Matkareis Jaapanis Samuraide rajalt Fuji tippu

  • Fuji – Jaapani ikooniline sümbol
  • Samuraide ajastu Nakasendo tee ja selle võluvad postilinnakesed
  • Maaliline ja lopsakas Kiso org
  • Värvikad Tokyo linnaosad – noorte meka Shibuya ja meelelahutuse süda Shinjuku
  • Traditsiooniline Jaapan – öömajad ryokani’des ja onsenites

Reisijuht

Kalle Ribelus

“Mu ema ütles alati, et elu on nagu šokolaadikarp, sa  ei tea kunagi, mida saad.” See on tsitaat “Forrest Gumpist” ehk ühest minu lemmkifilmist ja seal öeldu iseloomustab ka minu ellusuhtumist. Kus ma ka ei viibiks, igal hommikul ärkan teadmisega, et tulgu, mis  tuleb – mina olen valmis, olen elevil ja avatud kõigele,  mida elu pakub. Tõenäoliselt see ongi põhjus, miks mulle...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Fuji - Jaapani ikooniline sümbol

Fuji on  sajandeid olnud Jaapani kultuuri oluline osa ning seda on jäädvustatud kunstiteostes ja luules. Mägi kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. 3776 meetri kõrgune Fuji  Jaapani sümbol ja väga populaarne sihtkoht mägimatkajate seas. Mäele ronimiseks ei ole vaja tehnilisi oskusi, kogemusi ega varustust, tingimuseks on aga hea füüsiline vorm. Mäele tõuseb igal aastal üle 200 000 matkaja, sealhulgas paljud algajad. Rajad on väga hästi tähistatud ja turvatud. Tõus võtab aega 4-6 tundi, tippu jõudmine on unustamatu kogemus ja vaated võrratud (seda küll hea ilmaga)!

Samuraide ajastu Nakasendo tee ja selle võluvad postilinnakesed

Edo impeeriumi ajastul (1603–1868) Tokyost Kyotosse viiv Nakasendo munakivi mägitee ühendas oma 540-kilomeetrisel teekonnal 69 postilinna. Tänapäevaks on algsest Nakasendo’st säilinud üsna väike aga üsna ehe osa – Kisoji ehk Kiso oru tee, mida meie matkal avastamegi. Kisoji on koduks lopsakatele metsadele, kristallselgetele ojadele ning postilinnakestele ja küladele, mis on jäänud tänapäeva maailmast üsna puutumata. Meie tee peale jäävate Magome ja Tsumago postilinnade iidsetel kivisillutistega tänavatel jalutamine on nagu sammumine ajas tagasi. Neid teid ääristavad piltilusad võreakendega puitmajad. Tsumagos toetavad samuraide ajastu illusiooni ka kohalikud reeglid – alates peatänaval autode sõitmise keelust kuni elektriliinide ja muude kaasaegse elu märkide varjamiseni. Ryokan-stiilis öömajas – tatamiga kaetud interjööris – saame kogeda traditsioonilist Jaapani elustiili, külalislahkust ja kööki.

Maaliline ja lopsakas Kiso org

Tee Kiso orus viib meid läbi maalilise võimsate metsadega kaetud maastiku. Saame imetleda kõrgeid Hinoki küpresse, Jaapani nn vihmavarjumände ja seedripuid. Värskendame keha ja meelt elustava loodusliku jõuga Odaki ja Medaki jugades (meeste ja naiste jugades). Kohalikud räägivad lugu legendaarsest samuraimõõgamehest Musashi Miyamotost (1584-1645), kes väidetavalt on siin oma hämmastavaid mõõgaoskusi harjutanud.

Tee lookleb läbi lainetavate küngaste ning maaliliste riisterasside. Väidetavalt, on siinsed vaated ühed idüllilisemad kogu Jaapanis ja rajad turistide poolt vähem tallatud – reisiraamatud lausa hoiatavad karude eest ja ütlevad, et parim vahend karu vastu on müra – nii et vestleme ja suhtleme – seda kuuldes hoiavad karud meist eemal! Rajal on siin-seal paigutatud nn karukellad, mis annavad meie karvastele sõpradele teada, et me tuleme :).

