Matkareis Alžeerias Sahara kõrbe peidetud aarded

 • Uskumatu ja ulmeline kõrbemäestik Tassili n’Ajjer
 • Värvikas, kontrastne ja ajalugu täis pealinn Alžiir
 • Üks maailma vanimaid linnu Constantine
 • Värav Sahaara kõrbe – Djanet ning põlisrahvas tuareegid
 • Alžeeria köögi parimad palad kõrbe ja tähistaeva rüpes

Reisijuht

Margus Mändmets

Oma tegeliku mina ja kutsumuse leidmine võib kesta aastaid. Enne reisikorraldusega tegelema hakkamist tegutsesin 10 aastat järgemööda ehitus- ning kinnisvara alal, juhtides rahvusvahelise ehitusfirma kohalikku filiaali. Seda kuni hetkeni, mil mõistsin ...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Uskumatu, ulmeline ja ürgne kõrbemäestik Tassili n’Ajjer

Meie matkal läheme avastama suurejoonelist Tassili n’Ajjer’i rahvusparki – unikaalset Sahaara kõrbe mäeahelikku. Siinne maastik ei meenuta milleski maa vorme. See on pigem nagu kuu- või marsimaastik. Liivadüünid vahelduvad puna-kollaste kaljuvormidega. See on koduks võrratule kõrbeloodusele ning iidsetele eelajalooliste inimeste-loomade elust pajatavatele kaljumaalingutele. Tassili n’Ajjer kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, olles üheks tähtsamaks eelajaloolise koopakunsti paigaks maailmas. Rahvuspark on nagu uskumatu vabaõhumuuseum, kus on rohkem kui 15 000 kaljumaalingut. Kaljujoonised kuvavad hästi kliimamuutusi sel ajaperioodil. Vanimad kuvavad elevante, kaelkirjakuid, jms. Hilisemad inimesi, hobuseid ja juba ka kaameleid. Uskumatu, kuid mõned tuhanded aastad tagasi oli siin lopsakas loodus! Meie matka teekond pakub meile vägevaid elamusi fantastilisel liivakivitornide- ja bastionidega maastikul, mille kallal on loodus teinud tööd tuhandeid aastaid. Matkame  hiiglaslike graniidirahnude vahel, ronime läbi hiiglasliku Tamrit’i kanjoni, kus tõusev päike valgustab vaid kaljutippe. Rada on kohati väljakutsuv, kuid pakub uskumatuid vaateid ja elamusi. Sammume läbi Tamrit’i võimsate küpresside oru ja õhtuti imetleme kõrbe päikeseloojangut. Veedame unustamatu päeva Erg Admer’i lõpututes liivadüünides. Ööd pakuvad meile tähistaevast, kõrbevaikust. Öeldakse, et kõrb räägib igale läbikäijale erineva loo – mis loo jutustab kõrb meile?

Värvikas, kontrastne ja tormilist ajalugu täis pealinn Alžiir

Alžiir on värvikas ja kontraste täis linn, milles peegeldub riigi tormiline ajalugu. Siin kohtuvad prantsuse kolonistide rajatud elegantsed puiesteed ja villad, sotsialismi ajastu monumendid ning järsul mäenõlval asuv salajane linnasüda Casbah. Oma kitsaste tänavate rägastikuga iidne Casbah pakub avastamiseks ja uurimiseks mitmeid suurepäraseid Ottomani impeeriumi pärle, milledest suurim ja põnevaim on Dar Hassan Pacha palee. Linna atmosfääri ja melu avastamiseks on veel mitmeid põnevaid võimalusi. Muinasaegade austajad leiavad väga rikka kollektsiooni muuseumis National Museum of Antiquities. Antiigimuuseumiga samas hoones asuvas Magribi kunstigaleriis saab tutvuda islami kunstiga. Kaasaegset kunsti saab uudistada Palais des Raïs lossis, mis on koduks Center des Arts et de la Culture’ile. Siin korraldatakse suurepäraseid kunsti- ja fotonäitusi ning seda suurepärast Ottomani ajastu villat võib lihtsalt avastades nautida.

