Rattareis Usbekistanis Metsik Hissari mäestik ning suursugune Buhhaara

 • Kauged ja metsikud Hissar’i mäed
 • Leiva- ning pilafitegu koos kohaliku pererahvaga
 • Iidne ja igavene Buhhaara
 • Kesk-Aasia külaelu kõige ehedamal kujul
 • Timur Amiri koobas – piiranguteta avastusretk

Reisijuht

August Tillo

Usun, et mul on elus tohutult vedanud. Mul on hullult äge pere, töö mida täiega naudin ja hobi mis pakub mulle kõike seda mida elus naudin. Seiklust, väljakutseid, uusi sõpru, klaasikest veini ja võimalust REISIDA.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Hissari mäed: turistile avastamata Kesk-Aasia nurgake

Meie Hissari mäestikus kulgev rada on üsna metsik, turistide poolt vähe käidud ja täis kontraste – roheliste heinamaade laigud vahelduvad kadakametsaga kaetud hallide kõrbenud mäenõlvadega ja sajandeid vanade mägiküladega. Suur osa meie teekonnast kulgeb 1500 – 2500 meetri vahel, reisi kõige kõrgemaks punktiks on 2850 meetrit. Kuum päike, mägituul, kõrgemal ka jahedam õhk aga ka hingematvad vaated, ajalugu, mošeede värvilised varemed ja salapärased koopad – kõik see on meie reisi lahutamatu osa.

Kesk-Aasia külaelu kõige ehedamal kujul

Meid ootavad iidsed külad ja nendes elavad tavalised inimesed, kes on valmis meid vastu võtma ja kohtlema parimate kohalike kommete ja traditsioonide järgi. Ja seda ühel lihtsal põhjusel – me oleme külalised – ja see on püha! Matkates ja ööbides kohalike juures näeme nende igapäevaelu: söögitegemist, tööd, maaharimist ja loomasööda varumist. Samuti värvilistes riietes naisi näputööd tegemas ning lugematut arvu lapsi kantseldamas. Saame ka ise kohalike elus osaleda – peaaegu iga päev meie reisil on mingi põneva kogemuse saamiseks. Ja loomulikult joome iga päev traditsioonilist usbeki teed.

Leivategu koos kohaliku pererahvaga

Usbeki kööki on raske ette kujutada ilma värskelt küpsetatud leivata. Leiba kutsutakse Usbekistani hingeks. Meile tuntud naan ja samsa on vaid vähesed usbeki leivaperekonna säravad esindajad. Siin võib iga piirkond kiidelda oma leiva mitmekesisuse ja erilisusega. Aromaatse, krõbeda koorikuga leiva maitse on imeline, mis pole üllatav – seda küpsetatakse traditsioonilisel vanal viisil – tandõris (India: tanduur). Reisil avaneb meil lausa mitu võimalust kohaliku leiva küpsetamisel oma kätt proovida.

Pilafi meistriklass

Usbekistani ja pilafi vahele võib võrdusmärgi tõmmata. Igal piirkonnal, linnal, perekonnal on oma retsept ja valmistamissaladusi antakse edasi põlvest põlve. Samas, räägitakse, et tõelise usbeki pilafi retsept on üsna lihtne ja sisaldab koostisosi, mida võib leida igal turul. Näiteks, pilafftallelihaga: riis – 1 kg, talleliha – 1 kg… Retsept jätkub reisil, kus valmistame seda hõrgutavat rooga kohalike perenaiste-peremeeste osava käe all.

Iidne ja igavene Buhhaara

Buhhaara on igavene linn. Nagu Rooma või Jeruusalemm. Kunagi oli see Kesk-Aasia tsivilisatsiooni keskus, Suure Siiditee oluline punkt, mis oma tähtsuse poolest võistles suursuguse Samarkandiga. Linn oli ka islamimaailma hariduskeskuseks. Tänapäeval õhkab Buhhaara väärikat ajalugu, soojust ja külalislahkust. Siin ootavad meid kitsad tänavad värvilist keraamikat ja käsitöövaipu müüvate lavkadega. Astuge julgelt sisse, rääkige peremehega, uurige ja kiitke kaupa… Vaatamisväärsustest on kavas Kalon Minaret (47 m kõrge) koos medresega, 15-16 sajandist pärit ajalooline kuppel-katustega bazaar, palee Buhhaara veevarustuse ajaloolisel lättel ja palju muud iidset ja väärikat.

