Jalgsimatk Namiibias Meelierutav seiklus kõrbes ja kanjonis

  • Närvekõditav seiklus Fish River Canyon’is
  • Sossusvlei – hiiglaslikud punased liivadüünid saviväljadel
  • Swakopmund – sakslaslik linn keset Aafrikat
  • Walvis bay – tutvus „suure ookeaniviisikuga“
  • Namiibia köök – aafrika stiilis saksa road ja õlu

Reisijuht

Priit Kuusk alias Wend

Jalgratta sõitu võib tõlgendada mitmeti - tüütu kohustus, sest muud võimalust edasi liikumiseks pole või fantasiline võimalus aju klaariks puhuda ning seigelda, uusi asju avastada ja liigseid kilosid kaotada. Mulle ei meeldi jalgrattaga sõita kui see muutub kohustuseks või mõõduvõtmiseks.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Närvekõditav seiklus Fish River Canyon’is

Fish River Canyon on suuruselt teine kanjon maailmas, ulatudes Seeheimist kuni Oranje jõeni. Kanjon moodustab 180 kilomeetri pikkuse piiri Namiibia ning Lõuna-Aafrika vahel. Matkarada, kus seikleme, kasutab sellest „kõigest“ 85 kilomeetrist juppi, mis saab alguse vaateplatvormilt Hobase lähedalt ning leiab õnneliku lõpu Ai-Ais kuumaveeallikate juures. Terve matkaaja saadavad meid päike, tavatu kivine ilu, veel päike, kõrval voolav äge Fish River jõgi, veel päike, kohalik floora ja fauna ning jälle päike. Rada on avatud vaid 1. maist 15. septembrini, kuna muul ajal on siin kas ohtlikult kuum (kuni +48°C) või on võimalikud üleujutused. Kanjonis matkamine on närvekõditav ja meelierutav kogemus.

Sossusvlei – hiiglaslikud punased liivadüünid saviväljadel

Sossusvlei asub Namiibia suurimas rahvuspargis keset Namibi kõrbe. See on ilmselt üks kuulsaim Namiibia vaatamisväärsus. Sossusvlei kujutab endast suuri punaseid liivadüüne, mis kontrasteeruvad valgel savi- ja soolaplatool. Sossusvlei tähendab otsetõlkes tupiksood – seda piiravad liivadüünid ei luba Tsauchab jõel jätkata oma teekonda edasi Atlandi ookeani. Lühikese vihmaperioodi ajal (tavaliselt veebruaris) täitub platoo Tsauchab jõe veega, milles peegeldub ümbritseva looduse ilu – mägedena kõrguvad düünid ning pea terve aasta rohelisena püsivad kaelkirjaku akaatsiad. Mitte kõik puud pole suutnud kõrbepõuega võitluses peale jääda, ning „tänu“ sellele asub Sossusvlei vahetus läheduses kuulus Surnud Org (Dead Vlei) – teine valge saviplatoo, mida süngelt kaunistavad juba kuivanud puude siluetid.

Swakopmund – sakslaslik kuurortlinn keset Aafrikat

Swakopmund on väike kuurortlinn Kesk-Namiibias, Lõuna-Atlandi ookeani rannikul. Vaatamata oma väiksusele (siin elab vaid 25 000 inimest), on see tähtsuselt teine linn riigis.  Linn võlub oma  euroopaliku kuurordi õhustikuga ning sajandivanuse saksa koloniaalstiilis hoonestusega. Swakopmund on meie reisi lõppakordiks – siin saame nautida kuurortlinna melu, ookeaniäärset promenaadi ning loomulikult vägevat ookeani. Ujuma minek on soovitatav vaid mõnedes ohututes kohtades, väljaspool on see ohtlik – võimsad ookeanilained tõmbavad vee alla ja ei lase kaldale. Nii nagu kohane ühele õigele kuurortlinnale, on siin valikus lugematu arv meelelahust igale maitsele, alustades deltaplaanidel lendamisest ning ATV-dega mööda kõrbe rallitamisega, ning lõpetades vee-ekskursioonide ning sõitudega Luukererannikule. Meie võtame ette Walwis Bay paadireisi.

Walvis bay paadireis – tutvus „suure ookeaniviisikuga“

Walvis bay paadireis on põnev veematk, kus saab teha lähemat tutvust „suure ookeaniviisikuga“ – vaalade, delfiinide, kuukalade, hüljeste ja nahkkilpkonnadega. Hommikukohvi või teetassi kõrvale seilame mööda austrifarme ning jõuame Pelican Point’i, kus tutvume  majakaga ja kohtume 60 000-pealise kotikute karjaga. Saame näha ka erinevaid merelinde sh pelikane. Tagasiteel saame nautida vaateid erinevatele laevadele ning põnevatele naftaplatvormidele, mekkides samal ajal värskeid austreid ning maitsvaid suupisteid.

