Rumeenia suusamatk Karpaatide parimad matkarajad

 • Bucegi mäed ja legendid
 • Sinaia mägiküla – Karpaatide pärl
 • Muinasjutuline Rasnovi linn ja kindlus
 • Kuninglik Piatra Craiului mägi
 • Sibiu ehe keskaegne vanalinn

Reisijuht

Kalle Ribelus

“Mu ema ütles alati, et elu on nagu šokolaadikarp, sa  ei tea kunagi, mida saad.” See on tsitaat “Forrest Gumpist” ehk ühest minu lemmkifilmist ja seal öeldu iseloomustab ka minu ellusuhtumist. Kus ma ka ei viibiks, igal hommikul ärkan teadmisega, et tulgu, mis  tuleb – mina olen valmis, olen elevil ja avatud kõigele,  mida elu pakub. Tõenäoliselt see ongi põhjus, miks mulle...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Bucegi mäed ja legendid

See Prahova orust lääne pool asuv looduspark, kus on 40 tähistatud rada, üle 20 mägimajakese, kümned koopad, kurud ja muud loodusimed, ootab alati enda avastamist. Sellest piirkonnast räägitakse palju legende ja imesid. Näiteks, et seal asetsevad energeetilised püramiidid ja salatunnelid. Neist tuntuim on kindlasti niinimetatud “Taevasuu” (Gura de rai), mis on püha koht kauni Ialomicioara koopa lähedal, kus väidetavalt inimkeha ei väsi eales. Samuti asub Bucegi mägede piirkonnas allikas, millel on tõestatult maailma kõige puhtam vesi, sest see pärineb hiiglaslikust maa-alusest järvest. Kas ka meie saame sealt positiivse energia laengu terveks reisiks ja kauemakski? Tuleb minna omal nahal katsetama, muud moodi ei saa teada!

Sinaia – Karpaatide pärl

Nagu öeldakse – heal lapsel mitu nime ehk teise nimega “Karpaatide pärl” asub 800 meetri kõrgusel ja selle nimi on inspireeritud Egiptuse Siinai mäest. Tegemist on piltilusa mägikülaga, kus leiab imekauni lossi, suursuguse kasiino, kloostri aga ka loodusliku kose. Külas on ühendatud luksuslikud ehitised ning looduse ja maaläheduse elemendid, mis muudavad sealse olustiku väga vürstlikuks. Sinaia teeb eriliseks ka selle mitmekülgsus – talvel saab selle lähistel suusatada, kevadel, suvel ja sügisel matkata matkaradadel. Lisaks saab alati nautida küla arhitektuuri.

Rasnovi linn ja kindlus

Tegemist on tõeliselt muinasjutulise kohaga, ilusate tänavate ning värviliste majakestega. Selle loodusrikka ja muistse linnakese suurimateks vaatamisväärsusteks on kindlasti imekaunis kanjon ning Rasnovi kindlus. See kindlus oli algselt loodud pelgupaigaks vallutajate eest ning koosnes see vähemalt kolmekümnest majast, koolist ja kabelist.

Kindluse kohta räägitakse huvitavat legendi: kahele türklasest vangile anti ülesandeks kaevata kindluse keskele kaev. Neile lubati vabadust, kui kaev on valmis, arvates, et see ei valmi kunagi. Vangid pidid kaevama 145 meetri sügavuse augu, sinna, kus pinnaseks oli puhas kivi. Töö algas 1623. aastal ja selle valmimine võttis aega 17 aastat. Vangid said vabadusse ning kaev pakkus täiendavat turvalisust ning kaitset ning oli kasutusel kuni 1850. aastani, mil kaevuratas purunes.

Rasnov on tänapäeval tuntud ka enda Hollywood’iliku nimesildi poolest, mis asetseb suurelt kindlusega samal mäel – kui vahepeal peaks meelest minema, mis linna me hetkel avastame, tuleb lihtsalt piiluda mäe suunas! 😉

Piatra Craiului mägi

Piatra Craiului mäge peetakse Făgăraşi mägede rühma (osa Lõuna-Karpaatidest) idapoolseks otsaks. Seda on alati kõrgelt hinnatud ja see kajastub ka mäe nimes, mis tõlkes tähendab “Kuninglikku kalju” või “Kuninga kivi”. Piatra Craiului on umbes kaheteist kilomeetri pikkune ja meenutab hiiglasliku draakoni uhket saehambalist selgroogu ja on eriti populaarne just kaljuronijate seas. Tegemist on väga sakilise, puutumatu ja loodusrikka lubjakivimäega, mis on tegelikult ka koduks paljudele karudele, huntidele ja ilvestele. Piatra Craiului mäge vallutades on kohustuslik tunda ennast täieliku kuningana – me ju vallutame päris Kuninga kivi!

