 Eurot (lisanduvad postitus/saatmis tasud, jms). Kontrolli infot siit: www.indianembassy.fi
Ilm
Delhis on matkareisi ajal mussoonvihmade perioodi lõpp. Sademeid on keskmiselt (veidi rohkem kui meil augustis). Temperatuurid kõiguvad 35-kraadise päeva- ja 25-kraadise öötemperatuuri vahel. Niiske ja palav! Ladakhis, kus toimub meie matkareis, on sademeid vähe. Sõltuvalt kõrgusest on temperatuurid erinevad. Leh’is, 3500 m peal kõiguvad temperatuurid 20-kraadise päeva- ja 5-kraadise öötemperatuuri vahel. Võib olla öökülma.
Mida matkale kaasa võtta
Maktajalatsid, matkapüksid, lühikesed püksid, soe aluspesu, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, soe matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, seljakott ning energiat andvad näksid, jms.
Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.
Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin
Meditsiiniasutused Indias on seinast seina. Suurlinnades ja eriti seal, kus välismaalasi on rohkesti, on meditsiiniasutused ja teenused kõrge kvaliteediga (reeglina ka kallimad). Väiksemates kohtades ja eriti maapiirkondades võib aga meditsiiniabi olla ebaadekvaatne. Kindlasti on vajalik reisikindlustus, mis katab arstiabi sihtkohas.
Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Kuna India on väga suur ja asetseb erinevates kliimavöötmetes, siis on India eri paikadesse reisimisel soovitused erinevad. Kogu Indiat silmas pidades leiab seal kõik kahjulikud ja pahad haigused. Meie matkareisi ajal käime Delhis ja Ladakhis. Mitteprofesionaalne info on selline, et nendes piirkondades oleks soovitav olla vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A ja B, kõhutüüfuse ning marutõve vastu. Malaaria on levinud kõrgustel alla 2000 m, seega ei kohta seda Ladakhis, küll aga Delhis.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!
Korduma kippuvad küsimused
Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?
- Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.
Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?
- Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.
Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?
- Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.
Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?
- Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu
Mis sisaldub pakettreisi hinnas?
- Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.
Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?
- Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.
Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?
- Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!
Kuidas toimub reisi eest tasumine?
- Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.
Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?
- On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.
Milline on rendirataste kvaliteet?
- Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.
Kuidas saan ma krossireisile tsikli?
- Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.
Milline on renditsiklite kvaliteet?
- Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.
Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?
- Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.