Jalgrattareis Toskaanas Jalgrattaga veiniklassika radadel

 • Klassikalised veinid: Montepulciano, Chianti ja Brunello
 • Kulgemine mööda maalilist Toskaana maastikku
 • Mäetippe tornivad piltilusad linnakesed
 • Võrratu Itaalia köök
 • Kõrgetasemelised ja sarmikad butiikhotellid

Reisijuht

August Tillo

Arvan, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõikke mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Toskaana veinid ja veinimõisad

Toskaana on kodumaaks paljudele tuntud veinidele. Neist kuulsamad on ehk Chianti, Brunello ja Montepulciano veinipiirkonnad, mida läbime ka selle rattareisi jooksul. Külastame sealseid veinimõisaid: degusteerime, tutvume veinivalmistamise protsessiga ja varume soovi korral ka veini koju kaasa. Lisaks kuulsamatele piirkondadele läbime ka vähemtuntumaid, aga samuti kvaliteetseid veiniregioone, nagu Val D’Orcia, ja teised.
Igale ühele oma.

Imeline Toskaana maastik

Piltidelt tuttav roheline, kollakas, pruunikas kuppelmaastik. Värvid sõltuvad aasta aegadest ja sellest, mida seal kasvatatakse – vilja, viinamarju, oliivipuid ja muud vahemerelist kraami. Kumeraid kupleid ilmestavad tikksirged küpressid ja siin-seal paiknevad villad. Sekka ka orgudes paiknevad veesilmad.

Keskaegsed linnakesed

Pea iga suurema mäe tippu ehib siin keskaegne linnake. Neid on palju ja kõik on ühtemoodi ilusad. Mäetippu üles rühkimine võtab selja märjaks, kuid vaev tasub ennast kuhjaga! Linnad on ehtitaalialikud: kitsad, siia-sinna ekslevad tänavad, kivimajad, mille vahel kuivab riputatud pesu. Oma teel läbime Firenzet, Montepulcianot, Montalcinot ja teisi sümpaatseid linnakesi. Kindlasti leiad siit kirikud, piazzad ja ka tavernid.

Itaalia köök Toskaana eripäradega

Kui Itaalia köök on võrratu, siis Toskaana köök on lihtsalt imepärane. Kindlasti leiad siit endale suupärased pitsad ja pastad, aga need on kohaliku koloriidiga. Toskaana kööki iseloomustab lihtsus. Aga kõik geniaalne ongi lihtne. Siinne pasta põhivorm on pici – paksud, jämedad spageti moodi makaronid, mis tihti valmistatakse käsitsi. Siinse köögi osaks on ka väga haruldased valged trühvlid. Väga palju kasutatakse metsloomaliha, sealhulgas ülalnimetatud pici-toitude koostisosana.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 17. september

margin

map
1.päev

Laupäev, 17. september

Saabumine Firenze (IATA: FLR) lennujaama. Transfeer hotelli kesklinnas.

Firenze on keskaja sünonüüm: siit sai alguse renessanss, pärit on maailmakuulsad inimesed – Michelangelo, Medicid ja Macchiavelli. Firenze kuulus ajalooline sild – Ponte Vecchio, mis ulatub üle Arno jõe, on teada-tuntud fotodelt, filmidest ja raamatutest. Firenze ei ole siiski mitte ainult ajalugu. Ta on kuulus ka kui finants- ja moeloomingukeskus ning tänapäeval loomulikult tähtis turismisihtpunkt. Pärastlõuna veedame omal käel linnaga tutvudes. Õhtusöögi kohaks valime endale ühe nendest suurepärastest restoranidest, mis asuvad Firenze vanalinnas.

Hinnas sisaldub õhtusöök.

Majutus hotellis Firenzes.

2.päev

Pühapäev, 18. september

margin

map
2.päev

Pühapäev, 18. september

Hommikusöök hotellis.

Hommikusöögi järel viib meid rong Montevarchi linnakesse, kust algab meie rattareisi osa. Mõnekümne kilomeetrise sõidu järel jõuame juba traditsioonilisse Chianti piirkonda. Päeva sees läbime ühte olulisemat piirkonna linna – Gaiole in Chianti’t. Gaiole on ajalooliselt olnud tähtis turulinn, kuigi paljuski on tema ajaloolised hooned hävinenud erinevate ajaloosündmuste ajal. Gaiole kuulub juba Chianti Classico piirkonda. Siin ümbruses paiknevad mitmed veinimõisad, mida ka meie külastame. Päeva lõpuks jõuame kuulsasse keskaegsesse linna Sienasse. Siena vanalinn on massiivne. See on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Ajalooliselt on Firenze ja Siena vahel olnud alati teatav rivaliteet.