Sibiu vanalinn

Sibiu on kunagine sakside (Rumeeniasse elama kolinud sakslased) linnake. Vanalinn on siin nagu nukumajasid täis – eht sakslaslik linnake. Kõik on korras ja hästi säilinud – ehtne saksa ornung! Siin linnas võid tunde ja päevi ringi jalutada lihtsalt seda õhustikku nautides! Kui jalutamine koormavaks saab –  võid alati mõnda õdusasse kohvikusse või restorani suunduda jalga puhkama.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 11. märts

margin

map
1.päev

Laupäev, 11. märts

Saabumine Sibiu rahvusvahelisse lennujaama (IATA: SBZ). Transfeer Zarnestisse, meie reisi esimesse kodukülasse. Õhtul ootab meid ühine õhtusöök, kus tutvume nii omavahel kui ka meie kohaliku giidiga. Saame ka ülevaate meie reisi marsruutidest – kuhu suundume, mille põnevaga tutvust teeme ja kuidas kõik välja kujuneb. Ööbimine külalistemajas Mosorel.

Majutus külalismajas Mosorel Zarnestis.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 12. märts

margin

map
2.päev

Pühapäev, 12. märts

Peale hommikust kehakinnitust külalistemajas sõidame autodega Rasnovisse, kust algavad ka meie seiklused. Tegemist on kauni, muinasjutulise linnakesega. Kuigi linn ise on väike, teeb selle eriliseks sealne kindlus ning vapustav vaade metsale. Muuhulgas on Rasnov tuntud ka enda kanjoni poolest, mida meie ka kohe avastama lähme! Seiklus algab tõusuga 1000 meetri kõrgusele, Postavaru mäele. Selle mäe kõrgeim punkt on 1800 meetrit merepinnast ning seal asub ka Rumeenia tuntuim suusakuurort. Lisaks tavalaskumistele leidub seal ka maalilisi orge, kus on võimalik suusatada loodust ja vaikust nautides, mida ka võtame enda tänaseks eesmärgiks! Päeva lõpus sõidame tagasi külalismajakesse Zarnestisse, sööme üheskoos õhtusööki, muljetame päevast ja valmistume järgmiseks päevaks!

Majutus külalismajas Mosorel Zarnestis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 13. märts

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 13. märts

Hommikusöök külalistemajas. Võtame kõik oma asjad kaasa ja sõidame bussiga 40 kilomeetri kaugusele, Sinaiasse, mis on ka meie suusamatka alguspunktiks. Vastavalt ilmale ehk lumeoludele, tuulele, temperatuurile, nähtavusele ja laviiniriskidele otsustab meie giid, milliseks meie järgneva kahe päeva rada kujuneb. Heade olude puhul on plaaniks ronida 1000 meetri kõrgusel asuvast Sinaia gondlijaamast esmalt kaunile suusanõlvale ja siis vaikselt läbi metsa tõusta 2000 meetri kõrgusel asuvasse alpiorgu. Sealt laskume 400 meetrit alla imekaunisse Dorului orgu, kust võtame suunaks enda ööbimispaiga – Padina mägionni. Tegemist on täieliku unistuste talveonniga! Koht on mõnusa atmosfääriga, naridega, sooja kaminaga – täpselt nagu üks ideaalne suusamajake olema peab! Vahepeal leiame ka muidugi aja keha kinnitamiseks.

Kuna majani pääseb vaid suuskadel, peame arvestama, et järgmise kahe päeva varustust tuleb meil endaga kaasas kanda, muud kotid jäävad meid turvaliselt autodes/bussides ootama! Ööbimine, ühine kohalik õhtusöök suusamajakeses.

