Krossireis Gruusias Gruusia metsikuid mägismaid avastamas

  • Vinged Gruusia mägiteed: kruus, liiv ja kiviklibu
  • Reisi saatjaks on Gruusia suurepärane köök
  • BBC poolt „maailma kõige ohtlikumaks“ nimetatud tee
  • Külastame Gruusia metsikuid mägipiirkondi, kaugel tsivilisatsioonist
  • Seltskonnaks on grusiinide ülim külalislahkus

Reisijuht

Mart Meeru

Mootorrattaga sõitmisel olen alati jälginud üht põhimõtet. Sõitmine peab pakkuma suurimat naudingut maailmas, mida kahel rattal on võimalik kogeda.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Kauged, vähesõidetud kuid, kuulsad mägiteed

BBC sari „World’s Most Dangerous Roads“ üks osa viib Gruusaisse, Thušethisse. Sinna läheme ka meie, krossikatel. Tee sinna on serpentiin, mitmekümne käänuga, algul üles siis alla. Ja nii mitu korda järjest … Teekate? Tuleb ette igasugust: pinnas, kild, kiviklibu, muda …

Gruusia köögi meistriteosed

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus nautida kohaliku kokakunsti meistriteoseid piisaval hulgal ning võib-olla ka ise käed külge panna selle valmistamisel.

Isoleeritud mägipiirkonnad

Thušethi mägipiirkonda saab minna vaid juunist septembrini. Ülejäänud aja aastast on see piirkond välismaailmast täiesti ära lõigatud, kuna sinna viiv mäekuru on ilmastikuolude tõttu läbipääsmatu. Selle mäekuru võtmine ja sealt alla laskumine saab olema meie reis üks kõrghetki! Siit ei leia me asfaltteid ega püsivat elektrivoolu. Söömise- ning ööbimise võimalusteks on tagasihoidlikud kuid võluvad kodumajutused.

Grusiinide ülevoolav külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Reisikava

1.päev

Teisipäev, 06. august

margin

map
1.päev

Teisipäev, 06. august

Saabumine Tbilisi lennujaama (IATA: TBS); transport hotelli Tbilisis. Vaatame üle renditsiklid, seame need endale sobivaks. Saab ka „kätt“ proovida. Ülejäänud aja saame Tbilisiga tutvuda. See on linn, kus kunagi igav ei hakka. Vinge vanalinn, kuumaveeallikatel asuvad saunad, siin-ja-seal kõrguvad mäed, turud, jne. Igale ühele midagi. Õhtustame restoranis Tbilisis, kohalikus õhkkonnas.
Majutus hotellis Tbilisis.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Kolmapäev, 07. august

margin

map
2.päev

Kolmapäev, 07. august

Hommikusöök hotellis.

Asume tsiklitele. Esimene päev, nii-öelda proovipäev. Vaatame üle grupi oskused-kogemused, et selle põhjal järgnevate päevade tempo ja kava sättida. Tänane tee viib meid Rustavist Gruusia veinipealinna Telavisse. Telavi on Kahheetia – Gruusia peamise vienipiirkonna pealinn. Tänane päev on hea sissejuhatus krossireisile – vaheldusrikas maastik pakub igaühele midagi. On laiemaid liivaseid ja künklikke lõike, metsaseid lõike aga ka kivisemaid teid üles-alla. Ideaalne algus krossireisile.

Majutus hotellis Telavis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Neljapäev, 08. august

margin

map
3.päev

Neljapäev, 08. august

Hommikusöök hotellis.
Võtame suuna Suur Kaukasuse poole, üles põhja. Jõuame päris mägedesse. Tänane päev on krossisõitja „märg unenägu“. Tee saab olem huvitav ja elamusi pakkuv. Osaliselt sõidame BBC poolt „maailma kõige ohtlikumate teede“ nimekirjas kantud teel. See viib meid ühte Gruusia eraldatumasse piirkonda – Thušethisse. Tee sinna viib üles, üle mäekuru (Abano mäekuru – 2950 m). Teekonna lõpul jõuame Omalosse (1900 m), Thušethi „pealinna“. Siin oleme keset mittemidagit. Tee peal proovime ära ka free-ride’i – tõuseme tippudele mööda olematuid teid.

Majutus külalismajas Omalos, kohaliku pere hoole all.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Reede, 09. august

margin

map
4.päev

Reede, 09. august

Hommikusöök hotellis. Täna võtame suuna tagasi madalamatele kõrgustele ja läbime sama „maailma kõige ohtlikuma tee“, mis üleeile siia tulles. Kõik puha pinnasetee, serpentiinis, algul alla, siis üles ja lõpuks veelkorra alla ja pikalt!. Teekonda rikastavad teed läbi lõikavad mägiojad ja külma dušina jooksvad kosed ning kui vihma on tulnud siis ka maalihked … Õhtuks jõuame Gruusia iidsesse pealinna Mtskhetasse. Mtskheta on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Siin saame nautida selle linna mitmeid kirikuid ja kloostreid.

