Luksuslik matkareis Peruus Inkarada mööda Machu Picchusse

  • Machu Picchu: muistne inkade kindluslinn
  • Cuzco koloniaalarhitektuur ja indiaanipärand
  • Apurimac’i jõe kärestikud ja kanjonid
  • Kuulus inkade rada: Peruu parimad palad
  • Põnev Peruu köök

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud ligi kolmkümmend aastat
küttevaldkonnas ja juhin Purmo müügiesindusi Baltikumis.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Viietärni luksus kargetes mägedes

Matka teekond viib meid päris kõrgele – reisi kõrgeimaks tipuks on Incachiriasca mäekuru 4948 meetri peal. Kaks matkaööd veedamegi üsna arvestavatel kõrgustel telklaagris.  Aga need ööbimised on paremadki kui mõni viietärni hotell. Lisaks võimsale mägede energiale ja lummavale tähistaevale saame nautida sellist luksust nagu suured ja mahukad telgid, pärismadratsite ja patjadega voodid, kuum dušš ja päris wc. Saab isegi massaaži! Lisaks sellele – ehtne Peruu/Inka köögi gurmee serveritud parimate restoranide moel.  Matkal saadavad meid kogenud kohalikud giidid, kes muudavad teekonda mõnusaks ja turvaliseks. Pagasi eest on samuti hoolitsetud – suurem kandam liigub hobustega, igapäevaselt on vaja endaga kaasas kanda vaid väiksemat seljakoti kõige vajalikumate isiklikke asjadega. Viis ööd veedame lukshotellides, kus on olemas SPA-d, asuvad superasukohas ning saadaval muud luksused. Sõltuvalt hotellist. Majutus on kõikide mugavustega tubades. Ööbimine on organiseeritud kahestes tubades.

Peruu parimad palad: Inkade rada ja Salcantay retk

Sellel matkal on kuulus inkade rada kombineeritud Salcantay retkega, mis asub samanimelise mäe jalamil ja  on oma loodusliku ilu pärast pärjatud maailma parimate matkaradade nimega. Rada hõlmab erinevaid ökoloogilisi alasid, alustades mägikõrbest kuni Andide troopiliste vihmametsade ning liustikeni. Alustades Salcantay matkaraja ilust liigume iidsele inkade salapärasse. Kõnnime mööda pooleldi džungli võsastikku peidetud arheoloogilistest mälestistest kuni lõpuks jõuame inkade kadunud linna: Machu Picchusse.
Kuulus inkade rada oli vanasti Machu Picchu’sse viiv kuninglik tee, mille taasavastas läänemaailmale 1915. aastal maadeuurija Hiram Bingham. Inkade rajad olid kui iidsed kiirteed ja selle kuningriigi veresoonteks. Siitkaudu liikus informatsioon mööda kiirteed ja informatsioon on teatavasti võimu aluseks. Matkame siit läbi ja saame aru selle iidse ettevõtmise keerukusest ja vaeva hinnast, mis selle rajamiseks kulus.

Aukartustäratav Machu Picchu

Machu Picchu on Peruu ja kogu Lõuna-Ameerika kõige silmapaistvam vaatamisväärsus. Kuigi tänaseks on turistide hordide poolt ülerahvastatud, ei suuda see tema väärtust kahandada. Hoolimata sellest, et juba sajand läänemaailmale teada ja tuntud, ümbritseb teda tänaseni salapära. Pole kaljukindlalt teada tema täpne funktsioon, ega ka põhjus miks ta maha jäeti. Tänaseks on kõige tõenäolisemaks versioon, et see oli kuningaresidents, ega mitte linn ja usukeskus. Arvatakse, et ta oli maha jäetud juba enne valgete Ameerikasse saabumist, impeeriumi allakäigu tulemusena. Seetõttu puuduvad tema kohta ka igasugused märked hispaanlastest vallutajate kroonikates.

Mitmekülgne Cuzco

Cuzco on meie matka väravaks. See on rikas ja mitmekülgne linn. Ühel poolt on ta koloniaalpärandi kandjaks, teisest küljest muistse inka-pealinnana indiaanipärandi paigaks. Siin leiad nii suursuguseid koloniaalhooneid ja kirikuid, kui ka muistseid inkatempleid ja -varemeid. Lisaks on siin esindatud kõik tänapäeva masskultuuri elemendid: lukshotellid, Coca-Cola, McDonalds, jms. Siin võib päev-paar üsna vaheldusrikkalt mööda saata.

