Matkareis Jordaanias Petrast Wadi Rumi kõrbesse

 • Imelised vaated iidsetel beduiinide radadel
 • Petra – Jordaania kroonijuveel
 • Ajalugu igal sammul
 • Ebamaise maastikuga Wadi Rum kõrb
 • Kohaliku köögi hõrgutised mägede ja tähistaeva rüpes

Reisijuht

Mati Terestal

Mägedes käimise “pisiku” sain noore poisina 1984. aastal Baikali järve ääres tippe vallutades. Alates aastast 2005 olen 20 korda tõusnud 5000-6000m kõrgusele, sellest viimased 10 aastat korduvalt gruppe vedases. Minu moto on mägedes olnud: “Tark ei torma!”.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Imelised vaated iidsetel beduiinide radadel

Matk Danast Petrasse on ajalooliselt rikkalik. Beduiinid tallasid siin sisse rajad, et leida karjamaid. Väidetavalt on siinsetel radadel kõndinud ka Mooses, Aabraham, Jeesus ja Muhamed. Liivakivipaljanditest punase liivaga kõrbete ja peidetud jõeorgudeni – ilusaid loodusvaateid ja avastamist jätkub kauaks. Kõike seda saame teha kohaliku beduiinist reisigiidi saatel, sest iseseisvalt navigeerimine ei olegi alati võimalik.

Petra - Jordaania kroonijuveel

Petra, UNESCO nimistusse kuuluv ja üks seitsmest maailmaimest, on suures osas kaljuseintesse raiutud iidne linn. Petra rajati, et kaitsta kohalike elanike rikkust, mis tekkis maksude kogumisest põhja suunduvatelt karavanidelt. Olulise sõlmpunktina Siiditeel rändavatele kaupmeestele, on Petra ajalooliselt suure väärtusega koht.
Väljakaevamiste käigus selgus, et linna esialgne nimi oli `Raqeem`, kuid kreeklased nimetasid selle ümber `Petraks`, mis tähendab kivi. Linna teine nimi on Roosa linn, mille ta sai kaljude värvi pärast. Petra on kuulus nii oma kaljuarhitektuuri kui ka unikaalse veejuhtimissüsteemi poolest. Siin on võimalus imetleda massiivseid haudehitisi, teatrit ja tammi, mis kõik annavad aimu meisterlikust ehituskunstist, mida kohalikud valdasid juba tuhandeid aastaid tagasi. Petrat ümbritsevad võimsad mäed ja linna pääseb ainult läbi kitsa mägilõhe, mida nimetatakse Siq’iks.  Linna külastamine pakub unustamatut kogemust, mida veelgi rohkem võimendab päikese tekitatud valguse ja varjude mäng.

Killuke ajalugu tänapäevas ehk Anfasheihi kaljumaalingud

Anfasheihi kaljumaalingud on suurepäraselt säilinud ja väga täpse käega loodud mälestused Jordaania ajaloost. Arheoloogidele pakuvad need huvi, sest annavad informatsiooni thamudi hõimust, kes teadmata põhjusel välja surid. Oletatavasti tegid kaljumaalinguid kõrbeteid läbivad rändurid ja need iidsed mälestised annavad meil mõista, et elu toimis selles elutus keskkonnas ka juba iidsetel aegadel.

Ulmeline Wadi Rum

Koht, mille maastik meenutab kaugemat planeeti. Wadi Rum’i kutsutakse sageli ka Kuu oruks – selle fantastilise kujuga kaljude, värviliste mägede ja põnevate kivimoodustiste kombinatsioon loob täiesti ebamaise õhkkonna. Sellel „võõral planeedil“ saame imetleda vägevat päikeseloojangut ja veeta unustamatu öö üliselge tähistaeva all, täielikus kõrbevaikuses.

Kohaliku köögi hõrgutised mägede ja tähistaeva rüpes

Beduiinidele on söömine oluline osa päevast, mille eesmärk ei ole ainult energia saamine. See on aeg, kus pered ja kogukonnad istuvad koos lõkke ümber ja räägivad juttu, kusjuures toitu valmistatakse alati elaval tulel. Ka meil on võimalus mägede sängis ja tähistaeva all lähemalt tundma õppida beduiinide elulaadi ja kultuuri, mida kohalikud rõõmuga jagavad. Traditsioonilised toidud on näiteks erinevad leivad, aga ka maglubeh – tõlkes “tagurpidi”, mis koosneb kanast, köögiviljadest ja riisist. Samuti on oluline osa päevast kohvi- ja teepausid, millega varustatakse ka meid matka vältel.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 05. aprill

margin

map
1.päev

Laupäev, 05. aprill

Saabume Ammani rahvusvahelisse lennujaama (IATA: AMM), kust on korraldatud transfeer hotelli Madabas. Esimesel õhtul on võimalik teha lähemat tutvust reisiseltskonnaga ning võimalusel avastada linna.

