Suusareis Gruusias Ski Touring Gruusia äärealal Svaneetias

 • Ski touring: põnev matkamine suuskadel
 • Ajatud karjusekülad keset võrratuid lumiseid vaateid Kaukasuse mägedele
 • UNESCO maailmapärandi aarded Gruusia äärealal Svaneetias
 • Grusiinide külalislahkus ning imehea köök ja veinid
 • Tbilisi sarmikas vanalinn ja lõõgastavad väävlisaunad

Reisijuht

Kalle Ribelus

“Mu ema ütles alati, et elu on nagu šokolaadikarp, sa  ei tea kunagi, mida saad.” See on tsitaat “Forrest Gumpist” ehk ühest minu lemmkifilmist ja seal öeldu iseloomustab ka minu ellusuhtumist. Kus ma ka ei viibiks, igal hommikul ärkan teadmisega, et tulgu, mis  tuleb – mina olen valmis, olen elevil ja avatud kõigele,  mida elu pakub. Tõenäoliselt see ongi põhjus, miks mulle...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Ski touring: põnev matkamine suuskadel

Ski touring, on mõnus lumisel maastikul matkamise viis, mida peamiselt harrastatakse põhjamaades ja Kesk-Euroopas – Alpides. Jõudnud on see ka Gruusiasse. Sky touring ühendab endas suusatamise ja matkamise. Tegemist on natuke teistmoodi suuskadel matkamisega, kui seda Eestis harrastatakse. Kuigi liigume ka laugematel profiilidel, on siiski asja tuumaks mäkketõus ja sellele järgnev mõnus laskumine. Liigume mägedes ja seetõttu on vaja ka veidi erinevat ettevalmistust ja varustust. Maastikust sõltuvalt on suuskadele võimalik alla paigutada nn „nahad“, mis hõlbustavad mäkketõusu. Laskumistel need eemaldatakse. Matkame kergelt: ööbimised on korraldatud külalistemajades ning pagas liigub autodega. Varustuseks on kaasas päevaks vajalik kraam väiksema seljakotiga.

Svaneetia– kauge ja puutumatu

Svaneetia asub Gruusia äärealal, Vastu Venemaa ja mässulise Abhaasia piire. Svaneetiast on kujunenud Gruusia mägiturismi üks peamiseid keskusi. Seda nii suvel, kui talvel . Mestiast on kujunenud moodsa arhitektuuriga linnake, kus turismile suunatud teenused on laialdaselt saadaval. Teised külad, kuhu reisi jooksul satume, on oluliselt algupärasemad. Elu kulgeb siin vanasoodu, nii nagu ta siin sajandeid toiminud on.

Suursugused mäed ning UNESCO maailmapärand

Mägimaastiku ilu poolest on Gruusia võrreldav Šveitsiga, kuid nende vahel on üks oluline erinevus. Gruusia mäestikes koged seda nii-öelda originaalis – areng on siia alles tasahilju jõudmas ja ka mitte igale poole. Vaateid ei sega elektriliinid, rääkimata raudteedest. Kaunitel mäenõlvadel paiknevad üksikud traditsioonilised kivimajadega külad, mida iseloomustavad vaid Svaneetiale omased kaitsetornid. Tornide vanus võib ulatuda üle 2000 aasta. Sealsed kirikud on Gruusia õigeusu vanimad ja pühamad kantsid, mis jäid ainukestena Mongoli vallutajate poolt puutumata. Rikas ajaloo- ja kultuuripärand on Ushguli ümbruses asuvad külad viinud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning seal ringi uitamine kujutab endast puhast naudingut.

Grusiinide külalislahkus

Kui Gruusia on külalislahke, siis Svaneetia on ülim külalislahkus ise. Karmid tingimused on kujundanud reeglid, mis ütlevad, et külalist hätta ei tohi jätta. Vastasel korral oled ise järgmisel korral samasuguses hädas. Need reeglid kehtivad tänaseni ja „ei“ ei ole vastus. Grusiinidel on iga söömaaeg pidu – pealtnäha tagasihoidlikud söögid viivad keele alla, kohalik vein ja gruusia viin – tšatša – teevad hinge ja südame soojaks. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Peopidamiseks erilist põhjust vaja ei ole ja seepärast võib kindel olla selles, et reisil olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, lumist ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel …

Võluv Tbilisi ja väävlisaunad

Tbilisi vanalinn, mis asub Kura (Mtkvari) jõekalda kõrgetel terrassidel võlub oma sepistatud pitsiga kaunistatud värviliste verandadega, kohvikutega ja lihtsalt mõnusa meluga.

