Matkareis Omaanis Mägimatk rikka loodusega ehedal araabia maal

 • Külalislahke ja autentne Araabia riik
 • Omaani köök: lihtne, maitsev ja vürtsikas
 • Al Hajar’i mäestik kogu oma ilus ja põnevuses
 • Kuldkollane kõrb, liivadüünid ja võimsad wadi’d
 • Muscat: üks iidsemaid ja ilusamaid Araabia poolsaare linnu

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Reisijuht

Margus Mänd

Aastate jooksul on töö rahvusvahelistes ettevõtetes ning enda organiseeritud perepuhkused võimaldanud reisida maailmas. Alles esimesel Andmoments´i reisil sain aru, mida tähendab hästi organiseeritud aktiivne puhkus ning peale reisi julgesin endamisi mõelda, et see on SEE asi, mida võiks isegi ühel päeval läbi viia. Taaskord näide sellest, et soovidega tasub ettevaatlik olla – need võivad täide minna.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Omaan: külalislahke, autentne, eheda araabia kultuuriga maa

Omaan on väga huvitav, erilise kultuuriga riik, kus on tunda Araabia ja Jeemeni ning Suurbritannia ja Portugali mõjutusi. Iidse ajalooga maa, kus saab veel kokku puutuda ehtsa, läänekultuuri poolt vähe mõjutatud araabia eluga oma tugevate tavade ja kommetega. Ja kohalikke kombeid (eelkõige riietuse osas) tuleb jälgida ja järgida, aga kus seda ei tuleks?  Omaanlasi eristab ja ühendab nende väga lugupidav suhtumine teineteisse, oma riiki ja loodusesse, oma traditsioonidesse. Neid eristab ka tõeliselt külalislahke suhtumine väliskülalistesse. Omaani peetakse üheks turistide jaoks ohutumaks riigiks maailmas.

Omaani köök: lihtne, maitsev ja vürtsikas

Omaanlased on sajandeid elanud üsna piiratud loodusressursside tingimustes, mille tõttu nende traditsioonilist kööki iseloomustab pigem lihtsus. Kuid lihtsuses peitub ilu. Siin kasutatakse oskuslikult erinevaid vürtse ja toiduvalmistamisviise. Omaani roogade topp-listi kuuluvad näiteks: söel, maa-aluses ahjus küpsetatud lammas shuwa,  kuumade kividel praetud liha al-mudbi, köögivilja soust saluna, hautatud köögiviljad fatta.   Kõikidesse roogadesse lisatakse väga palju vürtse. Eriline tähtsus on leival hubz’il, mida iga koduperenaine ja kokk teeb oma retsepti järgi. Omaani kõige populaarsem jook on kohv – väga kange, kardemoniga, datli kividega, roosivee tilgaga.

Al Hajar’i mäestik kogu oma ilus ja põnevuses

Hadjar’i mäestik asub Omaani kirde osas ja eraldab viljakat, niiske merekliimaga Al Batinah orgu kõrbelistest sisepiirkondadest. Mägede kõrgus ulatub üle 3000 meetrini. Meie tippe vallutama ei lähe, vaid võtame suuna Muscatist läände, mägimatkamispiirkonda. Maastik ja loodus on siin äärmiselt vaheldusrikas ja maaliline. Meie naudime Omaani Grand Canyon’i (Wadi Ghul) võimsust ja ilu. Võtame ette närvikõditava kaljuserval jalutuskäigu (balcony walk) Al Khateem’is, kus maastik on dramaatiline ning meenutab gigantset loodusliku amfiteatrit, mille seinteks on kilomeetri kõrgused kaljuseinad, pisike küla kanjoni lõputus ja varjulises sügavuses.

Kõrb, liivadüünid ja wadi’d

Meid ootab kuldkollane kõrb looklevate ja horisondile ulatuvate seljandikega liivadüünidega. Osa nendest on nii võimsad, et nende jalamilt tippu ronimine pakub korraliku väljakutset. Ühe öö veedame kõrbes telkides, hingematvas vaikuses, üliselge tähistaeva all. Meie teekond kulgeb tihti mööda kuivanud jõesänge e. wadi’sid, mis  on nagu hiiglaslikud kruusateed, mida on tuhandeid aastaid „ehitanud“ sesoonsed mägijõed – enamus ajast on wadi’d kuivad, kuid vihmaperioodide ajal väga veerohked, tugevad ja võimsad. Kohati on need wadi’d väga sügavad, mitmesajameetriste seintega ja päikesevalgust varjavad kanjonid.