Temur Amiri koobastik

Kujuta endale ette 6 km pikkuse käiguga, 200 meetrit sügavat koobast. Sinna juurde kõik see hea, mis sellistes koobastes oodata: stalaktiidid, stalagmiidid, järv, kõrvalharud, jne.  Piletit küsitakse: ei! Teisi turiste on: ei! Piirded ja trellid on ees: ei! See kõik on vaid meie päralt, ei mingeid piiranguid, ei mingeid turistide horde.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 12. oktoober

margin

map
1.päev

Laupäev, 12. oktoober

Saabumine Taškendi rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TAS). Transfeer hotelli ja seejärel sõltuvalt saabumise kellaajast vaba aeg Taškendi avastamiseks. Taškent (Usbekistani pealinn) on üsna euroopalik linn, enamus ajaloolisi hooneid hävis 1966. aasta maavärinas, mille järel ehitati linn praktiliselt nullist üles. Taškendis leiab  ilusaid, kõrgusesse pürgivate minarettidega mošeesid, maalilisi parke ja huvipakkuvaid muuseume. Kuid kõige põnevamad kohad, mida kindlasti tasuks külastada, ning kus ka kõige paremini näeb kohalikku koloriiti, on sealsed bazaarid. Alai bazaar – tuntuim ja vanim ning Chorsu turg – väga idamaine, kus on kombeks maitsta kõike, mille vastu on huvi, kõhu saab täis garanteeritult ilma midagi ostmata. Päeva lõpetab esimene ühine õhtusöök.

Majutus hotellis Lotte (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök

2.päev

Pühapäev, 13. oktoober

margin

map
2.päev

Pühapäev, 13. oktoober

Peale hommikusööki hotellis suundume väikebussiga Hissari mägedesse – sealne maastik on tuntud oma suurejooneliste kanjonite poolest – võimsate jõgede miljoneid aastaid kestev töö. Pikk bussisõit annab meile hea ettekujutuse kohalikust elust ja olust. Meie siht on Kiziltepa küla (otsetõlkes Punane mägi), kus lõunatame kohalikus teemajas ja kust edasi sõidame juba ratastega maalilisse Langari külakesse. Savimajakestega külas võtab meid vastu üle 500 aasta vana Mukhammad Sodiqi mausoleum ja 400 aastat vana mošee. Langaris proovime ka kätt kohaliku leiva küpsetamises.

Majutus kodumajutuses Langaris

Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

3.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

Hommikusöök Langari külas. Suundume ratastega pisikese mägedes peituva Dekmarani küla poole. Naudime hingematvad vaated, avastame metsiku ja puutumata mägimaastiku võlusid, ja pingutame olematutel mägiteedel. Lõunasööki naudime mõnusal piknikul võimsate kanjonivaadete saatel. Siin tutvume kohaliku elu-oluga ja inimestega, sööme külaperenaiste poolt valmistatud toitu ja ööbime kohalikus kodumajutuses.

Majutus kodumajutuses Langaris.

Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

4.päev

Teisipäev, 15. oktoober

margin

map
4.päev

Teisipäev, 15. oktoober

Peale hommikusööki Dekmaranis sõidame väikebussiga Amir Temur koobaste poole. Tegemist on võimsa, üle 200 m sügava ja 6 km pikkuse koopaga, mille süvikusse ei ulatu ükski päikesekiir. See kõik on vaid meile: ei mingeid turistide horde, ei piiranguid, ega piirdeid, ega pikka piletisaba. Koopa avastamine on erakordne elamus, seal avanevad vaatepildid on unustamatud terveks eluks. Lõunasööki naudime taaskord piknikuna Amir Temuri läheduses. Hiljem sõidame ratastega tagasi majutuskohta – Dekmarani külakesse. Õhtusöögiks valmistame ja naudime üheskoos pilaffi.

Majutus kodumajutuses Dekmaranis.

Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

5.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

Viienda reisipäeva hommik algab head pingutust pakkuva rattasõiduga maalilisse Chashmai Miron külasse. Tegemist on kauni idamaise väikekülaga, tuntud on ta oma ilusa Chashmai-Ayub masoleumi tõttu. Väikese puhkusena einestame piknikuga keset puutumatut Kesk-Aasia loodust. Kui reis väikesesse külasse on juba ette võetud, siis ei saa lahkuda ilma kohaliku ning iidsete juurtega kultuuri kogemisest – päeva teine pool möödub traditsioonilise Chashmai Miron’i perekonna seltsis ning ööbime, õhtustame kohalikus külalistemajas.

Majutus kodumajutuses Chashmai Mironis .

Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

6.päev

Neljapäev, 17. oktoober

margin

map
6.päev

Neljapäev, 17. oktoober

Uue päeva hommik viib meid ratta seljas Boysuni linna. Tuleb elamusi pakkuv päev. 2001. aastal nimetas UNESCO Boysuni kultuuri suulise ja vaimse kultuuripärandi meistriteoseks. Boysun ühendab endas esteetilise maastiku, iidsed rahvapärimused ning arheoloogilised vaatamisväärsused.

Rattaretkel sinna möödume legendaarsetest Raudväravatest – Hissari mäestiku poolitav kuristik. Raudväravad olid oluline osa Siiditeest, ajalooline tuhandete kilomeetrite pikkune kaubatee. Oru võimas nimi pärineb aastast 630, mil õpetlane Xuanzang kirjeldas oma kirjutistes suurt rauast sepitsetud väravat. Väravat on mainitud ka hilisemates ajalookirjutistes.

Enne Boysuni linna jõudmist peatume lõunasöögiks vapustavate jõgede ja mägede vahelises Darbandi külas. Seal külastame 18. sajandi meistriteost kohalikku mošeed.

Majutus Boysun’i hotellis.

Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

7.päev

Reede, 18. oktoober

margin

map
7.päev

Reede, 18. oktoober

Teekond Boysunist Buhhaarasse algab paari tunnise rattasõiduga. Vahetult enne Qarshi linna jõudmist tõstame rattad autodele ning siirdume lõunale üle 2700 aasta vanusesse linna Qarshi’sse. Qarshi on küll väike, kuid on siiski tuntud Shurtani maagaasimaardla ja NATO sõjaväelennujaama poolest. Õhtul seame end sisse ja sööme õhtust Buhhaara hotellis Shahriston ning puhkame välja, et nautida hommikul iidse linna mõnusid. Sissejuhatuseks niipalju, et Buhhaara on samuti UNESCO maailmapärandi nimistus ning linna kaunistavad lisaks ajaloolistele pärimustele hämmastavad siniste kuplitega iidsete ehitised ja savimajad, millele vastanduvad vanaaegse linna ümber ehitatud n-ö uue linna klaasist kaubanduskeskused. Iidne kohtub kaasajaga.

 

Majutus hotellis Shariston Buhharas (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök

8.päev

Laupäev, 19. oktoober

margin

map
8.päev

Laupäev, 19. oktoober

Buhhaara linna avastamist alustame vanalinna keskuses asuvast Lyabi-House’i arhitektuurikompleks, kus võib kohata väikese basseini ääres malet mängivaid Usbeki tänavamüüjaid. Samuti on vaatamisväärsustest päevakavas  Magoki-Attori Mošee, Chor-Minor’i väravad, 47-meetrine Kaljani minarett, Po-i-Kalan’i kompleks ja palju muud! Nagu näha, on linn täidetud vapustavatest vaatamisväärsuste ja kultuurimälestistega ning viimane päev paradiisis möödub kui linnutiivul. Päeva saadame õhtusse kohaliku õhtusöögiga ning suundume lennujaama, et sõita tagasi Usbekistani pealinna Taškenti.

 

Majutus hotellis Lotte (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommikusöök ja õhtusöök

9.päev

Pühapäev, 20. oktoober

margin

map
9.päev

Pühapäev, 20. oktoober

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis. Transfeer Taškenti rahvusvahelisse lennujaama (IATA: TAS).

