Rattareis Albaanias Euroopa viimases avastamata nurgakeses

 • Euroopa vaeseim ja tundmatuim riik
 • Põnev „punkrimaastik“
 • Unikaalne Ohridi järv
 • Lummav loodus ja UNESCO maailmapärand
 • Albaania köök: segu vahemerelisest ja idamaisest

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Seiklused on need, mis maailma põnevaks teevad. Seiklus ongi see kui asjad juhtuvad täpselt õigel ajal ja õiges kohas. Need hetked on täiuslikud!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Euroopa viimane avastamata nurgake

Kuigi Albaania vabanemine kommunismiikke alt toimus samal ajal, kui Eestil ja muudel Ida-Euroopa riikidel, siis edasine areng seal oli hoopis tagasihoidlikum. Esimesed viis aastat läksid püramiid-investeerimisskeemide nahka, mis vaesustasid ca veerandi elanikkonnast. Siis saabus ülemaailmne finantskriis … Nii ongi areng seal toimunud pigem viimastel aastatel. Seetõttu on ka turismi areng olnud enam kui tagasihoidlik, kuigi viimasel ajal tugevas tõusutrendis. Seetõttu on seiklejal viimane aeg seal ära käia!

Loodus ja ajalugu

Albaania on „pandud kokku“ mõnusast kliimast, lummavast loodusilust, ehtsast rahvuskultuurist ning suurest külalislahkusest. Võimsad lumega kaetud mäetipud, võluvad mägikülad, maalilised järved, sädelevad jõed ning imeilusaid lahesopid teevad riigis matkamise väga põnevaks. Siin leiab rikka Rooma impeeriumi pärandi, pidevalt uueneva Tirana pealinna ning ka UNESCO nimistusse kuuluvaid ajaloolisi linnu nagu Berat ehk tuhande akna linn ja Gjirokastra, mida tuntakse kivilinna nime all.

Punkrite „hullus“

Albaania on punkrite maa. Üle kogu riigi on üle 173 000 punkri ning sellega on nende kontsentratsioon 5,7 punkrit ühe ruutkilomeetri kohta. Punkrid rajati kunagise kommunistliku diktaatori Enver Hoxha poolt. Punkrite rajamist kannustas diktaatori paranoia kõikvõimalike välisvaenlaste suhtes. Neid jagus kõikjal: NATO, Varsssavi Pakti maad, aga eelkõige naaberriik Jugoslaavia. Punkreid rajati kõikjale: linnadesse, mägedesse, parkidesse, randadesse, jm.

Ohridi järve ainulaadsus ja ilu

Lisaks oma ilule ja rahule on Ohridi järv ka üks Euroopa sügavamaid ja vanimaid tektoonilisi järvi, kus on säilinud rohkem kui 200 endeemilist floora- ja faunaliiki. Järves on säilinud ürgsed eluvormid, mida mujal enam ei kohta. Järve tähtsust rõhutavad näiteks sellised faktid, et see kuulub UNESCO maailmapärandisse ja 2010. aastal pani NASA ühele Titaani järvele nime Ohrid.

Maitsev ja mitmekesine Albaania köök

Albaania köök on vahemereline ja väga mitmekesine. Mõjutusi on ta saanud mitmetelt maailma parimatelt köökidelt nagu: Itaalia, Kreeka ja Türgi. Tüüpiliseks Albaania toiduks on madalal tulel aeglaselt küpsetatud pajaroog, mille koostisosadeks on liha koos ohtra köögiviljaga, maitseks basiilik, rosmariin, piparmünt ja pune (oregano). Kõrvale pakutakse salatit värsketest köögiviljadest. Mägedes on köögi lahutamatuks osaks piimatooted, sh juust. Aga samuti singid, rupskitest tehtud road. See on siiski vaid põgus pilguheit sellele äärmiselt mitmekesisele köögile.

Reisikava

1.päev

Teisipäev, 24. september

margin

map
1.päev

Teisipäev, 24. september

Saabumine Tirana rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TIA). Transfeer kesklinna hotelli. Olenevalt saabumisajast on meil võimalus osaleda Tirana linnaekskursioonil, külastada Enver Hoxha nn tuumapunkrit, kohalikku turgu või ajaloomuuseumi. Tiranas leiab nii Osmani impeeriumi kui ka kommunismi pärandit. Siin leiab ka põnevaid kaasaegseid kvartaleid moodsate kohvikute ja restoranidega. Õhtupoole kohtume meie kohaliku  giidiga, kes räägib matka üksikasjadest. Päeva lõpetab esimene ühine õhtusöök, kus on hea reisikaaslastega tuttavaks saada.