Peruu köök

Peruud peetakse üheks põnevamaks toiduturismi sihtkohaks, toidukultuur on siin väga rikas. 500 aastat immigrantide – hispaanlaste, hiinlaste, jaapanlaste – sisserännet on mitmekesistanud Peruu toitu, kuid selle juured ulatuvad ikkagi inkade aega. Siit pärit on tomat, mais, kõrvits, tšilli pipar ja kinoa. Siin kasvatatakse üle 3000 sorti kartulit, nende hulgas meie jaoks ennekuulmatuid inkade aegseid mugulaid nagu yacon, olluco ja oca. Viimane näeb  välja nagu kuldne kera roosade täppidega ja kui ära keeta, maitseb nagu üleküpsenud banaan. Hispaanlased tõid laevadega sisse veiseid, sigu, lambaid, kanu, vürtse, riisi, oliive ja viinamarju.  Samuti toodi destilleerimise tehnoloogia, tänu millele sündis Peruu tuline jook Pisco. Peruus on juba 2000-aastane  toore kala marineerimistraditsioon –   toores kala hapukas granadilli mahlas on tumbo ja Hispaania tsitruselised ja sibul toore kala peal on Peruu köögi lipulaev ceviche. Laseme kõigel sellel hea maitsta.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 05. aprill

margin

map
1.päev

Laupäev, 05. aprill

Saabumine Cuzco rahvusvahelisse lennujaama (IATA: CUZ). Transfeer hotelli. Linn asub 3400 meetri peal ja tänast päeva võiks kasutada lennust puhkamiseks ja kõrgusega aklimatiseerumiseks. Kellel jõudu ja jaksu, võib minna linna värvikat elu avastama. Cuzcos ärkab ellu rikas Andide ajalugu – inkade ketšua keelt kõnelevad järeltulijad täidavad tänavaid ja turge, koloniaalkirikud kõrguvad sajandeid enne konkistadoore laotud vundamentidel ja värvilistes riietes campesino’d (Peruu talupidajad) asjatavad linna tänavatel ja väljakutel.

Päeva lõpetab esimene ühine õhtusöök, kus saame tuttavaks ka kogu oma reisiseltskonnaga.

Majutus hotellis Libertador Palacio del Inka või sarnane.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 06. aprill

margin

map
2.päev

Pühapäev, 06. aprill

Täna avastame linna. Jalutame mööda iidseid tänavaid, külastame peaväljakut- ja katedraali. Nende rajamine võttis peaaegu terve sajandi ja nad on ehitatud Suntur Wasi inkade palee kohale. Külastame ka Koricanchat (Päikese templit), mida peetakse inkade kultuuri kõige olulisemaks templiks. Väisame kohalikke kirikuid ja imetleme San Blas’i pühakoja unikaalset altarit. Seikleme Cuzco südames elaval Plaza de Armasel, ostame kohalikel turgudel armujooke ning lihtsalt vaatame värvikaid inimesi. Joome kohvi ja sööme lõunat mõnes põnevas tänavakohvikus või restoranis. Energiast pakatavad matkajad saavad eelnevalt kokku leppida ka ratsutamise, mägirattasõidu või isegi raftingu (III-IV klass) (lisatasu eest)

Õhtul võib minna Cuzco mitmekesisest ja põnevat õhtu- ja ööelu kaema – linnast leiab palju elavat (rahva)muusikat ja suurepärast toitu!

