Matkareis Myanmaris Matk ajas tagasi

 • Birma – üks eraldatumaid riike maailmas
 • Värvikad vähemusrahvad
 • Inle järv
 • Bagan – Myanmari maailmaime
 • Rikkalik Birma köök

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Seiklused on need, mis maailma põnevaks teevad. Seiklus ongi see kui asjad juhtuvad täpselt õigel ajal ja õiges kohas. Need hetked on täiuslikud!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Birma - üks eraldatumaid riike maailmas

Birma oli väga pikka aega eraldatud maa, mis hakkas maailmale avanema alles viimasel aastakümnel, kui riigis käivitusid demokraatlikud protsessid. Paraku on asjad nüüd taas halvemuse poole läinud ning sõjaväeline kontroll riigi üle tüürib seda riiki taas isolatsiooni poole. Turism on siiski lubatud ning vähesel määral seda ka aset leiab.

Värvikad vähemusrahvad

Myanmar (Birma) on rahvuste osas üks värvikamaid riike: siin leidub neid palju ning nad on omapärase kultuuriga. Paljuski on sed traditsioonilist kultuuri säilinud tänapäevalgi. Mägikülades matkates saame kohtuda erinevate vähemusrahvastega. Liigume oma matka jooksul Šani osariigis. Siin elavad palaungi rahvad kannavad tänaseni igapäevaselt oma kauneid traditsioonilisi kostüüme. Palaungid tegelevad peamiselt metsa- ja põllutöödega, kasutades selleks muuhulgas ka elevante. Reisil kohtame ka danu vähemusrahvast, kes elab Tai riigipiiri lähedal. Kõik need väikerahvad kõnelevad oma keelt, mis tihti ei ole omavahel suguluses ning üksteistes aru ei saada muul viisil kui vahenduskeelega (nt Birma keele abil). Danud elatuvad peamiselt põllumajandusest (riisiistandused) ja kalapüügist. Aga samas tegelevad ka aktiivselt kaubavahetusega, et hankida asju, mida ise valmistada ei osata: näiteks telefonid, muu elektroonika, jne. Danu rahvas on peamiselt budistid. Kuid igas külas elab ka šaaman, kelle ülesanne on rahvast kurjade vaimude eest kaitsta. Selleks kingib ta vaimudele näiteks amulette, millele omistatakse maagilisi väärtusi.

Inle järv

Inle järv on maailmakuulus oma eripärase aerutamistehnika ja ujuvate majade poolest. Paadid liiguvad siin edasi viisil, kus paadimees aerutab jalaga. Peatume ka ise paar ööd Inle järve-äärses hotellis. Tutvume päikesetõusul hommikuse ujuvturuga, külastame uhkeid stuupasid ning vaatleme kohalikke rahvaid nende igapäevatoimetustes. Võimalusel kohtame ka nn kaelkirjak-naisi, kes traditsiooniliselt kannavad kaela ümber kuni kümne kiloseid metallist rõngaid, mis on nende kaela pikendanud ebaloomuliku pikkuseni. Inle järve külastus on võimas ja ainulaadne kogemus, mis jääb eluks ajaks meelde!

Bagan - Myanmari maailmaime

Bagan kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja seda peetakse maailmaime vääriliseks paigaks, kusjuures  nimistusse kanti Bagan alles hiljuti: 2019. aastal. Bagan oli siinse kuningriigi pealinnaks 9.-13. sajandil. Sel ajal püstitati 250 aastaga mitu tuhat usukeskust, mida ühel või teisel moel tänapäeval näha saab. Üsna komplekssel territooriumil asub üle 4000 templi, pagoodi, stuupa ja kloostri. Tegu on kuulsa turismikohaga, kus segunevad omavahel nüüdisaegne infomaailm ning budistide traditsiooniline eluviis. See kõik on aukartust äratav ja võimas vaatepilt! Eriti võimas on see päikesetõusu ja -loojangu ajal, sest siis on lagendikul laiuvad topelt maalilised ja fotogeensed.

Rikkalik Birma köök

Birma toidukultuuri on enim mõjutanud India, Hiina ja Taimaa. Smas: kui oled ühes nendest riikides enne käinud, siis leiad Birma köögi siiski olema hoopis erineva. Toidust võib leida kõiksugu erinevaid maitseaineid, millest paljusid kasvatatakse koha peal. Enim söödavad road sisaldavad nuudleid, riisi või sealiha. Süüakse enamasti kätega, harva ka pulkadega.