Reisikavas sisaldub hommikuöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas, 2012. a reis

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu, Rattareis Hiinas., 2011. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Neli ööd ööbime linnades (Taškent, Boysun ja Buhhaara) mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik mugavused: asukoht kesklinnas, vannituba ja WC toas. Majutus on kahestes tubades. Matkal ööbime külades – neli ööd külalistemajades ja kodumajutustes. Olud on külades kasinamad, kuid väga ehtsad ja traditsioonilised, on tunda autentsust. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul autos.

Raskusaste: Raske

Tegemist on rattamatkaga, mille raskusaste on „raske“. Suur osa meie teekonnast kulgeb 1500 – 2500 meetri vahel, reisi kõrgeimaks punktiks on  2850 meetrit. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat rattasõidu kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-50 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 6-8 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised või raskesti läbitavad ja füüsilist pingutust vajavad. Peaksid arvestama sellega, et võid kogeda kõrgmäestikuhaigust vähemalt kergemal kujul. Samas on tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on alati olemas ka koht saateautos.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Usbekistanis rahaühikuks on som (UZS). Vahetuskurss on 1  euro = ca 12500 som’i. Raha ei ole võimalik vahetada Eestis. Valuutat (EUR ja USD) saab vahetada reisi ajal pankades ja valuutavahetuspunktides Buhhaaras ja Taškendis. Nendes linnades on olemas ka ATM’id, kust saab raha välja võtta.

Sellel reisil on meil raha raiskamiseks võimalusi enamasti linnades olles. Matkaradadel  poode eriti ei ole, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi, matkaraja tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi ning paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Krediitkaardid

Enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Suuremates linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades need puuduvad.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see väga heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Taškent ja Buhhaara. Juuni lõpus on seal palav, isegi väga palav. Ööd on kergelt jahedamad. Sademed peaaegu puuduvad. Taškent: öised keskmised miinimumid on 18 kraadi ja päevased maksimumid 33 kraadi juures. Buhhaaras on kliima sarnane. Mägedes on temperatuurid veidi jahedamad, kuid jäävad ikkagi meie suviste temperatuuride juurde. Mägedes kehtib ka reegel – mida kõrgem, seda jahedam ning heitlikum.

Mida rattamatkale kaasa võtta

Valmistu nii soojaks, päikesepaisteliseks kui ka mägedes veidi jahedamateks ilmadeks ning tuuleks (igaks juhuks ka vihmaks, kuigi selle tõenäosus on väike). Näpunäited, mida kaasa võtta: matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, t-särgid, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, matkakepid,  mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Jalgrattarent

Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega konsulteerida.

Viisanõuded

Alates 01.02.2019 Kehtib Usbekistani Läti saatkonna informatsiooni põhjal Eesti kodanikele Usbekistani reisimiseks kuni 30 päevaks viisavaba režiim (www.uzbekistan.lv). Viisavaba režiim kehtib ka vene Föderatsiooni kodanikele, kuni 90 päevaks. NN „Halli passi“ omanikel tuleb taotleda viisa. Lisainfo leiate Usbekistani saatkonnas Lätis https://uzbekistan.lv. Juhime tähelepanu, et Usbekistanil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Usbekistani saatkonda Riias.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem Usbekistanis ei ole eriti tasemel, puudu on ravimitest, tervishoiuasutustest ning oskustest. Pealinnas ja suuremates linnades on olemas korralikke tervishoiuasutusi, kuid mägipiirkondades on see pigem väga puudulik.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
12. - 20. oktoober 2024
Hind
1790 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Taškenti rahvusvahelist lennujaamast (IATA: TAS)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust: (4 ööd hotellis (jagades kahest tuba reisikaaslasega), kodumajutus, külalistemajad mägedes matka jooksul (majutus võib olla ka mitmekesi tubades)
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – siselennud, autod, bussid, jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti autodega matka jooksul
 • Muuseumite ja ekskursioonide tasud
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse,
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Pildistamise tasud
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Rattarenti

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas (ainult Taškent ja Buhhaara) € 150
 • Viisa menetlemine
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Taškendis € 70 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Taškendis € 110 / koht üheses toas
 • Rattarent: kogu rattamatka perioodiks 200 eurot

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.