Jalgrattareis Taiwanis Rattamatk imelise looduse ja põneva toidukultuuriga saarel

 • Külalislahke rahvas ja imelised maastikud
 • Jalgratturite Meka
 • Põnev Taiwani köök
 • Taipei – iidne ja modernne samal ajal
 • Omapärane teejoomistraditsioon Yum Cha

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus AndMoments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Külalislahke rahvas ja imelised maastikud

Taiwani inimesed on väga sõbralikud ja uudishimulikud, avatud ja hoolivad. Nad oskavad panna külalist tundma ennast väga oodatuna. Sama imelised kui Taiwani inimesed, on ka paigad meie marsruudil. Meie teekond kulgeb väga maalilistes kohtades. Riisipõllud, mis ulatuvad nii kaugele kui silm seletab! Vaikse ookeani maaliline rannajoon, hingematvad vaated jõgede sängidele, lopsakate metsadega kaetud mäenõlvad värviliste templite ja pagoodidega. Päikese käes „vikerkaaretavad“ kosed ja  mõnusalt lõõgastavad kuumaveeallikad. Hoidke oma kaamerad käeulatuses! Meie näeme oma reisil Taiwanit, mis on suurte linnade kärast kaugel, kus kohalikud elavad võluvates traditsioonistest külades. Saame külaelanikega lähedalt ning isiklikult tutvuda, sest veedame mitu ööd kohalikes väikehotellides või külalismajades.

Jalgratturite Meka

Taiwan on rattareisiks ideaalne koht  – siin on suurepärased teed ja põnevad marsruudid igale maitsele. Ning siin on otseses mõttes jalgrattad iga nurga peal. Kuna üks maailma suurimaid rataste tootjaid, Giant, asub Taiwanis, on siin rattapoode ja –rendikohti väga palju. Need on omavahel ühendatud nii, et ratast võib laenutada ka üheotsasõiduks – laenata see näiteks Taipeist, võtta ette kaunis rattamatk mööda saare idarannikut, ning tagastada ratas teisse kohta hoopis teises linnas. Jalgrataste valik on muljetavaldavalt suur. Rattaga tiirutamine on siin ülimalt populaarne nii kohalike elanike kui turistide seas.

Maitseküllane Taiwani (ehk Kantoni) köök

CNN-i hinnangul on just Taiwani köök maailma parim. Taiwani köögi filosoofia on lihtne – söö hästi, tihti ja väikeste portsudega. Kohalikud söögitraditsioonid kujunesid Hiina ja Jaapani toidutegemise kultuuri sulandumisel. Taiwani pealinnas, Taipeis on toidule pühendatud 20 tänavat. Ja Tainani, Taiwani vanimat linna, nimetatakse sageli toidumaailma pealinnaks. Taiwanlaste menüüs on tugevalt ülekaalus mereannid (krevetid,  kala, koorikloomad, merikurgid, kalamari jne) ning köögi- ja puuviljad (litšid, papaiad, guaavad, tsitruselised, kookos) ja piisab vaid törtsust ingverist ja näputäiest soolast ning porrulaugust, et tuua esile kogu selle imelise koosluse võlu. Loomulikult on siin oluline koht ka riisil ja nuudlitel. Meie reisil saame maitsta kõikvõimalikke Taiwani köögi delikatesse – alates tänavatoidukohtades pakutavatest ja lõpetades kõrgetasemelistes mereannirestoranides serveeritavaga.