Majutus hotellis Austria (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök

2.päev

Kolmapäev, 25. september

margin

map
2.päev

Kolmapäev, 25. september

Hommikusöök hotellis, millele järgneb transfeer Pogradec’i. Siin istume ratastele ning võtame suuna Korce linna poole. Väntame põgusalt mööda Euroopa ühe sügavaima ja vanima Ohrid’i järve maalilist kallast, ronime mägedega piiratud platoole, kus naudime ümbritseva looduse ilu ja värve. Meie tänane siht Korce on täis ajalugu – sajandite vältel oli see nii õigeusu kristlaste kui ka moslemite usuliseks mekaks. Osmani impeeriumi ajal sai Korce linnast Albaania identiteedi kujunemise keskus – siin loodi üks esimesi albaaniakeelseid koole (1887. aastal).  Linna saabudes ootab meid lühike ekskursioon – võluv vanalinn looklevate munakivitänavatega, kohalik vanaturg.

Majutus hotellis Villa Mano Korces (või sarnane).Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

3.päev

Neljapäev, 26. september

margin

map
3.päev

Neljapäev, 26. september

Peale hommikusööki hotellis lahkume Korce’st. Jalgratta päev algab pika ja lauge tõusuga läbi viljatuid kivimaastikke vaheldumisi imeilusate lilleväljadega. Teekond viib meid Grammoz’i mägede südamesse, üle Barmash’i kuru 1159 m kõrgusel. Lõunasöögiks peatume Albaania kõrgeimas Erseke linnas 1000 m kõrgusel. Õhtuks jõuame Sotire’sse – rahulikus ja maalilises orus asuvasse ehtsasse talusse. Majutume puumajakestesse ja asume lõõgastuma kalatiigi ääres, nautides kohalikku punast veini, mis on valmistatud 1000 m kõrgusel kasvavatest viinamarjadest. Õhtul ootab meid ehtne kohalik talutoit.

Majutus Sotire talu puumajakestes  (või sarnanae).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Reede, 27. september

margin

map
4.päev

Reede, 27. september

Hommikusöök Sotire talus. Ka tänane päev algab tõusuga – ronime ülesse ilusa kõrge männimetsaga kaetud platoole, mida ümbritsevad maalilised mäetipud.  Jõuame Vjosa jõelähtmesse, kust jätkame juba laskumisega mööda vaatemängulist jõeorgu. 17 km pikkune laskumine pakub nii silmailu, naudingut kui ka põnevust. Läbime Permet’it – kohta, mis on kuulus oma köögi ja kange raki (viina) poolest. Lõunaks jõuame  meie tänasesse ööbimiskohta – Benje külla, kus sööme lõunat ja seame ennast sisse külalistemajja. Peale lõunasööki  sõidame jalgrattaga veel 4 km Langarica kanjonisse ja termaalbasseinidesse. Seal näeme ka 16. sajandi Ottomani silda. Seiklushimulisemad, kes soovivad privaatset mõnulemist eraldatud termaalbasseinis (kohalikud ehitavad neid igal kevadel otsast peale), võivad matkata jalgsi ülesse, mööda Euroopa ühte kõige suurejoonelisemat kanjonit.

Majutus külalistemajas Gästehaus Coli Permet  (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Laupäev, 28. september

margin

map
5.päev

Laupäev, 28. september

Peale hommikusööki võtame suuna Kelcyre mäetippude poole, sõidame maaliliste kurude vahel ja võimsate kuristike äärel. Lõunaks jõuame Gjirokaster’isse, mida peetakse Albaania üheks kõige ilusamaks linnaks. Seda nimetatakse ka 1000 astmega linnaks ning muuseumilinnaks. Seame ennast hotelli sisse, sööme lõunat ning asume linnaga tutvuma. Meid ootab kohalik giid ja ekskursioon vanalinnas – võluvate looklevate tänavate ning põnevate traditsiooniliste valgete majade vahel. Külastame ka ajaloolist Gjirokasteri kaljulinnakut, kust avaneb fantastiline vaade ümbritsevale maastikule.

