Rattareis Kanaaridel, ratturite paradiisis Ettevalmistus suviseks hooajaks

 • Päikselised ja mitmekesised Kanaari saared
 • Parim võimalus rattahooajaks valmistuda
 • Kompaktne ja mõnus Lanzarote
 • Liivarandade kuninganna Fuerteventura
 • Põneva ajalooga Gran Canaria

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Seiklused on need, mis maailma põnevaks teevad. Seiklus ongi see kui asjad juhtuvad täpselt õigel ajal ja õiges kohas. Need hetked on täiuslikud!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Päikselised Kanaarid

Ehkki Kanaari saared kuuluvad Hispaaniale, on nad natuke ka Aafrika. Asuvad Aafrika looderanniku läheduses ja ilm on seal „aafrikalikult“ päikseline. Saarestikku kuulub kokku 13 vulkaanilist päritolu saart.  Suuremaid saari on kokku seitse: Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera ja El Hierro – kõik need erinevad üksteisest nii kliima,  maastiku kui kohaliku atmosfääri poolest. Kanaaridel leidub tegevust surfaritele ja  sukeldujatele, ajaloo- ja taimehuvilistele, ööelu ja muusika nautijatele, mägimatkajatele ning loomulikult rattasõpradele. Meie rattamatk läbib kolme saart: Lanzarotet, Fuerteventurat ja Gran Canariat – iga saar pakub meile oma iseäraseid, kuid kõikjal suurepäraseid ja kohati väljakutsuvaid rattasõidu võimalusi ja tingimusi!

Parim viis rattahoojaks valmistuda

Kanaarid on ratturite paradiis – hooaeg on siin pikk – aastaringselt. Liiklus on rattureid arvestav ja viisakas. Kuna rattureid on siin palju, siis on ka kõikvõimalik infra rikkalik: alustades rattarendist, kus võimalusi seinast seina ja kui on näiteks soov proovida ära hooaja parimad „püssid“, siis siin seda saab. Kopsaka summa eest loomulikult … Teel leiame mitmeid ratturitele sobivaid kohvikuid ja paljud hotellidki on ratturitele spetsialiseerunud. Siit reisilt lahkudes oled endale mõnusa põhja alla ladunud.

Mitmekesine ja kompaktne Lanzarote

Meie rattareis algab ja lõpeb Kanaaride kõige idapoolsemal saarel Lanzarotel, mis pindalalt on meie Hiiumaast pisut väiksem. See saar on paljude arvates Kanaaridest kõige omapärasem ja lahedam. Tegemist on üsna mitmekesise ja palju võimalusi pakkuva, kuid samas ka mõnusalt kompaktse saarega. Lanzarotel on vulkaanilise saare jaoks ebatüüpiliselt paljud rannad kuldse liivaga, leidub isegi valge liivaga randu. Meie reisil kogeme maagilisi vulkaanilisi maastikke Timanfaya rahvuspargis, imetleme eksklusiivseid Jardin de Cactus kaktuste aedu ning naudime päikeselist mereäärset atmosfääri ratturite mekas Puerto del Carmenis. Saare kõik peamised vaatamisväärsused, nagu näiteks Jardin de Cactus kaktuste aed ning Mirador del Rio vaateplatvorm, on kujundatud arhitekti ja kunstniku César Manrique’i poolt. César on Lanzarotel tuntud looduskeskkonda integreerivate kunstiteoste poolest ja tema auks on nimetatud ka Lanzarote lennujaam. Saare elanikud löövad alati särama, kui nendega Marique’st rääkida!

Liivarandade kuninganna Fuerteventura

Lanzarotelt liigume Fuerteventurale – vähe asustatud ja kõige väiksema turistide arvuga saarele, mida kutsutakse randade paradiisiks. Fuerteventura on tuntud just selle poolest, et saarel on üle 80 ranna, kus kõikjal sillerdab türkiissinine vesi ja hõõgub kuldne liiv. Saar võlub ka oma kuumaastiku, kivisavannide, vulkaanide ja mägedega. Fuerteventura keskosa aga üllatab oma rohelusega ning armsate mägiküladega. Loodeosas asuvatest majakast (Museo Pesca Tradicional) ning vahitornist (Castillo del Cotillo) avanevad hingematvad vaatepildid ookeanile ja lainemühale. Vahitorn oli rajatud sadu aastaid tagasi kaitsmaks kohalikke piraatide rünnakute eest. Saare lõunatipus, Cofete rannas saab tunnetada Atlandi ookeani jõudu ja ka maru (oleneb päevast) – lained siin on keskmiselt 2-3 m kõrged.