Majutus hotellis Libertador Palacio del Inka või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 07. aprill

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 07. aprill

Väljume täna varakult bussiga Cuzcost ja sõidame üle Tika-Tika kuru, kust avaneb lummav vaade silmapiiril olevatele lumistele Salcantay (6271 m) ja Humantay (5437 m) tippudele. Jõuame Mollepata’sse ja sealt jätkame autodega kuni Soraypampan’i (3785 m), kus kohtume oma kohaliku meeskonnaga, kes matka jooksul kannab hoolt meie laagri- ja toiduvarustuse eest. Usaldame oma suurema matkapagasi hobustele ja matk võib alata! Sööme lõunat ja siis seame oma sammud Ichupata (4500 m) poole.  Teel tippu läbime selliseid ökosüsteeme nägu ürgne Andide mets ja Andide rohumaa. Siin saame tunda ka Andide kõrvetavat päikest ja mida lähemale kurule, seda külmemat tuult. Õhtut veedame Peruu köögi parimaid palasid maitses ja päevamuljeid vahetades kõikide mugavustega telklaagris. Selle kõik on meile valmis seadnud meie suurepärane meeskond.

Majutus luksuslikus telklaagris.

Reisikavas sisaldub: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning erinevad suupisted matkapäeva jooksul.

4.päev

Teisipäev, 08. aprill

margin

map
4.päev

Teisipäev, 08. aprill

Peale varajast hommikusööki asume matkarajale, mis viib meid kõrgemale Incachiriasca kuru poole (4948 m). Teekond pakub ägedaid vaateid kahele liustikujärvele, taustal võimas lumine Salcantay tipp. Incachiriasca kurult läheb rada juba alla kuni Paucarcancha’ni (3122 m). See on üks vähemtuntud ja ka vähem külastatud arheoloogilisi paiku inkade rajal. Väike inkade tsitadell ja nn administratiivne keskus, mille terassidel kasvatati erinevaid põllusaadusi, nt kartulit ja maisi. Siin võtab meid vastu kohaliku meeskonna poolt püsti pandud kõigi mugavustega telklaager. Õhtusöögiks valmistavad kohalikud meile nende köögi hõrgutisi.

Majutus kõikide mugavustega telklaagris.

Reisikavas sisaldub: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning erinevad suupisted matkapäeva jooksul.

5.päev

Kolmapäev, 09. aprill

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 09. aprill

Peale hommikusööki jätkame laskumisega mööda vähekäidud Inkade raja osa kuni jõuame Huayllabamba külani, kus ühineme nn klassikalise inkade rajaga Machu Picchusse. Üle 2800 meetri kõrgusel asuvast Huayllabamba’st avanevad kõige-kõiksemad vaated fantastilistele Andidele. Taustal paistavad lumised ja pilvised tipud, samal ajal kui sädelev Urubamba jõgi annab oru süngele olekule värskendava sära. Jätkame laskumisega 82. kilomeetri rongipeatuseni. Sealt viib meid transfeer muljetavaldavasse Ollantaytambo’sse (2792 m). Ollantaytambo on jällegi üks koloniaallinn, mis rajatud endise inkade asula vundamentidele. Pealt koloniaal-, sisult inkalinn. Linna veered asuvaid varemeid peetakse ühtedeks paremini säilinud inkade aja varemeteks.

Majutus hotellis Pakaritampu või sarnane.

Reisikavas sisaldub: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning erinevad suupisted matkapäeva jooksul.

6.päev

Neljapäev, 10. aprill

margin

map
6.päev

Neljapäev, 10. aprill

Sõidame rongiga kuni 104. kilomeetrini. Rongisõit ise on elamus omaette. Siuglev sõit orgudes mägede vahel, sildade ületused ning moosekandid rongis on osa sellest elamusest. Kohale jõudes ning peale seda, kui oleme Machu Picchu pargi korravalvurite juures oma sissepääsupassid registreerinud, alustame matkamist kuni Wiñaywayna (2900 m) hästi säilinud varemeteni. Maaliline rada kulgeb üles-alla, teel näeme kauneid koskesid, kohalikku taimestikku ja mägilinde. Pärast lõunasööki on meil aega puhata ja avastada Wiñay Wayna iidset inkade linna, mis asub terassidena metsasel nõlval, inkade raja viimasel lõigul. Linn on omamoodi ajarännak oma majade, terrasside ja tornidega. Külastame Inti Punku’t, Päikeseväravat, kus avaneb võimas vaade tänapäeva suurimale arheoloogilisele avastusele – Machu Picchule.  Edasi viib meid buss alla Aguas Caliente’sse, kuhu jääme ööseks.

