Jalgrattareis Lõuna Aafrikas Kaplinnast Garden Route’i kaudu veinimõisatesse

 • Ulmeliste mägede, metsade ja järvesilmadega ümbritsetud imeline Garden Route
 • Lõuna-Aafrika veinid kogu oma headuses
 • Klein Karoo  hiiglaslikke kaljudega kõrbemaastikud
 • Lõuna-Aafrika värvikas köök ja kuulus Braai grill
 • Värvikas, mitmekesine ja vastuoluline Kaplinn

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Etioopias, 2014. a reis

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Olen tegutsenud 17 aastat küttevaldkonnas ja juhin Purmo radiaatorite müügiesindust Eestis. Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Värvikas ja vastuoluline Kaplinn

Kaplinn on väga mitmekesine ja põnev. Siin on hea vein, põnev arhitektuur ja kunstigaleriid, suurepärased restoranid ja poed. Kuid ta on tuntud ka oma värvikate slummide poolest. Linna iseloomustab suur etniline mitmekesisus ning erinevate rassiliste  rühmade vahel on üsnagi teravad suhted. Kaplinna peamiseks vaatamisväärsuseks on kuulus Lauamägi (Table Mountain), kust avaneb fantastiline vaade Robbeni saarele ja Atlandi ookeani rannikule. Põnevaks vaatamisväärsuseks on värviline Bo-Cap kvartal, mille erksavärvilised ja stiilsed 18. sajandi alguse hooned ja munakivist tänavad loovad imelise õhkkonna.

Lõuna-Aafrika mitmekesine köök ja kuulus grill Braai

Lõuna-Aafrika rahvusliku laua serveerimisel on andnud oma panuse nii põlis- kui ka vallutajarahvad. Aborigeeni köök pakub sellist eksootikat nagu praetud rohutirtsud või pingviinirümbad. Inglise kööki esindavad steigid, pakutakse ka prantsuse kööki kogu selle headuses. Lõunapoolsed sadamalinnad lõhnavad Aasia vürtside järgi. Buuride (Hollandi päritolu, peamiselt maapiirkondade asukate) kööki esindab biltong – vinnutatud vürtsine liha – seda peetakse ka Lõuna-Aafrika sümboliks.  Buuride köögist on pärit ka tänapäeval väga populaarne ja kuulus Braavilis (Braaivleis või Braai) – vabas õhus grillitud liha, sh ka jaanalinnu- ja krokodilliha.

Lõuna-Aafrika veinid

Lõuna-Aafrika veinivalmistamise traditsioonid pärinevad 17. sajandist, esimeste Hollandi kolonistide ajast. Hiljem, usulise tagakiusamise eest põgenenud, hugenotid tõid endaga kaasa prantsuse veini saladusi. Räägitakse, et Napoleon Bonaparte pidas Lõuna-Aafrika veinidest lugu. Kohalikud ilmastikutingimused sobivad hästi selliste viinamarjasortide kasvatamiseks nagu Chardonnay, Riesling, Sauvignon Blanc. Viinamarjaistandused ja veinitootmine on üks peamisi tegevusi kohalikke maaelanikke seas. Meie reisil saab igaüks Lõuna-Aafrika veinide headuses  ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub.

Kõrbeline Little Karoo

Klein Karoo on Outeniqua mägede nõlvade all asuv väga kuiv ja madal piirkond. Ümbritsevad mäed võtavad õhust pea kogu niiskuse, jättes väga vähe madalal asuvale Klein Karoo’le. Regioon on tuntud oma hiiglaslikke kaljude ja põnevate kõrbemaastike poolest. Kõrbele kohaselt puhkeb siin nii taimede kui ka loomade elu õide peale vihmade perioodi.  Karoo’s kohtab sebrasid ja antiloope. Siin asub ka palju jaanalinnufarme.

Maaliline Garden Route

Mööda India ookeani rannikut kulgev maaliline Garden Route on üks kõige ilusamaid piirkondi Lõuna-Aafrikas. See on majesteetlikke Outeniqua mägedega ümbritsetud  suur looduskaitseala imeilusate valgete randade ja helesiniste laguunidega. Jõgede ja koskedega, ulmeliste kaljude ja luidetega.

Siin asuvad ka mitmed populaarseid kuurordid.

Reisikava

1.päev

Neljapäev, 14. veebruar

margin

map
1.päev

Neljapäev, 14. veebruar

Saabumine Kaplinna rahvusvahelisse lennujaama (IATA: CPT). Transport lennujaamast kesklinna hotelli. Vastavalt saabumise ajale on võimalik omal käel külastada selliseid linna mägesid-vaatamisväärsusi  nagu Lauamägi (Table Mountain), Lõvipea (Lion’s Head), Signaali küngas (Signal Hill) – igalt poolt avanevad fantastilised vaated ookeanile ja linnale. Võib nautida Bo-Cap kvartali erilist õhkkonda, jalutada mööda ookeani rannikut, mekkida veini mõnes kohalikkus restoranis, imetleda päikeseloojangut.