Nii ka tänapäeval: käib vaidlus selle üle, kumb on rohkem Toskaana …

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök ning veinidegustatsioon veinimõisas.

3.päev

Esmaspäev, 19. september

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 19. september

Hommikusöök hotellis.

Hüppame ratastele ja liigume juba teistele jahimaadele – tänane päev viib meid Brunello di Montalcino veinipiirkonda. Brunello on tänapäeval üks tuntumaid ja kalleimaid Itaalia veine. Liigume peamiselt väheliigeldavatel teedel, millest osad on kruusateed. Päeva jooksul läbime väiksemaid külasid/linnakesi, mis asuvad klassikalisel Toskaana kuppelmaastikul. Külastame ka vähemalt ühte Brunello di Motalcino veinimõisa, et degusteerida selle toodangut. Päeva lõpetame piltilusas Montalcino linnas.

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök ning veinidegustatsioon veinimõisas.

Majutus hotellis Montalcinos.

4.päev

Teisipäev, 20. september

margin

map
4.päev

Teisipäev, 20. september

Hommikusöök hotellis.

Jällegi suundume uutele jahimaadele. Tänane päev viib meid läbi Val d’Orcia piirkonna. Val’ d Orica on lülitatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Orcia maastik on tüüpiline renessansi maalidelt tuttav Toskaana peisaaž. Siin asuvad ka mitmed maalilised külad/linnakesed. Nende seas ka Pius II poolt rajatud „ideaallinn“ Pienza, mida samuti läbime. Kuid veelgi enam huvitab meid sealne veinitööstus. Val d’Orcia ei ole nii kuulus, kui tema naabrid: Brunello di Motalcino ja Vino Nobile di Montepulciano. Samas on tegemist väga kvaliteetse veiniga, mida osad peavad tuleviku staar-veiniks. Külastame kindlasti ühte sealset veinimõisa. Õhtuks jõuame maalilise Montelpulciano linnakesse.

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök ning veinidegustatsioon veinimõisas.

Majutus hotellis Montepulcianos.

5.päev

Kolmapäev, 21. september

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 21. september

Hommikusöök hotellis.

Montepulciano on Vino Nobile di Montepulciano veinipiirkonna keskus. Päeva esimese pooles läbimegi seda piirkonda ja külastame ka mõnda veinimõisa. Edasi läbime suuremas osas vähesõidetavaid teid mööda väiksemaid linnakesi, et jõuda meie õhtusesse sihtpunkti: Monte San Savino linnakesse. Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök ning veinidegustatsioon veinimõisas.

Majutus hotellis Monte San Savinos.

6.päev

Neljapäev, 22. september

margin

map
6.päev

Neljapäev, 22. september

Hommikusöök hotellis.

Liigume jällegi väiksemaid teid ja linnakesi pidi nüüd juba tagasi Firenze poole. Õhtuseks sihtpunktiks on Radda in Chianti. Radda on tuntud ja populaarne Chiantit külastavate turistide seas, seda paljuski tänu oma keskaegsele ilmele. Raddat ümbritseb keskaegne linnamüür ja siin leidub palju ajaloolisi hooneid. Linnas on mitmeid vinoteeke, mis pakuvad ümbruskonna parimaid Chinati Classico veine degusteerimiseks.

Majutus hotellis Radda in Chiantis.

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 23. september

margin

map
7.päev

Reede, 23. september

Hommikusöök hotellis.

Tänase päeva sihtpunktiks on Firenze. Enne sinna jõudmist läbime aga taas Chianti Classico veinipiirkonna. Läbime selle nö südant, sealhulgas Greve in Chianti ja Strada in Chianti linnakesi. Sellele teele jagub mitmeid veinimõisaid. Külastame kindlasti ühte, kui mitte mitmeid neist. Üritame siiski pika päevateekonna lõpuks õigeaegselt Firenzesse jõuda.

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök ning veinidegustatsioon veinimõisas.

Majutus hotellis Firenzes.

8.päev

Laupäev, 24. september

margin

map
8.päev

Laupäev, 24. september

Hommikusöök hotellis.

Täna on puhkepäev, rattasõitu ei toimu. Veedame enamuse ajast omal käel Firenzega tutvudes. Viimane aeg teha sisseoste, mida koju kaasa viia. Majutus hotellis Firenzes.

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 25. september

margin

map
9.päev

Pühapäev, 25. september

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).

