Tõus Araratile Matk Noa laeva jälgedes

  • Üks kergemaid 5000-seid tippusid meie lähipiirkonnas
  • Eestlase poolt esmavallutatud tipp
  • Lumine Ararati tipp ning võimsad vaated 5137 kõrguselt
  • Lõõgastav spaaelamus türgi Hammam’is peale tipu vallutamist
  • Išak Paša palee Dogubayazit’is

Reisijuht

August Tillo

Usun, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõike seda mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

5000-tuhandene tipp Euroopa külje all

Ararat on meie lähipiirkonna üle 5000 meetristest tippudest üks kergemaid. Kui siin „samas“ kõrval olev mõnisada meetrit kõrgem Elbrus on tuntud oma „trikkide“ poolest, siis Ararat on suhteliselt leebe. Loomulikult – mäed on petlikud ja kõike võib juhtuda. Ettevalmistus peab olema hea ja omalt poolt pakume korralikku aklimatiseerumist ning ka ühe varupäeva, juhuks kui ilmataat teeb trikke.

Eesti oma inimese poolt esmavallutatud mägi

Ararati on püütud vallutada juba keskajast alates, kuid esmalt, aastal 1829, jõudsid ta tippu eestimaalane Friedrich Parrot ning armeenlane Hatšatur Abovjan.

Kahe koonusega vulkaan

Ararat on uinunud vulkaan, mis koosneb kahes tipust: Suur-Araratist (5137 m) ning Väike-Araratist (3,896 m). Ararat (türgi k. Ağrı Dağı) on Türgi ning Armeenia mägismaa kõrgeim tipp. Aratit tippu katab liustik – jäämüts, mis kliima soojenemise tõttu aasta-aastalt väheneb, kuid meie tipuürituse ajal on kindlasti veel alles.

Armeenlaste püha mägi

Ararat asub Türgis, 16 km Armeenia piirist. Ta on hästi vaadeldav Jerevanist, kuid ka mujalt Armeenia lääneosast. Ta figureerib peamistel Armeenia sümbolitel ning kehastab Suur-Armeenia kontseptsiooni. Selle kohaselt kuuluks suur osa Ida-Türgist Armeenia koosseisu. See ala on ajalooliselt olnud armeenlaste asuala, kuid see kaotati I maailmasõjale järgnenud sõjategevuses, mis kulmineerus Armeenlaste genotsiidiga. Aga üldiselt ei ole mõistlik kogu seda juttu Türgis rääkida.

Noa laeva viimne peatuspaik

Ararat on legendaarne mägi. Piibli tekstide kohaselt peatus Noa laev Ararti mäel peale suurt veeuputust. Loendamatud ekspeditsioonid on Noa laeva säilmeid siinkandis otsimas käinud, kuid seni tulutult … . Osad peavad laeva peatuspaigaks Durupinari, mida ka meie külastame (kui tõus Araratile toimub tõrgeteta). Eks koha peal võib hinnata selle teooria paikapidavust.

Dogubayazit, Išak Paša palee ning hammam

Sõltuvalt meie ekspeditsiooni edukusest teeme vähemal või suuremal määral tutvust ka meie baasiga – Dogubayazit’iga ning selle lähiümbrusega. Siinne peamine vaatamisväärtus on Išak Paša palee, mis asub prominentsel kohal, vaatega ümbritsevatele väljadele. Selle hoone näol on tegemist ühe paremini säilinud paleega kogu Türgis ning on seetõttu kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kui tõus Araratile toimub tõrgeteta siis saavad soovijad reisi viimasel päeval nautida ka kuulsat Türgi hammami (sauna) ning oma matkast väsinud kondid seal pehmeks peksta.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 10. august

margin

map
1.päev

Laupäev, 10. august

Saabumine Ağrı (IATA: AJI) lennujaama, transfeer hotelli Dogubayazit’is.

Teel läbime mõningaid vaatamisväärsusi: peatume, naudime ning jätkame teekonda kuni jõuame Dogubayazit’i. Õhtul on võimalus tutvuda linnaga. See asub suurepärases looduslikus asukohas, aga endas suuremaid vaatamisväärsusi ei peida. Küll aga annab hea üle vaate Türgi perifeerias asuva linnakese elu-olust, mille põhielanikkonna moodustavad kurdid.

Ööbimine hotellis Dogubayazit’is.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 11. august

margin

map
2.päev

Pühapäev, 11. august

Asume Ararati vallutama! Varajasele hommikusöögile hotellis järgneb transfeer Cevirme külla (2150 m) Ararati jalamil. Siin kohtume oma hobuseajajatega, kes võtavad üle meie pagasi, telgid, toidu ning muu matkakraami. Meie kandamiks jääb seljakott päevase matkakraami ning piknik-lõunaga. Järgmisena kohtume hobuseajajatega juba õhtul telklaagris.

Tänane matk ei ole pikk: ca 3-5 tundi, sõltuvalt grupi võimekusest. Matka jooksul sööme ka lõunat, mille oleme eelnevalt endaga kaasa võtnud.