Põneva ajalooga Gran Canaria

Fuerteventuralt suundume Gran Canariale, mis pakub meiesugustele rattamatkasõpradele ägedat sõidukogemust läbi oma põneva maastikku – teekond kulgeb läbi roheliste orgude, vulkaaniliste „põldude“ ja panoraamvaadete Atlandi ookeanile. Külastame ka väikseid asulaid ja linnakesi, kus tutvume kohalike kultuuriliste eripärade ja traditsioonidega ning naudime ka kohalikku toitu. Meie rattateekond läbib ka kahte silmapaistvat linna  – Santa Brigída ja Telde näol on tegemist kahe Gran Canaria vanima asustusega, mis on rikkad oma kultuuripärandi ja ajaloolise atmosfääri poolest. Santa Brigída on tuntud oma kaunite aedade, rohelisuse ja puhtuse poolest, seal saame nautida ka kauneid kirikuid ja kohalikku turgu. Teldes toodeti aga 18. sajandil suhkrut ning veini – siiani on linnal säilinud väga suursugune ning luksuslik maine, mida nüüdisajal toetab sealne hoonestik ja peaväljak.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 15. märts

margin

map
1.päev

Laupäev, 15. märts

Saabumine César Manrique-Lanzarote rahvusvahelisse lennujaama (IATA: ACE), kust liigume Puerto del Carmenisse, hotelli. Olenevalt lennuki saabumisajast selgub, mis päevaplaan ette toob. Puerto del Carmeni näol on tegemist Lanzarote idaranniku kauni kuurortlinnaga, mis on turistide seas üks populaarseimaid sihtkohti. Linna iseloomustavad kaunis rannaliiv, selge merevesi ja päikeseline ilm. Linna ümbruses on mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas Timanfaya rahvuspark, kus meil avaneb võimalus imetleda vulkaanilist maastikku, mida hiljem jõuame ka reisi jooksul oma jalgadega kogeda. Puerto del Carmen on lisaks tuntud ka oma aktiivse ööelu poolest – räägitakse, et kõige meeldejäävamat elavat muusikat ja tantsu koged just siin!

Täna rendime ja/või sätime rattaid ning õhtul naudime ka meie esimest ühist õhtusööki.

Majutus hotellis Puerto del Carmeni linnas.

Hinnas sisaldub õhtusöök

2.päev

Pühapäev, 16. märts

margin

map
2.päev

Pühapäev, 16. märts

Kohe matka esimesel päeval hakkame vaikselt tõusumeetreid „koguma“. Hommikusöögi järel hotellis suundume ratastel Timanfaya rahvuspargi poole, kus lisaks imelise maastiku avastamisele, näeme oma silmaga ka Tulemägesid, pinnase hõõgumist ja geisreid. Väntame ka ainulaadsesse Kaktuste aeda (Jardín de Cactus), kus ühe terviku moodustavad kunst ja loodus. Aias leidub üle 1400 erineva kaktuseliigi, päritoluga igalt poolt maailmast, mis sümbioosis aias oleva arhitektuuriga on väga efektsed. Kellel jaksu ja huvi, saab päeva lõpetuseks sõita ka saare põhjaossa, nautima tohutut panoraamvaadet Mirador del Rio vaatetornist – siit avanevad kaunid panoraamvaated Atlandi ookeanile, Famara mägedele ja ümbritsevale loodusele. Õhtu lõpetame ühise toreda õhtusöögiga Puerto del Carmeni linnas. Magama üritame suunduda pigem varem, sest ärgata tuleb järgmisel hommikul eriti vara!

Majutus hotellis Puerto del Carmeni linnas.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 17. märts

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 17. märts

Peale varajast hommikusööki suundume praamiga päikselise Fuerteventura saare suunas, mis on Lanzarotest umbes 40 minutilise praamisõidu kaugusel. Meie sihtpunktiks on saare lõunaosas asuv kuurortpiirkond Jandia. Tegemist on poolsaarega, kus merevesi on kristallselge ja rannik pikk ning kuldse liivaga – pilt, mis avaneb tihti vaid filmides. Tänane väntamine erineb meie eelmise päeva omast üsna palju – nagu ka Lanzarote, pakub Fuerteventura palju maalilist maastikku ja looduslikku ilu, küll aga on selle kliima kuivem ja kuumem. See on vähem asustatud ja sellel on ka rohkem traditsioonilist Kanaari kultuuri. Tee peal kosutame ennast nii hingematvate vaadetega kui ka väljateenitud lõunapiknikuga – hingematvad vaated tulevad koos korralike tõusumeetritega. Päeva otsad tõmbame kokku hotellis, kus sööme üheskoos muljeid jagades ka õhtusööki.

