Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud 24 aastat küttevaldkonnas ja juhin Rettigi müügiesindusi Baltikumis. Oma ühe pikemaajalise harrastuse (üle 30 aasta) – laulmise – kaudu olen saanud erinevate kooride ja vokaalansamblitega käia paljudes regioonides: Okeaanias, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aafrikas ja muidugi Euroopas. Aga tõelisse reisipalavikku nakatusin, kui käisime Marguse ja peredega koos Filipiinidel, mis avas minu jaoks uudse reisimise vormi – ise korraldad ja leiad parima variandi. Nüüd ma veedan kõik oma puhkused ainult välismaal reisides.

Reisidel olen alati üritanud mõnda oma harrastust nautida, olgu selleks siis purjelaud, murdmaa- või mäesuusk, sukeldumine või rattasõit. Selline kombinatsioon annab reisile veelgi lisaväärtust ning puhkus on oluliselt mitmekülgsem. Paraku on reisil kõige väärtuslikum aeg, kõike muud saab osta, aga aega mitte. Seetõttu tuleb teha valikuid heade ja parimate variantide vahel.

Peale mu esimest &Moments seiklusreiside Hiina reisi tegi sõber – Margus – mulle ettepaneku tulla partneriks. Ma ei kaalunud kaua, et nõustuda. Kui töö ja kirglik harrastus kattuvad, on latt alati kõrgemal, sest tahan reisigruppi juhtides isegi saada täit naudingut sihtpunkti võludest. Parim tulemus on ikka siis, kui korraldad reisi nagu endale. Minu peamine rõhuasetus on müük ja kohalike partneritega suhtlemine.