Reisikava

1.päev

Reede, 20. oktoober

margin

map
1.päev

Reede, 20. oktoober

Maandume Yangoni rahvusvahelises lennujaamas, kust liigume transfeeriga edasi hotelli. Hotellis on võimalus end värskendada ja nautida vaba aega. Õhtupoolikul järgneb linnaekskursioon: tutvume maailmakuulsa Shwegadoni pagoodiga. Shwegadoni pagood on budistide tähtsaim usupaik, kus saab jälgida nende igapäevatoimetusi ning tutvuda religioonitavadega. Hiljem külastame linna: tutvume kohalike inimeste ja kultuuriga. Päeva lõpetab esimene ühine õhtusöök, kus on hea oma reisikaaslastega tuttavaks saada.

Majutus hotellis Grand Laurel Hotel (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 21. oktoober

margin

map
2.päev

Laupäev, 21. oktoober

Varahommikul sõidame Yangoni lennujaama, kust lendame edasi Shani osariiki: Kalaw’sse. Meid võetakse vastu lennujaamas ja transporditakse matka alguspunkti. Esmalt liigume Kalaw metsa ja siinse veehoidla juurde. Alates Briti ajast on veehoidla olnud linna ainus veevarustuskeskus. Linnuhuvilised võivad märgata mitmeid erinevaid linnuliike – tegu on Myanmari parima linnuvaatluskohaga. Jätkame matka külade vahele ja sööme lõunat kuulsa Kalaw mäe tipus. Seejärel teeme mõned lühipeatused mägihõimude külades. Kohtame ka Palaungi hõimu, mis on suurim väikerahvas Shani osariigis. Õhusöögiks serveeritakse meile traditsioonilisi kohalikke toite.

Majutus Pan Tin Khone külamajas.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Pühapäev, 22. oktoober

margin

map
3.päev

Pühapäev, 22. oktoober

Hommikusööki sööme külalismajas. Seejärel ootab meid ees 18-kilomeetrine matk männimetsade ja köögiviljakasvanduste vahel. Danu hõimuga tutvumiseks teeme külaekskursioon külas nimega Tang Laur. Seal samas sööme ka lõunat. Tutvume lähemalt mägirahvaste eluviisidega. Vahepeal on võimalus majas puhata ja leiba luuse lasta. Õhtupoolikul matkame meie tänasesse peatuskohta, külakesse nimega Yar Pu. Ees ootavad imeilusad vaated ja võimalus tutvuda küla ning vaatamisväärsustega.

Majutus külamajas.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 23. oktoober

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 23. oktoober

Hommikut alustame matkaga maaliliste vaadetega mäenõlvadel. Arvestada tuleb jahedama ilmaga. Teeme matka Luat Puini külla, kus saame nautida imelist panoraamvaadet Shani mäeahelikule. Pärast lühitutvust külaga jätkame lõunal rännakut Lamini külla. Kogume energiat väikese puhkuse ja lõunasöögiga. Pärastlõunane retk toimub enamasti istanduste vahel. Möödume ingveri, tšilli ja muude erinevate köögiviljade istandustest. Hilisõhtul võtame suuna tänasele ööbimiskohale, mis kannab nime Kone Hla. Õhtusöök külamajas.

Majutus Kone Hla külamajas.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 24. oktoober

margin

map
5.päev

Teisipäev, 24. oktoober

Pärast hommikusööki alustame veel ühte pikka matkapäeva. Taaskord võib hommikupoolikul võib veidi jahedam olla. Teel möödume iidsest mägihõimude pagoodikompleksist. Tegu on ka suurepärase pildistamiskohaga. Päeva jooksul möödume ka mägikülast nimega Pa Oo. Selle küla rahval on väga rikkalik ajalugu ja traditsioonid. Siin on meil hea võimalus tutvuda mägihõimude kultuuripärandiga. Hiline lõunasöök Pauki külas, kust edasi jätkame teed meie sihtkohta. Teel saame külastada veel palju erinevaid külasid ning nautida väikerahvaid nende igapäevastes toimetustes.

