- Vapustavad rannikumaastikud kolme neeme matkarajal
- Karm ja imeline loodusmatk sisemaal
- Gurmeepalad “Tasmaania Maitserajal“
- Tamar Valley maitseküllased veinid
- Maaliline Cataract Gorge jõekruiis ja põnev pealinn Hobart
Reisijuht
Margus Mändmets
Oma tegeliku mina ja kutsumuse leidmine võib kesta aastaid. Enne reisikorraldusega tegelema hakkamist tegutsesin 10 aastat järgemööda ehitus- ning kinnisvara alal, juhtides rahvusvahelise ehitusfirma kohalikku filiaali. Seda kuni hetkeni, mil mõistsin ...
Loe veel
Võimsaimad reisihetked
Vapustavad rannikumaastikud kolme neeme matkarajal
The Three Capes Track. See on neli päeva ja kolm ööd ning umbes 50 kilomeetrit kaljudest, merest ja vapustavast loodusest ümbritsetud metsikus Tasmaania kaguosas. Järgmine peatus Antarktika. Tasmaania Three Capes Track (kolme neeme matkarada) pakub looduselamusi igale maitsele – alustades rändavate liivade ja vooludega lahtedest kuni lõhnavate eukalüptimetsadeni. Kõnnime läbi lummavate värviliste nõmmede. Ronime Arthur ja Mount Fortescue tippudele. Naudime vapustavaid vaateid sädelevatele lahtedele ja kaugetele neemedele. Blade tipust imetleme väikest Tasmani saart (mitte segi ajada Tasmaania saarega!) kogu selle eepilises ilus. Ööd veedame ökomajakestes, kust nagu suurelt ekraanilt saame jälgida ümbritseva looduse draamat. Siin saame seista looduse piiril, kuulata vaikust ja värskendada meie meeli!
Karm ja imeline loodusmatk sisemaal Jeruusalemma müüride matkarajal
Teised neli päeva ja kolm ööd mööduvad hoopis teises teemas. Sedakorda liigume sisemaal võluvas alpi mägismaa piirkonnas – Walls of Jerusalem Trek’il (Jeruusalemma müüride matkarada). Matkame suurejooneliste vaadete kuningriigis ja “tuhande järve maal”. Matkame läbi iidse küpressimetsa, puhkame lopsakatel alpiaasadel, sealsete vapustavate endeemiliste lillede keskel. Tõuseme Jerusalem ja Solomons Throne tippudele, et nautida sealseid meeliülendavaid vaateid. Läbime mitmeid doleriidikalju väravaid – Gate of Damascus, Gate of the Chain või Golden Gate. Kes ihkavad rohkem pingutust, saavad ennast proovile panna ronides sellistele tippudele nagu Temple või King Davids Peak (1499 m). Ööd mööduvad mägede vaikuses, tähistaeva all. Telklaagris, kus kohalikud giidide käe all valmivad meile maitsvad matkasöögid.
Gurmeepalad “Tasmaania Maitserajal“
Tasmaania gurmeemaastik on sama maitsev kui selle loodus! Matkal saame avastada, maitsta, rüübata ning nuusutada saare maitsvamaid toite ja jooke! Maitsetesse sukeldume kuuendal ja seitsmendal reisipäeval, tehes teenitud pausi matkamisele. Tamari jõe orus, Tasmaania põhjaosas, Launceston’ist Smithton’ini ulatuv degusteerimisrada kätkeb endas üle 40 väiketootja, talu ja toidukäsitöö meistrit. Gurmee-maitsmisraja palade nimekiri kõlab nagu luksuslik ja hästi varustatud restoran. Kohalikud trühvlid ja juust, austrid, lõhe ja mereannid, marineeritud sibul ja kimchi, värsked marjad, pähklid ja köögiviljad, koduküpsetised ja šokolaad, mesi ja jäätis. Joogipoolisest – kodumahl, käsitööõlu, siider, vein ja viski. Käed, kes siinseid maitseid valmistavad ja kasvatavad, on reeglina samad, kes külalisi teenindavad, ja meil on suurepärane võimalus mitte ainult degusteerida vaid ka vestelda ja õppida tundma inimesi, kes loovad neid põnevaid maitseid.