Majutus hotellis Madabas.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 06. aprill

margin

map
2.päev

Pühapäev, 06. aprill

Varahommikul sõidame võluvasse Dana külla, kust alustame oma retke läbi erakordsed vaateid pakkuva Dana orgu. Meie sihiks on allpool asuv Wadi Feynan. Wadi – araabia keeles kasutatav sõna, mis viitab kuivale orule, mis vaid vihmaperioodil veega täitub ja jõeks muutub. Päeva esimeses pooles ootab meid ees kõige järsem laskumine, mida kompenseerib lopsakas loodus: oliivipuud, looduslikud ürdid, madalad põõsad. Lisaks imelisele loodusele on see piirkond olnud ajalooliselt rikkaliku vasemaagi allikaks. Möödume ka Qussaibi ja Atta looduslikest allikatest, mis annavad elu sealsetele taimedele ja metsloomadele. Kuigi jalgealune kohati karm, on rada lihtne jälgida ja tee viib allamäge.

Majutus beduiinilaagris Wadi Feynan’s.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 07. aprill

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 07. aprill

Hommikusööki sööme hotellis ning seejärel suundume matkale. Liigume läbi kivise kõrbe, kus idast paistavad suursugused mäeahelikud ja läänest suur Wadi Araba kõrb. See suursugune Jordaania kõrb on tuntud täiesti viljatute mäeseljakute poolest, kuid avastamist ja pildistamisväärseid paiku leidub igal nurgal. Nagu öeldakse, räägib kõrb igale läbikäijale erineva loo – mis loo jutustab kõrb meile?

Majutus telklaagris Wadi Barwas’is.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 08. aprill

margin

map
4.päev

Teisipäev, 08. aprill

Neljandal matkapäeval jätame selja taha kivise kõrbe ja avastame riigi rohelisemat ja mitmekesisemat loodust. Tee juhatab meid iidse beduiinide rajani, mis lookleb läbi kaljude ja rändrahnude, tõustes kõrgele mäkke. Lääne suunas avanevad imelised vaated Wadi Araba kõrbele, kuid kõige erakordsem vaade avaneb meile mäe tipust. Seejärel laskume Wadi Feidi jõeorgu, kus saame nautida välja teenitud mõnust suplust värskendavas jõevees. Kaldal peame ka lõunast pikniku. Jätkates teed ülesvoolu, möödume idüllilisest aiast, kus õitsevad oleandrid, pajupuud ja tamariskid. Imelised loodusvaated pole sellega veel otsas – telkimiskohta jõudmiseks kõnnime läbi ka kuivast jõesängist, mida ümbritsevad värvilised liivakivipaljandid.

Majutus telklaagris Reis al Feid’is.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 09. aprill

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 09. aprill

Ees ootab matkapäev Jordaania kõige muljetavaldavamatel maastikel. Alustame teekonda jõesängist iidsete rännuteedeni. Rada on kohati väljakutsuv: kui läbime suuremaid takistusi, kuid pakub imelisi vaateid kivistele ja järskudele mäenõlvadele. Võimalusel näeme ka kohalikke loomaliike – lisaks sisalikele elavad Jordaania kõrbealadel jänesed, kaamelid, kõrberebased. Pärast mõningast matkamist muutub rada vähem määratletuks ning teed Shrarari mägedesse aitab meil leida kohalik beduiinist giid. Rada ronib õrnalt üles omapärasesse kahvatuvärvilisse liivakivist mäkke, mis pakub uskumatuid vaateid ümbritsevatele mägedele ja kanjonitele. Siin leiame varju ja puhkame lõunaks, enne kui oma retke uuesti jätkame, et jõuda ööbimiskohta. Veedame taas ühe maagilise öö looduses ja seame üles laagri mägede sängis.