Taipei – iidne ja modernne samal ajal

Taiwani pealinnas Taipeis leidub Hiina, Jaapani, Kagu-Aasia ja Ameerika kultuuri mõjutusi. Ühelt poolt on see 300-aastane linn nagu elav muuseum – taoistlikud templid, Jaapani ajastu hooned, hulganisti erinevaid ajaloolisi mälestusmärke. Teiselt poolt on Taipei linnapilt väga kaasaaegne – modernsed pilvelõhkujad, soliidsed ärikvartalid. Linna üheks suureks kuulsuseks on Taipei 101 – 509 m kõrge pilvelõhkuja, mis aastatel 2004-2010 kandis maailma kõrgeima hoone tiitlit. 2011. aastal auhinnati seda LEED Platinum sertifikaadiga ning sellest sai suurim keskkonnasõbralik hoone maailmas. Väga põnevateks kohtadeks Taipeis (aga ka kogu Taiwanis) on ööturud, kuhu me reisi jooksul kindlasti ka satume.

Omapärane teejoomistraditsioon Yum cha

Taiwanis on tee joomine väga au sees ja kohalik teejoomistraditsioon yum cha ei piirdu ainult teega. Teemajja minnakse teed ja dim-sum’e nautima. Dim-sum’id on väikesed soolase või magusa täidisega taignataskud (pelmeenide-vareenikute sarnased). Teemajades valitseb reeglina sundimatu õhkkond. Rohke dim-sum’ide valikuga kärusid lükatakse tihedate tooli-laudade ridade vahel. Igaüks, kes soovib kärult midagi proovida, peab sellest valjuhäälselt hõigates teada andma. Kui klient tahab näidata, et tee on otsas, siis ta lihtsalt võtab teekannult kaane maha ja paneb selle lauale. Teenindajate tunnustamiseks on siin tavaks koputada lauale kahe või kolme sõrmega. Kindlasti üritame selles yum cha traditsioonist osa saada.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 12. oktoober

margin

map
1.päev

Laupäev, 12. oktoober

Saabumine Taipei rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TPE), transfeer hotelli Taipei linna südames. Kohtumine kohaliku reisijuhiga ning oma reisikaaslastega, mille järel ootab meid esimene tutvus põneva taiwani toiduga Ximeni ööturul.

Majutus hotellis Taipeis.

Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 13. oktoober

margin

map
2.päev

Pühapäev, 13. oktoober

Peale varajast hommikusööki istume hommikuse rongi peale, mis viib meid Taitungi, riigi kaguosas. Siin saame kätte oma jalgrattad ning sööme lõunat. Seejärel alustame rattamatkaga, nautides sõitu mööda maalilist Vaikse ookeani rannajoont. Tee peal teeme paar peatust.  Üks nendest Jialulani kultuuripargis, kus tutvume taiwani põlisrahvaste ekspositsioonide-installatsioonidega. Teine peatus ootab meid lummava mägijõe kaldal. Õhtuks jõuame Chenggongi, kus lisaks öömajale, ootavad meid ka parimad värsked mereannid Ida-Aasias!

Majutus hotellis Chenggongis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

Hommikusöök hotellis. Päeva alguses liigume põhja suunas mööda Vaikse ookeani rannikut. Tee viib meid  Sanxiantai silla juurde. See on võimas arhitektuuriline ime – sild meenutab draakonit ning ühendab mandriosa „Kolme surematute saarega“.  Saare kolm suurt kivimoodustist meenutavad Hiina mütoloogia kolme surematut – sellest tuleneb saare nimi. Silla juures teeme kohvipausi ning edasi jätkame liikumist piki maalilist rannikujoont, kuni jõuame lõunaks Baxiani koobastesse. Vaade on siin muljetavaldav – suured sünged koopad vertikaalses kaljuseinas otse meres. Arvatakse, et siin elasid eelajaloolised inimesed.

Peale lõunat ootab meid esimene tõeline tõus. Sõidame ülesse Haiani mäeahelikule, mille järel laskume teisele poole mäeharja, Taiwani riftiorgu ning seal asuvase hotelli. Õhtul aitavad meil lõõgastuda kuumaveeallikad ning fantastiline traditsioonilise taiwani toidu restoran.