Majutus hotellis Jandías.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 18. märts

margin

map
4.päev

Teisipäev, 18. märts

Sõidame Gran Canariale. Päeva alustame kerge 15 km sõiduga sadamasse ja sealt praamile ning Gran Canarial juba edasi Santa Brigida linnakesse kuhu kogub teekonda ca 20 km. Santa Brigída on üks vanimaid asustusi Gran Canarial, mis on rikas oma kultuuripärandi ja ajaloolise atmosfääri poolest. Santa Brigída on tuntud oma kaunite aedade, rohelisuse ja puhtuse poolest, siin saame nautida ka kauneid kirikuid ja kohalikku turgu. Võime lõõgastuda ja päikest nautida. Kellel soovi-energiat-jõudu, võib minna rattaga „kruiisima“ – lähiümbruse kauneid külakesi avastama.

Majutus hotellis Santa Brigidas.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 19. märts

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 19. märts

Tänan hüppame ratta selga ja suundume Telde linnakesse, mille näol on tegemist Gran Canaria ühe vanima linnaga. Telde on rikas oma kultuuripärandi poolest. Meid on ees ootamas korralik ring ja taaskord päris suured tõusud – kohati viibime ca 1500 meetri kõrgusel merepinnast! Soojad riided kaasa. Kindlasti möödume ka Telde linna imekaunist peaväljakust ja viskame pilgu muuseas ka kohalike elustiilile. Teldest liigume edasi Bandama vulkaani kraatri juurde. Kindlasti ronime ka sealsete vaateplatvormide otsa ja naudime panoraamvaateid Gran Canaria saarele, Las Palmas linnale ja Atlandi ookeanile. Päeva teises pooles keerame otsa taas alguspunkti suunas, kuhu väntame kaunite mägiste maastike saatel mööda hingematvate vaadetega Santalucia asfaltserpentiine. Ühine õhtusöök Santa Brigídas.

Majutus hotellis Santa Brigídas.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 20. märts

margin

map
6.päev

Neljapäev, 20. märts

Suundume pikale ja põnevale saaretiirule, sõidame läbi saare kõrgest keskosast, kus võrreldes saare rannikualadega on tunduvalt jahedam ilm. Täna kaasa soojad riided! Päeva esimeses pooles suundume Vega de San Mateo linnakese – teel sinna avanevad meil meeliköitvad vaated viinamarja- ja puuviljakasvatustele, looduskaunitele matkaradadele ja orgudele ning imearmsatele hispaaniapärastele hoonestikele. Gran Canaria keskosas asub ka üks tuntumaid geoloogilisi mälestusmärke Rogue Bentayaga. Tegemist on kaljumoodustisega, mille ümbrust peetakse oluliseks arheoloogiliseks leiukohaks, kus on leitud guantšode ehk saare esialgsete elanike jälgi – nt koopaid ja petroglüüfe. Meie pikk tiir lõppeb taas Santa Brigídas, kus sööme ühise õhtusöögi ja muljetame nähtust.

Majutus hotellis Santa Brigídas.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 21. märts

margin

map
7.päev

Reede, 21. märts

Päev algab meil vara, sest sõidame praamiga tagasi Fuerteventurale – täna võtame ka natuke rahulikumalt, sest homme ootab meid ees reisi pikim rattadistants. Tänaseks sihtpunktiks on ööbimiskoht, mis asub saare põhjaosas, La Oliva linnakeses. Linnas asub ka näiteks Corralejo looduspark, kus saab nautida ehtsat Fuerteventura loodust – liivarandu, kõrbeala ja neile vastavat taimestikku. Hotelli kohale jõudes sööme kosutava ühise õhtusöögi kohalikus restoranis.

Majutus hotellis La Olivias.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 22. märts

margin

map
8.päev

Laupäev, 22. märts

Viimane rattasõidupäev on reisi pikim, see on ka raske – tuleb palju tõusumeetreid. Päeva alustame varajase hommikusöögiga hotellis ning liigume praamile, et naasta reisi alguspunkti Lanzarotele. Tänane teekond pakub sõitu nii madalate lagendikel kui ka vulkaanilistel kõrgendikel – veendume veel kord, et Lanzarote on üks omapärasemaid ja mitmekesisemaid kuid kompaktsemaid Kanaari saari, kus võimalusi nii eneseületuseks kui ka lõõgastumiseks on palju. Täna möödume ka kõrgeimast mäetipust, milleks on Peñas del Chache – räägitakse, et kui otsid Lanzarotel täielikku vaikust, siis see on kindlasti koht, mida peaksid külastama. Päeva lõpetame Puerto del Carmenis, kus naudime viimast ühist õhtusööki ja jagame reisimuljeid. Kellel jaksu, saab minna avastama ka õhtust Puerto del Carmeni linna.

Majutus hotellis Puerto del Carmeni linnas.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

 

9.päev

Pühapäev, 23. märts

margin

map
9.päev

Pühapäev, 23. märts

Viimane hommikusöök ja transfeer Lanzarote lennujaama (IATA: ACE), reisi lõpp.