Linn on nime saanud gruusiakeelsest sõnast thbili – soe – kuumaveeallikate järgi, mille juurde linn (legendi järgi) rajati. Väävlilõhnalistel allikatel (nendele omistatakse ka ravitoimet) on juba sajandeid olnud kümbluskohad, nende peale on rajatud ka väga populaarsed vanalinna väävlisaunad. Seal saame peale suusamatka lõõgastuda ja väsinud lihaseid turgutada.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 15. veebruar

margin

map
1.päev

Laupäev, 15. veebruar

Saabumine Tbilisi lennujaama (IATA: TBS); transfeer kesklinna hotelli ja varajane check-in. Päeva jooksul tutvume Tbilisiga. Õhtustame koos ja seejärel kell 22.00 alustame rongisõitu Zugdidi linna, kuhu jõuame järgmisel hommikul kell 07.00. Rongireis on kui nostalgiline nõuka-aja meenutus ja tore sissejuhatus meie Gruusia reisile!

Majutus hotellis Hotel Garnet Tbilisis (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 16. veebruar

margin

map
2.päev

Pühapäev, 16. veebruar

Saabumine Zugdidisse ja transfeer Svaneetiasse,  Mestia suusakuurortlinakesse. Majutus külalistemajas. Soojendus- ja aklimatisatsioonipäev – oleme suuskadel poolpäeva. Testime varustust ja ennast. Suundume Tetnuldi suusakuurordisse, mis asub Mestiast 15 km / 30-minutilise autosõidu kaugusel. Tetnuldi on suusakuurortide tõusev täht, kus saab lume nautida 7 kuud aastas ning kus lumekristallide kvaliteet mais on parem kui Prantsuse Alpide jaanuaris (prantslaste enda uuringute kohaselt). Seal ootab meid “Valge printsessi” mägi – liustike embuses vastupandamatu iludus. Suusatõstuk viib meid kõrgusele 3165 m, kus paneme ennast proovile lõbusatel ja järskudel nõlvadel.  Õhtu veedame Mestias reisjutte kuulates ja õhtusööki nautides.

Majutus hotellis „Chalet Mestia“ Mestias (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 17. veebruar

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 17. veebruar

Peale hommikusööki võtame suuna maagiliste Koruldi järvede poole, mis asuvad 2600 m kõrgusel, Ushba mäe jalamil. Täna on täispäev suuskadel. Meie teekond pakub tugevat tõusu ja hingematvat vaadet seitsmele Svaneetia tipule: Ushba, Chatin, Ulukara, Banguriani, Gistola, Tetnuldi ja Layla. Tagasiteel ootab meid laskumine järskudel alpiaasadel ja kulgemine avaratel  metsaniitudel. Maandume otse Mestias.

Majutus hotellis „Chalet Mestia“ Mestias (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

4.päev

Teisipäev, 18. veebruar

margin

map
4.päev

Teisipäev, 18. veebruar

Täna meid ootab Ushguli, kus veedame ka kaks järgmist päeva. Ushguli ühendab endas neli küla ja asub  Mestiast 46 km kaugusel. See on tõeline külamuuseum, mis on kuulus oma unikaalsete tornide poolest, mida Svaneedid kasutasid kindlustena sagedate vaenlaste rünnakute eest. Tornid on ehitatud mitmetel aegadel läbi ajaloo ja seega ka erinevas seisundis: osad lagunenud, osad suurepärases seisukorras. Ushguli on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Ka täna on meil kavas tugev tõus, Latpari kuru, imelised vaated Shkhara, Ushba ja Elbruse tippudele (ilusa ilma korral) ja laskumine mööda imelist reljeefi.

Majutus külalismajas Koshki Ushgulis (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

5.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

Teine päev Ushgulis. Suusapäev pakub mõnusalt tõusumeetreid, imelisi vaateid Shkhara mäele (5193 m) ja selle liustikule. Tegelikult, me peaaegu jõuamegi liustikuni ja hakkame laskuma 3000 meetri pealt alla. Suusapäeva lõpetab mõnus kulgemine tasasel maal. Ööbimine ja õhtusöök Ushbas – siin külas tunneme ennast nagu tsivilisatsiooni äärepostil: siit edasi viib tee eikuhugimaale!

Majutus külalismajas Koshki Ushgulis (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

6.päev

Neljapäev, 20. veebruar

margin

map
6.päev

Neljapäev, 20. veebruar

Kolmas päev Ušgulis, mille lõpetame juba Mestias. Peale hommikusööki suundume avastama tsarinna Tamara residentsi. Päev pakub kerget tõusu ja mõnusat laskumist puutumata lumel. Pärastlõunal sõidame tagasi Mestiasse, kus meid ootab õhtusöök ja öömaja.