Tamar Valley maitseküllased veinid
Austraalias ei saa veinidest ei üle ega ümber. See on osa riigi kultuurist. Tamari jõe org on üks Austraalia juhtivamaid veinipiirkondi ja Tasmaania saare suurim ja tähtsaim. Veinitootmine algas siin 1800. aastate keskel Windermere ümbruses. Oru veinid on üldiselt tasakaalustatud ja maitseküllased. Siinne viljakas pinnas ning ideaalne mõõdukas merekliima on heaks kasvupinnaseks Pinot Noir, Chardonnay ja Riesling viinamarjadele. Siin valimivad ka väga aromaatsed veinid Pinot Gris, Sauvignon Blanc ja Gewürztraminer viinamarjadest. Rauarikas kõva pinnas sunnib viinapuud sügavale maasse kasvama, et vett leida. See annab terved ja tugevad viinapuud ning paljudel juhtudel kaob vajadus kastmise järele. Laseme kohalikel veinidel hea maitsta!
Maaliline Cataract Gorge kruiis
Kuuendal reisipäeval võtame ette laevakruiisi, mis viib meid maagilisse Cataract Gorge kanjonisse ning läbi Launceston’i jõeäärse piirkonna. Seilame mööda võluvaid jõeäärseid külasid, viinamarjaistandusi ja talusid, näeme ajaloolisi Rosevears’i ja Windemere piirkondi. Tee peale jäävad St. Mathias’e kirik ja Rosevears’i pubi.
Põnev pealinn Hobart
Tasmaania pealinn Hobart pakub meile põnevaid kultuuri-, söögi- ja ostlemiselamusi.
„Must see“ on vana ja uue kunsti maa-alune muuseum Mona, mis on väga hinnatud ülemaailmsetes kunstiringkondades. Põnev on linna toidu- ja joogimaastik. Ajaveetmiseks leiab mitmekesised kohvikuid ja restorane, veini- ja viskimajasid. Näiteks: veini ja viskit saab rüübata dinosauruse fossiili kõrval või hubases baaris 19. sajandi haigla seinte vahel. Eredaid emotsioone pakuvad eklektilised turud ja vanaaegsed poed.
Reisikava
Teisipäev, 25. november
Saabumine Hobart’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: HBA). Transfeer hotelli. Tänast päeva kasutame lennust puhkamiseks ja linnaga tutvumiseks.
Tasmaania pealinn Hobart on raamitud loodusesse – linna piirideks on lai Derwent’i jõgi ja sünge Wellingtoni mäestik, mille taga laiub kõrb. Kuid lisaks loodusele pakub Austraalia vanuselt teine linn põnevaid kultuuri-, söögi- ja ostlemiselamusi. Ainulaadse kogemuse saab vana ja uue kunsti maa-aluses muuseumis Mona, mis on väga hinnatud ülemaailmsetes kunstiringkondades. Eredaid emotsioone pakuvad eklektilised turud ja vanaaegsed poed, kust saab osta lahedaid suveniire, mis kajastavad linna ajalugu, kultuuri ja stiili. Linna toidu- ja joogimaastik on dünaamiline ja kirev – mitmekesised kohvikud ja restoranid, veini ja viskimajad. Muide, veini ja viskit saab rüübata dinosauruse fossiili kõrval või hubases baaris 19. sajandi haigla seinte vahel. Õhtul koguneme meie matkagrupi ja reisijuhiga tervitusõhtusöögile.
Majutus hotellis Hobartis
Reisikavas sisaldub õhtusöök.
Kolmapäev, 26. november
Pärast hommikusööki sõidame bussiga Port Arthur’i – kunagisse vangide asulasse. Koht ühendab endas kauni mereranniku idülli ja jõhkra ajaloo ning on tunnistatud üheks Austraalia parimaks kultuuriturismi objektiks. Veedame siin paar tundi, mille järel suundume laevaga meie tänase päeva matka alguspunkti – Denmans Cove’i. Umbes tunnine laevasõit pakub silmailu kaunite merelahtede ja lõunapoolkera kõrgeimate ja süngete merekaljude näol. Denmans Cove on Three Capes Track (kolme neeme rada) stardikoht ja meie matka avapauk. See on rändavate liivade ja vooludega laht, kus kõndides on võimalus jalad korralikult märjaks saada – kuulub seiklusmatka juurde! Tänane matkapäev on sisseelamiseks ja matkarada lühike – umbes kahetunnine teekond viib meid läbi eukalüptimetsa ja rannikuäärsete nõmmede meie ööbimiskohta Surveyors’is. Siin seome matkasaapapaelad lahti ja naudime vaadet Raouli neemele ökomaja panoraamtekilt.
