Katrin Merisalu

Tehke neid asju, mis teile meeldivad! Ärge lihtsalt mõelge neist. Ärge lihtsalt unistage neist. Ning pole üldse tähtis, kas see asi, mida teete on teekond mäel, selle tippu või lihtsalt teekond läbi elu. Oluline on, et teete asja, mida armastate.

Mu esimene mägi oli Kuutsemägi Otepääl, kus abituriendina koolivaheaegadel sõpradega suusatamas käisin. Kuutsemäel kohtasin ka oma abikaasat.

Sealtmaalt algas aastatepikkune teekond mäelt mäele. Pea 10 aastat seiklesin Alpides.

2014 aastal suundusin oma esimesele 7-tuhandelisele, Pamiiri. Sealt edasi ronisin igal aastal mõne 7-tuhandelise mäe tippu. 2019. aastal seisin esimest korda elus 8-tuhandelise tipus Nepaalis.

Iga mäega tuleb kaasa mõni lugu.  Need on lood põnevatest teekondadest ja erilistest inimestest, keda oma teel kohtan. Emotsioon. Avastamine.

Ühel hetkel võtsin mäele kaasa kaamera. Mulle meeldis mõte, et saan osakese sellest, mida näen ja kogen, endaga kaasa alla tuua ning teistegagi jagada. Sellest ajast peale kannan kaamerat alati kaasas.

Iga kord õpetab mägi mulle tähtsaid asju- looduses hakkama saamist, enese ületamist, teistega arvestamist. Olen õppinud kuulama vaikust, rõõmustama lihtsate asjade üle ning hindama seda, mis mul olemas on.

Mägi karastab meelt ja füüsist ning läbi iga mäe ma kasvan. Mäes on eriline energeetika. Mäes on vägi!

Kui jõuan mägedesse, siis on alati see tunne, et olen jõudnud õigesse kohta. See on koht, kust ammutan häid emtsioone, mõtteid, inspiratsiooni ja rõõmu. Kui istun kusagil nõlval, vaatan ülalt alla ja imetlen pilvede liikumist, kotkaste lendu või mu jalge ette laotunud kaunist maastikku, siis neil hetkedel olengi õnnelik.

Jõuan koju tagasi ehk pisut väsinuna ja kuus-seitse kilo lahjemana, ent see-eest rahuloleva ja rõõmsana. Boonuseks- trimmis lihased ja vormis keha, mille ma igakord peale mäge justkui tagasi saan. Kõik üleliigne, kukub lihtsalt küljest ära. Kui ei usu, siis tuleb minuga matkama tulla!

 

Katrin Merisalu on  telefilmide  “Teel Leninile”  ja “Valgele mäele” autor, operaator-stsenarist.

2019 aasta 26. septembri hommikul kell 7.45 jõudis Katrin Manaslu mäe tippu Nepaalis Himaalaja mäestikus. See “maamärk” tegi temast esimese Eesti naise, kes on tõusnud üle 8000 meetrise mäe tippu.