Iidne ja põnev pealinn Muscat

Omaani pealinn Muscat on üks kõige vanemaid linnu Araabia poolsaarel. Siin iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost, kuid siin leiab ka põnevaid Portugali kindluseid Jalali ja Mirani. Muscatis asub maailma üks suurimaid mošeesid maailmas – Sultan Qaboos Grand mošee, mis mahutab kuni 20 tuhat palvetajat. See on ainus mošee, kuhu on lubatud ka turistid. Muscatis saab imetleda ka maailma suurimat vaipa (kantud Guinnessi rekordite raamatusse) või  panna proovile oma kauplemisoskused lärmakal ja lõbusal kohalikul basaaril.

Reisikava

1.päev

Reede, 15. märts

margin

map
1.päev

Reede, 15. märts

Saabumine Muscat’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: MCT). Transfeer hotelli. Majutume hotellis ja pärastlõunal ootab meid linnaekskursioon-orienteerumine Muscat’i vanalinnas ja basaaril. Õige aeg tutvuda oma reisikaaslastega. Õhtul toimub esimene ühine õhtusöök.

Majutus hotellis Mutrah Hotel (või sarnane).

Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 16. märts

margin

map
2.päev

Laupäev, 16. märts

Hommikusöök hotellis, seejärel stardime Al Hajars mägede poole.

Päeva alustame autosõiduga Wakan’i külasse, kust algab meie jalgsi matk. Ilusate terassaedadega pisikesest mägikülast Wakan’ist (2000 m kõrgusel) avanevad imelised vaated ümbritsevatele mägedele ja kuivanud jõesängile Wadi Mistal’ile. Matkame Wakani ümbruses. Edasi viib meid tee (autodega) mööda Wadi Bani Awf’ oru  fantastilise maastikku. Teeme peatuse, et imetleda võimsat Snake Canyon’it ülevalt – väike tilk adrenaliini alustuseks! Edasi ootab meid lõunapiknik juba Snake Canyon´i sees – väga põnevas looduslikus veepargis, selle imeliste koskede ja järvedega. Päeva lõpuks jõuame autodega meie ööbimiskohta Jebel Shams’i ja naudime õhtusööki.

Majutus Jebel Shams Resort’is, Sama Heights Resort’is või sarnane. Siia me jääme kaheks ööks.

Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 17. märts

margin

map
3.päev

Pühapäev, 17. märts

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Omaani kõrgeima mäeahelikku Jebel Shams’i ümbrust uurides. Hommikupoole võtame ette närvikõditava kaljuserval jalutuskäigu (balcony walk) Omaani Grand Canyon’is (Wadi Ghul), kus maastik on dramaatiline ning meenutab gigantset loodusliku amfiteatrit, mille seinteks on kilomeetri kõrgused kaljuseinad, pisike küla kanjoni lõputus ja varjulises sügavuses. Peale lõunat lihtsalt naudime matkates  Wadi Ghul’i  võimsust ja ilu.

Majutus samas hotellis – Sama Heights Resort’is või sarnane.

Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 18. märts

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 18. märts

Peale hommikusööki võtame suuna Misfat Al Abriyeen’i. Täna tuleb pikk päev rohke  põnevuse ja iluga. Misfat Al Abriyeen on üks vanimaid mägikülasid Omaanis ja on tuntud oma väga hästi säilinud mudatellistest ehitatud majade poolest. Paljud nendest on küll hüljatud, kuid seda korvab terassaedade  lopsakas ilu ja fantastilised vaated ümbruskonnale. Päeva lõpuks jõuame meie ööbimiskohta Nizwa’sse, kus meid ootab õhtusöök ja külalistemaja Al Diyar Hotel või sarnane.

Reisikavas sisaldub, hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 19. märts

margin

map
5.päev

Teisipäev, 19. märts

Hommikupoole läheme uurima Al Hoota koopaid ja nende ümbrust. Need on ainsad vaatamiseks avatud koopaid Omaanis.  Koobaste vanuseks arvatakse üle 2 miljoni aasta, nende kogupikkus moodustab umbes 4,5 kilomeetrit, millest ainult ligi 500 meetrit on turistidele juurdepääsetav. Koobaste ökosüsteem sisaldab neli järve, üks nendest eriti muljetavaldav – hinnanguliselt hoiab see umbes 30000 m³ vett, on 800 m pikk, 10 m lai ja 15 m sügav. Siin saab näha haruldasi pimedaid kalu – garra barreimiae. Peale lõunat ootab meid nn kummituslinn Birkat Al Mouz – iidse ja kauni küla varemed. Küla on üsna muljetavaldav – savist ja heinast seinad, vanad ukse- ja akna raamid, kitsad tänavad annavad aimu Omaani kauge mineviku elust. Siin saame näha ka Al Sharieh Falaj – iidseid kuid siiani toimivaid veekanaleid, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Selline kanalisüsteem on ainupäraseks niisutussüsteemiks, mis on olnud iidsetest aegadest Omaanile omane. Õhtuks jõuame Jebel Akhdar’i, kus veedame kaks ööd.

