Rattareis Gruusias Reis Svaneetias, Gruusia "Šveitsis"

 • Avasta UNESCO maailmapärandi aardeid Gruusia äärealal Svaneetias
 • Vänta läbi ajatute karjusekülade keset võrratuid vaateid Kaukasuse mägedele
 • Naudi grusiinide külalislahkust ning tee tutvust Gruusia köögi ja veinidega
 • Lõõgastu reisist kuumaveetermides ning sukeldu Tbilisi elegantsesse vanalinna

Reisijuht

Margus Mänd

Aastate jooksul on töö rahvusvahelistes ettevõtetes ning enda organiseeritud perepuhkused võimaldanud reisida maailmas. Alles esimesel Andmoments´i reisil sain aru, mida tähendab hästi organiseeritud aktiivne puhkus ning peale reisi julgesin endamisi mõelda, et see on SEE asi, mida võiks isegi ühel päeval läbi viia. Taaskord näide sellest, et soovidega tasub ettevaatlik olla – need võivad täide minna.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Svaneetia– kauge ja puutumatu

Svaneetia asub Gruusia äärealal, Vastu Venemaa ja mässulise Abhaasia piire. Svaneetiast on kujunenud Gruusia mägiturismi peamiseid keskusi. Seda nii talvel, kui suvel. Mestiast on kujunenud moodsa arhitektuuriga linnake, kus turismile suunatud teenused on laialdaselt saadavalt. Sellest hoolimata kohtad siinsetel tänavatel iga õhtu karjamaadelt koju naasvaid lehmi. Teised külad, kuhu reisi jooksul satume, on oluliselt algupärasemad. Elu kulgeb siin vanasoodu, nii nagu ta siin sajandeid toiminud on.

Suursugused mäed ning UNESCO maailmapärand

Mägimaastiku ilu poolest on Gruusia võrreldav Šveitsiga, kuid nende vahel on üks oluline erinevus. Gruusia mäestikes koged seda nii-öelda originaalis – areng on siia alles tasahilju jõudmas ja ka mitte igale poole. Vaateid ei sega elektriliinid, rääkimata raudteedest. Kaunitel mäenõlvadel paiknevad üksikud traditsioonilised kivimajadega külad, mida iseloomustavad vaid Svaneetiale omased kaitsetornid. Tornide vanus võib ulatuda üle 2000 aasta. Sealsed kirikud on Gruusia õigeusu vanimad ja pühamad kantsid, mis jäid ainukestena Mongoli vallutajate poolt puutumata. Rikas ajaloo- ja kultuuripärand on Ushguli ümbruses asuvad külad viinud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning seal ringi uitamine kujutab endast puhast naudingut.

Grusiinide külalislahkus

Kui Gruusia on külalislahke, siis Svaneetia on ülim külalislahkus ise. Karmid tingimused on kujundanud reeglid, mis ütlevad, et külalist hätta ei tohi jätta. Vastasel korral oled ise järgmisel korral samasuguses hädas. Need reeglid kehtivad tänaseni ja „ei“ ei ole vastus. Pidu meeldib grusiinidel pidada. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Peopidamiseks erilist põhjust vaja ei ole ja seepärast võib kindel olla selles, et reisil olles selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel …

Kaukaasia hõrk köök

See on imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus tungida kohaliku kokakunsti saladustesse ning ehk ka ise mõni hõrk mägiroog valmistada. Ehkki gruusia veinid on rahvusvahelisel turul endale kindla koha leidnud, saab traditsioonilist ja ehtsat gruusia veini vaid Gruusias. Kuidas see maitseb? Täpseim vastus sellele küsimusele oleks vast – eriliselt. Kuid reisil olles saab igaüks selles ise veenduda, sest võimalusi selle degusteerimiseks jätkub kuhjaga – on ju koduvein ning tšatša alati peremehel käepärast.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 19. juuni

margin

map
1.päev

Laupäev, 19. juuni

Saabumine Tbilisi lennujaama (IATA: TBS); transport hotelli. Majutus hotellis Irmeni (www.irmeni.ge) või muus sarnases hotellis. Õige aeg tutvuda nii oma reisikaaslastega kui ka oma parima sõbraga sel reisil – jalgrattaga. Seame töökorda nii rendirattad, kui ka omad, kaasa võetud jalgrattad. Pärastlõuna veedame Tbilisi vanalinnaga tutvumisega. Õhtustame imeilusa vaatega restoranis Armasis Tskharo Mtskhetas.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 20. juuni

margin

map
2.päev

Pühapäev, 20. juuni

Hommikusöök hotellis.
Päeva jooksul tutvume Tbilisiga linnaekskursioon vormis, ülejäänu aega kulub kiirelt linna ja tema eluoluga tutvumisega. Õhtustame koos ja seejärel kell 22.00 alustame rongisõitu Zugdidi linna, kuhu jõuame järgmisel hommikul kell 07.00. Rongireis on kui nostalgiline nõuka-aja meenutus ja tore sissejuhatus meie Gruusia reisile!
Hinnas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 21. juuni