Majutus hotellis City Lodge Hotel V&A Waterfront või sarnane.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Reede, 15. veebruar

margin

map
2.päev

Reede, 15. veebruar

Täna me rattaga veel ei sõida. Peale hommikusööki viib tee meid Wilderness’i poole (ca 4-6 tunnine autosõit). Outeniqua mägede jalamil asuv Wilderness on väga kaunis kuurortlinn, kus võrreldamatult ilusatelt liivarandadelt saab vaadelda delfiine ja vaalasid. Teel Wilderness’i poole peatume lõunaks Lõuna Aafrika ühes vanimas ja ajalooga täidetud kohas Swellendam’is, mida peetakse ka Garden Route’i väravaks-alguseks.

Wilderness’i jõudes teeme lühikese briifingu, mille käigus käime läbi reisi üksikasjad. Seejärel valmistame oma rattad ette homme algavaks rattamatkaks. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga.

Majutus külalismajas Mes Amis, või sarnane. Vaikses ja imeilusas rannas.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Laupäev, 16. veebruar

margin

map
3.päev

Laupäev, 16. veebruar

Esimesel rattasõidupäeval suundume Knysna’sse mööda Seven passes road’i. See on võrratute vaadetega ja põlismetsadega maaliline tee (kujundatud 1883. aastal legendaarse inseneri Bain’i poolt), mis viib meid läbi seitsme merre suubuvate jõgede oru. Enamik teest kulgeb mööda pinnast ja kiviklibu, võib juhtuda, et ka läbi muda. Sellel teel ootab meid ka tõus – ületame dramaatilise Phantom’i kuru, mis võlgneb oma nime liblikale, mitte kummitusele. Kui tõus või muda osutuvad raskeks, võib kasutada saateauto abi.

Meie sihtkoht, Knysna asub hingematvalt ilusa merelaguuni kallastel, mida sageli võrreldakse maapealse paradiisiga.

Majutus külalismajas Knysna Wayside Inn või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Pühapäev, 17. veebruar

margin

map
4.päev

Pühapäev, 17. veebruar

Tänane päev on sisustatud rohkete tõusudega. Kuid ka puhkepause tuleb palju, et jõuaks nautida ümbritseva looduse ilu! Vajadusel võib kasutada saateauto abi. Tee viib meid ookeanist eemale, üle kaunite Outeniqua mägede kuivasse Klein Karoo’sse. Nagu ka eelmisel päeval, teekatteks enamasti pinnas, kohati ka muda. Outeniqua mäed ei ole eriti kõrged, selle kõrgeim tipp Cradock Peak küünib vaid 1578 meetrini. Nimi Outeniqua tähendab “meega inimesed”, sest kohalikud elanikud said mett mesilastelt, kes korjasid seda mägede lilledelt.  Mäed koguvad vihmapilvedest vett ja täidavad sellega allikaid ja jõgesid, pakkudes sellisel moel elujõudu nõlvadel kasvavatele kaunitele metsadele ja taimedele. Klein Karoo, kuhu me päeva lõpuks jõuame on mägede nõlvade all asuv madal ja kuiv piirkond hiiglaslikke kaljude ja põnevate kõrbemaastikega. Distantsi pikkuseks on ca 75 km.

Majutus külalismajas Schulteheim Hotel või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Esmaspäev, 18. veebruar

margin

map
5.päev

Esmaspäev, 18. veebruar

Enamik tänasest teest kulgeb rahulikul ja pigem tasasel maastikul. Sõidame Dysselsdorp’i piki sügavat ja väga maalilist Kammanassie jõe orgu. Meie tee kulgeb läbi samanimelise looduskaitseala, kus kasvab mitmeid haruldasi puu- ja taimeliike ning mis pakub kodu paljudele linnu- ja liblikaliikidele. Siin võib kohata ka erilist Kapi mägisebrat. Dysselsdorp’ist sõidame autoga meie ööbimiskohta Outdshoorn’i – siia me jääme kaheks ööks. Meie päeva lõpetab traditsiooniline Braai grill õhtu välibasseini ääres.