Majutus Padina mägionnis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 14. märts

margin

map
4.päev

Teisipäev, 14. märts

Päev algab kohaliku hommikusöögiga, peale mida võtame enda varustuse ning sõidame Bucegi mägesid vallutama. Kõigepealt võtame ette 600 meetri kõrguse mäeharja tipu, kust avaneb hingemattev vaade kaunitele suusaradadele ja rohelistele Rumeenia metsadele ning mägedele. Tipus teeme ka mõnusa piknikupausi. Edasi võtame ette aga pika, 1200 meetrise laskumise järgmisesse mägikülasse, kus võtab meid soojalt vastu võõrustaja Daniela. Ka täna saame õhtustada traditsioonilist kohalikku toitu nautides ning päeva muljeid jagades. Siia tuuakse ka kogu meie ülejäänud pagas. Ööbimine külalistemajas.

Majutus külalismajas.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 15. märts

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 15. märts

Hommikusöök mägikülas. Täna suundume kõigepealt autodega järgmisesse mägikülasse – Sirneasse. Tegemist on uskumatult kauni külaga, loodetavasti õnnestub meil näha ka nende kuulsaimat loodusnähtust – uduvaipa.  Sirneasse jätame ööbimispaika enda pagasi ja alustame marsruudiga. Ees ootab mõnus ja ka pingutust pakkuv sõit läbi alpiniidu hingematva Piatra Craiului mäe jalamile. Kui ilmastikuolud lubavad tõuseme mäe kõrgeimasse punkti – 2250 meetrini merepinnast. Mäetipus on kohustuslik kõigil ennast maailmanabana tunda! Ühine õhtusöök ja majutus Sirneas Marioara külalistemajas.

Majutus külalismajas Sirneas.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 16. märts

margin

map
6.päev

Neljapäev, 16. märts

Viimane suusamatka päev! Peale hommikusööki sõidame bussiga 3 tundi mööda Transfagarasani –  maailma üht kurvilisemat teed, mille kaudu jõuame, imekauni Balea Cascada kose juurde. Naudime kauneid vaateid, teeme pildistamise pause ja sööme pikniku vormis lõunat. Pagasi transportimiseks kasutame seekord köisraudteed, sest meie päevane suusamajake asub 2000 meetri kõrgusel Cabana Paltinu’s. Tänase päeva eesmärgiks on aga vallutada Fagarase mäe peahari! Vastavalt soovile ning olenevalt ilma- ja lumeoludest saame kas kasutada köisraudteed või matkata mööda lumiseid mägiteid Fagarase mäe peaharjale, kust saame kogeda mõnusat laskumist kaunite lumiste vaadete saatel. Kui isud on täis suusatatud võtab meid buss koos meie pagasiga peale ning sõidame taas Sibiu poole, kust meie reis ka alguse sai. Õhtustame viimase õhtu restoranis, jagame reisimuljeid ja jätame giidiga hüvasti. Majutus Vila Weidneris, kesklinnas.

Majutus külalismajas Vila Weidner Sibius.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 17. märts

margin

map
7.päev

Reede, 17. märts

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis. Transfeer Sibiu rahvusvahelisse lennujaama (IATA: SBZ).

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Iraanis , 2016. a reis

“Ladies Trekking pakub suurepärast võimalust oma unistuste teostamiseks, ning samas teha ka üks heategu. Selles projektis veetleski mind just heategevuse aspekt. Ma ei läinud mitte ainult mägironimisreisile lõbusalt aega veetma, vaid sain ka võimaluse toetada tähtsat igapäevatööd Msafiri English Medium School’is. Ma ei unusta kunagi neid tundeid, mis mind päikesetõusuga samaaegselt Kilimanjaro tippu jõudes valdasid. Samamoodi rahuldustpakkuv oli näha naerulsui lapsi, kellele oli avanenud võimalus kooliharidust saada. Olen tänulik Zonta International District 20 Soome klubi toetusele Msafiri English Shool’i heaks, mis teostati Ladies Trekking projektis osalemise läbi. See toetus katab ühe koolitüdruku koolituskulud ning see muudab kogu tema elu. Meie lõbusas matkaseltskonnas pikkadel mägiradadel rännates ei tundnud ma kordki igavust, sest vestlused eri maadest pärit naiste vahel olid alati huvitavad. Soovitan soojalt Ladies Trekking’ul osalemist kõigile hoolivatele ja julgetele naistele, kes peavad lugu värskes õhus matkamisest ning kes on avatud uutele kogemustele!“