Majutus telklaagris Shkaret Umseid’is.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 10. aprill

margin

map
6.päev

Neljapäev, 10. aprill

Varajasele hommikusöögile järgneb dramaatilise maastikuga matkapäev – sügavatest kuivanud jõesängidest kuni suurte liivakivist mäetippudeni. Laskume mööda loodusliku liivakivipaljandi äärt Little Petrani. Tegu on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva kanjoniga, mille sisse on tuhandeid aastaid tagasi elamud raiutud. Kuigi nende ehitamise eesmärk on teadmata, usuvad arheoloogid, et neid kasutati Siiditeel rändavate kaupmeeste majutamiseks. Hiljem elasid seal sadu aastaid beduiinid ning 20.sajandil kaevati rajatised taas välja. Alles 2010.aastal avastati hästi säilinud interjööriga söögituba, mida kaunistavad skulptuurid viinamarjadest rajati tõenäoliselt kreeka veinijumala Dionysuse auks. Transfeer aitab meid edasi Petrasse, kus ööbimiskoht on suursuguste liivakivimägede keskel.

Majutus hotellis Petras.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 11. aprill

margin

map
7.päev

Reede, 11. aprill

Veedame päeva avastades imelist Petra linna. Külastada saab iidseid kuninglikke hauakambreid, mis on Fassaadide tänava äärde ridamisi rajatud. Hauakambrite juurest võib leida veebasseine, mida on kasutatud erinevate puhastusrituaalide läbiviimiseks. Külastada saab ka suursugust teatrit, kuningas Aretas IV valitsusajal kaljuseina raiutud vabaõhumonumenti, mis mahutas kuni 4000 pealtvaatajat. Oskuslikust linnaplaneerimisest ja ehituskunstist annab aimu veel tamm, mis 1964.aastal välja kaevati. Tammi eesmärk oli kaitsta linna vihmaperioodi veetulvade eest, mis mägede ja orgude tõttu suureks ohuks osutusid. Õhtul on võimalus end hotellis värskendada ning seejärel liigume transfeeriga (2 tundi) Wadi Rumi, kus ootab ees traditsiooniline beduiiniõhtusöök.

Majutus beduiinilaagris Wadi Rumis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 12. aprill

margin

map
8.päev

Laupäev, 12. aprill

Ees ootab seiklusrohke päev paljude vaatamisväärsustega. Matk algab Rakabet kanjonist, kust avanevad vaated suurejoonelistele liivakivimägedele. Jõudes teisele poole kanjonit, teeme lõunapausi ja naudime kohalikku beduiiniteed. Seejärel jõuame Wadi Rumi kuulsatele liivadüünidele, kus punakas liiv moodustab erksinise taevaga imeilusa kontrasti. Sealne kuiv kliima, rohke liiv ja tuul on andnud loodusele eeldused meistritööks, mida turistid üle maailma imetlemas käivad. Jätkame matka ühe Wadi Rumi kuulsaima ajaloolise paiga, Anfasheihi kaljumaalingute juurde. Vanimad neist on üle 2000 aasta vanad ning loodud thamudi ja nabatealaste hõimude poolt. Thamudide üleskirjutised on eriti olulised, sest nende hõim suri välja tuhandeid aastaid tagasi teadmata põhjustel. Kaljumaalingud on killuke suurepäraselt säilinud ajalugu tänapäevases kontekstis, kirjeldamas kõrberändurite teekonda ja eluolusid. Õhtuks jõuame Gizelle mäeni, kus veedame viimase õhtusöögi tähistaeva all ja lõkketule ümber. Transfeer hotelli Ammanis.

Majutus hotellis Ammanis.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 13. aprill

margin

map
9.päev

Pühapäev, 13. aprill

Tagasilennupäev. Hotellis sööme hommikust ning seejärel viib transfeer meid Ammani (IATA: AMM) rahvusvahelisse lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Kõrgõzstanis , 2013. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

3 ööd veedame mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ülejäänud ööd veedame looduses, vastavalt kavale telklaagrites või beduiinilaagris. Viimases on olemas ka ühiskasutuses olevad sanitaarruumid.

Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas, isaks veel puuvilja- ja teepeatused.

Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel, kuigi matkapäeval ei ole see reeglina päevamatkade jooksul kogu aeg saadaval: liigub eraldi. Saateautodesse paigutame ka pagasi. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega.