Värvikad Tokyo linnaosad – noorte meka Shibuya ja meelelahutuse süda Shinjuku

Shibuya, kust reisi alustame, on Tokyo noorte moe- ja kultuurisüda – selle tänavad on paljude Jaapani moetrendide sünnikohaks. Hiiglaslikud neoonreklaamid naabrustavad siin väikeste butiikidega, kus leiutatakse ja katsetatakse uusi ja vahest ka päris veidraid moetrende (näiteks popkornist kingi :). Shibuya tänavapilt on värvikas ja põnev ja siin saame imetleda igas kujus, värvis ja mõõdus „personaaže“, sh tuntud Lolita-stiilis riides nn nukk-tüdrukuid.

Shinjuku – meie reisi lõpp-punkt, on Tokyo suurim äri- , meelelahutuspiirkond. Ühel pool kõrguvad siin Tokyo võimsamad pilvelõhkujad ja videomänguimpeeriumid, teisel pool aga asub siin Jaapani suurim ja metsikuim punaste laternate piirkond Kabukicho, mis on nime saanud kabuki teatri järgi. Maitseelamusi pakub Golden Gai – väike atmosfääriline ööelu piirkond, kus on üle 200 väikese baari ja söögikoha.

Traditsiooniline Jaapan – öömajad ryokani’des ja onsen’ites

Jaapan on traditsioonide maa. See kultuur on siin eksisteerinud aastatuhandeid ja enamuse aja muust maailmast eraldatult. Seetõttu leiame siit üsna palju „veidraid“ tavasid. Veidrad on nad muidugi meile, mitte jaapanlastele endile. Kõige paremini õpime neid traditsioone tundma meie poolt läbitavates öömajades ja ka traditsioonilistes restoranides. Siin on tavad tõeliselt au sees!

Reisikava

1.päev

Laupäev, 17. august

margin

map
1.päev

Laupäev, 17. august

Meie põnev reis algab Tokyo Narita rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: NRT), kust liigume ülikiire JR Narita Express rongiga Shinjukusse, kus majutume hotelli. Sealt edasi liigume Ginza linnaossa, mis on Tokyo (endine Edo) kunagine kesklinn – linna süda. Kunagisele linnasüdamele said saatuslikuks kaks ajaloosündmust – 1872-l aastal toimunud suur tulekahju ja 1923-l aastal toimunud maavärin. Peale neid sündmusi ehitati linnaosa ümber modernseks, euroopalikuks kaubanduslikuks linnaosaks. Tänapäeval on Ginza Tokyo, aga ka kogu maailma üks kuulsaimaid high-end ostupiirkonnaks.

Aga see ei ole see, miks me siia tulnud oleme. Lisaks eelnevale on Ginza heaks ja mugavaks stardipaigaks Tokyo peamiste vaatamisväärsuste avastamiseks.

Sõltuvalt saabumise ajast  mahuvad meie programmi näiteks: Kokyo Gaien National Garden ja keisri residents, Tsukiji Outer Market – maailmakuulus kalaturg ning vana teletorn.

Päeva lõpetame esimese ühise õhtusöögiga Päeva lõpetame esimese ühise õhtusöögiga Shibuya linnaosas ja Nonbei Yokocho (Drunkards Alley)  väikebaaride tuuriga.

Majutus hotellis Hotel Amanek Shinjuku Kabukicho või sarnane.

Hinnas sisaldub õhtusöök

2.päev

Pühapäev, 18. august

margin

map
2.päev

Pühapäev, 18. august

Peale hommikusööki liigume rongiga Nakatsugawa’sse ja sealt edasi bussiga Tsumago-juku’sse. Sealt alustame matkamist Tsumago ja Magome vahelisel matkarajal, mis on osa ajaloolisest Nakasendo teest.  Linnake on hästi säilinud ja siinsetel vanadel kivisillutistega ja võreakendega puitmajadega tänavatel jalutamine viib meid ajas tagasi. Siit läheb matkatee ülesmäge, Magome kurule (790m), kus saame nautida maitsvat teed vana Ichikokutochi Tatebachaya teemajas. Edasi liigume allamäge läbi maalilise võimsate metsadega kaetud Kiso orgu. Saame imetleda kõrgeid Hinoki küpresse, Jaapani nn vihmavarjumände ja seedripuid. Värskendame keha ja meele elustava loodusliku jõuga Odaki ja Medaki jugades (meeste ja naiste jugades).