Majutus hotellis „Chalet Mestia“ Mestias (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

7.päev

Reede, 21. veebruar

margin

map
7.päev

Reede, 21. veebruar

Hommikusöök külalistemajas. Tranfeer Mazeri külakesse, kust suundume vallutama Guli harja – tegemist on tõsise tõusuga – kõige raskemaga meie reisi jooksul. Mazeri külas asub selline vaatamisväärsus nagu Grand Hotel Ushba (www.gandhotelushba.com), mis on ilmselt kõrgeimal asuv ning väikseim „Grand Hotel“ kogu maailmas. Hotelli peremeheks on Norrakas, kes on õppinud ka aastakese Tartu Ülikoolis ja räägib täiesti talutavat Eesti keelt! Õhtupoole transfeer tagasi Mestiasse.

Majutus hotellis  “Chalet Mestia” Mestias (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

8.päev

Laupäev, 22. veebruar

margin

map
8.päev

Laupäev, 22. veebruar

Hommikusöök külalistemajas. Sellele järgneb pikk (ca 10 h) transfeer Tbilisisse. Tee peal lõunatame ja puhkame jalga. Õhtuks jõuame Tbilisisse. Kui jõuame, laseme enda kondid pehmeks tampida kuulsates Tbilisi kuumaveeallikasaunades (lisatasu eest) ja lõpetame oma suusareisi piduliku õhtusöögiga.

Majutus hotellis Hotel Garnet (või sarnane).

Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 23. veebruar

margin

map
9.päev

Pühapäev, 23. veebruar

Hommikusöök hotellis. Transfeer Tbilisi rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TBS).

Hinnas sisaldub hommikusöök

Reisigalerii

Arvamused

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2012. a reis

Mul on olnud õnne kasvada üles väljaspool suurt linna, metsade ja järvede vahetus läheduses. Veetsin väga palju aega nii looduses, kui oma väikses kodulinnas ringi liikudes - see õpetas vaatlema ja märkama, avastama ja uurima. Reisides soovin saada sarnast kogemust: liikuda ehtsas keskkonnas, peatuda ja uurida, katsuda, proovida, suhelda kohalike inimestega, süüa nende toite, kogeda natukenegi sealset elu. Just seda olen leidnud Andmoments'i reisidel - kulgemine värskes õhus, ehtsad ja kordumatud kogemused, lummav ja eriline loodus, huvitavad reisikaaslased, suurepärane korraldus. Loomulikult tuleb ette ka keerulisemaid hetki - mõni tõus tundub liiga pikk, mõni päev liiga palav, mõni laskumine ohtlik ja hirmus - kuid kui võimas tunne on pärast, kui kõik raskused on ületatud! Ja see on väärtus omaette. Iga külastatud riik on jätnud oma kustumatu mulje ja lemmikpaika on väga raske välja tuua. Gruusias on imeilus loodus ja rikkalik toidukultuur, Armeenias - lihtsad ja lahked inimesed, keeruline ja mitmetahuline ajalugu; Rumeenias - suursugune pealinn, imearmasad väiksed linnakesed, vanaaegsed lossid ja kindlused mägedes, Ukrainas - alati positiivsed ja külalislahked inimesed, suurepäraselt säilinud Lvivi vanalinn, nostalgilised hetked külades ja kõige maitsvamad supid! Usun, et igaühele on Andmomentsi reisidel midagi olemas ja meiegi oleme juba valmis järgmiseks seikluseks.

Veronika Rogalevich, Rattareis Gruusias, 2014. a reis

Elu on piisavalt lühike, et seda raisata negatiivsete emotsioonide, igavate tegevuste ja üksluisete reiside peale. Igavus ja üksluisus on viimased omadused, mida Andmomentsiga seostada võiks. Reisi sihtkohad ja korraldus on üks positiivne pool aga palju olulisem - me võime julgelt väita, et just nendelt reisidelt oleme leidnud parimad reisisemud ja ägedaimad sõbrad kogu järgnevaks eluks, isegi meie pulmatseremoonia Eestimaa rabas viis läbi Andmomentsi legendaarsemaid grupijuhte. See tähendab ainult üht, Andmoments ei korralda tinki-vinkide matkasid, vinged sellid suudavad need retked ette võtta, kingituseks kaasa saades positiivsed emotsioonid ja head sõbrad. On au olla teie sõber, Margus ja Risto!