Namiibia köök – saksa road aafrika stiilis

Namiibia köök on oma olemuselt väga huvitav, kuna on tekkinud kahe põhimõtteliselt äärmusliku kultuuri – Namiibia põlisrahvaste (himba, gerero, bušmani) ning ümberasukate (sakslased, britid) – segunemisel. Aafrika eelkoloniaalset kööki iseloomustas rohke puuviljade, pähklite ja köögiviljade kasutamine. Menüüs olid ka jahisaadused: erinevate ulukite liha. Veiste kodustamisega tulid ka piimatooted. XIX sajandil saabusid Namiibiasse saksa kolonistid, mis avaldas oma mõju kohalikele köögitraditsioonidele. Swakopmundis, kus ca 10% elanikkonnast on praegugi nn saksa namiibialased – saksa ümberasujate järglased –  pakutakse tihtipeale aafrika toorainest tehtud traditsioonilisi saksa roogasid, näiteks – namiibia viini šnitslit. Sakslased tõid siia ka oma õllepruulimise traditsioonid, seetõttu pruulitakse Namiibias kõrge kvaliteediga õlu, mis läheb nii sisemiseks tarbimiseks kui ka ekspordiks. Tuntumad õllesordid on Hans ja Windhoek.

Reisikava

1.päev

Kolmapäev, 17. mai

margin

map
1.päev

Kolmapäev, 17. mai

Saabumine Windhoeki (IATA: WDH) lennujaama. Transfeer hotelli. Olenevalt saabumise ajast on võimalik tutvuda Windhoekiga. Windhoek on umbes Tallinna suurune linn, euroopalik ja seetõttu hea alguspunkt reisile. Siit leiab suurepärased restoranid, saksa õllekad ning nii mõnegi vaatamisväärsuse. Parima suveniirivaliku Namiibias leiad ka siin. Tagasiteel peatume siin ainult põgusalt ja eelkõige ainult äralennuks, seega tasub juba saabumisel silm peale panna või ka ostud sooritada.
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

Majutus hotellis Klein Windhoek Guesthouse või sarnane.

2.päev

Neljapäev, 18. mai

margin

map
2.päev

Neljapäev, 18. mai

Nii-öelda „pikk tee düünides“. Tänane päev kulub suures osas bussi/autosõidule, selleks et jõuda Fish River kanjonisse. Tee kulgeb esimeses osas mööda savanni, kuid hiljem juba (kivi)kõrbes. Teel on meil võimalus teha esmane tutvus Namiibia loomariigiga. Kuigi lõvisid ja elevante vaevalt kohtame, siis kindlasti näeme ära mõne „tavalisema“ looma. Kelleks on näiteks antiloobid, jaanalinnud ja surikaadid. Pärastlõunaks jõuame juba Fish River kanjoni lähedusse, seame ennast sisse hotellis ja õhtupoolikul saab siis puhata ja valmistuda järgnevaks matkamiseks.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Canyon Roadhouse Lodge  või sarnane.

3.päev

Reede, 19. mai

margin

map
3.päev

Reede, 19. mai

Esimene matkapäev. Sööme veel viimase hotelli hommikusöögi ja seejärel viib meid transfeer matkaraja alguspunkti ning matk võib alata. Tänase päeva eesmärk: laskumine kanjonisse. Ehk siis alustuseks mitte liiga raske päev, kuigi laskumine on kohati üsna tehniline ja raske. Laskumise lõpus ootab (sõltuvalt eelnevast vihmahooajast) veesilm, kus saame ennast värskendada. Edasi hakkame juba õhtuks ettevalmistusi tegema ning leiame endale laagripaiga ning seame ennast sisse.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

Majutus telklaagris.

4.päev

Laupäev, 20. mai

margin

map
4.päev

Laupäev, 20. mai

Sööme korraliku matkahommikusöögi ning asume taas teele. Tänane päev möödub kanjonipõhjas matkates. Teekond kulgeb küll kanjoni põhjas, kuid nii tõusu kui ka laskumist koguneb sell päeval korralikult. Ei ole ka teekond lihtne: kulgedes kohati mööda liiva ning esineb ka kõvasti turnimist kaljudel ja kividel. Meie tänasele teekonnale jäävad ka Palm Springsi väävlised kuumaveeallikad, kus saame oma väsinud ihuliikmeid leotada. Sõltuvalt veetaseme olukorrast õnnestub meil ennast ka looduslikes jõesilmades värskendada. Õhtul seame ennast sisse järjekordsesse telklaagrisse ning valmistame maitsva matkaõhtusöögi.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

Majutus telklaagris.