Majutus hotellis Inkaterra Machupicchu Pueblo või sarnane

Reisikavas sisaldub: hommiku- , lõuna ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 11. aprill

margin

map
7.päev

Reede, 11. aprill

Tänane päev on pühendatud Machu Picchu’le.  Päev algab 30-minutise bussisõiduga, millele järgneb ekskursioon – võimalus tutvuda maailmakuulsa ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva vaatamisväärsusega. Alustame Machu Picchu pühamu külastusega, naudime Machu Picchu’t sellisena, nagu ta on, tutvume inkade kultuuriga. Õhtupoole sõidame bussiga tagasi Aguas Caliente’sse, kust suundume Vistadome rongiga tagasi Cuzsco’sse, Poroy rongijaama. Vsitadome rongil on erilised vagunid, millel suured aknad nii seinas kui laes, et meie poolt läbitav teekond oleks paremini jälgitav. Sealt viib meid transfeer hotelli. Päeva ja matka lõpetab pidulik õhtusöök.

Majutus hotellis Libertador Palacio del Inka või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 12. aprill

margin

map
8.päev

Laupäev, 12. aprill

Hommikusöök hotellis. Lahkumispäev. Transfeer hotellist Cuzco rahvusvahelisse lennujaama (IATA: CUZ).

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Reis Cabo Verdesse oli jällegi täiesti suurepärane! Tänud vastuvõtjatele, korraldajatele ja osalejatele!

Piret Vao, Cabo Verde matkareis, 2024. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, matkareis Etioopias , 2015. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, matkareis Etioopias , 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

5 ööd möödub lukshotellides, kus on olemas SPA-d, asuvad superasukohas ning saadaval muud luksused. Sõltuvalt hotellist. Majutus on kõikide mugavustega tubades. Ööbimine on organiseeritud kahestes tubades. 2 ööd veedame mägedes luksuslike tingimustega telklaagris, kus meid ootavad suuremad-mahukamad telgid, pärismadratsite ja patjadega voodid, kuum dušš ja päris wc. Saab isegi massaaži! Lisaks sellele – ehtne Peruu/inka köögi gurmee serveritud parimate restoranide moel.  Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused enamasti kolm korda päevas.

Suurem pagas liigub hobustega, igapäevaselt on vaja kaasas kanda väiksemat seljakotti kõige vajalikumate isiklikke asjadega.

Raskusaste: Raske

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on raske. See tähendab, et sa pead olema füüsiliselt aktiivne, tugev ja terve, et matkal hakkama saada. Eelnev mägedes matkamise kogemus on suureks plussiks. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-8 tundi.  Tõusumeetreid koguneb meil päevas kuni 1500 meetrit, sõltuvalt päevast. Teel tuleb ette keerulisi tõuse ja langusi, arvestada tuleb ettearvamatu ilmaga mägedes.

Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil ca 4948 m, mitmed korrad tõuseme üle 3000 m, mis tähendab, et kõrgmäestiku haigusega puutud sa sellel matkal ühel või teisel määral kokku. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Kõrgusele võivad inimesed reageerida erinevalt – pearingluse, nõrkuse, iivelduse, südamekloppimise ja peavaludega või unetusega. Ilm mägedes võib kiiresti muutuda selgest ja päikesepaistelisest märjaks, lumiseks, tuuliseks ja külmaks. Oluline on sobivate (kihiliste) riiete pakkimine seljakotti!

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Nuevo Sol (Sol=päike). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 4,1 Nuevo Soli. Raha saab vahetada pangas, valuutavahetuskontorites ja tänavatel. Valuutavahetuskontorites on vahetamine mugavam, kiirem ja tihti veidi parema kursiga, kui pangas. Tänavatel on asi riskantsem: liigub palju valeraha ja ka tüssatakse. Viimased võivad siiski kasulikud olla õhtustel tundidel või kohtades, kus muud vahetusvõimalused puuduvad. Eelistatud vahetusvaluutaks on USD, kuigi paljud aktsepteerivad ka eurot. Siiski võib viimane kehvema kursi anda. Kõik kupüürid: nii vahetatavad eurod ja dollarid kui ka kohalikud Nuevo Solid peavad olema puhtad, mittekulunud ja terved! Vastasel korral ei pruugi kaupmehed neid aktsepteerida. Kasulik on kaasas kanda väiksemaid kupüüre, kuna maakohtades ei pruugi suurte kupüüridega midagi teha olla. Suuremate maksete korral ja eriti turistiteenuste/kaupade puhul (kallimad hotellid, restoranid, jms) aktsepteeritakse ka USD-e. ATM-id on üsna üldlevinud ja aktsepteerivad nii Visa-t kui Mastercardi, kuid annavad veidi kehvema kursi (arvestades kõiki tasusuid), kui sularaha vahetamisel.
Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 4-7 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 15-25 eurot, kohalik õlu – 1-3 eurot, takso mõnekilomeetrise sõidu eest 5-6 eurot.