Majutus külalismajas Karoo Soul või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

6.päev

Teisipäev, 19. veebruar

margin

map
6.päev

Teisipäev, 19. veebruar

Vaba päevakavaga päev nautimaks erinevaid tegevusi ja võimalusi, mida pakub Outdshoorn. Võib panna ennast proovile jaanalinnu safaril (ei sisaldu reisi hinnas), või minna uurima Cango koopaid nende muljetavaldavate värviliste stalaktiitide ja stalagmiitidega. Palju põnevust pakub ka Cango Wildlife Ranch, kus saab tutvust teha näiteks gepardidega. Ülalnimetatud tegevused ei sisaldu reisi hinnas. Tegevust jätkub ka shoppingu huvilistele – mitmeid huvitavaid poode leidub üsna lühikese jalutuskäigu ulatuses.

Spordihuvilistele, kes soovivad ka täna rattaga sõita, pakutakse väljakutset Swartberg’i kuru ületamise näol. Tegemist on ligi 20-kilomeetrise tõusuga, kõrguste vahe ca 840 meetrit.

Nagu ka eelmisel päeval on meie ööbimiskohaks Karoo Soul

Reisikavas sisalduvad hommikusöök ja õhtusöök.

7.päev

Kolmapäev, 20. veebruar

margin

map
7.päev

Kolmapäev, 20. veebruar

Päev algab autosõiduga Barrydale’i (ca 1,5 tundi sõitu), kust jätkame rattasõitu mööda maailma pikimat veiniteed, Route 62. Maanteed on kavandatud ikoonilise US Route 66 järgi ning seda peetakse üheks Lääne-Kapi provintsi maalilisemaks ja põnevamaks marsruudiks. Siin saame ületada mitu  mäeharja, nautides imekauneid vaateid lopsakatele rohelistele orgudele ja miljonite aastate jooksul tekkinud erikujulistele ja -värvilistele kaljudele. Meie tänaseks sihtpunktiks on Montagu küla, mis on tuntud oma viljapuuaedade, viinamarjaistanduste, kohalike maitsetaimede, kivimite ja tervendavate radioaktiivsete kuumavee allikate poolest. Teekonna pikkuseks on ligi 60 km.

Majutus šarmantses villas Montagu Vines Külalismaja või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Reede, 21. Juuni

margin

map
8.päev

Reede, 21. Juuni

Tänase päeva teemaks on vein – suundume Robertsoni veinipiirkonda, mis on koduks nii väikestele, ühepere viinamarjaistandustele kui ka edukatele ja suurtele veinitootmisettevõtetele (nt Graham Beck, Van Loveren, Springfield, Major’s Hill ja Bon Cap). Meid ootab mõnus rattasõit mööda jõge, lummaval ja tasasel Montagu platool. Saame kogeda ka väikest mäkketõusu. Tee peal külastame veinimõisaid, kus saame näha ja kuulda, kuidas valmib Lõuna-Aafrika vein. Naudime lõunasööki ja loomulikult degusteerime erinevaid veine. Päeva teises pooles viib meid transfeer Worcesteri lähedal asuvasse võluvasse veinimõisasse, kus meid ootab õhtusöök ja kus me ka ööbime. Päevane läbisõit ligi 40 km.

Majutus külalismajas Nuy Valley või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning üks veinidegusteerimine.

9.päev

Reede, 22. veebruar

margin

map
9.päev

Reede, 22. veebruar

Viimane rattasõidu päev. Täna saame jälle nautida sõitu tasasel maastikul, teekatteks enamasti pinnas, kohati ka muda. Läbime võluvaid Nuy’i ja Slangkop’i orge, saatjateks on meile viinamarjaistandused. Siin ümbruses paiknevad mitmed veinimõisad, mida me ka külastame ja degusteerime kohaliku veinitoodangut. Päeva teises pooles istume autosse ja sõidame Wellington’i läbi fantastilise Bain’s Kloof Pass’i (kõrgusel 594 m). See on 1854. aastal avatud pääs läbi mägede sisemaale,  teemant- ja kullaväljadele – “Gateway to the North”.

Majutus võluvas veinimõisas Dimmersfontein  Külalismaja või sarnane.

Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning üks veinidegusteerimine.

10.päev

Laupäev, 23. veebruar

margin

map
10.päev

Laupäev, 23. veebruar

Lahkumispäev. Transfeer Kaplinna lennujaama vastavalt reisija lennugraafikule tähistab rattapuhkuse lõppu.