Salla Tuominen, Ladies Trekking, Kilimanjaro , 2010. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm. Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Ööbimine toimub hotellides, külalis- ja suusamajakestes. Mõni rohkem luksulikum, mõni vähem. JHotellides on olemas kõik mugavused: WC ja vannituba toas, majutus 2-stes tubades. Külalismajades ja mägionnides võib majutus olla 3-stes ja 4-stes tubades, kus WC ja pesemisruumid võivad olla ühiskasutuses. Kuigi luksust vähem, selle võrra on nendes aga rohkem sarmi ja peremehe-perenaise kätt tunda. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas. Pagasi transport on kogu reisi jooksul organiseeritud: kahel päeval on tarvis kaasas kanda kotti järgneva päeva vajalike asjadega (vahetusriided, laadija, telefon, jms), sest ööbime kohas, kuhu pääseb ligi vaid jalgsi või suuskadel. Muudel päevadel on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusriided, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul autos.

Raskusaste: Raske

Tegemist on suusamatkaga, mis on raske raskusastmega. See tähendab, et sa pead olema füüsiliselt aktiivne ja terve, et matkal hakkama saada. Eelnev suusatamise ja suusamatka kogemus on vajalik. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-8 tundi. Tõusumeetreid koguneb meil päevas 500-1500 meetrit, sõltuvalt päevast. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu või puutud väga kergel määral, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 2250 m (kõrgmäestikuhaiguse avaldumise min kõrguseks on 2500-3000 m).

Kasulik teada

Suusavarustuse laenutus

Varustuse laenutame kohapeal, samuti tagastame selle seal. Saab rentida nii suusamatka varustust kui ka laviini turvakomplekti. Soovi korral võib võtta kaasa oma varustuse.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Rumeenia rahaühikuks on Rumeenia leu (RON). Vahetuskurss on 1  euro = ca 4,92 leud. Raha on võimalik vahetada Eestis. Valuutat (EUR ja USD) saab vahetada reisi ajal valuutavahetuspunktides. Sibius, Zarnestis sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Raha tasub vahetada Sibius või Zarnestis. Kaasas võiks olla igaks juhuks sularaha, et osta suveniire, lubada endale snäkke, õlu, veini ja lisategevusi ning maksta mõne söögikorra eest, mis reisikavas ei sisaldu.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks, seda eriti hea teeninduse puhul restoranides, bussides, taksodes. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on samuti tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Krediitkaardid

Suusakuurortides saab hakkama panga-krediitkaartidega, siiski ei tasu ainult nende peale loota.

Ilm

Reisil peaks meid ootama mõõdukas külm (keskmiselt -5 kuni 5 kraadi), ilm võib olla nii selge ja päikesepaisteline, kui ka tuisune ja halva nähtavusega. Hommikuti ja õhtuti peab arvestama suuremate miinuskraadidega. Ilm võib olla üsna tuuline, nii et riietuse osas peab olema valmis ka karmimateks tingimusteks. Ilmagarantiid ei ole.

Mida matkale kaasa võtta

Suusariided, spordisärk (hingav särk), sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms ), tuulekindel jope/jakk, kindad, peakate, pealamp, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning – huulepulk, isiklikud hügieenitarbed, esmaabipakk, veepudelid, seljakott, energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Rumeeniasse sisenemine turismi eesmärgil viisavaba.

Vajalikud dokumendid:

* pass või ID-kaart, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi

* piisavate rahaliste vahendite olemasolu

* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Vaktsineerimine

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Tervishoiuteenused Rumeenias on ka kaugemates piirkondades kättesaadavad.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
11. - 17. märts 2023
Hind
1590 €
Varajase tellija hind
1490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Sibiu rahvusvahelist lennujaamast (IATA: SBZ)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat suusatamist ja lahedat reisiseltskonda
 • Professionaalset ja põhjalikku instruktaaži ja juhendamist
 • Reisijate ja nende varustuse transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslas(t)ega)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (reeglina 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Sissepääsupassid suusaradadele/mägedele ja muid kavas sisalduvaid tasusid
 • Lennujaama transfeere

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Suusavarustuse laenutust
 • Jootraha
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Suusavarustuse rent ca 250 eur/kogu reisi peale
 • Laviini turvakomplekti kulu on ca 15 eur päevas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Sibius € 30 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Sibius € 50 / koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.