5.päev

Pühapäev, 21. mai

margin

map
5.päev

Pühapäev, 21. mai

Kolmas matkapäev. Sarnaselt eelmisega: mööda kanjoni põhja, kuid korralike tõusude ja langustega. Maastik ja tee jällegi üsna vahelduv. Vaheldudes kord jõeliiva, kaljude ja kivimürakatega, aga pakkudes ka tõelist kõrbevälja. Teekonnale jäävad nii mõnedki looduslikult võimsad vaatamisväärsused: Sentinel Rock, Sphinx Rock, jt. Kuigi loodus on siin äärmuslikult karm, on siin sellest hoolimata üllatavalt rikkalik loomariik. Hea õnne korral kohtame paaviane (ettevaatust toiduga!), kudusid (antiloobid), sebrasid. Ka sisalikke, linde ja erinevaid putukaid. Õhtul seame ennast sisse järjekordsesse telklaagrisse ning valmistame maitsva matkaõhtusöögi.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

Majutus telklaagris.

6.päev

Esmaspäev, 22. mai

margin

map
6.päev

Esmaspäev, 22. mai

Kosutava hommikusöögi järel asume teele. Taaskord on kavas kulgemine mööda kanjoni põhja, kuid muudame selle nii mõneski kohas lühemaks, ületades mäerinnakuid ja kaljunukke. Sellised otseteed teevad küll tee lühemaks, kuid samas raskemaks, kuna tekitame oma teele „mägesid“. Selliselt on ka maastik vaheldusrikkam. Kogu seda teed ilmestavad ebamaised loodusvormid: hiigelkivimürakad, sürreaalsed kaljuvormid. Seda siis maailma sügavuselt teises kanjonis. Mööda kanjonit lõunasse edasi liikudes muutub vesi järk-järgult haruldasemaks ning suplusvõimalused seda kasinamks. Tänasele päevateekonnale jääb üks huvitav vaatamisväärsus: leitnant Thilo von Trotha haud. Nimetatud leitnant leidis siin oma viimse puhkepaiga, kui pidas rahuläbirääkimisi kohalike hõimudega. Teda tulistati selja tagant, kuna hõimud arvasid et need läbirääkimised on vaid suitsukatteks plaanitavale rünnakule.
Õhtul seame ennast sisse järjekordsesse telklaagrisse ning valmistame maitsva matkaõhtusöögi.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

Majutus telklaagris.

7.päev

Teisipäev, 23. mai

margin

map
7.päev

Teisipäev, 23. mai

Viimane matkapäev. Täna saame hommikusööki ja hommikut pikemalt nautida. Tegemist on kõige kergema päevaga. Teekond on üsna tasane: väljume kanjonist. Jõuame oma matkale eelnenud peatuspaika Ais-Ais’i. Seame sisse ennast hotellis ja ülejäänud päeva saame juba taastuda eelnevast matkast.
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

Majutus hotellis Canyon Roadhouse Lodge või sarnane.

8.päev

Kolmapäev, 24. mai

margin

map
8.päev

Kolmapäev, 24. mai

Hommikusööki sööme täna tsiviliseeritult: hotellis. Seejärel võtame suuna tagasi põhja, seda korda Sossusvleisse. Teekond on pikk, bussis veedame pool päeva. Aga see tasub ennast ära. „Kõigesid“ on siin palju. Sossusvlei on Namiibia kõige olulisem vaatamisväärsus. Sossuvlei düüne loetakse maailma kõrgeimateks. Lisaks nendele „kõigedele“ on siin ka äärmiselt maaliline. Võimsad, oranž-punased liivadüünid, nende taustaks hall-valged kuivanud soola-savi väljad. Ning nagu sellest veel ei jaguks: siin-seal turritavad kuivanud surnud puujändrikud. Sekka mõnel pool ka elus akaatsiapuud.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Agama Lodge või sarnane.

