Riho Kollist alias Lärm

Motoringkonnas tuntakse mind ainult Lärmi nime all. 

Endurotamist alustasin 20aastaselt ja olin esimene eestlane,kes osales Red Bull Romaniacsil. Nüüdseks olen läbinud seda võistlust 10 korda. Üheksa korda Bronks klassi ja ühe korra Silver klassi. Lisaks endurot sõitnud ka Türgis,Bulgaarias,Slovakkias,Poolas,Itaalias, Marokos,Portugalis jne.

Olen osalenud ka Le Touquet Beach kolme tunni sõidul 4 korda.

Igapäevaselt tegelengi ainult enduroga. Korraldan kevadeti ja sügiseti enduro matkasid Võrtsjärve ümber koos rataste rentimiste jm sellega.

Talvel korraldan jääraja võistluseid ja sõidan saaniga endurot. Ostan, müün enduro tsikleid  ja rendin rattaid ning korraldan tuure.

Lisaks korraldan viimased 20 aastat võistlusi, aastas teen umbes 13 üritust (enduro, hardenduro, superenduro, kestvuskross, jäärada, mäkketõus)

Vean uut sarja EESS(Estonian Enduro Super Serious) mis koosneb 8 etapist ja erinevast distsipliinist.

21 hooaega sõidan ka tsiklite mäkketõusu ja olen umbes 15 kordne Eesti Meister.

Oman ka peolaeva nimega Omedu Võrtsjärvel, (www.omedupeolaev.ee) korraldan suviti rock kontserte ja mängin ka ise bändis millel nimeks Spark Blugs. Lisaks rendin laeva välja kõikidele huvilistele.

“Enduro tsikkel on üks ägedamaid asju maailmas millega kokku puutun igapäevaselt ja arvan ,et alternatiivi polegi olemas millega saaks näha niipalju erinevaid kohti maailmas kui enduro tsikliga. “

Nii vähe ongi õnneks vaja – et oma lihtsalt endurokat …