Üks maailma vanimaid linnu Constantine

Constantine on üks maailma vanimaid linnu, kus leiab kolme aastatuhande ning Numiidia, Rooma, araablaste, Osmanite ja Prantsuse kolonistide ajastute jälgi. See on suuruselt Alžeeria kolmas linn ja pakub võimsaid linnavaateid, mida on loonud loodus ja täiendanud inimene. Linn asub 650 meetri kõrgusel teemandikujulisel platool, seda ümbritseb järsk ja sügav kuristik, mida tuhandete aastate vältel raius kaljupaljandi ümber Rhumeli jõgi. Vaated linnale ja linnast on jalustrabavad. Siin veedame ühe sisuka päeva Constantine avastades. Jalutame prantsuse kolonistide ajastu sarmikatel tänavatel, uudistame ja ostame kohalikku käsitööd vana tsitadelli Casbah’i muinaskvartalites, kus igaüks on pühendatud ainult ühele käsitööliigile. Pakume närvidele kõdi ja saame eredaid „kõigutavaid“ elamusi linna rippsildadel. Imetleme Souk el-Ghezeli mošeed (mõnda aega prantslaste poolt kasutatud kui Notre-Dame des Sept-Douleursi katedraal) ja Ahmad Bey paleed.

Värav Sahaara kõrbesse Djanet ning tuareegid

Tulles siia jõuad sa tsivilisatsiooni äärele. Djanet on viimane tsivilisatsiooni eelpost, edasi pole enam midagi. Lõputu kõrb ja üksikud kõrbeelanikud. Djanet on ka oaaslinn, tuareegide kodu ja värav tohutusse Sahara kõrbesse. Siit algavad kõrberetked, mis viivad sügavale kõrbe südamesse ja pakuvad eredaid elamusi ja seiklusi, kultuuri ja loodusilu. Djanet’i kirsiks tordil on kohalik köök. Linn on tuntud oma maitsva kuskussi ja tadžiini (tajine, tagine) poolest.  Tadžiin on ühepajaroog, mida küpsetatakse lahtisel tulel ning maitsestatakse kohalike vürtside ja ürtidega. Kohalik tee, mida nimetatakse “berberi viskiks”, on piirkonda külastavatele inimestele kohustuslikuks proovimiseks. Siinseks põliselanikkonnaks on tuareegid. Legendaarsed kõrberändurid – külalislahke aga karm rahvas. Külaline võetakse vastu kõrberahvastele omase külalislahkusega, sissetungija elu tehakse väga kibedaks. Aastatuhandeid on nad siin karmides tingimustes vastu pidanud. Mehed sinises – tuareegide traditsiooniline rõivastus on pikad helesinised kuued ning helesinine turban.

Alžeeria köögi parimad palad kõrbe ja tähistaeva rüpes

Alžeeria köögil on olnud palju mõjutusi – sajandite jooksul on siinset kokakunsti raputanud berberid, araablased, türklased, roomlased, prantslased ja hispaanlased. Berberi mõju Alžeeria köögile on selgelt näha ühepajatoitude valmistamises ning lambaliha, köögiviljade, teravilja ja kuivatatud puuviljade kasutamises. Türklased ja araablased on lisanud vürtsi ja erinevaid maitsvaid küpsetisi. Prantsuse köök on toonud Alžeeria roogadesse tomatit ja Vahemere mõjutusi.  Tavaliselt kasutatakse toitudes lambaliha ja kana, aga ka Vahemere kala. Alžeeria rahvusroog on kuskuss – manna tüüpi nisutoode, mida aurutatakse ja seejärel serveeritakse liha, köögiviljade ja kastmega. Kohv on Alžeerias väga hinnatud – seda serveeritakse väga kangena koos klaasi veega. Väga populaarne on ka värske piparmündi hõnguga tee nn „berberi viski“.