Magome-jukusse jõuame mööda vana kivisillutisega teed, mida selle keerdkäikude tõttu peetakse Nakasendo raja kõige fotogeenilisemaks osaks. Magome-juku võluv vanalinn oma autentsete või täielikult taastatud võre-puitmajade, poodide, muuseumide ja ryokani võõrastemajadega on üks omapärasemaid kohti kogu Jaapanis. Samuraide ajastu illusiooni toetavad ka kohalikud reeglid – alates peatänaval autode sõitmise keelust kuni elektriliinide ja muude kaasaegse elu märkide varjamiseni.

Öömaja pakub meile üks kohalikest ryokan’idest – saame kogeda traditsioonilist Jaapani elustiili, külalislahkust ja kööki tatamiga kaetud interjööris.

Majutus riyokan stiilis Magomechaya Minshuku Guest House või sarnane.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 19. august

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 19. august

Päeva alustame matkaga Nakatsugawasse. Sealt edasi teeme lühikese rongisõidu Nagisosse, kust astume jälle Nakasendo rajale. Matkame Nojirisse.  Tee lookleb läbi lainetavate küngaste, kõrgete Hinoki metsade ning maaliliste riisterasside ja Jaapani külade. Väidetavalt, on tänased vaated ühed idüllilisemad kogu Nakasendo teekonnal. See teelõik on ka turistide poolt vähem tallatud ja reisiraamatud hoiatavad karude eest! Parim vahend karu vastu on müra – nii et vestleme ja suhtleme – seda kuuldes hoiavad karud meist eemal! Rajal on siin-seal pagutatud nn karukellad, mis annavad meie karvastele sõpradele teada, et me tuleme :).

Õhtupoole maandume vaikses ja võluvas Nojiri linnakeses, kus peavarju ja lõõgastust pakub meile kohalik onsen – kuumaveeallikate kümblusvanne pakkuv külalismaja.

Majutus Atera-so Forest Spa Japanese Onsen või sarnane.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 20. august

margin

map
4.päev

Teisipäev, 20. august

Sõidame rongiga Yabuhara’sse, kust matkame Narai’sse. Rada suundub Yabuharast ülesmäge, üle Torii kuru, pakkudes kauneid vaateid Ontake mäele, ja seejärel  laskub järk-järgult Narai’sse. See postilinn tähistab Kyoto ja Tokyo vahelist keskpunkti ajaloolisel Nakasendo rajal. Narai on üks jõukamaid linnu Kiso orus, külalistemajade rohkuse tõttu sai ta hüüdnime “Tuhande maja Narai”.
Edasi matkame Kiso-Hirasawa’sse, Jaapani nn lakitud nõu hälli. Lakknõude valmistamine on Jaapanis eriline ja kõrgelt hinnatud tegevus – siledaid, glasuuritud kausse ja nõusid nauditakse nende esteetilise võlu pärast. Väidetavalt täiendavad need ka Jaapani toidu maitseid. Kõige sagedamini serveeritakse selles misosuppi. Kiso-Hirasawa’s on arvukalt lakknõude poode. Samuti asub siin lakkimismuuseum Kiso Shikkikan, kus saab näha  lakkimisprotsessis kasutatavaid tehnikaid ja tööriistu.

Päeva teises pooles sõidame rongiga mägikuurortlinna Karuizawas’sse. Umbes 1000 meetri kõrgusel, aktiivse Asama vulkaani jalamil asuv linn pakub jaapanlastele meeldivat põgenemist linnamüra ja suvekuumuse eest. Paljudel jõukatel linnaelanikel asub siin teine kodu. Karuizawa’s saab nautida erinevaid tegevusi, nagu tennis, jalgrattasõit ja golf, siin on ka mitmeid ostlemisvõimalusi. Saab proovida ka jaapani sauna (lisatasu eest).