9.päev

Neljapäev, 25. mai

margin

map
9.päev

Neljapäev, 25. mai

Hommikpoolikul kulgeme Sossusvlei rahvuspargis: nii jala kui ka mootoriga. Vaatame üle kõige kuulsamad düünid ning teeme kohustuslikud selfied ja muud fotoklõpsud. Ja et päev liiga kerge ei tunduks, siis ronime ka düünide otsa. Arvestades seda, et need on maailma kõrgeimad ning et jalge all ei ole trepid, vaid vajuv liiv, siis on see arvestatav füüsiline pingutus. Pärastlõunal võtame suuna Swakopmundile: väikesele ja õdusale sakasalikule kuurortlinnale Atlandi ookeani kaldal. Linn võlub oma  euroopaliku kuurordi õhustikuga ning sajandivanuse saksa koloniaalstiilis hoonestusega. Siin saame nautida kuurodimelu, ookeaniäärset promenaadi ning loomulikult vägevat ookeani.
Reisikavas sisaldub hommiku- ja lõunasöök.
Majutus hotellis Beach Hotel Swakopmund või sarnane.

10.päev

Reede, 26. mai

margin

map
10.päev

Reede, 26. mai

Päev Swakopmundi nautimiseks ning kõrbesafariks. Külastame markantse “maomehe” Stretchi maoparki kus on üle 40-ne liigi madusid. Osa neist on piiril konfiskeeritud võõrliigid, mis siis talle hoiule tuuakse. Lõunal liigume tema juhtimisel lähedal asuvatele kõrberadedele, kus filmiti ka Mad Max Fury Road filmi mitmed tagaajamisstseenid. Avastamist on palju: elutuna näivas kõrbes käib tegelikult vilgas elu. Pindmise kihi all asub kui teine maailm. Seda kõike saame me kogeda tänu Stretchi teravale silmale ja pikaaegsele kogemusele. Kõrbepäeva lõpetab grill-lõuna siinsama kõrbes. Pärastlõunal pöördume tagasi Swakopmundi. Päeva lõpetab ühine viimane õhtusöök.
Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning grill-lõuna kõrbesafaril.

Majutus hotellis Beach Hotel Swakopmund või sarnane.

11.päev

Laupäev, 27. mai

margin

map
11.päev

Laupäev, 27. mai

Lahkumine. Transfeer Windhoeki (IATA: WDH) lennujaama. Sõltuvalt lennuajast on veel võimalus teha lühike peatus Windhoeki linnas ning hankida veel viimased suveniirid.

Reisigalerii

Arvamused

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Matkareis Etioopias , 2016. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Marokos , 2017. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias , 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Neli ööd veedame telkides (kahesed), kolm ööd hotellides (Windhoek ja Swakopmund) ja kolm ööd lodge/resort tüüpi hotellides (Ais-Ais ja Sossusvlei). Telkides ööbides on pesemisvõimalused looduslikud – kuumaveeallikad ning jõgi ja jõesilmad. Resortides ja hotellides on kõik mugavused olemas, mõnes lausa luksuslikud. Matkal kanname kaasas kogu enda isiklikku matkavarustus ning osa ühisvarustusest: telgid, söögivalmistamisvarustus, matkatoit, jne. Kandjaid ei ole! Kuna matk ei ole pikk ning kehva ilma varustus vajalik ei ole, siis ei kujune kandami kaaluks väga palju kilosid. Matkaks mittevajalik varustus on võimalik ladustada hotellis Ais-Ais’is. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on see ehe matkasöök ja seda kolm korda päevas. Söögitegemisel eeldame ka seda, et lööd ka ise käed külge. Matkast üle jääva programmi jooksul on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid kuna kogu varustus tuleb sel matkal ise seljas kaasas kanda, ei ole ka liiga kerge. Päevased tõusud ja laskumised jäävad 750 m piiresse. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega sa sellel reisil kokku ei puutu. Reisi kõige kõrgeimad punktid jäävad alla 1000 m. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi. Matkaraja keskel on kanjonist väljapääs võimalik paarist punktist, muul ajal ei ole kanjonist võimalik välja pääseda muudmoodi kui ainult õhutranspordiga. Matkaraja läbimiseks on vajalik tervist tõendav sertifikaat, mis ei ole rohkem kui 40 päeva vana, samuti nõutakse raja läbimise lepingu alla kirjutamist.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Namiibia dollar. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 16 NAD (kohalik lühend N$). Namiibia dollar on üks ühele seotud Lõuna-Aafrika randiga, mis on paralleelselt ringluses. Vahetusrahana on USD mõnevõrra eelistatud Euro ees, kuid mitte oluliselt. Igas suuremas linnas on võimalus pangas või valuutavahetuspunktis raha vahetada, eelkõige Windhoekis ja Swakopmundis. Seal võikski kogu vajaminev raha ära vahetada (raha vahetades tuleb esitada pass). ATM-id on suurlinnades väga laialt levinud ning aktsepteerivad ka peamisi rahvusvahelisi kaarte. Tihti ongi parimaks rahavahetuse võimaluseks sealt sularaha väljavõtmine. Seda saab samuti teha Windhoekis ja Swakopmundis. Reisil on meil võimalusi raha kulutamiseks enamasti Swakopmundis. Transfeeridel on poode vähe, matkateekonnal üldsegi mitte ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, kohalikke delikatesse, suveniire, õlu ja lisategevusi.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks teenindusasutustes ja teenindavale personalile. Restoranides on tavaks jätta jootraha (hea teeninduse puhul) kuni 10% arve summast. Hotellides võib teenindajatele jätta jootraha suurusjärgus 10-20 Namiibia dollarit hea teeninduse puhul. Osade ametite puhul peab arvestama, et enamuse nende palga moodustab jootraha, siiski ei tohiks sellega üle pingutada. Giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, seda juhul kui osaled meie reisil lisaks mõnel safaril. Meie matkal kohalikku teenindavat personali ei ole.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte väga laialdaselt ei kasutata, peamiselt on need vajalikud raha väljavõtmiseks ATM-idest. Kõrgema tasemega hotellid ja suuremad suveniiripoed siiski võtavad ka krediitkaarte vastu.