Majutus Nge külas.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 25. oktoober

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 25. oktoober

Pärast traditsioonilist hommikusööki alustame matkamist maailmakuulsa Inle järve äärde, läbi idülliliste väikeste külade. Hommikul kohtame mägihõime Htat Kyi külas ja A Lar Myaungi külas. Lõunasöök serveeritakse teel. Pärastlõunal jõuame juba järve kaldale ja teeme tunnise paadimatka meie järvel asuvasse hotelli. Siin avaneb meil võimalus tutvuda sellega, kuidas inimesed üle 200 aasta järvel on igapäevast elu.  Otse loomulikult on garanteeritud piltilusad vaated järvele ja seda ümbritsevatele mägedele. Kindlasti kohtame ka paadimehi sõudmas siinse erilise sõudmismeetodiga – jalaga aeru liigutades. Pärast hotelli jõudmist on aeg puhata ja nautida vaba õhtut.

Majutus Inle järve-äärses hotellis.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 26. oktoober

margin

map
7.päev

Neljapäev, 26. oktoober

Hommikul külastame esmalt värvikat hommikuturgu. Hommikuturud roteeruvad viiepäevaste intervallidega erinevates külades/kohtades. Teel turule naudime maalilist paadisõitu kaunite ujuvate köögiviljasaarte ja ujuvate külade vahel. Kohtame erinevaid šani hõime, kes kauplevad turul oma kohalike toodetega. Seejärel jätkame sõitu Indeini linnakesse, mis asub järve läänekaldal. Teel Indeini sõidame ülesvoolu läbi kitsa oja väikeste lüüside, mida ümbritseb lopsakas bambusmets ja põllud. Indein on kuulus oma iidsete pagoodide kompleksi poolest, kus on üle tuhande pagoodi. Lõunatame seekord  restoranis. Pärastlõunaste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad:  kohalik kalurite elustiil, ujuvad külad ja köögiviljasaared, siidikudumise töökojad ja sepapajad ning Phaung Daw Oo pagood. Phaung Daw Oo Pagood on järve kõige püham paik, kus asuvad viis 11. saj stiilis Buddha kuju. Õhtul liigume tagasi hotelli ja saame nautida kaunist päikeseloojangut paadis.

Majutus Inle järve-äärses hotellis.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 27. oktoober

margin

map
8.päev

Reede, 27. oktoober

Pärast hommikusööki hotellis liigume lennujaama ja lendame Bagani. Kohale jõudes alustame ekskursiooniga Myanmari iidsetes templites ja stuupades. Bagan on üks maailmaimesid ja suurimad UNESCO nimistusse kuuluvaid paiku Aasias. Ta on nii-öelda Myanmari Angkor Wat. Külastame Thyokepye templit, et näha imelist panoraamvaadet erinevas seisukorras  templitest ja stuupadest. Veel külastame Nandamanyat, väikest templit, mis on tuntud joonejoonistuste poolest. Kel soovi, võib kogu seda pilti nautida kuumaõhupallilt (lisatasu eest, vajalik eelnev broneering). Õhtul külastame veel kahte templit, mida peetakse Bagani ilusaimateks ja suurimateks. Naudime veetlevat vaadet templist päikeseloojangule.

Majutus Bagani hotellis.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 28. oktoober

margin

map
9.päev

Laupäev, 28. oktoober

Pärast hommikusööki külastame värvikat köögiviljaturgu Nyaung Oos. Nyaung Oo on veetlevalt siniste vete ja rohelise loodusega asula Bagani lähedal. Teeme ringkäigu Shwezegone pagoodi, Htilominlo templi ja Khayminga stuupade kompleksi juurde. Seejärel suundume lakknõude tehasesse, et tutvuda nende valmistamise protsessiga. Tegu on ainulaadsete toodetega ja toredate suveniiridega, mida endale koju kaasa soetada. Pärast lõunasööki restoranis sõidame Nyaung Oo lennujaama, et lennata Yangoni kus naudime meie reisi viimast ühist õhtusööki.

Majutus Yangoni hotellis.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

10.päev

Pühapäev, 29. oktoober

margin

map
10.päev

Pühapäev, 29. oktoober

Transfeer Yangoni rahvusvahelisse lennujaama ning jätkulennud.