Majutus Twin-Line Hotel Karuizawa Japan või sarnane.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 21. august

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 21. august

Hakkame Fuji’le lähemale jõudma. Päeva alguses matkame Karuizawa’st Yokokawa poole. Naudime Asama mäestikku kaunist loodust, vaikust ja vaateid.  Edasi sõidame rongiga Kawaguchiko järve äärde, mis pakub võrratuid vaateid Fuji’le ja ühte Jaapani parimatest muuseumidest – Itchiku Kubota kimono ekspositsiooni, mis hämmastab oma uskumatu kimonokollektsiooniga ka suurimaid muuseumide skeptikuid.
Õhtul puhkame ja valmistume tähtsaks päevaks – homme ootab meil matk Fujile.

Majutus hotellis Hotori no hotel Ban või sarnane.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök

6.päev

Neljapäev, 22. august

margin

map
6.päev

Neljapäev, 22. august

Tõus Fuji tipu poole. 3776 meetri kõrgune Fuji mägi on Jaapani sümbol ja väga populaarne sihtkoht mägimatkajate seas. Fuji on  sajandeid olnud Jaapani kultuuri oluline osa ning seda on jäädvustatud kunstiteostes ja luules. Mägi kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Fuji mäele ronimiseks ei ole vaja tehnilisi oskusi, kogemusi ega varustust, tingimuseks on  hea füüsiline vorm. Mäele tõuseb igal aastal üle 200 000 matkaja, sealhulgas paljud algajad. Lühikese suvehooaja jooksul on mäetipp tavaliselt ka lume- ja jäävaba. Rajad on väga hästi tähistatud ja turvatud.

Tõus võtab aega 5-7 tundi, sõltuvalt grupi jõudlusest ning ilmastikuoludest. Tõusu katkestame puhkuse ja kerge ööbimisega mägionnis. Mägionnis ööbimine on omaette elamus: siin kehtivad omapärased reeglid, millesse pühendame teid enne sinna jõudmist.

Majutus mägionnis.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök

7.päev

Reede, 23. august

margin

map
7.päev

Reede, 23. august

Varahommikul, enne päikesetõusu jätkame tõusu. Sätime nii, et jõuame tippu vahetult enne päikesetõusu. Tippu jõudes imetleme avanevat majesteetlikku ilu ja tähistame saavutust, teeme ka kohustuslikud fotod. Hea ilmaga on vaated võrratud! Seejärel alustame laskumist tagasi Kawaguchiko’sse. Jõudes tagasi Kawaguchiko’sse, alustame tagasisõitu Tokyo’sse.

Sätime ennast hotelli sisse, peseme endalt maha matkatolmu ja asume avastama järjekordset Tokyo linnaosa. Seekord avastame Shinjuku’d – Tokyo suurimat, äri- , meelelahutus- ja ostlemispiirkonda. Shinjuku raudteejaam on maailma kõige hõivatum, teenindades päevas üle kahe miljoni reisija. Jaamast läänes laiub pilvelõhkujate piirkond. Siin paiknevad mitmed Tokyo kõrgeimad hooned, sealhulgas mitmed esmaklassi hotellid ja Tokyo linnavalitsushoone kaksiktornid, mille vaateplatvormid on avalikkusele avatud.

Shinjukus saame õnne proovida Claw games (“käpa mängu”) poodides ja imestada-imetleda “mängupõrguid” – Arcade Game Centers.

Shinjuku raudteejaamast kirdes asub Kabukicho, Jaapani suurim ja metsikuim punaste laternate piirkond, mis on nime saanud kabuki teatri järgi. Siin leiab lugematu arvu restorane, baare, ööklubisid ja erinevaid teenuseid pakkuvaid asutusi igast orientatsioonist inimestele.