Hinnas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias, 2016. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisil ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik mugavused (sh vannituba ja WC toas). Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda kaks korda päevas. Lõuna söögikorrad ostab reisija ise. Transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul autos.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on rattareisiga, mille raskusaste on “keskmine”. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat mägedes rattasõidu kogemust. Läbime päevas 70-160 km asfaltteedel, rattapäevad toovad palju tõusumeetreid – see kõik koos peatustega võtab 5 – 9 tundi päevas. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla tehnilised ja füüsilist pingutust nõudvad, sest liigume mitte kõrgetes, kuid ikkagi mägedes.  Matka kõrgeim punkt on ligi 1600 m merepinnast. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Suurem pagas liigub autodel. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kanaarisaared kuuluvad Hispaaniale ja rahaühikuks on siin euro (EURO), ehk raha vahetada ei ole tarvis. Sularaha saab välja võtta linnades pangaautomaadist.

Matkapäevade vältel on hoolitsetud söögi, joogi, transpordi ja majutuse eest, kuid natuke sularaha soovitame kaasas hoida lõunasöögi, suveniiride või snäkkide ostmiseks.

Krediitkaardid

Krediitkaardid ja kontaktivaba maksmine on riigis laialt levinud. Vastu võetakse Visat, Visa Electroni, Masterit ja Maestrot. Enamuses asutustes saab kaardiga tasuda. Siiski mõnedes väiksemates poodides, pagarikodades ja turul kaarte ei pruugita aktsepteerita, arveldamine sularahas.

Jootraha

Jootraha jätmine on Kanaaridel hea tava ning viisakas on restoranides jätta 5-10% arvest. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

Jalgrattarent

Reisile võid kaasa võtta enda ratta, aga saad ka ratas rentida. Rattarent toimub kohapeal matka alguses, eraldi tasu eest. Reisi lõppedes tagastame rattad. Rattarendi puhul võib kaasa võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega selles osas konsulteerida.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel Eesti kodanikule on Hispaaniasse reisimine viisavaba. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda kehtiva passi või isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Rohkem infot: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/hispaania/

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust. Tervishoiusüsteem on kohapeal kõrgetasemeline ning esmatasandi meditsiin on tasuta Euroopa Liidu tervisekindlustuskaardi korral. Sellest hoolimata soovitame teha tervisekindlustuse.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Ilm

Gran Canaria kliima on kuum ja kõrbeline, saare (rannikul) keskmine päevane temperatuur on märtsis 25 ° C ja öösel 20 ° C. Sajab minimaalselt.

Lanzarote kliima on kõrbeline, saare (rannikul) keskmine päevane temperatuur on märtsis 24 ° C ja öösel 15 ° C. Ei saja.

Fuerteventura kliima on kuiv ja kõrbeline, saare (rannikul) keskmine päevane temperatuur on märtsis 22 ° C ja öösel 16 ° C. Sajab minimaalselt.

Kõrgemal mägedes ning saarte keskosades võib olla jahedam, üldiselt kehtib reegel – mida kõrgem, seda madalamad on temperatuurid ja seda heitlikum ilm.

Mida reisile kaasa võtta

Valmistu nii soojaks, päikesepaisteliseks kui ka mägedes veidi jahedamateks ilmadeks ning tuuleks ja ka vihmaks. Näpunäited, mida kaasa võtta: jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on hea võtta kaasa. Kasuks tuleb ta ka siis kui suudad reisikaaslase endale kummivahetusele appi saada. Meil on plaanis ka jalgsimatkad, seega kaasa ka mugavad matkajalatsid.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Aeg / hind

Aeg
15. - 23. märts 2025
Hind
1590 €
Varajase tellija hind
1490 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis algab ja lõppeb César Manrique-Lanzarote rahvusvahelises lennujaamas (ACE).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 2 korda päevas, puuduvad toidukorrad ostab Reisija)
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – autod, bussid, jms.
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Suurema pagasi transporti kogu reisi jooksul
 • Pagasi transporti autodega matka jooksul
 • Muuseumite ja ekskursioonide tasusid
 • Majutust (8 ööd hotellis)

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Reisikindlustust
 • Rattarenti
 • Isiklikku matkavarustust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Pildistamise tasud
 • Jootraha
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms

Lisatasu eest:

 • Rattarent: alates 20 eur / päev
 • E-ratta rent: alates 35 eur / päev
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Puerto del Carmen linnas üheses toas 120 eur/ päev *
 • Lisaöö Puerto del Carmen linnas kaheses toas 60 eur/ päev *
 • Majutus ühese hotellitoa eest €450

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.