Majutus Jebel Akhdar Hotellis või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 20. märts

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 20. märts

Hommikul viib meie matk meid Wadi Habib’i – kreekapähklipuude varjus peituvasse ja hiljuti hüljatud mägikülla. Pealelõunane matk jätkub aga külas-kindluses Seeq, mis on olnud Omaani ühe võimsaima ja suurima Al Harthy  hõimu sünnimaaks. Nagu enamikule Omaani küladele omane on ka siin palju ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi, kuhu ka korraks sisse põikame.

Ööbime täna samas kohas – Jebel Akhdar Hotellis või sarnane

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 21. märts

margin

map
7.päev

Neljapäev, 21. märts

Peale hommikusööki võtame suuna iidse ja varemetes Ibra küla poole, kus teeme väikese jalutuskäigu läbi paremini säilinud kvartalite ja uurime vana Al Qablatal’i mošeed.  Peale lõunat siseneme Wahiba kõrbe, kus sügaval liivadüünide vahel on peidetud meie  telklaager. Põgeneme lähedal asuva Badiya linna mürast ja valgusest, et tunnetada ehtsat kõrbe. Üritame jõuda laagrisse enne päikeseloojangut, et saada selle võimsa nähtuse tunnistajateks. Hiljem naudime traditsioonilist beduiinide õhtusööki ja imetleme maagilist tähistaevast.

Ööbimine kõrbes, telklaagris

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 22. märts

margin

map
8.päev

Reede, 22. märts

Pärast ööd Wahiba kõrbes ja peale hommikusööki ootab meid sumpamine kõrbeliivas, liivaluidete vahel ja peal. Liivadüünide tippu ronimine pakub korraliku väljakutset. Lisatasu eest on võimalik kogeda ka kaameliga sõitu.  Edasi suundume Wadi Shab’i, mis võtab meid vastu türkiissiniste looduslikke basseiniide ja koskedega. Tänase päeva kirsiks on Wadi Shab’i kristallselges vees ujumine, sealsesse koppasse sukeldumine ning päikesekiirtes särava koopajuga imetlemine.

Öö veedame Wadi Shab Resort’is või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 23. märts

margin

map
9.päev

Laupäev, 23. märts

Meie matk hakkab lõpule jõudma. Hommikul matkame Wadi Shab’is, mille järel suundume Wadi Arabeen’i, kus naudime vaateid mägedele ja sügavatele orgudele, kus päike on harv külaline. Päeva teises pooles naaseme Muscati’i, kus meie matka lõpetab pidulik õhtusöök.

Ööbimine Mutrah hotellis või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

10.päev

Pühapäev, 24. märts

margin

map
10.päev

Pühapäev, 24. märts

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis. Tranfeer Muscat’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: MCT).

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

“Ladies Trekking pakub suurepärast võimalust oma unistuste teostamiseks, ning samas teha ka üks heategu. Selles projektis veetleski mind just heategevuse aspekt. Ma ei läinud mitte ainult mägironimisreisile lõbusalt aega veetma, vaid sain ka võimaluse toetada tähtsat igapäevatööd Msafiri English Medium School’is. Ma ei unusta kunagi neid tundeid, mis mind päikesetõusuga samaaegselt Kilimanjaro tippu jõudes valdasid. Samamoodi rahuldustpakkuv oli näha naerulsui lapsi, kellele oli avanenud võimalus kooliharidust saada. Olen tänulik Zonta International District 20 Soome klubi toetusele Msafiri English Shool’i heaks, mis teostati Ladies Trekking projektis osalemise läbi. See toetus katab ühe koolitüdruku koolituskulud ning see muudab kogu tema elu. Meie lõbusas matkaseltskonnas pikkadel mägiradadel rännates ei tundnud ma kordki igavust, sest vestlused eri maadest pärit naiste vahel olid alati huvitavad. Soovitan soojalt Ladies Trekking’ul osalemist kõigile hoolivatele ja julgetele naistele, kes peavad lugu värskes õhus matkamisest ning kes on avatud uutele kogemustele!“

Salla Tuominen, Matkareis Kilimanjaros, 2010. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Matkareis Etioopias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Muscat) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal ööbime samuti  hotellides või ehedates külalismajades, ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.