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Etioopias, 2014. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Transilvaania rattareisi valisime eelkõige eksootilise sihtkoha pärast – Rumeeniasse just igapäev ei satu.
Pettuma ei pidanud kordagi – juba reisi alguspunkt Sighișoara on imearmas keskaegne munakivisillutisega linnake mäekünkal (ratturile paras väljakutse).
Läbitud külad ja linnad köitsid oma ehedusega, öömajades pakuti maitsvat suppi ja söbralikku teenindust.
Eriti heal tasemel olid kohalikud reisijuhid (Rumeenia rattasõidumeistrid) – silm hoiti peal nii grupi tugevamatel kui nõrgematel ratturitel, peatuspaikades hooldati rattaid ja anti head nõu.
Andmomentsi matkaseltskonnad on alati priimad, oleme leidnud erinevatelt reisidelt uusi sõpru ja häid tuttavaid, kellega koos avastada uusi ja põnevaid paiku nii Eestis kui kaugemal.

Evelyn Karming ja Indrek Lepp, Rattareis Rumeenias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnapiirkondades ööbime mugavates kolme-nelja-tärni hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: dušš, soe vesi ja konditsioneer. Kaugemates külades asuvad hotellid on lihtsamad kuid puhtad ja korralikud ning samuti dušširuumi, sooja vee ning konditsioneeriga varustatud. Kaks ööd saadame mööda veinimõisates. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Pakikandjaid meil ei ole – oma pagasi ning rattavarustuse kannab igaüks ise hotellist saateautosse ja tagasi. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Keskmine

Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Lõuna-Aafrika jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Suurem osa marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid mitmel päeval sõidame lõike off-road või katteta teedel ja radadel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Lõuna Aafrika ametlik rahaühik on rand e. ZAR. Vahetuskurss on ca 1 EUR – 15,5 ZAR.
Krediitkaarte aktsepteeritakse  üsna laialdaselt, maapiirkondades siiski oleks hea omada ka  sularaha.
Sularahaautomaate leidub ohtralt igal pool ning neist saab raha välja võtta üsna väikese tasu eest. Keskmine lõuna maksab 8-10 EUR,  karastusjook 0,8 EUR, õlu 2-4 EUR.
Üldreeglina on Lõuna-Aafrikas  jootraha sobilik ning oodatud (10-15% arvesummast).

Ilm

Ilm sõltub oluliselt piirkondadest, kus sõidame. Laias laastus võib selle jagada kolmeks: Kaplinna piirkond (ja sealne veinipiirkond), Graden Route ja Klein Karoo. Veebruaris on Kaplinna piirkonnas mõnusalt soe: päeva maksimumtemperatuurid on keskmiselt 27 kraadi juures ja öised miinimumid 16 kraadi juures. Sajab minimaalselt. Graden Route’i ilmastik on sarnane, ehk kraadi-paari võrra jahedam. Sajab samuti minimaalselt. Klein Karoo’s on temperatuurid mõnevõrra kõrgemad: päeva maksimumtemperatuurid on keskmiselt 31 kraadi juures ja öised miinimumid 17 kraadi juures. Sajab jällegi minimaalselt.

Mida rattareisile kaasa võtta

Lähtuvalt troopilisest kliimast, peaks eelkõige arvestama suvise varustusega. Igaks juhuks võib kaasas olla mõni soojem ja tuult/vihma takistav riideese juhuks kui satuvad kokku kolm halba asjaolu: vihm, tuul ja madalam temperatuur. Siinkohal lühinimekiri varustusest ja rõivastusest: jalgrattakiiver, kindad, lühikesed sõidupüksid, veekindel jakk, soe fliisjakk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, väike lenksu- või seljakott jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti (ja Venemaa) kodanikel on vaja viisat. Alates augustist 2014 ei aktsepteeri Lõuna-Aafrika Vabariik reisidokumendina Eesti välismaalase passi. Viisat väljastab LAV’i saatkond Soomes. Viisalõiv on 30 eurot ja ooteaeg kuni 15 päeva. Palume seda kontrollida eelnevalt saatkonnaga ning vajadusel konsulteeri meie reisikonsultantidega viisa nõuete ja abistamise osas.

Vaktsineerimine

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, B, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu, võimalusel ka malaaria vastu (esineb teatud piirkondades). Esineb koolerat  ja Denge palavikku (võib tekkida sääse hammustusest). Soovitatav on hoiduda sääskede hammustustest ja omada vastavat tõrjevahendit. Tervishoiusüsteem on tasemel, kuid tasuline. Soovitame kindlasti reisikindlustust.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
14. - 23. veebruar 2019
Hind
2190 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Kaplinna rahvusvahelises lennujaamas (IATA: CPT)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti ja saateauto teenust matka jooksul
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas €600
 • Rattalaenutus € 125 (kogu rattamatka perioodi eest)
 • Lisaöö Kaplinnas € 75 / koht kaheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Kaplinnas € 140 / koht üheses toas
 • Viisateenus €25 passi kohta

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Jalgrattareis Lõuna Aafrikas