Meie laagripaigaks saab olema Camp 1, mis asub haljal mägikarjamaal, kus tuulekaitseks on õnneks ka suuremaid kivirahne. Jõudes laagripaika on meil võimalus puhata ning valmistuda homseks, aklimatitõusuks. Õhtul ootab meid soe ja korralik õhtusöök.

Majutus telklaagris (kahesed telgid).

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

3.päev

Esmaspäev, 12. august

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 12. august

Aklimati päev.

Sööme korraliku hommikusöögi ning seejärel võtame suuna Camp 2-le, mis asub kõrgusel 4200 m. Tõus võtab aega 4-5 tundi. Camp 2-l teeme väikese peatuse: puhkame ning seejärel laskume tagasi oma laagrisse Camp 1-l. Laskumise järel ootab meid kaetud laud snäkkide, puuviljade ning soojade jookidega.

Seejärel saame matkast puhata ning õhtul naudime taas sooja õhtusööki, mis valmistatud meie isiklike kokkade poolt.

Majutus telklaagris (kahesed telgid).

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

4.päev

Teisipäev, 13. august

margin

map
4.päev

Teisipäev, 13. august

Tõus laagrisse Camp 2

Hommikul pakime esimesena asjad, et need hobustega järgmisse laagrisse jõuaksid. Seejärel sööme hommikusöögi ning asume teele. Teekond on veidi teine, mis eelneval päeval, kestus ca 4-6 tundi. Teel lõunatame.

Jõudes kohale saame jälle osa kergematest snäkkidest ning puuviljadest ja soojadest jookidest. Nüüd on mõistlik ka hästi rahulikult võtta, et valmistuda järgnevaks tipupäevaks.

Õhtul ootab meid taas korralik õhtusöök, sedakorda varem kui tavaliselt, kuna äratus järgneval päeval on varajane. Magamaminek varakult.

Majutus telklaagris (kahesed telgid).

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

5.päev

Kolmapäev, 14. august

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 14. august

Tipupäev.

Varajane tõus, enne päikesetõusu: ca 1:00-2:00 hommikul. Seame end valmis: võtame kaasa päevase pagasi, lõunapikniku ning ka erivarustuse. Alustame tõusu Araratile. Tõus võtab aega 5-7 tundi, sõltuvalt grupi jõudlusest ning ilmastikuoludest. Viimasel paarisajal meetril võib meil vaja minna „kasse“. Need on aga meil kaasa pakitud. Tippu jõudes on aeg tähistada ning teha kõik kohustuslikud fotod. Hea ilmaga on vaated võrratud! Seejärel alustame laskumist. Camp 2-s ootab meid eine ning saame soovikorral ka tunnikese-paar telkides puhata. Seejärel laskume alla Cevirme külla, kus ootab meid transport tagasi hotelli Dogubayazit’is. Siin ootab meid ka õhtusöök restoranis – tagasi tsivilisatsioonis!

 

Majutus hotellis Dogubayazit’is.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

6.päev

Neljapäev, 15. august

margin

map
6.päev

Neljapäev, 15. august

Varupäev. Hea ilma korral oleme eile juba tiputõusu teinud ning naudime kultuuri ja taastume. Halva ilma korral on täna tipupäev, sarnaselt eelmisele päevale.

Reisikava vastavalt kultuuripäevale. Hommikusöök hotellis, sellele järgnevalt läheme vaatama Išak Paša paleed, siinsamas Dogubayazit’i läheduses. Išak Paša paleest avanevad võimsad vaated ümbruskonnale. Palee ise on üks olulisemaid säilinud Ottomani impeeriumi ehitisi ning on seetõttu kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Sealt edasi liigume Durupinar’i, mida oma laevakujulise pinnavormi tõttu peavad osad Noa laeva peatumispaigaks. Edasi pöördume tagasi Dogubayazit’i, kus soovijatel on võimalus oma reisiväsimus kontidest välja peksta türgi saunas hammam’is (lisatasu eest). Õhtu lõpetab pidulik õhtusöök restoranis.

Majutus hotellis Dogubayazit’is.

Reisikavas sisalduvad hommiku- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 16. august

margin

map
7.päev

Reede, 16. august

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis. Transfeer Ağrı (IATA: AJI) lennujaama.

Reisikavas sisaldub hommikuöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, Matkareis Birmas, 2015. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Matkal ööbime esimestel ja viimastel päevadel hotellides (kahestes tubades, jagades tuba reisikaaslasega), matka ajal majutume telklaagrites, kahestes telkides. Hotellides on olemas kõik mugavused: WC ja vannituba hotellitoas. Telklaagris on pesemis- ja tualetivõimalused välitingimustes.

Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, matkaks mittevajalik pagas jääb hotelli, suurem matka jaoks vajalik pagas transporditakse hobustel. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul toimub see kolm korda päevas: hommikusöök, lõunapiknik ja korralik soe õhtusöök. Saadaval on värsked puu- ja köögiviljad, kohalik tooraine, soojad joogid, jms. Mõnel Dogubayazit’is veedetaval päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Raskusaste: Väga raske

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on väga raske raskusastmega. Matk ei ole enamuses osas tehniline, kuid viimasel paarisajal meetril võib vajalik olla kasside kasutamine (pakutud meie kohaliku meeskonna poolt). Suurtest kõrgustest lähtuv kõrgmäestikuhaigus ja külm kliima suurendavad veelgi reisi raskusastet. Eelnev mägede/matkamise kogemus on vajalik. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5137 m. Kõrgmäestikuhaiguse minimaalseks kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Enamik meie ööbimisi mägimatka jooksul on üle 3000 ja 4000 m, seega juba üsna tajutavas hapnikuvõlas. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 4-10 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Türgi rahaühikuks on liir (TRY). Vahetuskurss on ca 1  euro = 8,5 liiri. Türgi liiri on võimalik vahetada ka Eestis, aga soodsam on seda teha koha peal. Valuutat (EUR) saab vahetada reisi ajal pankades ja valuutavahetuspunktides. Viimased annavad üldjuhu parema kursi. Eelkõige aga siiski on mõistlik raha välja võtta ATM’idest, kus on kurss piisavalt hea ja ei pea sularahavarusid kaasas kandma.

Sellel reisil on meil võimalusi raha kulutamiseks enamasti Dogubayazit’is. Tõusul Araratile poode ei ole, ning kõik muu (majutus, toidukorrad, erinevad tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi ning paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Jootraha

Jootraha jätmise reeglid on sarnased meie koduste reeglitega. Korraliku teeninduse puhul restoranides on heaks märgiks jätta 5-10% jootraha (sularaha, liirid), halva teeninduse korral mitte. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Krediitkaardid

Veedame oma matka Türgi perifeerias, seega ei tasu krediitkaartide (va. ATM) kasutamisele suurt loota. Matka jooksul mäel puuduvad selleks võimalused.

Ilm

Ilm Ararati vallutamiseks on meie reisi toimumise ajal (augustis) eelduste kohaselt parim. Aga mägedes on ilm heitlik ning temperatuur oleneb kõrgusest ja kellaajast. Iga 150 m tõusu järel langeb temperatuur ühe kraadi võrra. Keskmised temperatuurid on augustis Dogubayazit’is (ca 1600 m kõrgusel) päeval keskmiselt 27 kraadi, öised miinimumid keskmiselt 15 kraadi. 4000 m kõrgusel aga juba päeval 10 kraadi ning öösel 0 kuni -5 kraadi. Tipus on ilm päeval 5 kuni -25 kraadi. Aastaringselt on Araratil väga ere päike. Ultraviolettkiirguse üledoosist pääsemiseks tuleb kindlasti kasutada kaitsekreemi ja tumedaid prille.

Mida matkale kaasa võtta

Matkajalatsid, matkakepid, pikad matkapüksid (soovitavalt veekindlad), lühikesed matkapüksid, päikeseprillid, spordisärk (hingav särk), päikesekaitsekreem ning -huulepulk, veepudelid, veekindel jope/jakk, sooja andev kiht (fliis, kampsun, vms), soe pesu, seljakott, energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Türgis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul, pass peab kehtima vähemalt 150 päeva riiki saabumise kuupäevast.

Eesti mittekodanikust elanikud nn. „halli passiga“ reisijad vajavad Türki sisenemiseks viisat. Need reisijad saavad Türgi viisa enne reisi ainult läbi uue Elektroonilise Viisa Taotluse Süsteemi ( Electronic Visa Application System www.evisa.gov.tr).

Vene passiga inimesed saavad Türki viisavabalt, viisavaba viibimine sihtkohas maksimaalselt kuni 30 päeva turismi eesmärgil. Poole aasta (180 päeva) jooksul on Vene kodanikel õigus olla Türgis kuni 90 päeva.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Õiguslikult siduvat infot Türki sisenemise kohta saab Türgi saatkonnast Tallinnas:

Türgi saatkond Tallinnas
Narva mnt 30, 10152 Tallinn
Tel: (+372) 6272 880
Faks: (+372) 6272 885
E-mail: embassy.tallinn@mfa.gov.tr
http://tallinn.emb.mfa.gov.tr

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Ei tee halba ka A ja B hepatiidi vaktsiin.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
10. - 16. august 2024
Hind
890 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

  • Reis saab alguse ja lõpeb Ağrı (IATA: AJI) lennujaamas.

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

  • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Lennujaama transfeere
  • Pagasi transporti hobustega matka jooksul
  • Joogivett matka jooksul
  • Sissepääsupileteid, lubasid, jms rahvusparkidesse ja muuseumidesse, mis on reisikavas
  • (Looduslikku) joogivett matka jooksul
  • Majutust: Dogubayazit’is hotellis, kahestes tubades, matka jooksul telkides (kahesed telgid), magamismatid sisalduvad hinnas
  • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • „Kassid“ tiputõusuks

Hind ei sisalda:

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Reisikindlustust
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid, jms
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Pildistamise tasud
  • Isiklikku matkavarustust
  • Jootraha

Lisatasu eest:

  • Majutus ühese hotellitoa/telgi eest € 100
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Dogubayazit’is € 25 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Dogubayazit’is € 45 / koht üheses toas

Maksetingimused:

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.