Majutus Surveyors’i ökomajas (narivooditega mitmestes tubades).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Lõuna- ja õhtusöögi valmistame ise: selleks on ökomajas loodud suurepärased võimalused.
Neljapäev, 27. november
Jätkame Three Capes Track’i avastamist. Naudime lõhnavaid eukalüptimetsi, kõnnime läbi lummavate värviliste nõmmede. Ronime Arthuri tipule – see pakub vapustavaid vaateid sädelevale Crescent’i lahele ja kaugemale Raoul’i neemele. Laskume Crescent Mountain’i metsastelt nõlvadelt, et ületada Ellarwey tuuleorg. Matkapäeva lõpetame Munro ökomajas, kust nagu suurelt ekraanilt saame nautida Munro Bight’i ja Cape Hauy loodusedraamat.
Majutus Munro ökomajas (narivooditega mitmestes tubades).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Söögid valmistame ise: selleks on ökomajas loodud suurepärased võimalused.
Reede, 28. november
Three Capes Track’i pikim matkapäev, kus merekaljud laiuvad meie jalge all. Tänased vaated on eepilised – väljakutsuval ja põneval ronimisel Blade’i tipule on Tasmani saar (mitte ajada segamini Tasmaania saarega!) kui peopesal. Rada naaseb Munro’sse ja jätkub Retakunna suunas, kus meid ootab öömaja. Sealt saame imetleda vaateid meie homsele vallutamisele – Fortescue mäele.
Majutus Retakunna ökomajas (narivooditega mitmestes tubades).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Söögid valmistame ise: selleks on ökomajas loodud suurepärased võimalused.
Laupäev, 29. november
Viimane päev Three Capes Track’il. Tõuseme varakult, et võtta ette tõus Mount Fortescue’le. Seejärel suundume Hauy neeme tippu. Teel võime kohata julgeid kaljuronijaid, kes vallutavad Totemi sammast ning teisi doleriidikaljusid. Hauy neeme tipust läheb rada enamasti allamäge ja allpool ootab meid Fortescue lahe valge liiv ja turgutav ujumine. Edasi sõidame juba bussiga Tamar’i orgu (pikem sõit – ca 4 tundi). Õhtul naudime kohaliku köögi hõrgutisi ja vahetame muljeid matka esimestest päevadest.
Majutus hotellis Tamari jõe orus.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Hommikusöögi valmistame ise: selleks on ökomajas loodud suurepärased võimalused.
Pühapäev, 30. november
Täna me ei matka! Järgnevad kaks päeva on mõeldud puhkamiseks ja nautlemiseks. Esmalt võtame ette laevakruiisi ja kohalike veinimõisatega tutvumise. Jõekruiis viib meid maagilisse Cataract Gorge kanjonisse ning läbi Launceston’i jõeäärse piirkonna. Seilame mööda võluvaid jõeäärseid külasid, viinamarjaistandusi ja talusid. Näeme ajaloolisi Rosevears’i ja Windemere piirkondi, tee peale jäävad ka St. Mathias’e kirik ja Rosevears’i pubi. Päeva teises pooles teeme tutvust kohalike veinidega. Tamar’i oru veinid on üldiselt tasakaalustatud ja maitseküllased. Oru viljakad pinnased ja ideaalne mõõdukas merekliima on loonu head kasvutingimused Pinot Noir’i, Chardonnay ja Riesling’i viinamarjadele. Siin valimivad ka väga aromaatsed veinid Pinot Gris, Sauvignon Blanc ja Gewürztraminer viinamarjadest. Laseme kohalikel veinidel hea maitsta.