Reisikava

1.päev

Reede, 11. oktoober

margin

map
1.päev

Reede, 11. oktoober

Saabume Alžiiri Houari Boumediene rahvusvahelisse lennujaama (IATA: ALG), kust on korraldatud transfeer hotelli. Sätime ennast hotelli ja suundume ekskursioonile pealinnaga tutvuma. Alžiir on värvikas ja kontraste täis linn, milles peegeldub riigi tormiline ajalugu. Siin kohtuvad prantsuse kolonistide rajatud elegantsed puiesteed ja villad, sotsialismi ajastu monumendid ning järsul mäenõlval asuv salajane linna süda Casbah. Oma kitsaste tänavate rägastikuga iidne Casbah pakub avastamiseks ja uurimiseks mitmeid suurepäraseid Ottomani impeeriumi pärle, milledest suurim ja põnevaim on Dar Hassan Pacha palee. Õhtul ootab meid esimene ühine õhtusöök, kus teeme ka lähemat tutvust meie reisiseltskonnaga.

Majutus hotellis Hôtel Suisse või sarnane.

Reisikavas sisaldub õhtusöök

2.päev

Laupäev, 12. oktoober

margin

map
2.päev

Laupäev, 12. oktoober

Hommikul liigume siselennuga  Djanet’i, nn kobarkülasse-linna keset kaunist kõrbe oaasi. Seal kohtume meie tuareegidest autojuhtidega ja sõidame edasi Tifataste’sse, kus ootab meid kohalik meeskond koos karavaniga – sellega liigub matka jooksul kogu meie suurem pagas ja laagrivarustus. Lõunapikniku järel suuname meie esimesed matkasammud kõrbemäestiku poole. Täna ja järgnevatel päevadel avastame Tassili n’Ajjar’i rahvusparki – unikaalset mäeahelikku, mis on koduks võrratule kõrbeloodusele ning iidsetele arheoloogilistele leidudele – eelajalooliste inimeste-loomade elust pajatavatele kaljumaalingutele.

Õhtuks jõuame telklaagrisse, kus mekime kohaliku koka poolt valmistatud õhtusööki ja vahetame esimese matkapäeva muljeid.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

3.päev

Pühapäev, 13. oktoober

margin

map
3.päev

Pühapäev, 13. oktoober

Peale hommikusööki ootab meid esimene täispikk matkapäev. Teekond viib In Itinen’i, pakkudes meile suurejoonelist kaljuskulptuuride maastikku, mille kunstnikuks on loodus ise. Näeme ka eelajaloolist maalikunsti – erinevaid ajaloolisi perioode hõlmavaid kaljumaalinguid ürginimeste elust, sealhulgas ka nn rahukohtunike istungist. Liigume läbi suursuguse kiviste kõrbemägede, kus avastamist ja pildistamisväärseid paiku leidub igal „nurgal“. Nagu öeldakse, räägib kõrb igale läbikäijale erineva loo – mis loo jutustab kõrb meile?

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

4.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 14. oktoober

Neljandal matkapäeval läheme jumalale külla:). Matkatee viib meid märgilisse Sefar’i, kus saame kohtuda samanimelise jumalaga – enam kui 2,5 meetri kõrguse imposantse koopamaalingu kujuga, millel on tulnuka jooned. Kuju on tekitanud palju teooriaid marslaste maandumisest ja külaskäikudest selles piirkonnas. Jumala juurest suundume eelajaloolisesse vabaõhumuuseumisse, et uudistada Tin Tazarift’i ja Tin Aboteka kaljumaaliteoseid, millede vanus varieerub 3000 kuni 7000 aastani. Kaljumaalingud on killuke suurepäraselt säilinud ajalugu tänapäevases kontekstis, kirjeldamas arvukalt pastoraalseid stseene kariloomade ja vibudega karjustega. Rada jätkub  Tamrit’i fantastilisel liivakivitornide- ja bastionidega maastikul, mille kallal on loodus tööd teinud tuhandeid aastaid.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

5.päev

Teisipäev, 15. oktoober

margin

map
5.päev

Teisipäev, 15. oktoober

Täna on tõusude ja ronimise päev – ees ootab kolm järsku tõusu kuni kõrge platooni. Akba Tafilalet’ist liigume ülespoole hiiglaslike graniidirahnude vahel, siseneme avarasse orgu, sealt ronime edasi läbi kanjonite, kus tõusev päike valgustab vaid kaljutippe. Rada on kohati väljakutsuv, kuid pakub uskumatuid vaateid ja elamusi. Möödume ka väikesest loodulikkust vihmavee basseinist. Puhkame lõunaks, enne kui oma retke uuesti jätkame, et jõuda ööbimiskohta. Seame üles laagri kõrbe sängis ja veedame taas ühe maagilise öö looduses.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