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Yangon, Inle järv ja Bagan) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik mugavused: asukoht kesklinnas, vannituba ja WC toas. Majutus on kahestes tubades. Matkal ööbime külades. Osaliselt külalismajades ja väikehotellides, osaliselt bambusonnides. Reeglina on majutus nendes mitmekesi tubades, pesemine ja WC-d on korraldatud väga algelisel viisil. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul kandjate seljas.

Raskusaste: Kerge

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on kerge. Päevased tõusud ei ole kõrged. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa peaksid olema terve ja aktiivse eluviisiga. Kõrgmäestikuhaigusega sa sel reisil kokku ei puutu, kuna kõige kõrgemaks punktis sel matkal jäävad alla 2000 m (kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed tunnusmärgid üle 3000 m). Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku 4-7 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes ning reisil läbitavatele kõrgustele (vaata infot: reisi „Raskusaste“). Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Birma rahaühikuks on Myanmari Kyat (kjatt, MMK), vahetuskurss on ligilähedaselt 1 € = 5000 MMK. Raha vahetavad pangad ja valuutavahetuspunktid. Raha on võimalik vahetada linnades, Sõjalise hunta tulekuga on Myanmari majandus kokku kukkunud ja see on jtnud jälje ka finantssüsteemile. Hetkeinfo (okt. 2022) kohaselt on ATM-ides sularahapuudus ja tuleks toetuda valuutavahetusele sularahas (USD/EUR). Vahetult enne reisi algust täpsustame hetkeolukorra ja informeerime sellest reisijaid.

Mõned näited hinndadest: lõunasöök 6-8€, õhtusöök 10-12€, õlu restoranis 3€, Coca-Cola restoranis 2€, takso Yangonis (5km) 3€, pudelivesi 0,5€

Viisanõuded

Vajalik on e-viisa, mille kehtivusaeg on 30 päeva. See on ühekordne ning avaldus turismi e-viisa saamiseks tuleb esitada mitte varem kui 20 päeva, kuid mitte hiljem kui 4-6 päeva enne planeeritud reisi. Viisa maksumus on 200€. E-viisa saadetakse e-posti teel. Rohekm infot https://evisa.moip.gov.mm/

Pass peab kehtima veel 6 kuud pärast viisa lõppu.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Birma tervishoiusüsteem on väga algeline ja terviseasutused väga vaesed. Meditsiiniabi meie mõistes ja lääne tasandil puudub. Hädaolukorras on parim lahendus esimene võimalik lend Bangkokki.

Täpseid vaktsineerimissoovitusi saab uurida reisiarstilt ja arstilt. Mitteprofessionaalne soovitus on vaktsineerida end teetanuse, difteeria, A- ja B-hepatiidi, tüüfuse ja marutaudi vastu. Malaariat esineb Birmas vähem kui 1000 m kõrgusel, välja arvatud Yangoni’s. Meie matkareis kulgeb aladel, kus malaariaoht eksisteerib.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Ilm

Ilma poolest on oktoobri lõpp parim aeg Myanmari külastamiseks. Päevased maksimumkraadid kõiguvad 30 kraadi ümber, öised miinimumid 20 kraadi juures. Mägedes tuleb arvestada jahedama õhuga, eelkõige öösiti ja hommikul. Vihmaperiood on just läbi saanud: seega loodus roheline ja lopsakas.

Aeg / hind

Aeg
20. - 29. oktoober 2023
Hind
1690 €
Varajase tellija hind
1590 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Yangon’i rahvusvahelises lennujaamas (IATA: RGN)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohalikku inglise keelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust: 5 ööd hotellis, 4 ööd külamajades, toitlustus vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Joogivett matka jooksul
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – siselennud, autod, jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti kandjatega/autodega matka jooksul (kuni 15 kg pagasit reisija kohta, kompaktselt ning pehme kestaga kotti pakituna)
 • Matkaraja ning rahvuspargi tasusid
 • Sissepääse reisikavva kuuluvatele vaatamisväärsustele

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Jootraha
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas (ainult Yangon, Bagan ja Inle järv) € 150
 • Viisatasu ja viisa menetlemine
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Kuumaõhupalli lend Baganis (ca 300 eurot)
 • Lisaöö Yangon’is € 50 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Yangon’is € 80 / koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.