Maitseelamusi pakub meile Golden Gai – väike atmosfääriline ööelu piirkond Kabukichos, kus on üle 200 väikese baari ja söögikoha. Enamik kohti on pisikesed, mahutavad 3-7 inimest ja tavaliselt teenindavad oma püsikliente. Aga on ka kohti, kes ootavad väliskülalisi ingliskeelsete siltide ja menüüdega.

Majutus hotellis Hotel Amanek Shinjuku Kabukicho või sarnane.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök

8.päev

Laupäev, 24. august

margin

map
8.päev

Laupäev, 24. august

Lahkumise päev. Pakime end kokku ja suundume JR Narita Express rongiga Narita (IATA: NRT) lennujaama. Lend koju.

Hinnas sisaldub hommikusöök

Reisigalerii

Arvamused

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas , 2012. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erinevates hotellides ja külalismajades. Osad meie valikud ööbimisteosas on väga ehedad (ryokan ja onsen). Majutused on erinevad, kuid alati on need puhtad,korralikud ja külalislahked. Tokyos veedame ööd mugavates turistiklassi hotellides, kus onolemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ülejäänud ööd veedameväikehotellides ja külalismajades. Nendes võib ööbimine olla organiseeritud ka mitmestes(kolmesed ja neljased) tubades ning WC ja vannituba võivad olla ühiskasutuses.Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikuköögi saadused kaks korda päevas – hommiku- ja õhtusöögid on reisihinna sees.Lõunasöögid oleme jätnud reisijate enda otsustada ja tasuda.

Suurema pagasi vedu ei ole, igapäevaselt on vaja ise kaasas kanda oma pagasit. Kuid Fujijaoks vajaliku suurema pagasi saadame otse mäele. Seega liigume kergema matka(Nakasendo rada) jooksul kerge pagasiga. Seal on ilmad on soojad ja saame hakkama 10-13kg seljakotiga. Fujil saame kätte suurema pagasi, mis vajalik tiputõusuks. Fuji tiputõusul onvõimalik liigne pagas jätta hotelli, seniks kui toimub tiputõus.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste keskmine. Matka esimene osa: Nakasendo rada on kerge ja isegi väga kerge raskusastmega. Tõsisemaks läheb alles Fuji tippu tõusmisel. Kui oled harjunud liikuma, siis saad matkaga hästi hakkama. Eelnev matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa pead olema terve ja aktiivse eluviisiga. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku kuni 8 tundi.

Väljakutseid võib pakkuda 6. matkapäev, kui tõuseme Fuji tippu. 3776 meetri kõrgune Fuji mägi ei nõua küll tehnilisi oskusi, kogemusi ega varustust, kõll aga nõuab see head füüsilist vormi. Lühikese suvehooaja jooksul on mäetipp tavaliselt ka lume- ja jäävaba. Rajad on väga hästi tähistatud ja turvatud.
Kõrgusele võivad inimesed reageerida erinevalt – pearingluse, iivelduse, südamekloppimise ja peavaludega. Ilm võib kiiresti muutuda päikesepaistelisest ja soojast märjaks, tuuliseks ja külmaks, ka südasuvel võib väga külmaks minna. Oluline on sobivate riiete pakkimine seljakotti!

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Jaapani rahaühikuks on Jaapani jeen (JPY). 1 EUR = 159 JPY (jaanuar 2023). Raha saab vahetada Eestis, koha peal Jaapanis või võtta välja sularahaautomaadist kohapeal. Soodne on raha vahetada Tokyo lennujaamas. Raha vahetamine pankades on piisavalt keeruline operatsioon, mistõttu soovitame raha välja võtta pigem sularahaautomaatidest. Linnades, hotellides, restoranides saab tasuda kaardiga, kuid väiksemates kohtades ja kaugemates piirkondades tasuks omada sularaha.

Krediitkaardid

Krediitkaardid (Visa, MasterCard ja American Express) on laialt aktsepteeritud, eriti linnades, hotellides ja kauplustes, kuid väiksemates kohtades ja kaugemates piirkondades tasuks omada ka sularaha.

Jootraha

Jootraha jätmine ei ole Jaapanis tavaks: see võib olla lausa solvav.