6.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 16. oktoober

Tänane matkatee pakub vapustavaid vaatepilte ja emotsioone. Sammume läbi Tamrit’i küpresside oru – siinsed võimsad puud on viimase niiskema perioodi pärand, mil taimestik ulatus Vahemere rannikule välja. Arvatakse, et tohutud küpressid on tuhandeid aastaid vanad ja on üle elanud nii järkjärgulise kuivamise kui ka läheduses elavad puidunäljas nomaadid. Külastame ka Tamrit’i suurt kanjonit – taevasse kõrguvate tohutute liivakiviseintega kanjoni läbimine jätab kindlasti kustumatu mulje. Tänasele teekonnale jääb ka Tin Zoumatik’u   „kunstigalerii“ oma kaunite kaljumaalingutega. Õhtul saame imetleda kõrbe päikeseloojangut, nautida õhtusööki ja mõnusat olemist lõkke ääres. Öö veedame tähistaeva all, kõrbevaikuses.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

7.päev

Neljapäev, 17. oktoober

margin

map
7.päev

Neljapäev, 17. oktoober

Sõidame autodel ühte suuremasse liivakõrbe Sahaaras – Erg Admeri. Veedame unustamatu päeva Erg Admer’i lõpututes liivadüünides. Sahara ühed ilusamad silmapiirini ulatuvad liivaluited katavad umbes 20 km laia ja 100 km pika ala, esinedes väga sürrealistlikes vormides ja kujudes. Õhtupoole suundume tagasi Djanet’i, väisates tee peal kuulsat „möigrava lehma“ kaljumaalingut.

Majutus hotellis Cave of the Ambassadors või sarnane

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök ning lõunapiknik.

 

8.päev

Reede, 18. oktoober

margin

map
8.päev

Reede, 18. oktoober

Hommikul lendame tagasi Alžiiri, kust sõidame bussiga ajaloolisesse Constantine’i, mis on üks maailma vanimaid linnu ning kus leiab kolme aastatuhande ning Numiidia, Rooma, araablaste, Osmanite ja Prantsuse kolonistide ajastute ajaloolisi jälgi. See on suuruselt Alžeeria kolmas linn ja pakub suurejoonelisi linnavaateid, mida on  loonud loodus ja täiendanud inimene. Linn asub 650 meetri kõrgusel teemandikujulisel platool, mida ümbritseb järsk kuristik, idast läbib platood Rhumeli jõgi. Veedame sisuka päeva Constantine avastades. Jalutame prantslaste ajastu sirgetel puiesteedel ja avaratarel väljakutel. Imetleme ja ostame kohalikku käsitööd vana tsitadelli Casbah’i kitsatel ja käänulistel tänavatel, kus iga kvartal on pühendatud ainult ühele käsitööliigile. Pakume närvidele kõdi kõndides sealsetel rippsildadel. M’Cidi rippsild, kust vaated linnale ja 175 m allpool asuvale kuristikule võtavad hinge kinni, on Constantine’i ikooniline tunnusmärk. Mellah Slimane’i 100 meetrit kõrge ja kitsas sild viib üle Rhumeli jõe ja pakub eredaid „kõigutavaid“ elamusi sellel kõndijaile.

Majutus hotellis Ibis Constantine või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 19. oktoober

margin

map
9.päev

Laupäev, 19. oktoober

Lend tagasi Alžiiri, vaba aeg linnas, linna avastamine omal käel. Alžiiri atmosfääri ja melu avastamiseks on mitmeid häid võimalusi: Iidne Casbah oma kitsaste tänavate rägastikuga. Lisaks on siin uudistamiseks mitmeid suurepäraseid Ottomani ajastu paleesid, nendest põnevaim on Dar Hassan Pacha.