Majutus hotellis Tamari jõe orus.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Esmaspäev, 01. detsember
Tasmaania maitsete päev! Täna saame avastada, maitsta, rüübata ning nuusutada saare kõige maitsvamaid toite ja jooke. Tasmaania põhjaosas, Launceston’ist Smithton’ini ulatuv degusteerimisrada kätkeb endas üle 40 väiketootjat, talu ja toidukäsitöö meistrit. Gurmee-maitsmisraja palade nimekiri kõlab nagu luksuslik ja hästi varustatud restoran. Kohalikud trühvlid ja juust, austrid, lõhe ja mereannid, marineeritud sibul ja kimchi, värsked marjad, pähklid ja köögiviljad, koduküpsetised ja šokolaad, mesi ja jäätis. Joogipoolisest – kodumahl, käsitööõlu, siider, vein ja viski. Gurmeeraja maastik on sama maitsev kui selle saadused. Teekonna üht külge raamib maaliline Bass’i väin ja selle teiselt küljelt kõrguvad Great Western Tiers’i mäed. Sukeldume imeliste maitsete ja looduse maailma!
Majutus hotellis Tamari jõe orus.
Reisikavas sisaldub hommiku- ja lõunasöök.
Teisipäev, 02. detsember
Peale gurmeepuhkust anname jälle jalgadele valu. Järgneval neljal päeval avastame Walls of Jerusalem Track’i (Jeruusalemma müüri matkarada) aardeid. Matka alguspunkti jõuame bussiga. Sealt edasi sukeldume võluvasse mägismaa piirkonda. Matka alustame kohe tõusuga. Olles jõudnud mägiplatoole, muutub rada tasaseks ja vaated suurejoonelisteks. Mööda arvukaid tarnasid ja järvesid looklev teekond viib meid telklaagrisse, kus veedame järgmised 3 ööd. Saabumisel paneme laagri püsti, puhkame ja naudime King David’i mäetipu (1499 m) sünget ja kaunist ümbrust.
Majutus Frances telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.
Kolmapäev, 03. detsember
Tänane rada viib mööda Salome ja Bethesda järvedest kuni jõuame imposantse Gate of Damascus doleriidivärava juurde. „Väravast“ läbi kõndides satume iidsete küpresside metsa, jõudes lõpuks lopsakatele rohumaadele, mida tuntakse Dixon’i kuningriigina. Siinsesse kultuuripärandisse kuuluva onni ehitas 1930. aastate alguses tolleaegne kohalik talu- ja jahimees Reg Dixon. Pärast puhkepausi ja lopsaka roheluse nautimist tõuseme Jerusalem’a mäe tipule. Selge ilmaga avanevad mäelt kaunid vaated – näeme, miks seda piirkonda kutsutakse “tuhande järve maaks”. Tagasitee telklaagrisse viib meid taas läbi „väravate“ – kas Gate of the Chain või Golden Gate. Mõlemal juhul saadavad meid põnevad alpimaastikud.
Majutus Frances telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.
Neljapäev, 04. detsember
Pärast hommikusööki jätkame Walls of Jerusalem rahvuspargi alpimaastikute avastamist. Tõuseme Solomons Throne tippu, kust avaneb suurepärane vaade eelmisel päeval kõnnitud alale. Edasi suundume lõunasse ja naudime veel rohkem järvi, tühermaid, metsi ja lopsakaid rohumaid. Neile, kes ihkavad rohkem pingutust, on võimalusi ronida sellistele ümbritsevatele tippudele nagu Temple ja King Davids Peak.
Majutus Frances telklaagris.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.
Reede, 05. detsember
Viimane matkapäev. Tänast matkamise alustame platoolt, kus rada lookleb mööda Solomons Jewels’i sädelevatest kividest. Edasi laskub tee järsult alla, viies meid läbi kõrgete eukalüptimetsade, mis on tulvil meloodilist linnuhäält. Peatume puhkamiseks vanas Trappers Hut’is. Viimane rajalõik on kergelt allamäge kõnd, mis on mõnusaks täpiks i peale meie Tasmaania matkareisil. Vahetult enne lõunat jõuame Mole Creek’i, bussi juurde, mis viib meid tagasi Hobart’isse.