Majutus hotellis Mtskhetas.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Laupäev, 10. august

margin

map
5.päev

Laupäev, 10. august

Hommikusöök hotellis. Võtame suuna tagasi Tbilisi suunas. Sõiduks on täna planeeritud pool päeva. Sellega paneme I-le täpi peale ja tõmbame oma krossireisi kokku. Pärastlõuna on juba tšillimiseks Tbilisis. Naudime Tbilisi vanalinna ja kes soovib, saab enda kondid pehmeks peksta ka Tbilisi kuumaveeallikatel asuvates saunades (ei sisaldu reisikavas). Õhtul naudime oma reisi viimast ühist õhtusööki.

Majutus hotellis Tbislisi.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Pühapäev, 11. august

margin

map
6.päev

Pühapäev, 11. august

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lahkumine Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS).

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked. 

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Tbilisis ööbime mugavas turistiklassi hotellis, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: majutus  kaheses toas, vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Krossireisil ööbime väikehotellides või kohalike elanike juures külalismajades. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse saateautos. Toitlustamise eest on hoolitsetud: krossireisi jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda enamasti kolm korda päevas.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on enduroreisiga, mis on „keskmise“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 80-150 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos. Reisi kõrgeim punkt, mida külastame, asub ca 3200 m kõrgusel.

Kasulik teada

Tsiklid ja varustus

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on BETA RR 430 või sarnased tsiklid.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes (motokross, liikluseks mittemõeldud teed, jms). Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Reisi jooksul raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 10-20 EUR, õlu 2 – 5,0 EUR, lühem taksosõit linnas 2-7 eurot. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Gruusias arveldatakse peamiselt sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Raha tasub vahetada Tbilisis. Valuutat saab vahetada reisi ajal valuutavahetuspunktides ning pankades. Neid leidub Tbilisis ja Telavis. Seal leidub ka ATM’i, mis ongi parimaks rahavahetuse variandiks, maapiirkondades neid ei ole.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte aktsepteeritakse ainult linnades ja ülemise otsa asutustes ning nende peale lootma jääda ei tasu. Enamuse teenuste/kaupade eest tuleb maksta sularahas, seega, sularaha varu omamine on tervitatav.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Meie reisi ajal on ilm Tbilisis tüüpiliselt väga soe, kui mitte palav. Päevased keskmised kõrgeimad temperatuurid on 28 kraadi juures ja öised miinimumid 17 kraadi juures. Sademeid on keskmiselt: Eesti suvega sarnaselt. Mägedes on ilm heitlikum ja jahedam. Kuid sellegipoolest mitte liiga külm. Ööbimispaikades ei tohiks temperatuur alla 10 kraadi öösel langeda ning päevased temperatuurid on 20 kraadi juures ja üle. Vihma võimalused on keskmised: sajab Eesti suvega sarnaselt. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest.

Mida tsiklireisile kaasa võtta?

Oma krossivarustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed. Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 1 aasta viisavaba. Vajalikud dokumendid:

* pass või ID-kaart, kehtiv kogu reisi perioodil

Vaktsineerimine ja meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu.
Tervishoiu süsteem on Gruusias keskmisel tasemel. Pealinnas saab tasemel meditsiiniabi, maa ja mägipiirkondades korralikke tervishoiuasutusi ei leia. Tervishoiuteenused on tasulised.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole.

Aeg / hind

Aeg
6. - 11. august 2024
Hind
2190 €
Varajase tellija hind
1990 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 3 reisijat

Hind sisaldab

  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Transfeere lennujaama ja tagasi
  • Toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • Sissepääsupileteid rahvusparkidesse, muuseumitesse ja muid kavas sisalduvaid tasusid
  • Majutust (jagades seda reisikaaslasega): ööbimist külalistemajades, hotellides.
  • Pagasi transporti autodega matka jooksul
  • Joogivett matka jooksul
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – autod, bussid, jm.

Hind ei sisalda

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Tsiklirenti
  • Reisikindlustust
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
  • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Valikulisi ja lisaekskursioone
  • Pildistamise tasusid
  • Jootraha
  • Isiklikku tsiklivarustust

Lisatasu eest

  • Majutus ühese hotellitoa eest € 175
  • Tsiklirent € 300 kogu reisi perioodi eest
  • Kütus ca € 100 kogu reisi perioodi eest
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Muu varustus (kiiver, rõivastus, jms) vastavalt komplekssusele (küsi hinda)
  • Lisaöö Tbilisis € 40 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Tbilisis € 75 / koht üheses toas

Maksetingimused

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.