Majutus hotellis Ruisui’s.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 15. oktoober

margin

map
4.päev

Teisipäev, 15. oktoober

Erinevalt eilsetest ookeanivaadetest, on tänase päeva teemaks sama imelised maismaavaated. Liigume mandri keskel, riftiorus. See osa Taiwanist on jäänud kogu riiki tabanud arendusbuumist puutumatuks ning kohalik rahvas jätkab maaharimist ning asjade ajamist selliselt, nagu see toimis sajandeid tagasi. Siin naudime Taiwani armastatumaid rattaradasid riisipõldude ja mägede vahel. Maitsev lõuna ootab meid Fenglinis. Peale lõunat sõidame läbi võluva Farglory Pargi. Siin saab ennast proovile panna Taiwani kõige järsemal tõusul. Õhtul jõuame meie ööbimispaika Hualieni. Päeva lõpetab  väga autentsete maitsetega õhtusöök ehtsas kohalikus restoranis.

Majutus hotellis Hualienis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

Hommikusöök hotellis. Päeva alustame mõnusa kulgemisega mööda jõe kallast Hualieni ümbruses. Siin  teeme peatuse et külastada ning uurida lähemalt  märtrite templit. See on hiina peamise rahvusrühma – han’ide – arhitektuurikunsti näiteks Taiwanis. Edasi liigume mööda jõekallast linnast välja, ning leiame ennast keset lopsakaid põlde võimsa mäeaheliku taustal. Edasi jõuame idüllilisele Liyu järve kaldale. Siin saame teha ühe värskendava supluse jahedas järvevees. Samal ajal valmistab meie kohalik giid meile lõunaks traditsioonilist taiwani BBQ’d. Peale lõunat saab igaüks otsustada, kas ta tahab vändata tagasi teed ise või lihtsalt puhata saateautos.

Majutus hotellis Hualienis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 17. oktoober

margin

map
6.päev

Neljapäev, 17. oktoober

Täna ootab meid taas üks pingutust nõudev ning ülimalt kaunite vaadetega päev. Sõidame Taroko jõe kanjonis. Taroko kanjon on üks Taiwani peamistest loodusimedest ning otse loomulikult on see kant ka kuulutatud rahvuspargiks. Me alustame sõitu Tianxiangist ning lõpetame selle Bilu pilve- e. udumetsas. Taroko on üsna populaarne nii kohalike kui ka välisturistide seas. See lõik, mida meie sõidame on vähem rahvastatud. Saame rohkem omaette sõitu nautida. Tõus saab olema pikk ja jõudu nõudev. Aga ülevalt avanevad vaated ning eesolev sama pikk ja mõnus laskumine on pingust väärt. Bilus saame teha väikese kohvipausi kohalikus kohvipoes, et siis täisnaudinguga laskuda alla tagasi Hualieni.

Majutus hotellis Hualienis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 18. oktoober

margin

map
7.päev

Reede, 18. oktoober

Tänane päev algab lühikese transfeeriga Hualienist  Daxi linna, uuesti ookeani äärde. Siit alustame sõitu ümber neeme, tehes peatuse jaapanlaste poolt ehitatud majaka juures. Seejärel jõuame tagasi sisemaale ning võtame ette tõsise tõusu muistsesse Juifeni mägilinna. Siit said inspiratsiooni multifilmi ‘Spirited Away’ loojad, ning sellest ajast pole väikesed looklevad tänavad kaotanud grammigi oma võlust. See on ka  suurepärane koht Taiwani kohalike delikatesside leidmiseks. Laskudes Juifenist, möödume helkivast Kuldsest Kosest, mis suubub Yingyang lahte. Õhtuks  jõuame oma tänasesse sihtkohta – Keelungisse, kus saame mekkida parimaid mereande riigis.

Majutus hotellis Keelungis.

