Tanel Raud

Iseseisvalt töö- ja puhkeaja paindlik ja spontaanne kombineerimine – mis saaks parim olla?

Euroopast kaugemad sihtkohad hakkasid mind tõmbama 2007 aastast, kui sai omal käel hakatud Indiat ja Nepaali avastama, mõned aastad hiljem lisandusid ka kaugemad sihtkohad Kagu-Aasias, nagu Indoneesia, Malaisia, Vietnam ja Kambodža.

IT on see valdkond, kus olen aastast 1997 edu saavutanud. Hinnavaatlus.ee asutaja ja tegevjuhina olen enda ja sõprade jaoks suutnud matkareise korraldada paindlikult nii, et reisi kestel pole ma jäänud päris kättesaamatuks klientidele ja saan kaasasoleva nutiseadmega olulisemad tööd tehtud. Reisihobidest on selgelt esikohal mägimatkamine, kuid ära ei ütle ka kaherattalise sõbraga ringipõristamisest, lohesurfist ja heas seltskonnas lõõgastumisest. Kokku olen maailma eri paigus külastanud pooltsadat riiki. Kõige tähtsam on teha kõike kirega, et reisi naudiks lisaks kaaslastele ka sina ise.

Ettepaneku reisijuhiks hakata tegi mulle Risto, pärast viimatist India Ladakhi mägimatka, kus kohtasin lahedat matkajuhti Grišat. Kuigi enamus mu reisidest on olnud seljakotireisid, ei unusta ma sealjuures kvaliteeti ja pühendumist seatud eesmärkidele.