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 21. juuni

Hommikusöök Zugdidis, millele järgneb bussisõit Zugdidist Khaiši külla (800 m merepinnast), kust algab meie Gruusia rattamatk. Sõidame läbi Enguri kuristiku Becho oruni (1400 m merepinnast), kus asub meie päevasõidu sihtpunkt: Mazeri küla ja seal asuv Grand Hotel Ushba. Ööbime hotellis Grand Hotel Ushba (www.gandhotelushba.com), mis on ilmselt kõrgeimal asuv ning väikseim „Grand Hotel“ kogu maailmas. Hotelli peremeheks on Norrakas, kes on õppinud ka aastakese Tartu Ülikoolis ja räägib täiesti talutavat Eesti keelt!
Hind sisaldab kolme toidukorda.

4.päev

Teisipäev, 22. juuni

margin

map
4.päev

Teisipäev, 22. juuni

Hommikusöök hotellis.
Tänane päev algab 10 kilomeetrise lõiguga läbi metsa kuni Ušba jääliustiku jalamil asuva koseni, kus avaneb võimalus proovida kõndimist liustikul. Selle tee läbime poolenisti ratastel, poolenisti jalgsi. Peale väikest peatust sõidame lõunasöögiks tagasi Mazeri külla. Lõunapausi järel alustame kahetunnist rattasõitu Mestia külla, kus leiame öömaja kohalikus külalistemajas „Ushba“.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

5.päev

Kolmapäev, 23. juuni

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 23. juuni

Hommikusöök võõrastemajas.
Varahommikul teeme kolmetunnise ringi liustikule ja tagasi. Sarnaselt eelmise päevaga teeme seda osaliselt ratastel ja osaliselt jalgsi. Peale lõunat külastame Mestia Ajaloo- ning Etnograafia Muuseumi, kus eksponeeritavad põnevaid esemed annavad aimu kohalikust elustiilist. Peale muuseumikülastust avastame ratta seljas Mestia lähiümbruskonda. Mestia on kuulus oma unikaalsete tornide poolest, mida Svaneedid kasutasid kindlustena sagedate vaenlaste rünnakute eest. Tornid on ehitatud mitmetel aegadel läbi ajaloo ja seega ka erinevas seisundi: osad lagunenud, osad suurepärases seisukorras. Õhtusöök ja ööbimine Ushba külalistemajas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

6.päev

Neljapäev, 24. juuni

margin

map
6.päev

Neljapäev, 24. juuni

Hommikusöök külalistemajas.
Hommikul alustame pikemat rattasõitu 2 200 m kõrgusel asuvasse Euroopa kõrgeimasse inimasustusega punkti, Ušguli külla, mis asub Mestia külast 50 km kaugusel. See on meie reisi kõige raskem päev: ületada tuleb kõigepealt mäekuru, millele järgneb adrenaliinirikas langus. Päeva lõpetab ühtlane tõus Ušgulisse. Ušgulis külastame Lamaria kabelit, kust avanevad maalilised vaated Šhara mäele (5068m). Siin külas tunned ennast nagu tsivilisatsiooni äärepostil: siit edasi viib tee eikuhugimaale! Õhtusöök ning majutus Dato Ratiani külalistemajas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

7.päev

Reede, 25. juuni

margin

map
7.päev

Reede, 25. juuni

Hommikusöök külalistemajas.
Tänane teekond viib meid kaunitele Alam-Svaneetia aladele. Päeva algatuseks tõuseme Zagharo mäekurule (2600 m merepinnast), misjärel alustame viietunnist laskumist (60 km) kurult läbi Korundaši oru kuni Tšenistskali orus asuva Lentekhi külani. Õhtusöök ning kodumajutus Lentekhi külas.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

8.päev

Laupäev, 26. juuni

margin

map
8.päev

Laupäev, 26. juuni

Hommikusöök külalistemajas.
Tänane programm sisaldab kultuuri, ajalugu ning mälestusmärke. Peale lühikest rattasõitu asume bussi ning külastame Tskaltubos asuvaid Kumistavi stalaktiitide ja stalagmiitide koopaid. Sealt edasi asume tagasiteele Tbilisisse, mis asub umbes 4 sõidutunni kaugusel. Siin lõpetame oma rattareisi piduliku õhtusöögiga ja kui aega on, siis laseme enda kondid pehmeks tampida kuulsates Tbilis kuumaveeallikasaunades.
Ööbimine hotellis Irmeni (www.irmeni.ge) või sarnases hotellis.
Hind sisaldab kolme toidukorda.