National Museum of Antiquities muuseum, kus muinasaegade austajad leiavad väga rikka kollektsiooni Alžeeria erinevatest piirkondadest: näiteks peeneid elevandiluust nikerdusi ja suuri, toteemlikke Liibüa perioodi sõdalasi hobuse seljas. Magribi islami kunstigalerii asub antiigimuuseumiga samas hoones ja sissepääs on sama piletiga. Palais des Raïs, mis on koduks Center des Arts et de la Culture’ile: siin korraldatakse suurepäraseid kunsti- ja fotonäitusi ning seda suurepärast Ottomani ajastu villat võib lihtsalt avastades nautida.

Õhtul ootab meid reisi viimane ühine õhtusöök.

Majutus hotellis Hôtel Suisse või sarnane.

Reisikavas sisaldub hommiku- lõuna ja õhtusöök.

10.päev

Pühapäev, 20. oktoober

margin

map
10.päev

Pühapäev, 20. oktoober

Tagasilennupäev. Hotellis sööme hommikust ning seejärel viiakse meid transfeeriga Alžiiri Houari Boumediene rahvusvahelisse lennujaama (IATA: ALG).

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Viimase hetke otsus elu esimesele matkareisile registreeruda osutus elumuutvaks. Kuigi mu varustusekott saabus kohale alles siis kui mägedest alla tulime ja matkakeppe asendasid bambusetüükad ning muu vajaliku osas käisin külakorda kaaslaste õlale patsutamas, olen nüüd parandamatult nakatunud haigusesse nimega „seiklusmatk tundmatusse“. Myanmari (end. Birma) mägise põhjaosa puutumatu dźungel, hommikune ahvilaul, kristallselged mägijõed kahtlaselt kõikuvate rippsildadega, ujedalt naeratavad külaelanikud, „ta-taa“ hõikuvad pilusilmsed lapsed, ootamatult mägiteel vastukõndiv hiiglaslik vesipühvel, turgude värvikirevus, ülimaitsev toit koos laulude ja „saladustega“ öise lõkke ümber, Shwedagon pagoda ja Bagani 2500 pagoodi kuldses loojangusäras ning meie võrratult vahva reisiseltskond! Selle nimel tasub rihma pingutada, et varsti jälle minna...

Kati Ojaver-Heidemann, matkareis Etioopias, 2016. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, matkareis Etioopias , 2015. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, matkareis Etioopias , 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

4 ööd veedame mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ülejäänud ööd veedame looduses, vastavalt kavale telklaagrites.

Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega ja eeslite/kaamelitega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas. Saateauto ja/või karavan (eeslid/kaamelid) saadab gruppi kogu reisi vältel (kui see mõnel lõigul võimalik pole, siis teavitame sellest eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega.

Raskusaste: Kerge

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on kerge. Kui oled harjunud liikuma, siis saad matkaga hästi hakkama. Eelnev matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa pead olema terve ja aktiivse eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 10 – 15 km, mis võtab koos peatustega aega 5-8 tundi. Tõuse ning keerulisi langusi tuleb teel ette, arvestada tuleb ka kivise maastikuga mägedes ja liivapinnasega kõrberadadel.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub

pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Alžeeria dinaar (DZD). Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 146,6 dinaari (jaanuar 2024). Raha ei saa vahetada Eestis. Raha on soovitatav vahetada rahvusvahelises lennujaamas Alžiiris või suuremate hotellide valuutavahetuspunktides ning suuremate linnade (Alžiir, Constantine) pankades. Ärge vahetage raha tänavatel ega isikute kaudu, kes võivad teile lennujaamas või tänaval  läheneda!

Mõned hinnanäited: kolmekäiguline söök kahele keskklassi restoranis: 15-20 eur, McMeal McDonalds’is: 3-5 eur, kohalik vaadiõlu (0.5 l): 2-3 eur, importõlu (0.33 l pudel): 2-3 eur, cappuccino: 1-2 eur, Coca-Cola/Pepsi (0.33 l pudel): 0,5-1 eur, vesi  (0.33 l pudel): 0,3-0,5 eur

Krediitkaardid

Enamik sularahaautomaate ja kauplusi aktsepteerivad ainult kohalikke pangakaarte, mitte rahvusvahelisi krediit- või deebetkaarte. Teatud pankade filiaalides Alžiiris ja Constantine’s (PNP Paribas, Société Générale ja Credit Populaire d’Algérie) on sularahaautomaadid, mis suudavad teenindada rahvusvahelisi krediit – või deebetkaarte, kuid isegi need ei tööta alati.