Ilm

Juunikuus on klimaatilised tingimused Fish River kanjonis matkamiseks parimad. Temperatuurid ei ole enam suviselt kuumad ning sademeid ei ole, mis võiksid kanjonis üleujutusi tekitada. Päevased keskmised temperatuurid on 25 kraadi juures, aga võivad tõusta ka kuni 35-ni. Öised miinimumid on 10 kraadi juures. Windhoekis ja Swakopmundis on keskmised temperatuurid 20 kraadi juures, öised miinimumid on 10 kraadi juures. Sademete võimalus igal pool on minimaalne.

Mida matkale kaasa võtta

Magamiskott, matkajalatsid, vahetusjalanõud (tossud),  matkakepid, pikad matkapüksid, lühikesed matkapüksid, soe aluspesu, spordisärk (hingav särk), sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms ), kindad, peakate, pealamp, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning – huulepulk, ujumisriided, isiklikud hügieenitarbed, esmaabipakk, sääsetõrje, veepudelid, seljakott, energiat andvad näksid, jms.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik reisimiseks Namiibiasse viisat. Viisat saab taotleda Namiibia saatkonnas Soomes. Halli passi omanikele Soomes asuv saatkond viisat ei väljasta. Vene passi omanikele on Namiibiasse reisimiseks vajalik viisa, vajalik on Eesti elamisluba.

Juhime tähelepanu sellele, et Namiibia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Ei tee halba ka A ja B hepatiidi vaktsiin ning marutaudi vastu vaktsineerimine. Namiibias esineb malaariat, kuid meie reisi jooksul külastatavad kohad kuuluvad madala malaariariski või malaaria mitteesinemise piirkonda.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
17. - 27. mai 2023
Hind
2490 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

  • Reis saab alguse ja lõpeb Windhoeki lennujaamas (IATA: WDH)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

  • Eestikeelse reisisaatja ja giidi teenuseid
  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Majutust, jagades tuba/telki reisikaaslas(t)ega ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Vajalikku matkavarustust (telgid, sööginõud, jne, v.a. isiklik matkavarustus, sh magamiskott ja magamismatt)
  • Sissepääsupileteid, lubasid, jms rahvusparkidesse, muuseumidesse, mis on reisikavas
  • (Looduslikku) joogivett matka jooksul
  • Lennujaama transfeere

Hind ei sisalda:

  • Viisat ja viisamenetlust
  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Reisikindlustust
  • Valikulisi ja lisaekskursioone
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
  • Isiklikku matkavarustust (madrats, magamiskott, riietus, isiklikud sööginõud, jms)
  • Jootraha

Lisatasu eest:

  • Lisaöö Windhoekis €50, koht kaheses toas
  • Lisaöö Windhoekis €100, koht üheses toas
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Swakopmundis €60, koht kaheses toas
  • Lisaöö Swakopmundis €110, koht üheses toas
  • Viisa menetlemine (lisanduvad viisalõivud ja saatekulud)

Maksetingimused:

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.