Krediitkaardid

On kasutusel ja eriti kallimates asutustes. Maapiirkondades ja väiksemates ärides siiski mitte. Tavapärane, on et hinnale lisatakse kaardiga maksmisel 7% või rohkemgi. Lisanduvad konverteerimiskulud, jms.

Jootraha

Jootraha jäetakse hea teeninduse eest, ca 10% on normiks. Kui restoraniarvele on 10% teenindustasu lisatud, siis ei ole jootraha jätmine vajalik.

Giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Peruus viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et  Peruu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Viisa osas võite konsulteerida meie reisikonsultandiga.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Soovituslik on teha järgmisi vaktsineerimisi: A-hepatiit, B-hepatiit, kõhutüüfus, koolera, kollapalavik, marutaud, meningiit, lastehalvatus, leetrid, mumps ja punetised (MMR), Tdap (teetanus, difteeria ja läkaköha); riigis ei nõuta kollapalaviku vaktsineerimise sertifikaati. Nendel kõrgustel, kus toimub meie matk ei esine ka malaaria ohtu.
Tervishoiusüsteem kohapeal ei pruugi olla kõrgetasemeline, seega soovitame muretseda reisikindlustuse ja konsulteerida reisimeditsiininõustajaga vaktsineerimise osas.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust.

Ilm

Peruu selles osas, kus toimub meie reis, on aprill vihmahooaega sulgev kuu. Siin-seal võib veel hoovihma sadada, kuid näeb ka palju päikest ja saab kauneid päevi nautida. Temperatuurid ja sademed sõltuvad kõrgusest – matkame  erinevatel kõrgustel. Cusco, Machu Picchu  – öösel on jahe, madalaim temperatuur on 5 °C ringis, ja päeval on 20 °C ringis. Kõrguse tõustes läheb külmemaks ja tuulisemaks ning ilm võib kiiresti muutuda päikesepaistelisest ja soojast märjaks, tuuliseks ja külmaks. Ichupata (4500 m) – öösel võib olla nullilähedane temperatuur, ja päeval on 10 °C ringis. Tuleb arvestada ka vihmavõimalusega. Oluline on sobivate riiete pakkimine seljakotti! Kihiline riietus!

Mida reisile kaasa võtta

Peab valmis olema nii soojemaks ilmaks ja päikeseks kui ka öökülmaks ja vihmaks. Näpunäited, mida kaasa võtta: matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, t-särgid, ujumisriided, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, soe aluspesu, magamiskott (kuni -10 C), mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Telgid ja madratsid, jms suurem varustus sisaldub juba reisi hinna sees.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Aeg / hind

Aeg
5. - 12. aprill 2025
Hind
3890 €
Varajase tellija hind
3690 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • Reis algab ja lõpeb Cuzco rahvusvahelises lennujaamas (IATA: CUZ)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

  • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Majutust (jagades tuba/telki reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab reisija
  • Telke ja madratseid, kaasaskantavat WC-d ja duširuumi, einestamistelki, toole, laudu, jms suuremat matkamisvarustust
  • Joogivett matka jooksul
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Lennujaama transfeere
  • Pagasi transporti matka jooksul
  • Matkaraja- ja sissepääsutasusid

Hind ei sisalda:

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse.
  • Viisa maksumust
  • Reisikindlustust
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Isiklikku matkavarustust
  • Jootraha
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms

Lisatasu eest:

  • Majutus ühese hotellitoa eest € 1500
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Cuscos €150 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Cuscos €300 / koht üheses toas

Maksetingimused:

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.