Peab omama kaasas piisavalt sularaha, sest matkarajal ei ole kaartidest erilist kasu.

Jootraha

Jootraha jätmine ei ole kohustuslik, kuid siiski oodatud ja selle jätmist hinnatakse – ca 10% arvesummast. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on samuti tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Oktoober on hea aeg Alžeeriaga tutvumiseks. Ei ole kuum ja ei ole külm. Alžiiris on päeval temperatuur ca 26°C ja öösel ca 15 °C. Vihma tõenäosus on olemas, veidi vähem kui Eestis suvel. Constantines on temperatuurid paari kraadi võrra madalamad. Djanetis ja matkateekonnal on päevased temperatuurid ca 32°C ja öised ca 17 °C juures, vihma ei saja. Arvestama peab temperatuuride erinevustega mäestikus ja kõrbes, kus õhtul ja öösel peab valmis olema ka madalamateks temperatuurideks. Kõrbes on meile alati saatjaks tuul.

Mida reisile kaasa võtta

Ilm on üldiselt soe. Arvestada tuleb sellega, et veedame palju aega kõrbes, kus päevaste ja öiste temparatuurid on väga erinevad. Kõrbes on meile alati saatjaks tuul. Päike on kõrvetav, seega päikesekaitse on oluline! Näiteid, mida kaasa võtta: matkajalanõud, kõrged saapad, lühikesed püksid ja T-särgid, pikemad riided enda katmiseks looduses, tugev päikesekreem ja päikseprillid, rätik, ujumisriided, veepudel, seljakott igapäevasteks asjadeks, snäkid, soojad riided õhtuks (mitu ööd veedame telkides). Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisa

Välisministeeriumi andmetel on Eesti kodanikel Alžeeriasse sisenemiseks vajalik viisa.

Lähim saatkond, kus saab viisat taotleda, asub Poolas, Varssavis.

Dokumendid – pass (peab kehtima vähemalt 6 kuud peale soovitava viisa perioodi lõppu)

– 1 foto

– 1 ankeet + koopia

– kindlustus

– hotelli või mõne teise majutusettevõtte broneering, mis on vastava kvalifikatsiooniga. Need dokumendid organiseerib Andmoments Seiklusreisid.

Viisalõiv 60 eur, ooteaeg – orienteeruvalt 3 nädalat.

Rohkem infot https://www.mfa.gov.dz/services-for-foreigners/entry-visa-to-algeria

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/alzeeria/

Juhime tähelepanu sellele, et Alžeeria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalse info kohaselt on soovituslik olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ja hepatiit A ja B vastu. Võib kaaluda vaktsineerimist teetanuse, koolera, difteeria ning marutõve vastu. Ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale Infole. Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Tervishoiusüsteem kohapeal ei pruugi olla heal tasemel, häid meditsiiniasutusi kindlasti leidub, kuid need on kallid ja pigem suurlinnades. Kindlasti soovitame teha tervisekindlustuse.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
11. - 20. oktoober 2024
Hind
1690 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Alžiiri Houari Boumediene rahvusvaheline lennujaam (IATA: ALG)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba/telki reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab reisija
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Matkavarustust: telke ja madratseid, toidunõusid
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti ja saateauto teenust matka jooksul
 • Sissepääsupileteid, lubasid, jms rahvusparkidesse ja muuseumidesse, mis on reisikavas
 • Joogivett matka jooksul
 • Siselende vastavalt reisikavale

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust (magamiskott, matkasaapad, jms)
 • Isiklikku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid
 • Jootraha
 • Viisat
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Viisa menetlemine: €25 (lisanduvad lõivud ja muud tasud: posti- ja pangakulud, jms).
 • Majutus üheses hotellitoas €250
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Alžiiris € 70 / koht üheses toas
 • Lisaöö Alžiiris € 40 / koht kaheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.