Mida reisile kaasa võtta

Vajalik on keskmise suurusega seljakott igapäevasteks asjadeks ja vahetusriieteks, lisakstiputõusuks vajalik jahedama ilma riietus. Varustuse saab laias lastus jagada kaheks: 1. osa:Tokyo/Nakasendo rada: vihmakeep, matkasaapad või sobivad mugavad jalanõud, veepudel,dressipluus ja pikad püksid, lühikesed püksid, T-särgid, matkakepid, sandaalid, sokidujumisriided, müts, kindad, päikesekaitsekreem, päikeseprillid; 2. osa: Fuji tiputõus: valmistunii soojaks päikeseks kui ka öökülmadeks ja vihmaks ning tuuleks. Näpunäited, mida kaasavõtta: matkariided – mitu kihti, matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesedpüksid, t-särgid, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning–huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, mugav seljakott igapäevastehädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Reisi logistika võimaldabki need üksteisest eraldada ja neid korraga koos matkal kandma eipea.Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Ilm

Nakasendo rada: väga soe kuid niiske ilm. Temperatuur kõigub 19 °C (öö miinimum) kuni 29°C (päevane maksimum). Vihma tõenäosus on suur.

Fuji: mäe jalamil on augustis tavaliselt soe, aga vihmavõimalus kõrge. Päeval on temperatuur sageli 29 °C juures. Päikese loojudes ja õhtu lähenedes langeb temperatuur 20°C-ni. Kõrguse tõustes läheb külmemaks ja üldse võib ilm kiiresti muutuda: päikesepaistelisest ja soojast märjaks, tuuliseks ja külmaks. Ka südasuvel võib väga külmaks minna. Oluline on sobivate riiete pakkimine seljakotti! Kihiline riietus!

Täpsustame reistarvete ja varustuse nimekirja ja arutame seda läbi reisieelsel kohtumisel ja saadame matkajatele enne reisi.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel Eesti kodanikud, kes soovivad turismieesmärgil reisida Jaapanisse ja plaanivad seal viibida kuni 90 päeva, ei vaja viisat. Reisimisel peavad isikud omama passi, mis kehtib vähemalt kuus kuud peale riigist lahkumise kuupäeva. Enne reisi on soovitatav kontrollida, kas reisidokumentide ja reisiinfo suhtes on mingeid ajakohastatud nõudeid või muudatusi, mis võivad mõjutada riiki sisenemist või seal viibimist. Reisijad peaksid olema valmis esitama lisadokumente, nagu näiteks lennupiletid riigist lahkumise kohta ja tõendid majutuse kohta Jaapanis viibimise ajaks.

Juhime tähelepanu sellele, et Jaapan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Soovituslikud on järgmised vaktsineerimised: A-hepatiit, B-hepatiit, Jaapani entsefaliit, marutaud, meningiit, lastehalvatus, leetrid, mumps ja punetised (MMR), Tdap (teetanus, difteeria ja läkaköha), tuulerõuged. Tervishoiusüsteem kohapeal on küll kõrgetasemeline aga kallis. Kindlasti soovitame teha tervisekindlustuse. Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust.

Aeg / hind

Aeg
17. - 24. august 2024
Hind
2190 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • Tokyo rahvusvaheline lennujaam Narita (IATA: NRT).

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt).
  • Rongisõitu lennujaama ja tagasi
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule: rongi- ja bussisõite matka jooksul
  • Majutust vastavalt reisikavale
  • Hommiku- ja õhtusööke, teised toidukorrad tasub Reisija0020
  • Sissepääsupileteid, lubasid, tasusid matkaradade, rahvusparkide ja muuseumide eest, mis on reisikavas

Hind ei sisalda:

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse.
  • Isiklikku matkavarustust.
  • Jaapani sauna
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Reisikindlustust
  • Lõunasööke
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
  • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud

Lisatasu eest:

  • Majutus ühese hotellitoa eest €550 (v.a. mägionn)
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Tokyos € 65 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Tokyos € 130 / koht üheses toas

Maksetingimused:

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine:

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.