Daire ja Veiko Kaup, Matkareis Gruusias, 2013. a reis

Mugavused ja ööbimised

Tbilisis ja Mestias ööbime korralikes kõigi mugavustega hotellides, kahestes kõigi mugavustega tubades. Väiksemates mägikülades veedame ööd hubastes külalistemajades. Mõni rohkem luksulikum, mõni vähem. Majutumine võib olla 3-stes ja 4-stes tubades, kus WC ja vpesemisruumid võivad olla ühiskasutuses. Kuigi luksust vähem, on nendes aga rohkem sarmi ja peremehe-perenaise kätt tunda.

Matkame kergelt: kuna ööbimised on korraldatud külalistemajades ja suurem pagas liigub autodega, ei pea me suuremat pagasit kaasas kandma. Varustuseks on kaasas päevaks vajalik kraam väiksema seljakotiga.

Toitlustamise eest on hoolitsetud: hommiku- ja õhtusöögid on meil hotellides ning lõunaks on meil lõunapiknik.

 

Suusavarustuse laenutus

Varustuse laenutame Tbilisist, samuti tagastame selle seal. Saab rentida nii suusamatka varustust kui ka laviini turvakomplekti. Soovi korral võib võtta kaasa oma varustuse.

 

Raskusaste: Raske

Tegemist on suusamatkaga, mis on raske raskusastmega. See tähendab, et sa pead olema füüsiliselt aktiivne ja terve, et matkal hakkama saada. Eelnev suusatamise kogemus on vajalik. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-8 tundi.  Tõusumeetreid koguneb meil päevas 500-1500 meetrit, sõltuvalt päevast. Kõrgmäestikuhaigusega väga tõenäoliselt sa kokku sel reisil ei puutu või puutud väga kergel määral, kuna kõige kõrgemaks punktiks sel matkal on 3200 m (kõrgmäestikuhaiguse avaldumise min kõrguseks on 2500-3000 m).

Kasulik teada

Suusavarustuse laenutus

Varustuse laenutame Tbilisist, samuti tagastame selle seal. Saab rentida nii suusamatka varustust kui ka laviini turvakomplekti. Soovi korral võib võtta kaasa oma varustuse.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Gruusia rahaks on lari (GEL), 1 eur=3,2 lari. Tbilisis ja teistes suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Raha tasub vahetada Tbilisis kuid seda saab teha ka Mestias.

Kaasas peab olema piisavalt sularaha, et osta suveniire, lubada endale snäkke, õlu, veini ja lisategevusi, eriti Tbilisis ning maksta mõne söögikorra eest, mis reisikavas ei sisaldu. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu 1- 2,5 EUR, lühem taksosõit linnas 0,5-2 eurot.

Krediitkaardid

Enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Tbilisis ja teistes suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Reisil peaks meid ootama mõõdukas külm (-3 kuni -5 kraadi), ilm võib olla nii selge ja päikesepaisteline, kui ka tuisune ja halva nähtavusega. Hommikuti ja õhtuti peab arvestama suuremate miinuskraadidega. Ilm võib olla üsna tuuline, nii et riietuse osas peab olema valmis ka karmimateks tingimusteks. Ilmagarantiid ei ole.

Mida matkale kaasa võtta

Suusariided, spordisärk (hingav särk), sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms ), tuulekindel jope/jakk, kindad, peakate, pealamp, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning – huulepulk, isiklikud hügieenitarbed, esmaabipakk, veepudelid, seljakott, energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:

* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi

* edasi- tagasi piletite broneering

* piisavate rahaliste vahendite olemasolu

* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.

Vajalikud dokumendid viisale piirilt:

* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema

vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis

* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi

* värviline passifoto

* edasi-tagasi piletite olemasolu

* piisavate rahaliste vahendite olemasolu

* soovitav on info majutuse kohta või kutse

* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Ankeet täidetakse kohapeal.

Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine ja meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid.

Spetsiifilised nõuded vaktsineerimise osas puuduvad. Vajalik on elementaarsete vaktsineerimiste olemasolu. Vajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
15. - 23. veebruar 2020
Hind
1290 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat suusatamist ja lahedat reisiseltskonda
 • Professionaalset ja põhjalikku instruktaaži ja juhendamist
 • Sissepääsupassid suusaradadele/mägedele ja muid kavas sisalduvaid tasusid
 • Reisijate ja nende varustuse transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (reeglina 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Lennujaama transfeere

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Suusavarustuse laenutust
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Lisaöö Tbilisis €35, koht kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis €50, koht üheses toas
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Suusavarustuse rent €250 kogu reisi peale. Laviini turvakomplekti kulu on ca 15 eur päevas.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Suusareis Gruusias