9.päev

Pühapäev, 27. juuni

margin

map
9.päev

Pühapäev, 27. juuni

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).
Lahkumine Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS).

Reisigalerii

Arvamused

Reisimine kohati keerulistes tingimustes pea tundmatute inimestega nädal aega järjest võib tunduda pisut hirmuäratav. AndMoments’i põhjalik ettevalmistus, ülisõbralik vastuvõtt ja igakülgne toetus tegi reisist meeldejäävaima kogemuse minu elus! Suhtlen oma äsjaleitud sõpradega siiani ning plaanime juba järgmist reisi koos AndMoments’iga.

Jonathan Masel, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Tbilisis ööbime korralikus turistiklassi hotellis. Svaneetia asub ääremaal, kus suuri rahvusvahelisi hotellikette pole ning me ööbime väikestes hotellides ning kodudes. Iga kodumajutus erineb eelmisest kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Duširuum ja tualett on tavaliselt ühiskasutusega kuid külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Moodsad hotellid ja restoranid võivad meid veel rahulikult Tbilisis oodata. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (kui se mõnel lõigul võimalik pole, sii teavitame sellest eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Kuna mägijalgrattareisid on Gruusias veel lapsekingades ning rattalaenutus laialt levinud pole, siis on rattavalik küllaltki piiratud. Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega konsulteerida.

Raskusaste: Keskmine

Svaneetia rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel rattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Eelkõige tuleb kasuks ratta valdamine ja seda eriti laskumistel. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb katteta teedel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Svaneetias raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi, eriti Tbilisis. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu 1- 2,5 EUR, lühem taksosõit linnas 0,5-2 eurot. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Gruusias arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Tbilisis ja teistes suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Raha tasub vahetada Tbilisis.

Ilm

Meie reisi ajal on ilm Tbilisis tüüpiliselt soe ning meeldiv ja mitte veel liiga palav. Vihma võimalused on väikesed. Mägedes on ilm tüüpiliselt heitlik ja sarnane meie suvisele ilmale. Kohati võib öösiti olla jahe. Vihma võib sadada igal ajal. Nagu mujalgi mägedes, sõltuvad ilm ja õhutemperatuur suuresti kõrgusest.

Mida rattareisile kaasa võtta

Jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on vajalikud siis, kui tulete oma isikliku rattaga; kui aga rendite jalgratast kohapeal, siis pole see vajalik. Vaata isikliku varustuse nimekirja siit.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 90 päeva viisavaba. Vajalikud dokumendid:
* pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* edasi- tagasi piletite broneering
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Punase Vene Föderatsiooni passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) ja halli välismaalase passi omanikel (elamis- ja tööluba Eestis) on viisa vajalik. Viisat piiril saab taotleda Tbilisi rahvusvahelises lennujaamas asuvast Välisministeeriumi viisaosakonnast. Muudest piiripunktidest pole viisa saamine garanteeritud.
Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
* pass- kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi, passis peab olema
vähemalt 2 vaba lehekülge viisade tarvis
* elamisluba Eestis või ID kaart kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
* värviline passifoto
* edasi-tagasi piletite olemasolu
* piisavate rahaliste vahendite olemasolu
* soovitav on info majutuse kohta või kutse
* soovitav reisikindlustus kogu reisi perioodiks
Ankeet täidetakse kohapeal.
Viisalõiv: kuni 1 kuuline turismiviisa – umbes 30 USD.

Vaktsineerimine

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine.

Aeg / hind

Aeg
19. - 27. juuni 2021
Hind
1095 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Saateautot ja tehnilist abi 24h
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust, rattalaenutust.

Lisatasu eest

 • Majutus ühese hotellitoa eest € 140
 • Rattalaenutus € 24/ päev (kokku 6 päeva)
 • Lisaöö Tbilisis € 30/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Tbilisis € 45/ koht üheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 690 000
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.