Mart Reimann

Minu joaks on matkamine väga hariv tegevus, mis samal ajal piisavalt palju huivtavaid väljakutseid pakub. Esimest korda juhtisin matka aastal 1996. Tänaseks olen reisinud ja matkanud rohkem kui 100 riigis. Kuigi minu suurimad saavutused ja kõrgeim kvalifikatsioon on veematkamises, olen juhtinud palju ka jalgratta-, jalgsi- ja suusamatku.

Minu algsest kõrgharidusest ökoloogias on ellu saatma jäänud tõde, et ellujäämise tagab mitmekesisus ja kohanemisvõime.  Vastavalt olen püüdnud ka ennast arendada. Olen matkanud nii lasteaia lastega kui pensionäridega nii adrenaliinijanuliste spordihärgadega kui ülekaaluliste matkalistega. Igale seltskonnale on midagi huvitavat õpetada ja igalt seltskonnalt on midagi uut õppida. Kui ühiseid eesmärke kõik sarnaselt mõistavad läheb ka rännak korda. Keha liigutades hakkavad ka mõtted paremini liikuma.

Loodus on pakkunud minule palju väljakutseid, kuid kõige ekstreemsemad juhtumid on olnud kultuurilised. Kombinatsioon looduslikest ja kultuurilistest  väljakutsetest annab retkele tõelise võlu.