Raskusaste: Keskmine

Matk on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel reisil kenasti hakkama! Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 10 -20 km, mis võtab koos peatustega aega 6-7 tundi. Tõuse ning keerulisi langusi tuleb teel ette, arvestada tuleb ka kivise maastikuga mägedes ja liivapinnasega kõrbeteedel.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Jordaania dinaar (JD). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 0,97 dinaari (jaanuar 2023). Raha saab vahetada nii pankades kui ka valuutavahetuspunktides. ATM-id on väga levinud ja aktsepteerivad kõiki krediitkaarde, nii et raha saab välja võtta ka kohapeal. Kuna kuritegevuse tase on üsna madal, on sularaha kaasas kandmine üsna ohutu. Tasub siiski kasutusele võtta kõik mõistlikud ettevaatusabinõud raha endaga kaasas kandmise osas.

Mõned hinnanäited:

söök kohalikus lihtsamas toidukohas – 5-10 eurot

söögikord korralikumas restoranis – 10-30 eurot

õlu (0,5 l) – 4-6 eurot (õlut saab osta enamasti ainult hotellides või turistide jaoks mõeldud kohtades)

takso mõnekilomeetrise sõidu eest ca 5-7 eurot

suveniirid – alates 2 eurost.

Krediitkaardid

Krediitkaarte aktsepteeritakse suuremates hotellides ja poodides. Soovitatav on omada kaasas piisavalt sularaha, sest väiksemates poodides ja kohtades ei ole kaartidest erilist kasu.

Jootraha

Jootraha jätmine ei ole kohustuslik, kuid siiski oodatud. Teatud kohtades (kallimad restoranid näiteks) hinnatakse selle jätmist – ca 10% arvesummast. Jootraha jätmine organiseeritud ekskursioonidel/matkadel on ka oodatud. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Üldiselt peaks meid reisiajal (oktooberis) saatma ilus ja soe (et mitte öelda palav) ilm. Sademeid tuleb ette minimaalselt, päevased temperatuuri maksimumid on 27 kraadi juures ning öised miinimumid 15 kraadi juures (Amman). Kõrbes on meile pidevaks saatjaks tuul. Arvestama peab temperatuuride erinevustega mägedes ja kõrbes, kus õhtul ja öösel peab valmis olema ka madalamateks temperatuurideks.

Mida rattareisile kaasa võtta

Ilm Jordaanias on üldiselt palav, arvestada tuleb sellega, et veedame palju aega kõrbes, kus päevaste ja öiste temparatuurid on väga erinevad. Kõrbes on meile alati saatjaks tuul. Päike on kõrvetav, seega päikesekaitse on oluline! Näiteid, mida kaasa võtta: matkajalanõud, kõrged saapad, lühikesed püksid ja T-särgid, pikemad riided enda katmiseks looduses, tugev päikesekreem ja päikseprillid, rätik, ujumisriided, veepudel, seljakott igapäevasteks asjadeks, snäkid, soojad riided õhtuks (mitu ööd veedame telkides). Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Viisa on vajalik. Eesti kodanikud saavad taotleda viisat piirilt või konsulaadist Helsingis. Piirilt (lennujaamas) saab taotleda kuni kahekuulise viibimisajaga ühekordselt viisat. Viisalõiv: 1 kordne sisenemine 60 EUR + teenustasu 7.50 EUR. Hall pass ja Vene pass: viisa on vajalik ja seda saab taotleda ainult Jordaania konsulaadist Helsingis. Viisa taotlemiseks tuleb varuda võtta aega. Vajalikud dokumendid: pass, kehtivusajaga vähemalt 6 kuud peale viisa kehtivuse lõppu, 1 ankeet, 1 foto, edasi-tagasi piletite broneering, hotelli broneering.

Rohkem infot siit.

Vaktsineerimine

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalse info kohaselt on soovituslik olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ja hepatiit A ja B vastu. Võib kaaluda vaktsineerimist teetanuse, koolera, difteeria ning marutõve vastu. Tervishoiusüsteem Jordaanias on üldiselt tasemel, kuigi kaugemates piirkondades on haigla- ja kiirabiteenused vähem  kättesaadavamad.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
5. - 13. aprill 2025
Hind
1590 €
Varajase tellija hind
1490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõppunkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Ammani rahvusvahelises lennujaamas (IATA: AMM)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba või telki reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab reisija
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti ja saateauto teenust matka jooksul
 • Joogivett matka jooksul
 • Telkimisvarustus: telgid, madratsid ja magamiskotid (soovitame võimalusel siiski isiklik magamiskott ja ka madrats kaasa võtta)

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Isiklikku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid
 • Jootraha
 • Viisat
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

 • Viisateenus €25 passi kohta
 • Majutus üheses hotellitoas €150
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Madabas € 55 / koht üheses toas
 • Lisaöö Madabas € 35 / koht kaheses toas

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.