Fred Viidul

Nakatusin reisimise ja matkamise pisikusse 1991 aastal, kui segastele aegadele vaatamata organiseeriti keskkooliõpilastele matkareis Krimmi mägedesse.

Peale seda ei ole ma suutnud pikka aega ilma mägimatkamata vastu pidada. Järgnevate aastate jooksul on osaletud ja ise organiseeritud reise erinevatesse maailma nurkadesse, sealhulgas Kaukaasiasse, Pamiiri, Püreneedesse, Alpidesse, Tatratesse, Himaalajasse, Andidesse, Atlasesse jt.

Matkates pean ma oluliseks kvaliteetset ja meeleolukat aja veetmist mis on ühe hästi sisustatud puhkuse lahutamatu osa! Tähtis on, et matkagrupis valitseks optimistlik meeleolu ja grupi liikmed tunneksid ennast reisil olles mugavalt ning pingevabalt.

Matkamiseks valmistudes tegelen kodumaal orienteerumise, seiklusspordi, jalgrattasõidu ja suusatamisega. Talvisel ajal olen aastaid külastanud Tatrate ja Alpide mäesuusatamise- ja lumelauakeskuseid. Vahetevahel on matkakoti külge seotud ka kitarr, mis meeleolukale reisile kindlasti kasuks tuleb 🙂 .Matkavahelisel ajal saab tegeletud ka koorilaulu ja väikest viisi instrumentaal-vokaalmuusikaga.

Hariduselt olen raamatupidaja ja tegelen äriinfosüsteemide juurutamise, turustamise ja müügiga. Töötades enamjaolt arvuti taga, tunnen seda enam rõõmu kui saan kontorist välja, reisile hea seltskonna ja huvitavate tegevusplaanidega kvaliteetaega veetma!