Majutus hotellis Hobartis.
Reisikavas sisaldub: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.
Reisigalerii
Arvamused
Rattaretkel mägedes oled justkui sattunud ajamasinasse, mis viib sind aeglaselt mäest üles, tehes mälupilte oivalistes vaadetest ning taas allasõites hoomates rohkemaid kaadreid ajakulus maalilisest maastikust. Üllatuste rohke Hiina avas end üle ootuste ning seda kõike peaks ise nägema ja kogema ehedalt ning pelgalt jutust siin ei piisaks. Tänud Andmomentsi reisikorraldusele oli rattaretke kulg Hiinas väga tasemel - head rattad, tehniline tugi, väga korralikud öömajad, kohaliku köögi maitseelamused jne. Kokkuvõtteks võib öelda, et Andmomentsiga rattaretked on sobilikud kõikdele reisihuvilistele, kes vähegi soovivad rattaga sõita ning tõeline puhkus igapäeva rutiinist on garanteeritud!
Väikestele gruppidele korraldatud omalaadsed matkareisid asjatundlike grupijuhtidega.
Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti
Mugavused ja ööbimised
Hobartis ja Tamari jõe orus: majutume hotellides (5 ööd), kõikide mugavustega hotellides. Majutus on organiseeritud kahestes tubades.
Three Capes Track: 3 ööd veedame sarmikates ja looduskaunis paigas asuvates ökomajades, mitmestes tubades, narivooditel (madratsid olemas). On olemas ka pesemisvõimalused (ühiskasutuses) ning söögivalmistamise võimalused. Isiklik kandam tuleb sel matkaosal endal kanda (sh magamiskott, nelja päeva söök ning isiklikud sööginõud). Suurema pagasi, mida matkal vaja ei lähe, saab jätta matka alguspunkti.
Walls of Jerusalem Track: 3 ööd veedame telklaagris, kus mugavused ja tingimused on looduslikud. Telkide eest on hoolitsetud. Esimesel ja viimasel matka päeval sisenedes ja väljudes loodusparki tuleb suurem isiklik kandam (sh magamiskott ja magamismatt) telklaagrini/telklaagrist endal kanda. Teistel matkapäevadel jääb suurem pagas telklaagrisse ja matkates tuleb kaasas kandma ainul väiksemat seljakoti isiklikke asjadega. Suurema pagasi, mida matkal vaja ei lähe, saab jätta matka alguspunkti.
Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja matkatoit enamasti kolm korda päevas. Matkal valmistame toidud ise või teeb seda meie kohalikke giidide meeskond.
Raskusaste: Keskmine
Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on keskmine. See tähendab, et sa pead olema füüsiliselt aktiivne, tugev ja terve, et matkal hakkama saada. Eelnev mägedes matkamise kogemus on plussiks. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-8 tundi. Tõusumeetreid koguneb päevas ca 300-1500 meetrit, sõltuvalt päevast. Teekonnad on üles-alla, ilma pikemate tõusude ja laskumisteta. Raskematel lõikudel on rajad väga heas korras – seal on trepid, laudteed, käsipuud, jms. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil ca 1500 m, mis tähendab, et kõrgmäestiku haigusega ei puutu sa sellel matkal kokku. Ilm võib kiiresti muutuda selgest ja päikesepaistelisest märjaks, tuuliseks ja külmaks. Oluline on sobivate riiete pakkimine seljakotti!
Kasulik teada
Kindlustus
Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub
pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele
kindlustustingimustes. Soovitame hankida reisikindlustuse, mis kataks kogu viibitava perioodi ning arvestaks ka reisi eesmärkidega. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt.
Juhime tähelepanu sellele, et ravikulud on Austraalias väga kõrged ning tavapärane minimaalse suurusega meditsiinikate ei pruugi olla piisav. Täpsema info saamiseks soovitame konsulteerida oma kindlustusettevõttega või meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.