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 19. oktoober

margin

map
8.päev

Laupäev, 19. oktoober

Täna on meie viimane rattasõidupäev. Suundume Shifenisse, kus meid ootab ees korralik tõus. Shifen on imeline raudteelinn, mis on samuti väga kuulus oma tulelaternate ning võluvate alleede poolest. Siin asub ka suurim Taiwani kosk – Shifeni kosk. Peale linna ja kosega tutvumist sätime end taas ratastele ja sõidame alla Taipei suunas. Kuigi seda linna tuntakse tiheda liikluse poolest, oskavad kohalikud giidid juhatada meid läbi rahulikke teede – läbi tuulise mäekuru ning Taiwani suurima kalmistu. Tee peal avanevad hingematvad vaated linnale! Jõudes hotelli, saame nautida oma reisi viimast õhtusööki. Selleks on traditsiooniline hotpot – laua keskel asuv kuuma puljongiga pada, mille sees küpsetatakse igasugu erinevaid koostisaineid: juurvilju, liha, mereande, köögivilju, jms.

Majutus hotellis Taipeis

Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 20. oktoober

margin

map
9.päev

Pühapäev, 20. oktoober

Lahkumispäev. Hommikusöök. Transfeer Taipei rahvusvahelisse lennujaama (IATA: NTE).

Hinnas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas, 2012. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Taiwan on arenenud riik ning majutusasutused on siin tasemel. Oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides või heal tasemel külalsimajades. Nendes on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Taiwani jalgrattareisil kenasti hakkama. Eelnev jalgrattasõidu kogemus on suureks abiks, kuna päevased tõusud on arvestatavad ning laskumised teravad. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Enamus marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid võib juhtuda, et teeme kõrvalpõikeid, kus korralik kate võib puududa. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Taiwani dollar (TWD). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 35 TWD. Mõned hinnanäited: söök lihtsamas kohalikus (tänava)toidukohas – 3 eurot, söögikord paremas restoranis – 20 eurot, õlu – 2 eurot. Raha saab vahetada pankades Taipeis. Samuti leidub seal ATM-e, mis üldjuhul peaksid töötama ka Euroopa kaartidega. Eelistatud valuuta on USD, kuid Euro on ka üldlevinud.

Krediitkaardid

Taiwan on arenenud riik, kuid krediitkaartide kasutus on siin suhteliselt piiratud: piirdudes peamiselt suurte rahvusvaheliste hotellide ja kaubandusasutustega. Enamuses väikeärides on nad kasutud, seetõttu on mõistlik varuda endaga kaasa piisavalt sularaha.

Jootraha

Jootraha jätmine on üldiselt oodatud ja tavapraktika restoranides, aga ka organiseeritud ekskursioonidel/matkadel.

Ilm

Ilm on Taiwanis oktoobris on mõnusalt palav – päeva keskmine temperatuur liigub 22-27 kraadi vahel, võib tõusta 30ni, öösel „langeb“ temperatuur 20 kraadini. Vihma tõenäosus on suhteliselt väike. Aga peab olema valmis ka halvemateks ilmadeks.

Mida rattamatkale kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed rattapüksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikele pole Taiwanis kuni 90 päeva viibimiseks viisat vaja. Vajalik on vähemalt 6 kuud kehtiv reisidokument.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et soovitav oleks olla vaktsineeritud hepatiit A ja B, jaapani entsefaliidi ning marutõve vastu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
12. - 20. oktoober 2019
Hind
1890 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Taipei rahvusvahelises lennujaamas (IATA: TPE)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Tehnilist abi ning saateauto teenust kogu reisi vältel
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija

Hind ei sisalda:

 • Lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust,
 • Jootraha
 • Rattalaenutust

Lisatasu eest:

 • Rattalaenutus € 240 kogu rattamatka perioodi eest (sama hind kehtib ka elektriratta puhul)
 • Majutus ühese hotellitoa eest € 300
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Taipeis €45, koht kaheses toas
 • Lisaöö Taipeis €80, koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Jalgrattareis Taiwanis