Raskusaste: Kerge

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on kerge raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Õhtuti on meil katus pea kohal, ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid tuleb kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega selle reisil sa tõenäoliselt kokku ei puutu: kõrgeim punkt matkal on mõnevõrra üle 2000 m. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-6 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Omaani riaal (OMR). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 0,5 riaali. Raha saab vahetada nii pankades kui ka valuutavahetuspunktides. Raha tuleb kaasa võtta USD-ides või eurodes, USD on eelistatum. Samas ATM-id on väga levinud ja aktsepteerivad kõiki krediitkaarde, nii et raha saab välja võtta ka kohapeal. Kuna kuritegevus on pea olematu on sularaha kaasas kandmine üsna ohutu. Tasub siiski kasutusele võtta kõik mõistlikud ettevaatusabinõud raha endaga kaasas kandmise osas. Mõned hinnanäited: söök kohalikus lihtsamas toidukohas – 4-6 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 6-20 eurot, õlu (0,5 l) – 6-8 eurot (õlut saab osta enamasti ainult hotellides või turistide jaoks mõeldud kohtades), takso Muscatis mõnekilomeetrise sõidu eest ca 5-7 eurot, suveniirid – alates 3 eurost.

Krediitkaardid

Üsna levinud. Siiski on soovitatav omada kaasas piisavalt sularaha, sest väiksemates kohtades ei ole kaartidest erilist kasu.

Jootraha

Jootraha jätmine ei ole väga tavaks. Siiski teatud kohtades (kallimad restoranid näiteks) hinnatakse selle jätmist, kuid see on pigem oma äranägemise järgi. Jootraha jätmine organiseeritud ekskursioonidel/matkadel on ka oodatud.

Ilm

Üldiselt peaks meid reisiajal saatma ilus soe, isegi palav ilm. Siiski ilm võib erineda nendes kolmes põhipiirkonnas, mida me külastame:

1) Muscat. Sademeid vähe, temperatuur min. 22 kraadi, maks. 38 kraadi.

2) Kõrb (Wahiba). Sademeid minimaalselt, temperatuur min. 15 kraadi, maks. 35 kraadi.

3) Mäed, Jebel Shams. Sademeid vähe, temperatuur min. 15 kraadi, maks 27 kraadi. Arvestama peab kõrguste vahedega ja sellest johtuvate temperatuuride erinevustega mägedes. Mägedes ja kõrbes öösel peab valmis olema ka madalamateks temperatuurideks.

Mida matkale kaasa võtta

Üldiselt peaks meid reisiajal saatma ilus soe, isegi palav ilm. NB! Päike on kõrvetav, seega päikesekaitse on oluline! Siiski peab olema valmis ka madalamateks temperatuurideks – siis kui ööbime kõrbes või läheme kõrgemale mägedesse (üle 2000 m). Mõned näpunäited, mida kaasa võtta: matkajalatsid, pikad matkapüksid, lühikesed matkapüksid, t-särgid, pluusid, soe aluspesu, ujumisriided, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, soe matkajope, seljakott ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumile edastatud andmetel alates 21. märtsist 2018 saab Omaani siseneda ainult eelnevalt taotletud e-viisaga. Omaani e-viisa taotlemine on suhteliselt lihtne protsess. Selleks tuleb minna Omaani Kuningliku Politsei veebilehele ja valida Apply for Unsponsored Visa. Pärast kodakondsuse (Estonia) ja viisatüübi (kas 1x või mitmekordne) valimist tuleb registreerida kasutajaks, sisestades mõningad põhiandmed.

Omaani viisa taotlemise tingimused:

 • Vajalikud dokumendid: passikoopia ja 1 foto (digitaalne).
 • Sisenemine peab toimuma 6 kuu jooksul pärast viisa väljastamist.
 • E-viisa võimaldab Omaanis viibida 30 päeva, viisat on kohapeal võimalik pikendada veel 1 kuuks.
 • Ühekordse sisenemisega viisa tasu on 20 OMR (~42 eurot), mitmekordse sisenemisega viisa maksab 50 OMR (105,50 eurot).
 • Sisenemisel on vajalik tagasisõidupilet ja hotellibroneering.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ja hepatiit A ja B vastu. Võib kaaluda vaktsineerimist teetanuse, koolera, difteeria ning marutõve vastu. Malaariat esineb vähesel määral Omaani niisketes mereäärsetes piirkondades, kuhu meie sel reisil ei sattu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
15. - 24. märts 2019
Hind
2490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Muscat’i rahvusvahelises lennujaamas (IATA: MCT)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Pileteid muuseumidesse ning ajaloolistele vaatamisväärsustele (vastavalt reisikavale)
 • Lennujaama transfeere
 • (looduslikku) joogivett matka jooksul
 • Telke
 • Toiduvalmistusvahendeid
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust (madrats, magamiskott, riietus, isiklikud sööginõud, jms)
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Annetusi/tasusid mitteprogrammilistele üritustele
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Lisaöö Muscatis, koht kaheses toas €40
 • Lisaöö Muscatis, koht üheses toas €65
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Matkareis Omaanis