Raha
Austraalias on kasutusel austraalia dollar, kurss (jaanuar 2025) on 1 euro = 1,66 AUD. Makse- ja krediitkaarte aktsepteeritakse laialdaselt, kuid väikesemates kohtades oleks hea omada ka sularaha. Raha saab vahetada nii Eestis kui kohapeal. ATM-id on kohapeal olemas ja aktsepteerivad nii Visa-t kui Mastercardi, kuid tuleb arvestada raha väljavõtmise tasuga.
Krediitkaardid
On laialdaselt kasutuses, neid aktsepteeritakse igal pool, kuid väikesemates kohtades ja matkarajal oleks hea omada ka sularaha.
Jootraha
Jootraha jätmine ei ole reegliks. Teenindustasu on tavaliselt näidatud menüüs ja seda lisatakse kohviku-restoraniarvele.
Giididele ja muule reisi korraldavale personalile jootraha jätmise osas konsulteeri palun meie reisijuhiga.
Ilm
Detsembris, meie matka ajal, on Tasmaanias suvi ja temperatuurid on mõnusalt soojad ning Tasmaania kohta parimad. Hobartis (ning Three Capes Track matkarajal) on temperatuurid mõnusalt soojad, kuid mitte liiga palavad. Päevane keskmine temperatuur on 21 kraadi juures, öised miinimumid jäävad 12 kraadi juurde. Vihmavõimalus on olemas – kuid meie keskmise suvega võrreldes pea poole vähem. Õhk on kuiv ja seetõttu on ka tajutav soojus kõrgem. Walls of Jerusalem matkarajal on jahedam: päevane keskmine temperatuur on 17 kraadi juures, öised miinimumid jäävad 6 kraadi juurde. Matkadel peab olema valmis erinevaks ilmaks. Mäestikus, kõrguse tõustes läheb külmemaks ja tuulisemaks ning ilm võib kiiresti muutuda päikesepaistelisest märjaks, tuuliseks ja külmaks. Tuleb arvestada tuulega ja sademete võimalusega. Oluline on sobivate riiete pakkimine seljakotti! Kihiline riietus!
Mida reisile kaasa võtta
Vajalik on seljakott oma asjade kandmiseks, samuti isiklik magamiskott (kuni -0 C) ja magamismatt/madrats. Peab valmis olema nii soojaks ilmaks ja päikeseks kui ka tuuleks, jaheduseks ja sademeteks. Näpunäited, mida kaasa võtta: matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, dressipluus, t-särgid, ujumisriided, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, soe aluspesu, vihmakeep, müts, kindad. Telgid ja köögi-söögivarustus (v.a. isiklikud sööginõud) sisalduvad juba reisi hinna sees ja neid ei pea kaasa võtma. Täpsustame reistarvete ja varustuse nimekirja ja arutame seda läbi reisieelsel kohtumisel ja saadame matkajatele enne reisi.
Viisanõuded
Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Austraalias viisavabalt kuni 90 päeva, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Kohustuslik on eelnev elektrooniline eVisitor (651) viisa registreerimine Austraalia siseministeeriumi kodulehe vahendusel.
Registreerimine peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Registreerimine on kehtiv 12 kuud ning võimaldab iga sisenemise puhul viibida Austraalia Ühenduse territooriumil kuni 3 kuud. Juhime tähelepanu, et Austraalia viisa, sh. elektroonilise eVisitor viisa nimekuju peab vastama teie passi masinloetavale nimekujule.
Juhime tähelepanu ka sellele, et riigid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.
Viisa osas võite konsulteerida meie reisikonsultandiga.
Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin
Soovituslik on omada tavapäraseid vaktsineerimisi. Soovitame konsulteerida reisimeditsiininõustajaga. Austraalia tervishoid on väga kõrgetasemeline ja kättesaadav, aga turistile väga kallis! Väga oluline on hankida endale adekvaatne reisikindlustus.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!
Korduma kippuvad küsimused
Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?
- Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.
Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?
- Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.
Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?
- Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.
Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?
- Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu
Mis sisaldub pakettreisi hinnas?
- Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.
Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?
- Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.
Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?
- Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!
Kuidas toimub reisi eest tasumine?
- Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.
Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?
- On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.
Milline on rendirataste kvaliteet?
- Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.
Kuidas saan ma krossireisile tsikli?
- Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.
Milline on renditsiklite kvaliteet?
- Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.
Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?
- Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.