Lahkumine, transfeer Firenze (IATA: FLR) lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Transilvaania rattareisi valisime eelkõige eksootilise sihtkoha pärast – Rumeeniasse just igapäev ei satu.
Pettuma ei pidanud kordagi – juba reisi alguspunkt Sighișoara on imearmas keskaegne munakivisillutisega linnake mäekünkal (ratturile paras väljakutse).
Läbitud külad ja linnad köitsid oma ehedusega, öömajades pakuti maitsvat suppi ja söbralikku teenindust.
Eriti heal tasemel olid kohalikud reisijuhid (Rumeenia rattasõidumeistrid) – silm hoiti peal nii grupi tugevamatel kui nõrgematel ratturitel, peatuspaikades hooldati rattaid ja anti head nõu.
Andmomentsi matkaseltskonnad on alati priimad, oleme leidnud erinevatelt reisidelt uusi sõpru ja häid tuttavaid, kellega koos avastada uusi ja põnevaid paiku nii Eestis kui kaugemal.

Evelyn Karming ja Indrek Lepp, Rattareis Rumeenias, 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides ja agrituristico’tes. Esimesed on reeglina ajaloolistest majadest (villad, lossid) ümberehitatud hubasteks majutusasutusteks. Agrituristico tõlge eesti keelde võiks olla turismitalu. Siin on nad siiski midagi enamat – sajanditevanused talumajad on osaliselt ümberehitatud majutusasutusteks, kui samas peremees jätkab omal väiksel viisil veinitegu, oliivõli pressimist või mõnda muud siinset põllumajanduslikku tegevust. Mõned hotellid on basseiniga, mõned mitte.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (väheste eranditega, millest teavitame ette) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine, jms). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto kohapeal ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.

Raskusaste: Keskmine

Toskaana rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Sarnaselt Eestiga kehtib Itaalias Euro. Reisi hinnas sisaldub majutus ning toitlustus reeglina kaks korda päevas (va saabumise ja lahkumise päev), samuti transfeerid, veinidegusteerimised jms reisikavas sisalduv. Kaasas peaks olema taskuraha, et osta lõunasöök ning lubada endale snäkke, õlut ja veini, lisategevusi, jms. Keskmine lõuna maksab umbes 10-20 Eurot, õlu 3,0- 4,5 Eurot. Päevapakkumised ja pitsad-pastad on suhteliselt odavad: 8-12 eurot lõunasöögi eest. Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Kaardimaksed on levinud, kuid siiski on väiksemates pererestoranides sularaha au sees, kaardiga maksta ei pruugi olla võimalik. Seega peaks alati piisav sularahavaru kaasas olema. Sularahaautomaadid on laialt levinud, igas vähegi korralikumas linnakeses on vähemalt üks sularahaautomaat.

Ilm

Ilm Toskaanas peaks juuni teises pooles on pea ideaalne: mitte liiga palav, kuid siiski soe. Keskmised päevased temperatuurid peaksid olema 28 kraadi juures, öised temperatuurid on keskmiselt 15-kraadised. Sademeid on oodata sarnaselt Eesti suvele. Valmistuda tuleb siiski ka kehvemateks ilmadeks ja sellele vastavaks riietuseks. Seda juhul, kui temperatuurid on ülal nimetatutest madalamad ja sellega kaasneb vihm ja tuul. Ilmagarantiid pole.

Mida rattareisile kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik.

Viisanõuded

Eesti kodanikele puuduvad. Riiki sisenemiseks on vajalik isikut tõestav reisidokument – pass või ID-kaart

Vaktsineerimine

Spetsiifilised nõuded vaktsineerimise osas puuduvad. Tervishoiusüsteem on tasemel, elementaarne (esmaabi) on tagatud Euroopa Liidu kodanikele, EL tervisekindlustuskaardi olemasolul. Soovitame siiski ka tavapärast reisikindlustust.

Aeg / hind

Aeg
17. - 25. september 2022
Hind
1990 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Firenze rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: FLR)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust (reeglina 2 korda päevas) vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Saateauto teenust ja pagasi transporti sellega
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Veinidegusteerimisi vastavalt reisikavale
 • Tasuta rataste transporti Eestist Toskaanasse ja tagasi
 • Itaalias ostetud veini tasuta transporti Eestisse (mõistlikus koguses).

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 300
 • Rattalaenutus € 25/ päev (kokku 6 päeva)
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Firenzes €150/ koht üheses toas
 • Lisaöö Firenzes €80 / koht kaheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.