Majutus hotellis Cajupi Gjirokaster’is (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Pühapäev, 29. september

margin

map
6.päev

Pühapäev, 29. september

Hommikusöök hotellis. Lühike transfeer Muzina tippu, kus alustame sõitu Sarande’sse – Albaania lõunaväravasse Joonia mere rannikul. Sealt sõidame rustikaalse praamiga Butrint’i – UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse paika, mis on ka riigi üks olulisemaid arheoloogilisi ja ajaloolisi aardeid. Alates eelajaloolistest aegadest asustatud Butrint on olnud nii Vana Kreeka kolooniaks, Rooma impeeriumi linnaks kui ka piiskopkonna keskuseks. Pärast õitsengut Bütsantsi valitsemise ajal ning seejärel lühikest veneetslaste okupatsiooni, hüljati linn hiliskeskajal. Selle kohale tekkisid sood. Praegu näeb seal arheoloogilisi varemeid, kus on tähistatud iga linnaarengu periood. Pärast giidiga ringkäiku Butrintis sõidame mööda rannikut põhja poole, Korfu saar (Kreeka) pidevalt meie silmapiiril.

Majutus hotellis Hotel Nertili Sarandes’s (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Esmaspäev, 30. september

margin

map
7.päev

Esmaspäev, 30. september

Peale hommikusööki ootab meid järsk tõus Sarande’st kivisele platoole. Edasi sõidame mööda rannikut,  vasakul – lummavad vaated merelahtedele ja -soppidele, paremal – hingematvad vaated mägedele. Laskume Albaania Rivierasse – imeilusasse Himare lahe liivarandadesse. Siin on meil võimalus ujuda selges ja sinises vees. Tänase tee peal  külastame ka veneetslaste ehitatud Porto Palermo salapärast lossi.

Majutus hotellis Hotel Rondos Himare’s  (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Teisipäev, 01. oktoober

margin

map
8.päev

Teisipäev, 01. oktoober

Hommukusöök hotellis. Täna on viimane matkapäev, mis pakub meile ka kõige suuremat väljakutset – üle 1000 tõusumeetreid. Sõidame läbi metsade ja orgude, mööda kitsaid ja kurvilisi mägiteid, natuke ka kuristiku äärel. Pärast lõunat ootab meid mõnus laskumine kaunis Llogara rahvuspargis. Aastal 48 eKr, Rooma kodusõja ajal maandus Julius Caesar oma leegionitega lähedal asuvasse Palas’e randa. Jälitades oma vastast Pompeiust, ületas ta Llogara kuru kohas, mis sai hiljem nimeks Caesari tipp. Llogara mäestik on sajandite vältel peaaegu täielikult eraldanud ülejäänud Albaaniat sellest väikesest Joonia mere ranniku osast. Seetõttu ollakse siin ajalooliselt seotud rohkem Kreekaga, kui Albaaniaga. Õhtupoole jõuame Vlore’sse, kus saame mererannas lõõgastuda. Päeva ja matka lõpetab pidulik õhtusöök.

Majutus hotellis Hotel Coral Vlore’s  (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Kolmapäev, 02. oktoober

margin

map
9.päev

Kolmapäev, 02. oktoober

Lahkumispäev. Paari-kolmetunnine transfeer Tirana rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TIA), vastavalt väljalennu ajale.

Reisigalerii

Arvamused

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Etioopias, 2015. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisil peatume hotellides/külalismajades, kus on olemas kõik mugavused. Mõni rohkem luksulikum, mõni vähem. Väikesed perehotellid on vähem luksuslikumad, kuid selle võrra on nendes rohkem sarmi ja peremehe-perenaise kätt tunda. Reeglina jagatakse tuba kaaslastega (2-sed toad).

Reisi jooksul ootab meid ees lühemaid ja pikemaid bussitransfeere. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel (mõnel teelõigul ei ole see võimalik teeolude tõttu – sellest informeerime reisijaid eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele.

Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Suurem pagas liigub saateautoga.

Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie rattamatka jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Keskmine

Albaania rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas 40-70 km, mis võtab koos peatustega aega 5-7 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Marsruut kulgeb asfaldil, kruusateedel ja isegi mudasel pinnal. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama.  Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka reeglina saateauto. Juhul, kui soovid reisi raskusaste enda jaoks kergemaks muuta, võid rentida elektriratta, mis muudab tõusud oluliselt kergema vaevaga läbitavaks.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Albaania rahaühik on lek (ALL). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 125 leki. Vahetusrahana on euro kindlasti eelistatuim. Igas suuremas linnas on võimalus pangas või valuutavahetuspunktis raha vahetada. Raha vahetavad ka mitteametlikud rahavahetajad, kes üldjoontes on ausad. Viimased jõlguvad reeglina postkontorite ja Western Union’i kontorite ees. Kõige mugavam, kiirem ja turvalisem on raha vahetada valuutavahetuspunktides. Heaks  rahavahetuse võimaluseks on sularaha väljavõtmine ATM’idest – need on linnades levinud ning aktsepteerivad ka peamisi rahvusvahelisi kaarte.  On mõistlik eeldada, et enamuse teenuste/kaupade eest tuleb maksta sularahas.

Kohalik hinnatase on meie mõistes madal. Mõned hinnanäited: söök odavamas söögikohas – 3-6 eurot, söögikord korralikumas restoranis – 8-12 eurot, õlu – 1 euro, Coca-Cola 1 euro, vesi 0,5 eurot, lühem taksosõit 2-4 eurot. Reisi hinnas sisaldub majutus ning toitlustus reeglina kolm korda päevas (va saabumise ja lahkumise päev), samuti transfeerid jm reisikavas sisalduv.

Kaasas peaks olema sularaha, et lubada endale snäkke, õlut ja lisategevusi, jms.

Ratta ja elektriratta laenutus

Rattalaenutust pakub meie kohalik partner, mis teeb selle väga mugavaks. Laenutada saab erinevas suuruses esiamordiga rattaid (nt Giant). Rattad on saadaval standard-pedaalidega, soovi korral võite võtta kaasa oma pedaalid, aga ka sadula. Juhul kui soovid oma reisi raskusastet kergemaks muuta, on saadaval ka elektrirattad. Jalgrattad tuleb ette broneerida.

Krediitkaardid

Krediitkaarte/deebetkaarte üldiselt aktsepteeritakse linnades, siiski ei tasu nende peale lootma jääda, eriti maapiirkondades.

Jootraha

Jootraha jätmine kohustuslik pole, kuid seda peetakse heaks tavaks. Giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Ilm Albaanias mais on mõnusalt kevadehõnguline.  Keskmised päevased temperatuurid peaksid olema 20 kraadi juures, öised temperatuurid on keskmiselt 10 kraadi ümber. Tirana’s on veidi soojem, Korce’s – veidi jahedam. Mägedes sõltub temperatuur kõrgusest, kus asume. Kõrgemal võib see siintoodud temperatuuridest oluliselt madalam olla. Sademeid on oodata sarnaselt Eesti suvele. Valmistuda tuleb siiski ka kehvemateks ilmadeks ja sellele vastavaks riietuseks. Seda juhul, kui temperatuurid on ülalnimetatutest madalamad ja sellega kaasneb vihm ja tuul.

Mida rattareisile kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed ja pikad rattapüksid, rattasärk, t-särk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike lenksu-, kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on hea võtta kaasa, eriti kui oled ise võimeline seda vahetama. Siis ei sõltu sa saateauto tempost. Kasuks tuleb ta ka siis kui suudad reisikaaslase endale kummivahetusele appi veenda.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Albaanias viisavabalt kuni 90 päeva korraga. Juhime tähelepanu sellele, et riigil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Albaania saatkonda http://www.ambasadat.gov.al/poland/en

NB! Venemaa või halli passi omanikud peavad viisat taotlema Albaania saatkonnast Poolas: http://www.ambasadat.gov.al/poland/en.

Vaktsineerimine/tervishoid

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid.

Spetsiifilised nõuded vaktsineerimise osas puuduvad. Vajalik on elementaarsete vaktsineerimiste olemasolu. Tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
24. september - 2. oktoober 2024
Hind
1090 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tirana rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TIA).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (reeglina 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Sissepääsupileteid rahvusparkidesse ja muid kavas sisalduvaid tasusid
 • Reisijate ja nende jalgrataste transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
 • Lennujaama transfeere
 • Saateauto teenust ning joogivee ja pagasi transporti sellega

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Jootraha
 • Rattalaenutust
 • Elektriratta laenutust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
 • Viisat ja viisamenetlust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Rattalaenutus € 105
 • Elektriratta laenutus € 245
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Tirana’s või Vlores €40, koht kaheses toas
 • Lisaöö Tirana’s või Vlores €75, koht üheses toas
 • Majutus üheses hotellitoas € 180

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.